20 pomysłów na projekt małego mieszkania w stylu japońskim

Urządzanie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, gdy pożądany projekt nie pasuje do wielkości Twojego skromnego domu.

Dziś porozmawiamy o tym, jak wyposażyć mieszkanie w stylu japońskim, nie mając przestrzeni krainy wschodzącego słońca.

Kuchnia w stylu japońskim

Przy małym mieszkaniu czasami może się przydać styl japoński. Przesuwana przegroda między pokojem a kuchnią trafiła do nas właśnie z japońskiego wnętrza.

projekt małego mieszkania w stylu japońskim fot 5

Aby uzupełnić obraz, dodaj drewniane lampy, sufit i podłogę. Użyj więcej naturalnych materiałów w swoim projekcie. Takich jak na przykład drewno lub szkło.

Tematyczne obrazy i obrazy na ścianach dodadzą dodatkowego otoczenia. Miej jednak poczucie proporcji, nie przeciążaj pomieszczenia monotonnymi elementami.

Salon w stylu japońskim

Zaprojektowanie salonu na wzór japońskiego domu nie jest takie trudne. Większość z nich to zasłony, dywany, narzuty. Podnieś te elementy wnętrza w odpowiednim stylu i pomyśl, że połowa sukcesu jest zakończona.

Wystrój uzupełnia tematyczny wazon, lampa podłogowa i obraz kwitnącej wiśni na ścianie.

projekt małego mieszkania w stylu japońskim fot 8

Poniższe zdjęcia pokazują przykłady takiego projektu salonu.

Łazienka w stylu japońskim

Przy projektowaniu łazienki trzeba będzie majstrować. Nie każdy może sięgnąć po płytki i wykończenia dekoracyjne przedstawiające japońskie motywy i symboliczne kompozycje.

projekt małego mieszkania w stylu japońskim fot 11

Meble drewniane i inne elementy wystroju powinny tworzyć jedną całość. Zwróć uwagę na poniższe zdjęcia. Oto przykłady takiego projektu.

projekt małego mieszkania w stylu japońskim fot 10

Sypialnia w stylu japońskim

Problem małych mieszkań często pozbawia nas możliwości aranżacji mieszkania tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Ale styl japoński, mimo swojej rozległości i różnorodności, często przychodzi nam z pomocą. Udekoruj swoją sypialnię w japońskim stylu, a nie będzie Ci się już wydawać tak mała jak wcześniej.

Być może pomogą ci pomysły projektowe na poniższych zdjęciach, które zebraliśmy w tym artykule.

projekt małego mieszkania w stylu japońskim fot 14

Przedpokój w stylu japońskim

Decydując się na zaprojektowanie mieszkania w określonym stylu pamiętaj, że sąsiednie pomieszczenia powinny być wykonane w podobny sposób. Hol wejściowy powinien łączyć się w jedną całość z salonem.

Kup szafę lub zamów przesuwne panele z kwiatami wiśni i japońskimi budynkami do swojej starej szafy.

projekt małego mieszkania w stylu japońskim fot 15

Drzwi wewnętrzne i wejściowe, obrazy na ścianach i lampy – wszystko powinno odpowiadać zamierzonemu stylowi.

projekt małego mieszkania w stylu japońskim fot 17

Balkon w stylu japońskim

Robienie balkonu jest nie mniej ekscytujące. Japońskie rolety na oknie, obraz lub dwa i drewniane meble z obowiązkowymi poduszkami.

READ
5 znaków zodiaku o nieznośnej osobowości

Pomimo bogatej kultury narodu rosyjskiego, ulegamy trendom obcych kultur. Staramy się ubierać jak ludzie z Zachodu, dekorując nasz dom w stylu orientalnym. Jednocześnie czasami zapominając o licznych niuansach.

A jak Wam się podoba styl japoński we wnętrzach, czy też Wasze mieszkanie jest już w ten sposób urządzone. Piszcie w komentarzach, które pomysły projektowe najbardziej przypadły Wam do gustu.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: