3 największe błędy w makijażu permanentnym w 2023 roku

Specjalista powiedział, na co należy zwrócić uwagę, aby nie stać się ofiarą niewykwalifikowanego mistrza.

Każdy popełnia błędy w makijażu permanentnym. Istnieją jednak najczęstsze niedopatrzenia, o których powinien wiedzieć każdy, kto myśli o zabiegu. Tak więc będzie można z wyprzedzeniem zadać potencjalnemu mistrzowi niezbędne pytania i kontrolować proces od i do, co pozwoli uniknąć niepożądanych rezultatów. Mistrzyni makijażu permanentnego Natalya Solovieva powiedziała Wday, na co zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego specjalisty.

Mistrzyni makijażu permanentnego, założycielka i szefowa salonu kosmetycznego Beauty_inkanto

1. Zły szkic

50% udanego tatuażu zależy od prawidłowego szkicu. Niestety nie każdy mistrz może pochwalić się udanymi i odpowiednimi szkicami. W rezultacie klient nie rozumie, co go czeka.

W pracy mistrzyni makijażu permanentnego narysowanie szkicu to jedno z priorytetowych zadań, którego nie da się spowolnić. Bardzo ważne jest również prawidłowe i estetyczne nałożenie szkicu. Aby to zrobić, specjalista musi najpierw wszystko dokładnie przemyśleć i znaleźć indywidualne podejście do klienta.

2. Podejście szablonowe

Wielu rzemieślników popełnia kolejny błąd – rysują szkice według szablonu. Ale jest to zasadniczo błędne, ponieważ nie każda kobieta nadaje się do ogólnie przyjętej wersji brwi lub ust. Do kwestii szkicu należy podejść indywidualnie. W pracy specjalisty nie ma wzorów i nie może być z jednego prostego powodu: wszyscy ludzie są niepowtarzalni, co oznacza, że ​​mają też kształt brwi i ust. Dlatego podczas tworzenia szkicu specjalista musi wziąć pod uwagę proporcje twarzy klienta.

3. Mistrz cię ignoruje

Kolejny, można powiedzieć, fatalny błąd popełniany przez wielu mistrzów. Przed przystąpieniem do wykonywania makijażu permanentnego i szkicowania powinien z Tobą porozmawiać i poznać Twoje upodobania i preferencje.

Główny cel – koordynować wszystkie etapy pracy, od sporządzenia szkicu po rysunek. W tym procesie specjalista powinien pokazać ci wyniki pośrednie, a po narysowaniu dać trochę więcej czasu, abyś mógł przyzwyczaić się do nowego obrazu i zrozumieć, czy ci się podoba.

4. Kolor pigmentu

Ważnym punktem pracy jest dobór pigmentu. Powinien pasować do karnacji i koloru oczu. Głównym zadaniem jest, aby makijaż permanentny wyglądał dobrze i pasował do typu: aby nie był wulgarny, nie jaskrawy i nie chwytliwy. Pamiętaj, aby omówić to z mistrzem. Poproś go, aby pokazał przykład, jaki będzie ostateczny kolor.

READ
Makijaż dla brązowych oczu: 8 propozycji uroczego makijażu

5. Czystość miejsca pracy

Moim zdaniem o profesjonalizmie specjalisty świadczy również miejsce pracy. Powinno być idealnie czyste, sterylne i dobrze oświetlone. Z tego powodu nie polecam kontaktowania się z rzemieślnikami, którzy pracują w domu. Nie da się tam osiągnąć takiej czystości i sterylności, jak np. w klinice.

6. Poziom wiedzy

Niestety nie każdy specjalista może pochwalić się dobrą bazą – wiedzą i umiejętnościami, które zdobył podczas studiów. I tu zaczynają się błędy: zbyt głęboko osadzony pigment, zbyt gęsty makijaż permanentny, który teraz nie ma znaczenia. Obecnie modne są lekkość, zadymienie, naturalność, techniki włosowe (w tatuowaniu brwi), które również należy wykonywać możliwie ostrożnie i niezauważalnie. Tatuaż na włosach nie powinien wyglądać jak kilka „kikutów”. Jest to po pierwsze brzydkie, a po drugie trudne do późniejszego naprawienia.

7. Wyczyść kontur

Błąd, który często spotyka się również u niektórych specjalistów od makijażu permanentnego. Uważnie przestudiuj przykłady jego pracy: kontur nie powinien być wyraźnie narysowany, ale rozmyty i naturalny.

8. Pracuj nad pigmentem do tatuażu

Niewybaczalnym błędem jest stosowanie na twarzy gruboziarnistego pigmentu do tatuażu, który absolutnie nie jest przeznaczony do makijażu permanentnego. W tatuowaniu stosuje się tylko specjalny pigment mikrodyspersyjny, który tworzy mgiełkę, zapewniając naturalny efekt. Tego rezultatu nie da się osiągnąć za pomocą pigmentu do tatuażu. Układa się bardzo ciasno i niezwykle trudno jest go usunąć. Co więcej, jest w stanie zmienić kolor: zmienić kolor z czarnego na zielony lub niebieski. A jeśli przestanie pasować, będziesz musiał przejść przez kilka kręgów piekła, aby całkowicie go usunąć. Dlatego koniecznie zapytaj mistrza, jakiego pigmentu zamierza użyć w procedurze.

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi to wprowadzenie pigmentu pod skórę w celu nadania pożądanego odcienia i kształtu.

Istnieją różne metody wykonywania makijażu permanentnego. Niektórzy mistrzowie proponują klientom nano-spray, inni – puder, inni – ćwiczą technikę włosów. Różnice są nieznaczne, jeśli praca jest wykonywana jakościowo.

5 błędów osób, które wykonywały makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi

Makijaż permanentny brwi

Dość często kobiety decydujące się na zabieg makijażu permanentnego są niezadowolone z efektu. Większość obwinia mistrza, a potem zapisuje się na drugi zabieg u innego specjalisty i znów jest oburzona efektem końcowym.

READ
Makijaż oczu na nadchodzące stulecie: 15 nowych pomysłów w 2023 roku, które Cię zaskoczą

Z pomocą ekspertów próbowaliśmy dowiedzieć się, dlaczego makijaż permanentny brwi może nie działać. i czy zawsze winny jest mistrz urody.

Błąd 1: Niewłaściwe przygotowanie

Wyznaczenie konturu pod makijaż permanentny

Wielu mistrzów proponuje potencjalnym klientom przyjście na konsultację. Pozwala to specjaliście od urody nie tylko osobiście poznać kobietę i przestudiować materiał źródłowy, ale także udzielić szeregu rekomendacji.

Na przykład na kilka dni przed zabiegiem nie zaleca się odwiedzania solarium, wykonywania agresywnego peelingu, ponieważ powoduje to uszkodzenie skóry.

Ale farbowanie brwi henną lub farbą przed zabiegiem makijażu permanentnego nie jest zabronione. Wręcz przeciwnie, jest to świetny sposób na określenie kształtu i ułatwienie pracy kosmetyczki, ponieważ będzie musiał tylko prześledzić kontur.

Błąd 2: Przełamywanie skórki

Nieudany makijaż permanentny

Makijaż permanentny brwi potrzebuje czasu na zagojenie. Z reguły skórki pojawiają się 2-3 dnia. Nie są szczególnie zauważalne, ale wielu kobietom udaje się je rozważyć i wyrwać. Więc co?

Proces gojenia brwi po makijażu permanentnym jest podobny do tego, jak regeneruje się skóra po otarciach i zadrapaniach. Dlatego jeśli wcześniej złamiesz skorupy, utworzą się puste przestrzenie. W rezultacie brew zostanie nierównomiernie zamalowana, co wywoła oburzenie wśród klientki.

Błąd 3: Korekta zbyt wcześnie

jasne brwi

Po odpadnięciu skorup odcień brwi nie jest tak jasny, jak oczekuje wiele kobiet. Większość uznaje, że mistrz był niekompetentny i od razu zapisuje się na drugi zabieg u innego specjalisty. Ale to duży błąd!

  • Mistrzowie stosują tę formułę dla osób powyżej 30 roku życia: wiek klienta plus 10.
  • Jeśli klientka nie ukończyła 30 lat, wystarczy 30 dni, aby skóra zregenerowała się.

Dopiero po tym okresie możemy porozmawiać o ostatecznej manifestacji cienia i podjąć decyzję, czy przyciemnić brwi, czy nie. W przeciwnym razie możesz nie tylko nabyć nadmiernie ciemnych brwi, ale także znacznie zranić skórę, która nie zdążyła się zregenerować.

Błąd 4: Nieuwzględnienie rodzaju skóry i stylu życia

Jedna z najczęstszych skarg kobiet, które zdecydowały się na makijaż permanentny brwi: „Kolor szybko się zmył, ale mistrz powiedział, że zajmie to dużo czasu”.

W rzeczywistości okres, w którym pigment wstrzyknięty pod skórę pozostanie, jest bardzo indywidualny. Nikt nie jest w stanie podać jasnej prognozy. bo wszystko zależy nie tylko od zastosowanych barwników, ale również: typu skóry klientki, trybu życia, odżywiania, wieku itp.

Na skórze tłustej, porowatej pigment zanika bardzo szybko, na skórze suchej utrzymuje się najdłużej.

Ważne jest, aby zrozumieć, że im młodsza kobieta, tym szybciej następuje odbudowa i odnowa skóry, odpowiednio, pigment rozjaśnia się szybciej. Ponadto pigment jest szybciej „wymywany” u osób prowadzących aktywny tryb życia. Regularne wizyty na basenie, w saunie wpływają na cień. Ciągłe pocenie się spowodowane wysiłkiem fizycznym również sprawia, że ​​brwi stają się jaśniejsze.

READ
12 sekretów makijażu, bez których nie możesz się obejść w 40

Błąd 5: Prośba o zakrycie starego tatuażu

Kobieta z 4 brwiami

Dobry i doświadczony mistrz nie podejmie się zatuszowania starego tatuażu brwiowego, w którym pojawił się niepożądany odcień, ponieważ jego usunięcie jest najpewniejszym rozwiązaniem. Dopiero po przygotowaniu skóry można przystąpić do rysowania nowych brwi.

Początkujący lub ktoś, kto nie zajmuje się usuwaniem tatuaży, chętniej zgodzi się na pomalowanie niebieskich lub czerwonych brwi, ulegając namowom klientki.

Zdjęcie kobiety z 4 brwiami

W takiej sytuacji oboje są winni: pierwszy nie jest wystarczająco kompetentny w zawodzie, a drugi nie chce wydawać dodatkowych pieniędzy i czasu na przeprowadzkę, wierząc w cud. Ale, jak wiadomo, skąpiec płaci dwa razy, a wynik nie będzie taki, jak oczekiwano.

Opowiedz nam o swoich wrażeniach z wizyty u mistrza makijażu permanentnego. Jaki był efekt końcowy?

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: