3 niuanse, które dają ci „fałszywość”

MIPC OJSC opublikował harmonogram planowanego wyłączenia zaopatrzenia w ciepłą wodę w moskiewskich budynkach mieszkalnych w 2016 roku. .

Uroczyste otwarcie pomnika planowane jest na sierpień 2020 r.

Porywy wiatru podczas burzy wyniosą do 17 m/s.

Infografika

 • Infografiki mieszkań i usług komunalnych
 • Nieruchomości
 • Jak wyremontować mieszkanie?
 • Wszystko o samochodach
 • Zdrowie i Uroda
 • Sport i zdrowy styl życia
 • Ciąża i poród

Dzięki temu będziesz mieć większą szansę na wykrycie podróbki i nie włożenie jej do portfela.

Powiązane materiały:

Zawartość

Raz na 5-6 lat pieniądze są modernizowane. W ciągu roku w obiegu pojawiły się nowe banknoty 500, 1000 i 5000. Główna różnica polega na tym, że banknoty stały się bezpieczniejsze, ponieważ lubią je podrabiać. Zwłaszcza 500 i 1000 rubli. 5000. wszedł niedawno do obiegu, więc miał już bardzo poważny stopień ochrony. Nawiasem mówiąc, po pojawieniu się nowej modyfikacji tysięcznego banknotu, jego podróbki spadły o 40%.

Patrząc z bliska

Wszystkie banknoty z ostatnią modyfikacją muszą mieć napis „MODYFIKACJA 2010”. Prawdziwe banknoty mają obszary o zwiększonej wypukłości, można je wyczuć dotykiem (napis „Bilet Banku Rosji”, godło Banku Rosji, oznaczenia dla osób niedowidzących (u dołu banknotów pod dużymi cyframi wskazującymi nominał , na odwrocie banknotu) oraz paski na krawędziach banknotów) . Najważniejsze jest prawidłowe – musisz „poczuć” banknot rękami i oczami, aby znaleźć co najmniej trzy oznaki autentyczności. Wszystkie oznaki autentyczności są szczegółowo opisane na stronie internetowej Centralnego Banku Rosji.

Rubli 500

 1. Godło Banku Rosji nie zmienia koloru po przechyleniu, jego kolor jest niebieski.
 2. Jednokolorowe pole pod nominałem banknotu. Po przechyleniu widoczna jest liczba „500”, każda liczba ma swój własny kolor. Jeśli banknot zostanie obrócony o 180 stopni bez zmiany kąta patrzenia, zmieni się nie tylko kolor każdej cyfry, ale także kolorystyka jako całość.
 3. “Witraż”. W strefie „witrażu” na nitce zabezpieczającej, przy pochyleniu banknotu widoczne są powtarzające się cyfry „500” oddzielone rombami lub opalizujący połysk bez obrazu.

Rubli 1000

 1. “Witraż”. Kiedy przechylisz banknot, zobaczysz albo liczby „1000” oddzielone diamentem, albo tęczowy obrazek.
 2. Zielone pole. Po przechyleniu banknotu widoczne są niebieskie i żółte linie, które są kontynuacją kolorowych pasów, które są stale widoczne w ciemniejszym obszarze na dole pola.
 3. Herb miasta Jarosławia. Jeśli spojrzysz na niego pod odpowiednim kątem, zobaczysz lśniący poziomy pasek – granicę między strefami o różnych kolorach, który przesuwa się w górę lub w dół przy przechylaniu banknotu.
READ
13 zasad sprzątania dla tych, którzy desperacko chcą posprzątać dom

Rubli 5000

 1. “Witraż”. Na widocznym czarnym fragmencie taśmy zabezpieczającej nitkę znajdują się cyfry “5000”. Po przechyleniu cyfry (5 i 0) przesuwają się względem siebie.
 2. Pole monochromatyczne. Po przechyleniu pojawiają się czerwone i zielone paski w postaci promieni. Stanowią kontynuację pasków, które są stale widoczne w ciemniejszym obszarze na dole pola.
 3. Na odwrocie nie ma nici nurkowej.

Bądź ostrożny!

Fałszerze lubią sprzedawać swoje podróbki w miejscach, gdzie banknoty nie są sprawdzane – bo. raz. Na przykład na targach i targach: sprzedawcy nie mają specjalnego sprzętu, a czas się kończy, ponieważ kupujący ustawiają się w kolejce, muszą być obsłużeni szybciej. Sytuacja jest bardziej skomplikowana w przypadku „wyprzedaży” w sklepach i aptekach, gdzie są specjalne skanery, a kasjerzy próbują zbadać i zbadać każdy rachunek.

“Twój fałszywy. »

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek chciał usłyszeć takie słowa skierowane do niego. W końcu przechowywanie i sprzedaż fałszywych pieniędzy jest w naszym kraju karalne (art. 186 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej „Produkcja, przechowywanie, transport lub sprzedaż fałszywych pieniędzy lub papierów wartościowych”). A sprawcy wykroczeń podlegają karze „pracy przymusowej do lat pięciu albo pozbawienia wolności do lat ośmiu z grzywną do miliona rubli albo w wysokości wynagrodzenia lub innego dochodu skazanego na okres do pięciu lat” albo bez”.

Dlatego jeśli znajdziesz podróbkę w portfelu, nie powinieneś próbować się jej pozbyć w najbliższym sklepie. Może to zająć przynajmniej trochę czasu, aby sporządzić protokół i zgłosić się na policję. Co najważniejsze, nie martw się, ponieważ nie zrobiłeś ich w swojej kuchni. We wniosku opisz szczegółowo, gdzie prawdopodobnie mogłeś otrzymać podróbkę. Możesz nawet pamiętać znaki osoby, która ci ją przekazała.

Jeśli masz wątpliwości, czy banknot jest fałszywy, udaj się do banku w celu sprawdzenia autentyczności rachunku. Kasjer musi wystawić Ci oficjalne zaświadczenie o przyjęciu pieniędzy do ekspertyzy. Powinien zawierać Twoje imię i nazwisko, dane paszportowe, numery każdego banknotu. Certyfikat jest podpisany przez obie strony, poświadczony pieczęcią banku. Po zakończeniu procedury bank wydaje wniosek. Jeśli banknot jest sfałszowany, zostanie skonfiskowany i zniszczony na specjalnym sprzęcie. Prawdziwy zostanie zwrócony właścicielowi. Ta usługa jest płatna, sprawdź koszt w banku.

READ
3 najzręczniejsze manipulatory według znaku zodiaku

Nie ma wątpliwości, że to podróbkaidź z oświadczeniem na policję. Chociaż o wiele łatwiej będzie, jeśli rozerwiesz go na małe kawałki i zapomnisz o stracie. Wtedy nie musisz być świadkiem w sprawie fałszerza. Oczywiście istnieje szansa, że ​​otrzymasz odszkodowanie, ale w tym celu musisz złapać gwałcicieli i udowodnić, że to oni sprzedali Ci podróbkę. Co, widzisz, nie jest łatwe.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: