25 aktorów, którzy odrzucili kultowe role

Jest tak wiele historii o aktorach, którzy byli o pół kroku od ról, które przyniosły ich wykonawcom światową sławę i miłość, ale z tego czy innego powodu zdecydowali się ich porzucić. Czy celebryci gryzą się w łokcie, gdy dowiadują się, jak bardzo przebili?

Z pewnością. Wielu, być może, oczywiście nie patrzy, ale zdecydowanie bardziej pobłażają w wyborze ról. I odtąd, zanim odpowiedzą odmową, myślą sto razy, dokładnie oceniając wszystkie za i przeciw.

1. Sean Connery

Sean Connery

Rola: Gandalf

Sean powołał się na fakt, że nie lubił fantazji i odrzucił rolę białego czarodzieja we Władcy Pierścieni. Ian McKellen, który podjął się realizacji tego obrazu, później stał się nie tylko ulubieńcem publiczności, ale także otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego w filmie, a także był nominowany do Oscara.

2. Dana Delaney

Dana Delaney

Rola: Carrie Bradshaw

Carrie Bradshaw jest słusznie uważana za jedną z najbardziej znanych bohaterek telewizyjnych. Ta postać stała się znakiem rozpoznawczym Sarah Jessiki Parker, która go grała. I mógłby gloryfikować Danę Delaney, która, co prawda, mówi, że wcale nie żałuje odmowy.

3. Molly Ringwald

Molly Ringwald

Rola: Vivienne Ward

W latach 80. była szalenie popularna, ale od lat 90. stopniowo zapominano o jej imieniu. Być może rola w Pretty Woman, która stała się prawdziwym hitem, mogła uratować Molly, ale nie jest nam to przeznaczone. Tak, a teraz nie można sobie wyobrazić kogoś innego niż Julia Roberts na miejscu głównej bohaterki obrazu.

4. Will Smith

Will Smith

Pomysł wydawał się aktorowi zbyt skomplikowany i nieopłacalny. Jak widać, instynkt Willa go zawiódł. Mocno zawiedziony.

5. Henryk Winkler

Henryk Winkler

Rola: Danny Zuko

Henry był idealny do roli Danny’ego Zuko w Grease, ale mimo to zdecydował się odrzucić tę rolę. Jego miejsce zajął John Travolta. W rezultacie praca znalazła się na liście 694 najlepszych filmów miłosnych w historii USA i zarobiła XNUMX miliony dolarów.

6. Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer

Rola: Clarice Szpak

Film „Milczenie owiec” wydał się Michelle zbyt okrutny, dlatego odmówiła w nim kręcenia. A Jodie Foster nie była niczym zakłopotana i otrzymała drugiego Oscara dla najlepszej aktorki za rolę Clarice.

7.Al Pacino

Al Pacino

Rola: Han Solo

Ten obraz nie zainteresował aktora i trafił do Harrisona Forda, który dzięki tej roli stał się prawdziwą supergwiazdą.

8. Kim Basinger

Kim Basinger

Rola: Katarzyna Tramell

Tak, zamiast Sharon Stone w filmie, który stał się jednym z najbardziej dochodowych w 1992 roku i zarobił 352 miliony w kasie, Kim mogłaby być.

9. Jeremy Irons

Jeremy Irons

Rola: Hannibal Lecter

READ
Reklamy z gwiazdami, których marki musiały żałować

Irons, podobnie jak Michelle Pfeiffer, nie lubił przemocy scenariusza i postanowił odrzucić rolę. Natomiast dla Anthony’ego Hopkinsa film Milczenie owiec stał się jednym z kluczowych projektów w jego karierze.

10. Tom Selleck

Tom Selleck

Rola: Indiana Jones

W przypadku Sellecka sprawy potoczyły się trochę inaczej. Zarówno sam aktor, jak i Steven Spielberg oraz George Lucas opowiadali się za Tomem w roli Indiany, ale nie udało się osiągnąć porozumienia z Universal Studios w tej sprawie. Ostatecznie Jones został Harrisonem Fordem, którego jeden z twórców serii – Lucas – początkowo nawet nie chciał zapraszać na casting.

11. Dougray Scott

Dougray Scott

Rola: Wolverine

Nie sposób wyobrazić sobie w tej roli kogoś innego niż Hugh Jackman, ale nie była ona pierwotnie przeznaczona dla niego. Scott nie miałby nic przeciwko graniu mutantem, ale niestety kręcenie projektu Mission: Impossible, w którym Dougray grał złoczyńcę, przeciągnęło się, a twórcy serii Wolverine musieli szukać dla niego zastępcy.

12. Jack Nicholson

Jack Nicholson

Rola: Michael Corleone

Nicholson doskonale zdawał sobie sprawę, że Ojciec Chrzestny stanie się sławny, ale szlachetnie ustąpił miejsca Alowi Pacino, ponieważ uważał, że Włocha powinien grać prawdziwy Włoch.

13. Johna Travolty

John Travolta

Rola: Forrest Gump

W 1994 roku Forrest Gump stał się najbardziej dochodowym filmem w Ameryce Północnej, a Tom Hanks otrzymał światowe uznanie i Oscara dla najlepszego aktora. A faktu, że odmówił tej roli, Travolta teraz szczerze żałuje.

14. Sarah Michelle Gellar

Sarah Michelle Gellar

Rola: Cher Horowitz

Sarah mogłaby zagrać w przeboju z 1995 roku – komedii Clueless. Ale zamiast niej Alicia Silverstone zasłynęła jako Cher Horovatz.

15. Bette Midler

Bette Midler

Rola: Deloris Van Cartier

Miała zagrać rolę zakonnicy w projekcie „Aktuj siostro!”, ale bała się, że fani ją źle zrozumieją, dlatego odmówiła.

16. Reese Witherspoon

Reese Witherspoon

Rola: Sidney Prescott

Po prostu nie chciała być bohaterką kolejnego horroru. Kto by pomyślał, że seria Scream stanie się tak popularna?!

17. Jake Gyllenhaal

Jake Gyllenhaal

Rola: Jake Sully

A gdyby Jake przyjął tę rolę, dziś mógłby być dobry do grania w najbardziej kasowym filmie wszechczasów.

18. Sandra Bullock

Sandra Bullock

Rola: Maggie Fitzgerald

Początek zdjęć do „Million Dollar Baby” był nieco opóźniony, co wcale nie podobało się Sandrze. A twórcy projektu musieli wcielić się w rolę Maggie Hilary Swank, która później otrzymała swojego drugiego Oscara, stając się najlepszą aktorką.

19. Mel Gibson

Mel Gibson

Rola: Bruce Wayne (Batman)

Gibson mógł zostać superbohaterem w filmowej adaptacji Tima Burtona, ale projekt uznał za niezbyt interesujący i mało obiecujący. Film był rzeczywiście krytykowany za „nadmierny noir”, ale tak czy inaczej, zarobił 411 milionów dolarów w kasie i stał się legendą.

READ
Zagraniczne gwiazdy, które nie lubią staników

20. Kate Winslet

Kate Winslet

Gdyby Kate przyjęła tę rolę w Zakochanym Szekspirze, mogłaby otrzymać swojego pierwszego Oscara znacznie wcześniej niż w 2009 roku.

21. Emily Browning

Emily Browning

Rola: Bella Swan

Autorka sagi Zmierzch, Stephenie Meyer, widziała w Emily idealną Bellę, ale aktorka postanowiła nawet nie przychodzić na casting. Browning tłumaczył swój czyn tym, że w tym momencie w zasadzie nie była pewna, czy chce pracować, czy nie.

22. Julia Roberts

Julia Roberts

Rola: Lee Ann Tui

W przypadku Julii odmowa mogła być śmiertelna. Faktem jest, że wybrała między Ślepą stroną a Walentynkami i zdecydowała się na to drugie, wyreżyserowane przez Garry’ego Marshalla – tego samego, który później zaproponował Robertsowi rolę w Pretty Woman.

23. Bruce’a Willisa

Bruce Willis

Rola: Sam Pszenica

Odrzucając rolę w Ghost, Bruce odrzucił współpracę ze swoją ówczesną żoną Demi Moore i przegapił okazję, by zagrać w najbardziej dochodowym projekcie roku 90, który zarobił 505 milionów.

24. Sigourney Tkacz

Sigourney Weaver

Rola: Sarah Tobiasz

Zamiast Sigourney rolę zagrała Jodie Foster i przyniosła jej pierwszego Oscara dla najlepszej aktorki.

25. Jima Carreya

Jim Carrey

Rola: Edward Nożycoręki

I ciekawie byłoby zobaczyć Jima w tej dramatycznej roli, z którą „zastępca” Johnny Depp poradził sobie doskonale.

Celebryci powinni być bardzo urażeni, choć kto wie, gdyby podjęli się tych ról, projekty cieszyłyby się równie dużą popularnością. W końcu cokolwiek się wydarzy, jest najlepsze.

Oferta zagrania w „Avatar” została odrzucona przez dwóch aktorów jednocześnie, a Wiaczesław Tichonow nie mógł zagrać w Stirlitza

Jaki aktor nie marzy o sławie? O głośnych, kultowych rolach? Tak, nie ma! Większość z nich wiele by dała, by uzyskać kuszącą ofertę od reżyserów i producentów. Czasami jednak zdarza się, że aktorzy sami odmawiają ról w filmach, które później odniosły ogromny sukces i słusznie stały się kultowe.

Dlaczego oni to robią? Z różnych powodów. I choć z biegiem czasu niektórzy z nich będą żałować straconej szansy na zdobycie swojej części sławy, czasu nie da się odzyskać ani naprawić swojego „pomyłki”.

Zobaczmy więc, kto pierwotnie miał grać role głównych bohaterów w najpopularniejszych filmach wszechczasów i kto z nimi skończył (czego osobiście wcale nie żałujemy!).

1. Evgenia Simonov mogła zagrać Constance Bonacieux w D’Artagnan i Trzech muszkieterach

Ale odrzuciła rolę, by wesprzeć swojego przyjaciela Aleksandra Abdulowa, który nie został zatwierdzony do roli D’Artagnana.

Kto dostał rolę: Irina Alferova.

2. Michelle Pfeiffer otrzymała propozycję zagrania w filmach „Kobieta specjalna” i „Podstawowy instynkt”

Pfeiffer powiedziała, że ​​odrzuciła ofertę z powodu nagich scen w Podstawowym instynkcie.

READ
Mila Kunis radykalnie zmieniła swój wygląd do nowej roli

Kto dostał role: Sharon Stone i Julia Roberts.

3. Al Pacino, któremu zaproponowano rolę Hana Solo, odrzucił tę rolę.

Kto dostał rolę: Harrison Ford.

4. Rola Stirlitza została pierwotnie zaoferowana Wsiewołodowi Sanajewowi

Ale aktor kategorycznie odmówił nawet prób, ponieważ będąc sekretarzem organizacji partyjnej Mosfilm uważał, że nie wypada mu grać szefa gestapo.

Kto dostał rolę: Wiaczesław Tichonow.

5. Will Smith zdecydował się zagrać w The Wild Wild West nad Matrix. Ponadto wysłano również ofertę do Johnny’ego Deppa na tę rolę.

Kto dostał rolę: Keanu Reevesa.

6. John Travolta nie przyjął roli Forresta Gumpa

Kto dostał rolę: Toma Hanksa.

7. Mary Poppins może być Anastasią Vertinską

Jednak nie podobała jej się muzyka Maxima Dunayevsky’ego w filmie i odrzuciła rolę.

Kto dostał rolę: Natalia Andreichenko.

8. Bill Murray powiedział w programie, że nawet nie oglądał i nie chciał oglądać Forresta Gumpa.

Kto dostał rolę: Toma Hanksa.

9. Russell Crowe został poproszony o zagranie Wolverine’a. Ale nie był zainteresowany ofertą.

Kto dostał rolę: Hugh Jackman.

10. W Moskwie nie wierzy we łzy reżyser Vladimir Menshov pierwotnie widział Margaritę Terekhovą jako główną bohaterkę

Aktorka odrzuciła rolę Kateriny z powodu innej roli – Milady w “D’Artagnan i trzech muszkieterach”.

Kto dostał rolę: Vera Alentova.

11. Bale odmówił bycia Jamesem Bondem

Były reżyser Christiana Bale’a powiedział, że aktor odrzucił rolę Jamesa Bonda, ponieważ uważał, że jest ona „zbyt brytyjska”. Po Pierce’u Brosnanie producenci, którzy początkowo rozważali rolę Bale’a, otrzymali od niego jedynie sarkazm. Słowa słynnego aktora rozgniewały również fanów Bonda: „W Jamesie Bondzie obecne są wszystkie złe stereotypy brytyjskich aktorów. Poza tym grałem już seryjnego mordercę!

Kto dostał rolę: Daniela Craiga.

12. Tarantino chciał, aby Kevin Costner grał w Kill Bill, ale został odrzucony.

Kto dostał rolę: Davida Carradine’a.

13. Jewgienij Gierasimow został uznany za rolę Szarapowa w „Miejscu spotkania nie można zmienić”

Ale aktor był przekonany, że to nie był jego bohater, i odmówił roli. Czego żałuje do dziś.

Kto dostał rolę: Władimira Konkina.

14. Logan Lerman został poproszony o zagranie roli w Whiplash, ale nie wyszło, ponieważ czas kręcenia filmu zbiegł się z jego studiami.

Kto dostał rolę: Miles Teller.

15. Anne Hathaway była rozważana do roli w My Light of Hope, ale nie chciała tego ze względu na trudną relację między nią a reżyserem.

Kto dostał rolę: Jennifer Lawrence.

READ
9 gwiazdorskich mężów, którzy zdradzali nauczycieli swoich dzieci

16. Rola uwodzicielskiej blondynki w „Diamentowej ręce” została przypisana Clarze Luchko

Aktorka przeszła nawet testy fotograficzne, mimo że nie chciała grać w kostiumie kąpielowym. W końcu odrzuciła frywolną rolę na rzecz innego filmu.

Kto dostał rolę: Svetlana Svetlichnaya.

17 Michael Keaton odrzucił Dzień Świstaka

Zapytany, dlaczego odmówił, odpowiedział: „Nie zrozumiałem filmu. I tak nie mogłem grać tak dobrze jak Bill Murray.

Kto dostał rolę: Billa Murraya.

18. Jack Nicholson odrzucił rolę Michaela Corleone

Zapytany, dlaczego odrzucił rolę, Nicholson odpowiedział: „Ponieważ nie mogłem grać sycylijskiego gangstera. Indianie powinni grać Indian, Włosi powinni grać Włochów. Michael miał być Al Pacino. Słowa nie wystarczą, by pochwalić jego grę”.

Kto dostał rolę: Al Pacino.

19. Oleg Dal miał zagrać rolę przystojnego inżyniera lotu Igora Skvortsova w The Crew.

Zaczął jednak doszukiwać się winy: albo kabina nie wygląda jak prawdziwa, albo niektóre sceny są nieprawdziwe. W rezultacie aktor poprosił o usunięcie z kręcenia.

Kto dostał rolę: Leonid Filatow.

20. Gene Hackman prawie stał się Lecterem.

Kto dostał rolę: Anthony’ego Hopkinsa.

21. „Gravity” został po raz pierwszy zaproponowany Angelinie Jolie w 2010 roku.

Kto dostał rolę: Sandra Bullock.

22. Tatiana Doronina została zaproszona do roli Raisy Zakharovny w Love and Doves.

Ale aktorka wolała rolę w innym filmie – „Valentin and Valentina”.

Kto dostał rolę: Ludmiła Gurczenko.

23. Pierwszą rzeczą, o której pomyśleli producenci w The Amazing Spider-Man, był Logan Lerman, reżyser aktorski Mark Webb, którego szczególnie pragnął. Ale producenci uznali później, że 16-letni Lerman jest za młody.

Kto dostał rolę: Andrew Garfielda.

24. Leonardo DiCaprio zaproponowano grę w American Psycho, ale Leo odrzucił ją za 20 milionów dolarów.

Kto dostał rolę: Christian Bale.

25. Hippolyte w „Ironia losu, czyli ciesz się kąpielą!” prawie stał się Olegem Basilashvili

Śmierć ojca pokrzyżowała plany aktora, przez co zmuszony był zrezygnować z filmowania.

Kto dostał rolę: Jurij Jakowlew.

26. Pierwsze imię kapitana Jacka Sparrowa brzmiało Robert de Niro, ale De Niro nie przyjął roli.

Kto dostał rolę: Johnny Depp.

27. Brad Pitt był pierwszą osobą rozważaną dla Jasona Bourne’a.

Kto dostał rolę: Matt Damon.

28. Jurij Czernow mógł zagrać Petrukhę w Białym słońcu pustyni

Potem uczył się w szkole cyrkowej i nie wyobrażał sobie, że można połączyć naukę z strzelectwem, więc odrzucił ofertę. Ale aktor wciąż żałuje straconej okazji.

READ
Victoria Beckham żałuje powiększania piersi

Kto dostał rolę: Nikołaj Godowikow.

29. George Clooney, który nie mógł wziąć pod uwagę roli w Thelmie i Louise, kiedy mu zaproponowano, później tego żałował.

Kiedy Brad Pitt dostał tę rolę, Clooney później żartobliwie zbeształ swojego najlepszego przyjaciela słowami: „Nienawidzę Brada Pitta, ponieważ uniemożliwił mi zdobycie sławy”.

Kto dostał rolę: Brad Pitt.

30. O. J. Simpson był pierwszym imieniem, które zagrał Terminatora

Kto dostał rolę: Arnolda Schwarzeneggera.

31. Za rolę Szurika w Więźniu Kaukazu brano pod uwagę Aleksandra Potapowa

Mimo to aktor nie zainspirował się nową rolą – nie spieszył się na spotkanie z reżyserem i poświęcił więcej uwagi swojej karierze teatralnej. W końcu znalazł następcę. Później aktor przyznał, że tęsknił za główną rolą w swoim życiu.

Kto dostał rolę: Aleksander Demianenko.

32. Aktor o rosyjskich korzeniach Logan Lerman odrzucił film Wina naszych gwiazd, ponieważ postanowił nie występować w filmach skierowanych tylko do młodych ludzi.

Kto dostał rolę: Ansel Elgort.

33. Sean Connery otrzymał ofertę gry w Gandalfa

Kto dostał rolę: Iana McKellena.

34. Rola Jurija Detoczkina w „Uważaj na samochód” została najpierw zaoferowana Jurijowi Nikulinowi

I chociaż sam Nikulin zainspirował reżysera, opowiadając mu historię, która następnie stała się podstawą scenariusza, nie chciał brać udziału w kręceniu, ponieważ wizerunek głównego bohatera, według aktora, był niezgodny z jego typ osobowości i Nikulin nie do końca rozumieli tę rolę.

Kto dostał rolę: Innokenty Smoktunowski.

35. Michelle Pfeiffer to imię stworzone dla Milczenia owiec.

Kto dostał rolę: Jodie Foster.

36. Kiedy Ben Affleck odrzucił rolę w Brokeback Mountain, wziął ją Jake Gyllenhaal.

Kto dostał rolę: Jake’a Gyllenhaala.

37. Chloe Moretz i Logan Lerman byli pierwszymi nazwiskami, które pojawiły się na Igrzyskach Śmierci.

Kto dostał role: Jennifer Lawrence i Josh Hutcherson.

38. Depp był pierwszym wyborem do roli w filmie „Pan i pani Smith”. Pitt dostał rolę, gdy Depp ją odrzucił

Kto dostał rolę: Brad Pitt.

39. Gdyby się zgodził, spojrzelibyśmy na Matta Damona jako Harveya Denta.

Kto dostał rolę: Aarona Eckharta.

40. Johnny Depp był pierwszym wyborem producentów dla Top Gun

Kto dostał rolę: Tom Cruise.

41. Depp, któremu zaproponowano rolę Jacka w Titanicu, odrzucił to.

W wywiadzie dla Howarda Stana Depp powiedział nawet, że ledwo mógł znieść czytanie scenariusza do filmu. Później Leonardo DiCaprio zgodził się na rolę pod wielką presją reżysera.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: