20 sprytnych sposobów na dekorację nad toaletą

Nawet tak pozornie bezużyteczna przestrzeń może służyć jako dodatkowa powierzchnia do dekoracji lub przechowywania. Jak ozdobić miejsce nad muszlą klozetową, aby wyglądało stylowo, mówimy w artykule.

Obraz w ramce

Pierwszą zasadą, której należy przestrzegać przy umieszczaniu dekoracji na spłuczce toaletowej, jest to, że produkt powinien być lekki lub dobrze zamocowany. W przypadku upuszczenia przedmiot może rozbić zbiornik. Dekorując ścianę w łazience, wybierz plakaty lub fotografie, które pasują do wnętrza i nie boją się wilgoci.

Plakat nad toaletą

Malowanie w toalecie

półki

Mocując półki nad toaletą uzyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania i wystrój. Na otwartej półce możesz postawić książki, odświeżacz powietrza, a nawet rośliny (w tym podróbki). Najważniejsze, żeby nie przesadzać i nie zaśmiecać małego pokoju.

Dla bardziej praktycznych właścicieli mieszkań odpowiednie są zamknięte szafki ścienne lub kosze.

Metalowa półka nad zbiornikiem

Półki nad zbiornikiem

Malowanie

Szafę ścienną lub gospodarczą nad spłuczką WC można ozdobić ręcznie malowanymi. Produkt stanie się atrakcją wnętrza, nadając mu ekskluzywności. Do malowania należy używać farby akrylowej, a gotowy produkt zaleca się zabezpieczyć lakierem.

Malowanie w toalecie

Malowanie w toalecie

płytki kontrastowe

Zwykle starają się ukryć obszar, w którym znajduje się toaleta, ale wnętrze zyska na tym tylko wtedy, gdy obszar ten zostanie podkreślony kolorem lub materiałem.

Jeśli łazienka jest pomalowana zwykłą farbą, ściana z płytek sprawi, że pomieszczenie będzie wizualnie głębsze, droższe i bardziej oryginalne.

Płytki o strukturze plastra miodu za toaletą

Jasna tapeta

Ściana za spłuczką może posłużyć jako przestrzeń do stworzenia ciekawego akcentu. Graficzne ornamenty, tropikalne i kwiatowe nadruki wciąż są modne. Dla odważniejszych nadają się fototapety z perspektywą oraz płótna w stylu pop-artu.

Fototapeta w toalecie

komiksy nad spłuczką klozetową

lustro

Odbijająca światło i przestrzeń tafla lustra optycznie powiększa pomieszczenie. Za toaletą można zamontować kilka luster lub jedną całość.

Jedynym minusem jest to, że dbanie o odblaskową powierzchnię będzie wymagało dodatkowych sił.

Lustra z patyną

Lustro na ścianie za toaletą

Niezwykły wystrój

Wydawać by się mogło, że toaleta nie jest miejscem, w którym spodziewamy się zobaczyć rzeźby czy instalacje. Ale w domu, w którym wnętrze jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, takie elementy wyglądają odpowiednio i naturalnie. Wystrój może służyć jako figurki zwierząt, abstrakcje, naturalne materiały.

Instalacja nad zbiornikiem

Głowa jelenia w toalecie

ściana z mchu

Mech stabilizowany, osadzony na drewnianej podstawie, nada pomieszczeniu świeżości i wniesie do wnętrza odrobinę naturalnego piękna. Możesz zrobić ścianę z mchu własnymi rękami. Nie wymaga skomplikowanej pielęgnacji i posłuży przez kilka lat.

READ
Zasady na wszystko! 8 rzeczy, które lepiej zrobić w ten sposób, a nie inaczej

Ściana z mchu stabilizowanego

Stabilizowany mech nad zbiornikiem

podświetlenie

Taśmy LED wzdłuż obwodu ściany za toaletą dają wystarczającą ilość światła, wyglądają atrakcyjnie, działają długo, a nawet oszczędzają energię – bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób, które odwiedzają toaletę w nocy.

Oświetlenie za toaletą

Taśma LED nad zbiornikiem

Zabawny napis

Taki pomysł docenią właściciele ze swoistym poczuciem humoru. Frazę można wydrukować na papierze, wodoodpornym płótnie lub kupić gotową metalową płytkę. Jeśli ściany toalety pokryte są łupkową farbą, dowcipne napisy można zmieniać przynajmniej codziennie.

Oto kryjówka

Napisy na łupkowej ścianie

Galeria zdjęć

Jak widać, przestrzeń nad zbiornikiem toalety można wykorzystać pięknie i pożytecznie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: