20 pomysłów projektowych, w których dobry gust i logika wykazały ich całkowity brak

Redaktor naczelny internetowej szkoły projektowania stron internetowych Upward jest w kontakcie. Dziś poruszę temat, który nie pozostawi Was obojętnym. A oto dlaczego: poszedłem tak, jak Ty: nie rozumiałem, czym jest projekt i jak prototypować w Figmie. Teraz wiem, wiem, ale wciąż muszę się doskonalić i doskonalić.

Jak ten artykuł Ci pomoże:

 • uratować cię od wyrzutów sumienia, że ​​coś jest z tobą nie tak;
 • pomoże Ci zrozumieć, na jakim etapie jesteś i dokąd zmierzasz;
 • co zrobić dalej, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś.

„Normalny poziom”, obserwacja, wyczucie smaku – doświadczeni projektanci opowiadają widzom o tym doświadczeniu, ale nie tłumaczą „na palcach” co to jest i dlaczego tak ważne jest codzienne zwracanie na nie uwagi.

Spoiler: zawsze możesz ulepszyć swój poziom wizji/normy/smak. Tyle, że początkowo wszyscy mamy różne, jest inaczej.

Załóżmy, że mieszkasz w Moskwie. Co to oznacza dla Ciebie jako projektanta: infrastruktura, style w architekturze, międzynarodowe wystawy, występy projektantów, obiekty artystyczne i po prostu ludzie, którzy otwarcie wyrażają siebie.

Jeśli zwracasz na to uwagę, lubisz fotografię, malarstwo, architekturę, to twój poziom obserwacji jest a priori wyższy niż u wieśniaka. Czemu? Bo każdego dnia możesz dostać się do centrum i chłonąć to, co lubi oglądać widzowie, co „skonsumuje” Twój projekt.

Wyjaśnię na przykładzie. To, co widzi Moskal, jeśli zwraca uwagę na architekturę, pochłania wszystkie aspekty życia kulturalnego:

Co widzi Moskala, który tylko pracuje i poza harmonogramem pracy w domu nie widzi nic więcej:

Co widzi mieszkaniec małego miasteczka poza regionem centralnym kraju:

Są wyjątki, kiedy przyszły projektant chwyta wszystko pod nieobecność kultury jako takiej: książkę, piękny pejzaż i chłonie to. Ale to rzadkość.

Ważny nacisk: oprócz posiadania warunków, musisz mieć również chęć zaangażowania się w rozwój smaku. Bo wielcy projektanci nie mieli takiej ilości informacji i możliwości, jak my: otwórz stronę internetową muzeum i przespaceruj się jego korytarzami, obejrzyj wykład o sztuce lub poczytaj e-booka o historii rozwoju wzornictwa.

Rozumiemy więc, co kształtuje nasz gust w projektowaniu – kulturę, która Cię otacza. Co dalej z tym zrobić?

READ
Paprocie ogrodowe: jak rosnąć i gdzie kupić

Jeśli nie ma wokół ciebie środowiska do rozwoju, a ty dopiero zdajesz sobie sprawę z jego znaczenia, to nadszedł czas, aby się rozwijać. Jak pisałam powyżej, możemy skorzystać z dostępu do Internetu i zaplanować edukację kulturalną na najbliższe miesiące. Nie próbuj wpychać w siebie niewzruszonego – jest to przeciwwskazane. Skutki uboczne: niezrozumienie, dlaczego to robisz i całkowity brak chęci kontynuowania. Nie da się wprowadzić „dożylnie” całej wiedzy na raz, a także zostać profesjonalistą po kilku miesiącach nauki jakiegokolwiek zawodu od podstaw.

Zasoby inspiracji, jeśli nie masz wystaw i wydarzeń kulturalnych:

  . . (Amsterdam). (Japonia). (USA). .

Dzięki temu rozwiniesz swój ogólny gust i osławioną „normę”. Zejdźmy jednak z nieba na ziemię i pamiętajmy, że naszym początkowym zadaniem jest zostać projektantem interfejsów. Tutaj gra toczy się według różnych zasad.

Zapoznajmy się z trendami, które są obecnie stosowane w projektowaniu.Zanim dowiemy się, jak opanować umiejętności niezbędne na tym poziomie projektowania, nauczmy się odróżniać pszenicę od plew, jak to mówią.

Instrukcje do opracowania obserwacji:

 1. Planujemy dzień naprzód.
 2. Na projekt przeznaczamy od 30 minut do godziny.
 3. Otwieramy dowolne strony: Dribbble, Behance, awwwards.
 4. Zobaczmy pracę. Na przykład w Behance sortujemy według zasady „moderowanej”.
 5. Dokonywanie analizy: zastanów się, dlaczego kompozycja, kolory i czcionki są takie, jakie są. Zapisz swoje wnioski. Śledź zmiany każdego dnia (może tracker?).

Wyglądał? Umówmy się, że będziesz ćwiczyć codziennie. Kiedy minie co najmniej miesiąc, czas przejść o krok w górę: powtórz. Nauczysz się już widzieć relacje między elementami w interfejsie i rozumieć znaczenie kompozycji. I zauważyć, który projekt jest dobry, a który nieodpowiedni w rozwiązaniu zadania użytkownika.

Ale jak to bywa po semestrze na Uczelni: przedmiot zdany, egzamin zdany – wiedza znika do następnego miesiąca. Dlatego jedna praktyka, którą przeżyłeś w swojej głowie, nie wystarczy. Musi być zrobione ręcznie. W ten sposób zbudujesz nowe połączenia neuronowe i wytrenujesz swój mózg w poszukiwaniu rozwiązań w procesie tworzenia projektu strony internetowej.

 1. Wybierz jedną pracę z poziomu standardowego.
 2. Przestudiuj to: zobacz, jakie kolory i czcionki są używane.
 3. Otwórz edytor: Photoshop lub Figma (najlepiej ten drugi).
 4. Powtórz każdy ekran strony.
 5. Napisz wnioski, które pojawiły się podczas kopiowania.
 1. Nie przestawaj: Rozwijanie czujności to proces, który powinien stać się codzienną rutyną.
 2. Zdecyduj, gdzie chcesz iść dalej. Na tym etapie powinieneś poznać rozwidlenie rozwoju i jakie umiejętności są potrzebne do pracy w projektowaniu.
 3. Opanuj proces projektowania, najlepiej w trakcie szkolenia lub pod okiem mentora. To pozwoli ci nie popełniać oczywistych błędów i rozwijać się w stosunku do twoich przeszłych doświadczeń.
READ
Jakie znaki zodiaku wzbogacą się w 2023 roku

Przygotowujemy już materiały do ​​dwóch ostatnich punktów i wydamy je w najbliższej przyszłości.

Wysuszyć na końcu:

 1. Twój „smak” przekłada się na jakość pracy.
 2. „Smak” powstaje na podstawie środowiska, w którym dorastałeś i żyjesz do dziś.
 3. Wspaniałą wiadomością jest to, że „smak” lub normalność można rozwijać jak mięsień.
 4. Co robić: nasycić życie kulturowym środowiskiem, spojrzeć na prace z poziomu normy, skopiować prace.
 5. Nie zatrzymuj się w żaden sposób!

Jeśli masz przemyślenia na temat artykułu, podziel się swoim punktem widzenia w komentarzach.

Często nawet nie zauważamy, że znajome rzeczy już dawno wyszły z mody i nadal wykorzystujemy je w aranżacji wnętrz. W UznayVse.rf zebraliśmy 10 głównych elementów, które sprawiają, że Twój dom daleko od nowoczesnych standardów smaku.

W żadnym wypadku nie sądzimy, że jeśli masz dywan wiszący na ścianie lub ceratę na stole, to masz zły gust – w końcu przyczyny tego mogą być inne. Ale jeśli nagle postanowiłeś odświeżyć atmosferę w mieszkaniu, po prostu wiedz, na co najpierw zwrócić uwagę.

Duża ilość pluszowych zabawek

Jeśli w domu są dzieci, to obecność pluszowych zabawek na każdym kroku jest zrozumiała. Ale jeśli wszystkie te niedźwiedzie i słonie pozostały od twojego dzieciństwa, to nie ma dla nich miejsca na meblach tapicerowanych, a nawet za szkłem. Nie tylko pełnią funkcję „odpylaczy”, ale również wyglądają jak artefakty z ubiegłego wieku. Jeśli trudno Ci rozstać się z zabawką, która wywołuje nostalgię lub pozytywne emocje, ukryj ją w bardziej ustronnym zakątku.

Jeśli lubisz zabawki, wybieraj je z rozwagą

Tanie reprodukcje oklepanych obrazów

Nawet najwyższej jakości podróbki nigdy nie zastąpią oryginałów. Rozumiemy, że uzyskanie oryginału klasycznej kreacji, którą kochasz, jest nierealne, ale chcesz ją powiesić w domu. Ale reprodukcja reprodukcji jest inna. Te, które są wydrukowane na tanim cienkim papierze i włożone w przypominającą złoto plastikową ramę, psują wrażenie domu od samego początku. I oklepane historie, takie jak nieszczęsne „Niedźwiedzie w lesie” czy „Trzej bohaterowie”.

Krajobraz w taniej ramie i zawsze krzywo zawieszony

Jako alternatywę polecamy zwrócić uwagę na oryginały mało znanych artystów, które dobrze pasują do wystroju pomieszczenia. Inną opcją, która ma prawo do życia, są wysokiej jakości kopie, fotografie lub reprodukcje dzieł sztuki abstrakcyjnej, osadzone w nowoczesnej gładkiej ramie bez „upiększeń”.

READ
Jak wyczyścić i pozbyć się brudu i zapachów: 17 life hacków

Dywany na ścianach

W czasach naszych dziadków wszystkie ściany w pokojach, a zwłaszcza w sypialniach były wyłożone dywanami. Często były sprowadzane z innych krajów, a nawet zabierane „przez znajomego”, a następnie przekazywane w drodze dziedziczenia dzieciom i wnukom. Powiesili dywany dla izolacji akustycznej (och, co za słyszalność w sowieckich „gniazdach”!), A dopiero potem dla piękna. Nawiasem mówiąc, o tym, dlaczego dywany były tak popularne w ZSRR, możesz przeczytać tutaj.

Dobrze pasuje do poprzedniego akapitu

Teraz nie jest to konieczne, a nawet szkodliwe. Istnieją inne metody ochrony mieszkania przed hałaśliwymi sąsiadami i dźwiękami dochodzącymi z ulicy lub wejścia, a na dywanach, którymi potrząsali nasi rodzice, zbiera się dużo kurzu, więc alergikom wręcz przeciwwskazane jest przebywanie na dywanach w tym samym pomieszczeniu.

Cerata na stole

Cerata, którą tak często można spotkać na kuchennych stołach, sama w sobie ma pochodzenie konstrukcyjne. Służy do ochrony mebli przed brudem i kurzem podczas napraw, ale nie jest przeznaczony do serwowania. A jedzenie przy takim stole nie sprawi wiele przyjemności. To jedno, jeśli brakuje Ci pieniędzy, ale jeśli masz pieniądze, o wiele przyjemniej jest, gdy stół jest przykryty pięknym obrusem, na przykład z wodoodporną powłoką teflonową.

Jeśli to możliwe, wymień ceratę na obrus

Rogi i skórki zwierząt

Nawet jeśli jesteś zapalonym myśliwym, nie powinieneś wieszać ścian mieszkania rogami martwego łosia, a podłogi pokrywać skórami niedźwiedzi. Te trofea z pewnością wydadzą się bluźnierczym wegetarianom i zwolennikom zwierząt. A w wymiarach przeciętnego rosyjskiego mieszkania rogi będą tylko przeszkadzać. Najlepszym miejscem na taką dekorację ścienną jest wiejski dom, w którym przy wejściu nie uderzysz głową o poroże nieszczęsnego jelenia.

W mieszkaniu rogi wyglądają jak obcy element

Gazeta zamiast podkładki do butów

Tak, trudno w to uwierzyć, ale ktoś inny używa gazety jako podkładki pod buty! Czy muszę mówić, że jest to nie tylko nie do zaprezentowania, ale także wymaga dużo pracy? Przy złej pogodzie będziesz musiał je zmieniać dwa, trzy, a nawet więcej razy dziennie. Papier gazetowy jest ciągle mokry, więc cały brud i woda są na podłodze w korytarzu. Nowoczesne dywaniki gumowane nie tylko ochronią Cię przed takimi problemami, ale również posłużą znacznie dłużej. Można je prać, gdy się brudzą, nie sprawiają większych kłopotów i oszczędzają cenny czas. Bardzo szybko zdasz sobie sprawę, że nie tylko szybko się opłacają, ale także estetycznie wyglądają.

READ
Dowiedz się, o czym znaki zodiaku zapominają podczas sprzątania

Ktoś uważa gazety za godną alternatywę dla dywanu

Mural ścienny

Ogromne płótna przedstawiające wodospady, lasy, jeziora i inne rozkosze natury – ten rodzaj dekoracji ściennych to już przeszłość. Szczyt popularności fototapet przypadł na lata 80-90, kiedy po raz pierwszy pojawiły się w sprzedaży. Ale dziś prostota i minimalizm są modne, jeśli chodzi o dekorowanie zwykłego miejskiego mieszkania. A im mniej elementów konstrukcyjnych zostało zaangażowanych w jego projekt, tym wygodniejszy dla oczu i więcej okazji do prawdziwego relaksu pod koniec dnia pracy.

Teraz pokój zamieni się w brzeg górskiej rzeki?

Wadą fototapet jest to, że szybko blakną w bezpośrednim świetle słonecznym. Ale jeśli jesteś przyzwyczajony do kolorowych obrazów ściennych, jest wyjście: możesz kupić klimatyzator ze zmieniaczem obrazów lub oryginalne plakaty, które pasują do twoich pasji, takich jak muzyka, komiksy lub filmy. Będzie wyglądał znacznie lepiej i nowocześniej niż kawałek wyblakłego od słońca papieru.

Płyty gipsowo-kartonowe „fale”

Nie jest tak, że „fale” płyt kartonowo-gipsowych są a priori apogeum złego gustu, ale nawet wśród projektantów niewielu jest w stanie organicznie dopasować je do wnętrza. W większości przypadków te projekty nie są w żaden sposób odtwarzane, a jedynie zaśmiecają przestrzeń i męczą oko. Być może dlatego już dawno wyszły z mody. A jeśli „falę” połączy się z sufitem napinanym, obrzeżami z pianki i lampą a la „gwiaździste niebo”…

Niewielu wie, jak z zyskiem pokonać struktury przypominające fale

Zasłony z lambrekinami

Zasłony z ozdobami w postaci marszczeń, fałd i wielopoziomowych draperii dobrze prezentowałyby się w domu z wysokimi sufitami i dużymi oknami, ale w zwykłym mieszkaniu sugerują jedną myśl – kołchozowy szyk. Może czas zastąpić je klasycznymi prostymi, rzymskimi lub japońskimi zasłonami wykonanymi z wysokiej jakości tkaniny?

Wszystko ma swoje miejsce, a lambrekiny też

Łuki w drzwiach

Nie wiemy nawet, skąd wzięła się moda na łuki w drzwiach, ale wciąż jest to najpopularniejsza prośba klientów. Niestety, nadal nie uda się zrobić pałacu z Chruszczowa, ani łuki, ani wtrącenia ze sztucznego kamienia, ani plastikowe kolumny nie pomogą. I wygląda tak śmiesznie jak ogromny telewizor LCD w rozpadającym się wiejskim domu.

Łuki i sztuczny kamień - nie najlepsze połączenie

Czy w twoim domu są jakieś inne relikty przeszłości? Zapraszamy do zapoznania się z wyborem dziesięciu znaków sowieckiego mieszkania.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: