25 niesamowitych rzeczy, na które warto wydać część swojej wypłaty

Możliwość odmowy pozornie niepotrzebnego zakupu jest bardzo godna pochwały, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze. Jednak nie każdy produkt jest wart oszczędzania. W najlepszym przypadku będziesz musiał upewnić się, że przysłowie „Skąpiec płaci dwa razy” jest prawdziwe, a w najgorszym może ucierpieć zdrowie – zarówno Twoje, jak i Twoich bliskich.

DODAJ MNIE opowiada się za rozsądnym wydawaniem pieniędzy, dlatego przygotowaliśmy krótką listę rzeczy, na których oszczędzanie jest droższe.

8. Filtr wody

Picie niefiltrowanej wody z kranu może zagrażać zdrowiu. Oczywiście wodę pitną można kupić w supermarkecie, ale w końcu będzie to kosztować całkiem nieźle. Poza tym myśl, że za każdym razem, gdy kupujesz plastikowe butelki, wnosisz znaczący wkład w zanieczyszczenie planety, nie jest zbyt przyjemna.

Najlepszym wyjściem z sytuacji jest zakup filtra do picia. Jednocześnie oczywiście nie warto brać modelu losowo – trzeba dokładnie zrozumieć, czym są systemy filtracji i czego potrzebujesz. Trzeba też być przygotowanym na to, że dobre urządzenie będzie kosztować sporo pieniędzy.

7. Buty sportowe

Jeśli aktywnie uprawiasz sport (na przykład idziesz na siłownię lub biegasz rano), potrzebujesz specjalnych butów. Zapobiegnie to ewentualnym kontuzjom, które łatwo nabawić się podczas zajęć, a na dłuższą metę pozytywnie wpłynie na zdrowie. Na przykład buty do biegania przeznaczone dla biegaczy pochłaniają część wstrząsów, odciążając w ten sposób dodatkowe obciążenie stawów.

Te buty nie muszą kosztować fortuny. W sklepach można znaleźć markowe kolekcje z minionych lat – dzięki czemu otrzymujesz świetne trampki w bardzo rozsądnej cenie.

6. Walizka

Im tańsza walizka, tym większe prawdopodobieństwo, że jest wykonana z materiału, który pęknie, rozerwie się, a nawet po prostu rozsypie po 2-3 podróżach. Z reguły awarie nie zdarzają się na twoich oczach, ale podczas ładowania walizek do bagażnika – rzeczy mogą ulec uszkodzeniu, a nawet zgubieniu.

Aluminium jest uważane za najlepszy materiał: po pierwsze waga torby będzie niewielka, a po drugie metal ten jest dość trwały. Szczególną uwagę należy również zwrócić na koła i uchwyty. Im większe koła walizki, tym wygodniej będzie się nią sterować, zwłaszcza na brukowanych ulicach lub na połamanym asfalcie. Rękojeść musi być bardzo mocna i nie zwisać z boku na bok.

5. Dania

Kupując naczynia kuchenne, należy zwrócić uwagę na 2 rzeczy: materiał i przewodność cieplną. Niektóre materiały, takie jak aluminium, miedź, stal i żelazo, reagują chemicznie z gotowaną żywnością, co może ostatecznie zmienić jej smak, kolor i zapach. Inne materiały (na przykład ceramika lub stal nierdzewna) nie wchodzą w reakcję z żywnością. Jeśli chodzi o przewodność cieplną, znowu wszystko zależy od materiału: miedź jest doskonałym przewodnikiem ciepła, podobnie jak aluminium czy stal nierdzewna.

READ
Znajomi, których nie potrzebujesz

Wszystkie te i wiele innych czynników wpływa na ostateczny koszt potraw. Kupując tani produkt, nie należy spodziewać się cudów: rzecz prawdopodobnie wkrótce zawiedzie i jest mało prawdopodobne, aby za jej pomocą można było opanować wyżyny sztuki kulinarnej.

4. Ochronny sprzęt sportowy

Jeśli jeździsz po mieście na rowerze lub rolkach, nie jest to powód do odmowy wyposażenia ochronnego. Wcale nie trzeba wybierać czegoś bardzo drogiego: teoretycznie każdy sprzęt, niezależnie od ceny, posiada certyfikat bezpieczeństwa. Drogie modele są zwykle wykonane z trwalszych materiałów i mają dodatkowe zalety – lepszą wentylację, mniejszą wagę i tak dalej.

Bez względu na to, jakiego wyboru dokonasz, poszukiwanie sprzętu ochronnego jest niezbędne, ponieważ jest to inwestycja we własne zdrowie.

3. Fotelik samochodowy dla dziecka

Nie zawsze drogie modele są warte swojej ceny, ale pomyśl o tym: kupując nie najtańszy fotelik samochodowy, tak naprawdę dbasz o zdrowie dziecka. Niestety nikt nie jest odporny na wypadki na drodze, dlatego warto preferować modele, których bezpieczeństwo nie budzi wątpliwości.

Ponadto drogie krzesła są zwykle przekształcalne: mogą służyć zarówno do przewożenia niemowląt, jak i starszych dzieci. Oznacza to, że nie musisz co roku kupować nowego modelu, który spełnia parametry dziecka.

2. Pokarm dla zwierząt

Większość ludzi kupuje karmę dla psów lub kotów w supermarkecie i zwykle po dość niskiej cenie. Niestety w takiej karmie nie ma potrzebnych zwierzakowi witamin i minerałów. Zwierzę, które przez długi czas je tanią karmę, jest bardziej narażone na zachorowanie i wcześniejszą śmierć.

Wyobraź sobie, że od lat jesz makaron instant lub najtańsze kiełbaski: co stałoby się z twoim organizmem?

1. Papier toaletowy

Osoby szczególnie dbające o higienę i komfort preferują mokry papier toaletowy. Oprócz tego, że takie chusteczki pozwalają usunąć znacznie więcej brudu niż papier, to również dezynfekują skórę. W końcu czujesz się czysto i świeżo.

Możesz zrobić mały eksperyment: wylej trochę roztopionej czekolady na podłogę i zetrzyj ją papierem toaletowym. A następnie zrób to samo z mokrymi chusteczkami. Różnica jest od razu widoczna.

Na jakie rzeczy zawsze jesteś gotów wydać pieniądze, nawet jeśli nie jest to dużo?

Jasna strona / Zrób to sam / 8 rzeczy, za które powinieneś zapłacić, nawet jeśli musisz żyć od wypłaty do wypłaty

Puszka po kawie za 1550 dolarów, toalety, które robią analazy i nie tylko.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak żyje druga połowa ludzkości? Ten, który nie musi żyć od wypłaty do wypłaty i oszczędzać na długo oczekiwane wakacje.

READ
Pomyślne dni na strzyżenie włosów w styczniu 2023 r

Pewnego dnia zapytano użytkowników Reddita, jakie są najdziwniejsze i najbardziej niezwykłe rzeczy, które posiadają bogaci, i które z nich z pewnością zaszokowałyby wszystkich.

Jesteśmy w 1Gai.ru zebrał najciekawsze odpowiedzi. Niektóre z nich na pewno Cię zaskoczą.

Oto, co możesz kupić, jeśli jesteś bajecznie bogaty:

1. Winda dla ich samochodów

„Właściciel penthouse’u ma własną windę – to zrozumiałe. Ale nie wszyscy wiedzą, że jego garaż jest jednocześnie windą. Wyobraź sobie: parkujesz, otwierasz drzwi samochodu – i jesteś na tym samym poziomie co Twoje mieszkanie! — sonia72quebec

2. Personel do ładowania urządzeń

„Znałem rodzinę, która miała wielu służących, w tym osobę odpowiedzialną za konfigurację, rozwiązywanie problemów i – uwaga! – Ładowanie wszystkich urządzeń elektronicznych. — WstydNap

3. Dokument o moim życiu

Kadr z filmu dokumentalnego „Oleg Tinkov – Nowa krew” / via ivi.ru

„Moi teściowie mają bogatą przyjaciółkę, która napisała, wyprodukowała i zagrała w filmie o jej własnym życiu, prosząc jednocześnie słynnego emerytowanego aktora, by zagrali jej ojca i modelkę dziewczyny jego syna, by zagrali jej młodszą postać. Potem dała nam wszystkim DVD, a na święta – wydanie kolekcjonerskie.

To był najbardziej szalony „film”, jaki kiedykolwiek widzieliśmy… Wytropiła nawet piosenkarza, którego była fanką jako dziecko i kazała tej biednej kobiecie (obecnie na emeryturze) wystąpić epizodycznie! Zgodnie z fabułą miała posłuchać, jak nasza przyjaciółka wykonuje jedną ze swoich starych piosenek, powiedzieć, jaka jest utalentowana i że mogłaby zrobić karierę jako piosenkarka, gdyby nie była odnoszącą sukcesy bizneswoman. W kadrze piosenkarka wyglądała na niezainteresowaną i wyraźnie zrobiła to wszystko za opłatą. – foodexreddit

4. Poręcze/windy osobowe prowadzące do domu

„Mój wujek jest lekarzem… I jest bardzo zajęty pracą. Tak bardzo, że niedawno dowiedziałem się, że ma swoją osobistą szynę (lub coś w rodzaju windy) prowadzącą do jego domu. Nigdy nie sądziłem, że coś takiego się wydarzy”. — SlowVibeActual

5. Kostki lodu w opakowaniach jednostkowych

„Tak, zwykłe kostki lodu. 40 za 325 dolarów”. — jess wiewiórka

6. Obracanie podłóg garażowych

„Właściciel nienawidził wychodzić z garażu. Zainstalował więc podłogę, która obraca się o 180 stopni, gdy jest gotowa do pracy”. — 3 skarbiec

7. Złote pigułki, które sprawią, że Twój mocz będzie lśnił

„Tabletki te są przyjmowane z jedzeniem i zawierają złoto. Dlatego, kiedy idziesz do toalety, twój mocz będzie migotał. Tak, to prawda”. — llcucf80

8. Meble sezonowe

„Oznacza to, że regularnie zmieniają wnętrze (może kilka razy w roku), w tym meble, i płacą komuś, aby je utrzymywał”. – mocna kawa proszę

READ
Francuski szyk w tym sezonie: 7 perfekcyjnych stylizacji

9. Nie tylko kucharze, ale cały zespół kucharzy

„Kiedy byłem młody, miałem dziewczynę z bardzo bogatej rodziny. Mieli setki milionów. A także – zespół, który monitorował ich żywienie. Rano, może o 5:30 przychodziła kobieta, ładowała lodówkę i sprawdzała, czy w ekspresie jest nastawiony timer, czy wypieki są świeże itp. O 7:30 przyjeżdżał catering ze świeżymi artykułami spożywczymi na dzień i gotować wszystko czego właściciele chcieli. Jeśli macie ochotę na coś specjalnego na obiad, powiedzmy homara Thermidor, musicie nas o tym poinformować przed 15:00 i wszystko będzie gotowe. I możesz zamówić dowolną przystawkę. Podobał Ci się cheeseburger i chcesz więcej na później? Gotowy! Lodówka była codziennie napełniana i czyszczona. To było świetne”. — Drożdże Lords

10. Sąsiednie domy, aby po raz kolejny nie zderzyć się z sąsiadami

„Przyjaźnię się z parą z zamożnych rodzin. Mają piękną posiadłość w Nowej Anglii, którą zdarzyło mi się odwiedzić. Główny dom znajduje się na 40-hektarowej działce z kilkoma budynkami gospodarczymi i osobnym pensjonatem. Kiedy po raz pierwszy zacząłem je odwiedzać, obok mieszkała rodzina, z którą utrzymywaliśmy przyjazne stosunki. Często wpadali i wszyscy razem spędzaliśmy czas nad jeziorem. Mieli też bardzo ładny dom, też byli bogaci, ale nie tak jak rodzina moich znajomych.

Kilka lat temu rodzina z sąsiedztwa postanowiła sprzedać swój dom. I kupił go teść mojego przyjaciela: nie chciał, żeby wprowadzała się kolejna rodzina (może to był tylko jeden z powodów). W każdym razie ten dom kosztował około 2 milionów dolarów i tak jak mówiłem był świetny. Teraz przez 90% czasu jest pusty i nieużywany, chyba że odwiedzają go goście (tacy jak ja). Żniwiarz_x313

11. I sąsiednie działki, żeby nie budowały domów psujących widok

„Mężczyzna w moim mieście kupił cztery działki budowlane po drugiej stronie ulicy i zamienił je w ogród. A wszystko to tylko po to, by nie pogorszyć widoku z okna. Każda partia kosztowała 500 11 USD”. — kreatywny umysłXNUMX

12. Wieżowiec z własną nazwą

„Mój przyjaciel jest pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Pewnego dnia podszedł do niego 29-letni mężczyzna, który chciał kupić wieżowiec. A zapytany dlaczego, odpowiedział: „Czas napisać imię mojego ojca na samej górze”. Wtedy mój przyjaciel zapytał, co by zrobił z budynkiem, skoro jego własne biuro jest już w satelickim mieście. Mężczyzna odpowiedział: „Po prostu daj to komuś, potrzebuję tylko imienia mojego ojca na dachu”.

Najwyraźniej dla niektórych osób posiadanie budynku, na którym widnieje ich nazwa, jest wskaźnikiem tego, jak bardzo są zamożni”. moje przygnębiające wiersze

13. Całe piętro na imprezy, a także winda do wspinania się

„Pracowałem kiedyś w firmie inżynieryjnej i projektowaliśmy (HVAC, hydraulika, elektryka, ochrona przeciwpożarowa) luksusowego budynku mieszkalnego w Nowym Jorku. Mieliśmy klienta, który był właścicielem piętra w apartamentowcu na Central Park West. Ludzie na dole się wyprowadzili, więc wykupił go, żeby urządzać przyjęcia. Na tym poziomie zainstalowano 15-centymetrowy system tłumienia dźwięku i wibracji, aby nie przeszkadzać pasażerom od dołu.

READ
Wdychanie podczas kaszlu: cechy i zasady wykonania

Budynek był stary, więc zainstalował w nim nową windę. Płacił też francuskim tynkarzom, którzy przybyli i osiedlili się w Nowym Jorku, gdy w jego mieszkaniu tworzyli sztukaterie. — Lazlo_Hollyfeld

14. Kawior wyrósł na jazz na żywo

„Kiedyś oglądałem film dokumentalny o jedzeniu bogatych ludzi i pokazali miejsce, w którym oferowano specjalny kawior. Został wyprodukowany przez jesiotry, którym grano muzykę jazzową. Nagrana muzyka jazzowa nie wystarczyła, musiała być wykonana na żywo! Pianista. Grał jazz. Dla ryb. — Naprężenie szyi

15. Skórzane poduszki do odpoczynku głowy podczas oddawania moczu w stanie nietrzeźwym

„Mój klient miał wykonany na zamówienie miękki skórzany pad wbudowany w ścianę nad pisuarem. Aby kiedy jest bardzo pijany, mógł oprzeć głowę o ścianę i spokojnie się załatwić. — Charlos11

16. „Urzędy rodzinne”

„Family office to organizacja prawników lub inwestorów, którzy zarządzają sprawami rodzinnymi. Zarządzają dystrybucją funduszu powierniczego, upewniają się, że wpłacane są bezpośrednie depozyty, płacone są podatki itp. Aktywnie zarządzają również inwestycjami na giełdzie. Mogą również zatrudniać i zwalniać pracowników domowych, np. zatrudniać nową pokojówkę lub kucharza. Zarządzają nieruchomościami, nieruchomościami za granicą itp. Znam mężczyznę, który poślubił dziewczynę z takiej “rodziny”. Co roku w rodzinnym kompleksie odbywają się lekcje wychowania rodzinnego. Oglądają film dokumentalny o głowie rodziny (która założyła The Company w latach 1860. XIX wieku), a następnie oglądają biografie i prezentacje PowerPoint o każdym pokoleniu, o tym, co zrobili dobrze, a czego nie. Następnie prawnicy doradzają im, jak zachowywać się jak członkowie Rodziny”. — Kolekcjoner baseballu

17. Toalety analizujące „odpady”

„Pracuję w dziale zakupów i niedawno kupiłem toaletę za 20 XNUMX USD we Włoszech z funkcją biologicznej analizy odpadów, która następnie przesyła dane biometryczne właścicielowi”. — ShaolinHunk

18. Jacht cienia

„Niektóre superjachty mają statki pomocnicze lub „cienie”. To w zasadzie drugi statek, który podąża za tobą i twoim jachtem i przewozi mniejsze łodzie, narty wodne, helikoptery, łodzie podwodne, cokolwiek. Po prostu największy zabawkowy traktor”. – PBR_Sheetz

19. Inteligentny prysznic

„Pracuję jako hydraulik i ostatnio zainstalowałem najmądrzejszy prysznic, jaki znałem. Miał dwie głowice prysznicowe i osiem głowic do masażu ciała. Urządzenie posiadało również wbudowany efekt sauny oraz możliwość połączenia ze smartfonem. Okazuje się, że już na ulicy można wybrać żądany aromat i ustawić temperaturę wody, aby od razu wejść do przygotowanej łazienki. — DaChristopher REEVES

READ
Mięsień, który ma tylko 15% światowej populacji

20. Zarządcy domów

Gareth Iwan Jones / ft.com

„To osoba, która mieszka w domu i opiekuje się nim, gdy bogaty właściciel jest w jednym ze swoich innych domów. Zarządza personelem domowym, dba o to, aby dom był „mieszkalny”, żeby woda była zawsze bieżąca, wszystkie prace do wykonania zostały wykonane i dom był gotowy na przyjazd właściciela. Ta praca może również oznaczać przygotowanie sezonowej garderoby właściciela na jego przybycie.” — Torebka_Lady

21. Mnóstwo książek

„Czy masz nowy dom z mnóstwem półek na książki, które chcesz zapełnić? Wybierz, jakie rodzaje książek chcesz, bam, i masz pełną bibliotekę. Wszystko potoczy się mniej więcej tak: „Mam 300 metrów darmowych półek na książki, 150 z nich to klasyki, 70 magazynów o modzie i 30 science fiction. Wszystko inne uzupełnij literaturą współczesnych autorów. — TySweeney

22. Całe skrzydło muzeum jako magazyn

„Pewna wyjątkowo zamożna rodzina, którą znam, nazywa skrzydło lokalnego muzeum sztuki „skarbcem publicznym”. Ufundowali skrzydło do przechowywania swojej dużej kolekcji dzieł sztuki klasycznej i współczesnej, które było bardziej praktyczne niż prywatny skarbiec i oferowało całodobową ochronę klimatyczną oraz zespół profesjonalistów.

Ponadto kuratorzy zajmowali się przenoszeniem obiektów z muzeum do domu i odwrotnie, gdy gospodarze potrzebowali określonego stylu lub epoki, aby pasowały do ​​nastroju obiadu lub imprezy w domu. Śmieszne jest to, że czasami wymiany te obejmowały kilkanaście przedmiotów, które wcześniej nie były pokazywane w muzeum! W istocie jest to nowa wystawa, którą muzeum zapakuje i będzie promować. A całe to zamieszanie miało na celu stworzenie odpowiedniej atmosfery do świętowania 80. urodzin mojej babci! – scenarzysta

23. Srebrny słoik na kawę

„I inne produkty z serii artykułów gospodarstwa domowego Tiffany & Co. Ale ta srebrna puszka po kawie o wartości 1550 dolarów jest tym, co pamiętam najbardziej. Rozumiem, że jest to przedmiot artystyczny i że srebro jest drogie, ale ryzyko przypadkowego oddania tego przedmiotu do recyklingu jest zbyt wysokie! — AikenRhetWrites

24 razy

„Czas to coś, czego nikt nie może kupić. Tak więc bogaci wydają pieniądze na rzeczy, które ograniczają marnowanie czasu. Na przykład prywatny odrzutowiec, żeby nie czekać na lądowanie na lotnisku.

Kiedy bogaci ludzie chcą się czegoś nauczyć, na przykład jak zrobić idealny napój, nie idą na studia i nie kupują kursów. Zapraszają do swojego domu najlepszego barmana, który opowie i pokaże, jak to się robi.” — Brutalnie głupi

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: