20 praktycznych i przydatnych pomysłów na organizację jedzenia w kuchni

Przechowywanie w kuchni: 20 fajnych pomysłów, które przydadzą się każdemu.

Nigdy nie ma zbyt wielu systemów przechowywania, zwłaszcza w kuchni. Gdzie schować garnki, jak przechowywać warzywa i jak uzyskać ład wizualny w strefie eksperymentów kulinarnych? Dzielimy się przydatnymi pomysłami!

Przechowywanie warzyw

Wielu błędnie i nieświadomie przechowuje warzywa w lodówce lub na balkonie, a potem myśli, dlaczego ziemniaki szybko kiełkują, marchewki wysychają, a cebula gnije. A wszystko jest proste do bana! Warzywa, podobnie jak inne produkty spożywcze, wymagają odpowiednich warunków przechowywania. Jak zapewnić je w małej kuchni?

Najłatwiejszym wyjściem jest wyposażenie kilku szuflad kuchennych specjalnie do przechowywania warzyw. Dobierz kosze lub pojemniki do rozmiarów mebli (obecnie w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego i z artykułami spożywczymi jest ich bardzo dużo). Alternatywą byłyby wiklinowe kosze z pnączy, w których warzywa i owoce dłużej zachowują świeżość, piękny wygląd i dobry smak.

Przy odpowiednim przechowywaniu ziemniaki mogą leżeć od 2 tygodni do 2-3 miesięcy (w żadnym wypadku nie powinny być przechowywane w lodówce), marchewki wytrzymają 3 tygodnie, cebulę można przechowywać w ten sposób do 3-4 tygodni.

Pamiętaj, że miejsce przechowywania warzyw powinno być dobrze wentylowane i znajdować się z dala od kuchenki, piekarnika i kaloryferów.

Przechowywanie warzyw i owoców w kuchni.

Przykład przechowywania warzyw w kuchni.

Przechowywanie warzyw w wiklinowych koszach.

Przechowywanie produktów masowych

Często winowajcami bałaganu w szafkach kuchennych są pudełka i worki płatków śniadaniowych. Po pierwsze zajmują dużo miejsca, a po drugie po prostu zaśmiecają przestrzeń. Aby poprawić sytuację, wystarczy wsypać zboża, mąkę i cukier do szklanych słoików lub plastikowych pojemników.

Bardzo wygodne jest stosowanie naczyń ze specjalnymi zaworami. Dzięki nim muszki, ćmy i wilgoć nie przenikną do produktów masowych. Często takie zawory są wyposażone w dozowniki, z ich pomocą łatwo wylewać płatki z naczynia podczas gotowania.

Przechowywanie zbóż w kuchni.

Magazynowanie produktów luzem.

Przechowywanie zbóż w szklanych słoikach.

sztućce

Trzymanie łyżek i widelców na tym samym stosie nie jest dobrym pomysłem! Oddziel wszystkie sztućce (w przypadku noży lepiej pomyśleć o zupełnie innym miejscu do przechowywania, a nie obok innych przedmiotów, aby nie stały się matowe i zardzewiałe). Systemy przechowywania z oddzielnymi komórkami wyglądają schludnie i stylowo, możesz kupić gotowe opcje lub samodzielnie wykonać przegrody ze sklejki w szufladzie. Wskazane jest położenie na ich spodzie pergaminu lub miękkiej szmatki, która wchłonie nadmiar wilgoci. Łyżki i widelce już suche i wytarte ręcznikiem lepiej włożyć do szuflady, ponieważ zaschnięte krople wody na naczyniach nie będą wyglądać zbyt atrakcyjnie.

READ
6 niezawodnych wskazówek dotyczących wystroju domu

Przechowywanie sztućców w kuchni.

Porządne przechowywanie sztućców.

Przykład przechowywania drewnianych łyżek i szpatułek.

Przykład przechowywania łyżek i widelców.

Garnki, patelnie, patelnie

Dobra gospodyni zawsze ma dużo przyborów kuchennych, w tym garnki, patelnie, patelnie. Przy okazji zauważyliśmy, że wiele z tych przedmiotów jest wyposażonych w otwór na końcu rękojeści i nie bez powodu. Jest potrzebny do wieszania garnków na haczykach, w Europie jest to dość powszechna opcja przechowywania potraw.
Kolejne pytanie brzmi: gdzie zainstalować te same haki? Istnieje kilka opcji: na szynach w pobliżu miejsca pracy, na ścianie w pobliżu pieca lub zlewu. Możesz także powiesić na ścianie ozdobną metalową siatkę i wyposażyć ją w haczyki. Ta opcja przechowywania wygląda co najmniej oryginalnie i bardzo praktyczna. Pozwala rozładować szafki kuchenne i błyskawicznie uporządkować w kuchni. Dodatkowo, przygotowując daną potrawę, nie trzeba długo szukać odpowiednich dań.

Stylowe przechowywanie garnków w kuchni.

Przykład przechowywania patelni i garnków w kuchni.

Stylowe przechowywanie w kuchni.

Ściany pomagają

Nie zawsze wielkość kuchni pozwala na umieszczenie w niej pełnej liczby szafek do przechowywania przyborów kuchennych. Co zrobić w tym przypadku? Nie rozpaczaj i używaj ścian! Do tych celów wystarczy nawet jeden mały. Można na nim zamontować haki, relingi dachowe, wąskie półki, zamontować płytę ze sklejki z otworami, uchwyty magnetyczne. Garnki, patelnie, przyprawy, płatki zbożowe, chochle, szpatułki, cedzaki i inne przybory kuchenne idealnie się tu zmieszczą.

Przechowywanie przyborów kuchennych na ścianie.

Wygodny system przechowywania w kuchni.

Stylowe przechowywanie garnków w kuchni.

Na kuchennej wyspie lub szafce

Gdzie jeszcze można znaleźć miejsce do przechowywania? Na przykład na dolnej szafce kuchennej lub na wyspie kuchennej, jeśli taka istnieje. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy z jakiegoś powodu nie chcą montować relingów dachowych na ścianach lub potrzebują dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Przechowywanie na szafce kuchennej.

Zamów w szczegółach

Porządek składa się z małych rzeczy, nie trać ich z oczu. Ułóż miski jedna w drugiej, ustal miejsce na plastikowe pojemniki (i pokrywki z nich!). Przechowuj akcesoria cukiernicze w jednym miejscu, przydziel im osobną szafkę lub półkę. Wiklinowe pudełko idealnie nadaje się do przechowywania naczynia do pieczenia. Warto raz ustalić miejsce na każdy przedmiot, a samo zamówienie zagości w Twojej kuchni.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: