29 przedmiotów, których nie powinieneś przechowywać w szafce kuchennej pod zlewem

Doprowadzamy do pełnej sprawności dawny „parking pod śmietnik”.

Tanya Selever

Houzz Australia Współtwórca. Założyciel i dyrektor Tansel Stainless Steel Wireware. Uwielbiam wszystkie rzeczy związane z przechowywaniem, domem i wnętrzami. Mam 13-letnie doświadczenie w projektowaniu produktów, a nasz dom to projekt ciągłej renowacji. Jestem zajętą ​​matką dwóch młodych chłopców i bardzo się cieszę, że mogę pomagać w Houzz. Mój B. Econ, M. Mgt i Dip. Financial Service, a także wcześniejsza kariera korporacyjna, nadal przydają się do dziś.

Szafa pod zlewem ma trudny los. Albo zbierają się tu niepotrzebne śmieci kuchenne, albo w ogóle nie są używane ze względu na złożoną konfigurację rur. Cóż, jeśli zmieści się wiadro ze szmatą lub śmieciem. Pomimo niewygodnej na pierwszy rzut oka przestrzeni, pod zlewem można zorganizować doskonały system przechowywania. Powiemy Ci jak.

Niestety nie ma uniwersalnej recepty – wszystko zależy od konkretnego rozmiaru szafki, zewnętrznego obrysu komory zlewozmywaka (który „zjada” miejsce w szafce), konkretnego sposobu doprowadzenia komunikacji: wielkości syfonu , wygoda lub niedogodność zaopatrzenia w wodę. I w zasadzie nie zawsze jest możliwe wyrzeźbienie przynajmniej wolnej przestrzeni pod zlewem.

Szafka pod zlewem jest zwykle albo pusta, albo na środku planowana jest półka. Zastanów się, jakie urządzenia pomogą racjonalnie wykorzystać to miejsce.

Co i jak przechowywać
Coś, czego nie boisz się zamoczyć i pobrudzić wyrzucając śmieci. Z reguły pod zlewem w kuchni zaleca się umieszczanie detergentów, chemii gospodarczej i szmat (czasem nawet mokrych) do czyszczenia.

Ważne: Nie wykluczaj możliwości wycieku lub zerwania komunikacji. Może zaistnieć sytuacja, kiedy konieczne będzie szybkie usunięcie wszystkich niepotrzebnych spod zlewu w celu naprawy rur. Dlatego też, jeśli planujesz stacjonarne wysuwane półki i kosze, powinny dać się wyjąć wraz z zawartością.

Chroń półki i szuflady
Półki kuchenne wyglądają jak drewno, ale dość często są wykonane z płyty wiórowej – fornirowanej lub pokrytej melaminą. Pod zlewozmywakiem, jak nigdzie indziej, ważne jest, aby szuflady i półki były suche, inaczej nie posłużą długo. Często musiałem tu wymieniać półki, bo były spuchnięte od wody.

Jeśli rozpoznajesz tylko drewno, wzmocnij i uszczelnij wszystkie szwy łączące – wystarczy nawet bezbarwny lakier do mebli. I przechowuj tylko suche rzeczy na półce. „Farszowanie” mebli z drewna to kosztowna przyjemność, więc lepiej to oszczędzać.

READ
18 ekskluzywnych pomysłów na stojaki na rośliny

Porady: Jeśli masz przesuwane półki, ważne jest, aby zalaminować ich krawędzie – znacznie wydłuży to żywotność. W supermarketach meblowych sprzedawana jest taśma z klejem – jest „prasowana” gorącym żelazkiem.

Musisz chronić nie tylko półki, ale także ściany i drzwi szafki. Na przykład za pomocą folii samoprzylepnej. Musisz go przykleić tak, aby lekko szedł po ścianach bocznych. Jest to szczególnie ważne, jeśli będziesz układał mokre szmaty na półkach drzwiowych.

Chroń dno szafki
Umieść plastikowe tace lub po prostu dużą tacę na spodzie szafki. Otrzymasz szybki i łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów. I nie musisz ponownie myć szafki: wystarczy wyciągnąć tacę i wysłać ją do zmywarki. Alternatywnie można zastosować matę silikonową do szuflad kuchennych – zwykle układa się ją tak, aby sztućce nie wyślizgiwały się podczas wyciągania. Pomysł jest tylko jeden: w jakikolwiek sposób chroń spód szafki kuchennej przed potencjalną wilgocią i brudem.

Pomysł na zdjęcie: Przechowywanie dwupoziomowe – mokre gąbki i inne akcesoria do mycia trafiły do ​​plastikowego pudełka. I ręczniki kuchenne – na uchwytach nad nim.

Na zdjęciu: wysuwane półki pod zlewem zostały wykonane nieco węższe niż szerokość szafki. Działają w parze z sekcją, która znajduje się wzdłuż jednej ze ścian szafki i wysuwa się wzdłuż drzwi.

Organizery metalowe i siatkowe
Metalowe organizery kuchenne różnych rozmiarów i typów są sprzedawane w dużej różnorodności. Z ich pomocą można efektywnie wykorzystać wszystkie puste przestrzenie wokół rur wodociągowych. Najczęściej kosze metalowe wykonywane są z aluminium, stali nierdzewnej chromowanej lub stali malowanej proszkowo. Najtrwalsze są kosze aluminiowe, ale stalowe rdzewieją. Jest to ważne, jeśli zamierzasz przechowywać w nich chemię gospodarczą.

Górna półka pod zlewem
Bezpośrednio pod zlewozmywakiem można zamontować szufladę w kształcie łacińskiej litery U – jest to specjalna sekcja przeznaczona na okolice odpływu.

Aby wygodnie korzystać z takiej sekcji, standardowe drzwi będą musiały zostać zastąpione dwiema połówkami – w dolnej części zainstalowana jest tradycyjna pojemna szuflada, a górna część elewacji skrywa wysuwaną sekcję w kształcie litery U.

Porady: Najwygodniejsze są szuflady druciane w kształcie litery U. Są lepiej wentylowane, dlatego dobrze jest tu suszyć szmaty i wilgotne gąbki do mycia naczyń.

READ
5 znaków zodiaku o nieznośnej osobowości

Na zdjęciu: mokre szmaty można przechowywać nie tylko pod zlewem, ale także obok niego. Takie rozwiązania jak na zdjęciu są z pewnością wygodne. Ale znacznie zwiększ koszt kuchni

W pełni wysuwana dolna szuflada
Może nie być wystarczająco dużo miejsca na pełnoprawną szufladę na całej głębokości kuchni – przeszkadzają tu przechodzące rury hydrauliczne. Dlatego tylko dolna szuflada szafki może być wysuwana. Jest to szczególnie wygodne, jeśli na środku szafy znajduje się półka.

Pomysł na zdjęcie: Opcja konfiguracji, jak na zdjęciu, to stacjonarna półka i szuflada pod nią, która wydłuża elewację kuchni. Pudełko można podzielić na dwie części lub mogą to być dwa niezależne kosze. W roli kosza na śmieci np.

Nie zapomnij o istnieniu szuflady w piwnicy – można ją również zainstalować pod zlewem. Z reguły ktoś ciągle stoi przy zlewie w kuchni. Pamiętaj o tym, decydując, co umieścić w szufladzie w piwnicy. Na przykład może to być zapas serwetek stołowych.

Pomysł na zdjęcie: Zamocuj kuchenną balustradę z zaskoczenia na poziomie zlewu – taki drążek może stać się wygodnym miejscem do przechowywania ręczników i szmat, a także drobiazgów zawieszonych na haczyku.

Na zdjęciu: kosz na ręczniki i reling montowany na drzwiach Tansel

Organizatorzy na drzwiach
Możesz również użyć drzwi do przechowywania. Na jej wewnętrznej powierzchni przykręć kratkę na mokre gąbki i chemię gospodarczą, a także barierkę na ręcznik kuchenny. Tutaj zawsze będą pod ręką. Ale staraj się nie przechowywać niczego ciężkiego na drzwiach – istnieje niebezpieczeństwo, że będą się ugiąć.

Porady: Przed przymocowaniem czegokolwiek od wewnątrz upewnij się, że długość rygla nie przekracza grubości drzwi. W przeciwnym razie możesz wywiercić otwór.

TWOJA KOLEJ…
Jak wykorzystać przestrzeń pod zlewem w kuchni? Pokażcie w komentarzach swoje możliwości racjonalnej organizacji przestrzeni pod zlewem.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: