20 niezwykle łatwych sposobów na zorganizowanie małego mieszkania

Jeśli w pudłach panuje chaos, warto pomyśleć o podzieleniu przestrzeni. Oto kilka pomysłów.

  • Majtki-koszule-skarpetki-rajstopy – w jednej dziecięcej szafie.
  • Szczotka do smarowania formy – w jednej szufladzie kuchennej.
  • Leki przeciwbólowe są oddzielone od leków żołądkowych.
  • Dokumenty do mieszkania – oddzielnie od medycznych.
  • Herbata-kawa-ciasteczka-torebki z suszonymi owocami – lepiej układać je w różnych koszyczkach.


półki

Wysokie półki we wnętrzu małego mieszkania.

Wybierając regały do ​​małego mieszkania, zwróć uwagę na wysokie modele, które zajmą całą przestrzeń od podłogi po sufit. W przeciwnym razie stojak „wytnie” przestrzeń i wizualnie zmniejszy wysokość sufitu. Ponadto do podziału na strefy można zastosować wysokie regały bez ścian.

Zobacz także: Zasłony brzoskwiniowe – wskazówki dotyczące wyboru i korzyści płynące z używania koloru brzoskwiniowego we wnętrzu (135 zdjęć i filmów)

Małe sztuczki w sypialni

6. Wielofunkcyjny zagłówek

Czasami w sypialni jest tak tłoczno, że szafa po prostu nie mieści się w niej. W takim przypadku warto rozważyć alternatywne systemy przechowywania. Na przykład wybierz łóżko z mechanizmem podnoszącym lub szufladami. Nawet jeśli ich nie ma, rzeczy można włożyć do plastikowych pudełek i schować pod łóżkiem. Dostępne są również zagłówki ze specjalnymi półkami. Jeśli potrzebujesz umieścić szafę, wystarczy zamocować drążek na ścianie lub suficie i zawiesić na nim rzeczy. Poniżej pożądane jest zbudowanie kilku półek do przechowywania butów.

7. Czego nie zamiast stolika nocnego

8. Sypialnia bez szafy

Funkcjonalne meble

Funkcjonalne meble do małych pomieszczeń.

Nowoczesny rynek produkcji mebli aktywnie działa na rzecz społeczeństwa, oferując konsumentom coraz więcej pomysłów na oszczędność miejsca. Przykładem takiego mebla jest to jasne i nowoczesne łóżko na antresoli z półką, komodą, rozkładanym stołem i szafą pod spodem. Takie łóżko będzie doskonałym rozwiązaniem do aranżacji kącika dziecięcego w małym mieszkaniu.

Rozwiązania dla małej kuchni

3. W małej kuchni ważne jest zorganizowanie dodatkowego oświetlenia.

Najczęściej w kuchniach Chruszczowa są małe. Warto walczyć z tą wadą za pomocą dodatkowego oświetlenia, harmonijnych kolorów (często jasnych) oraz prawidłowego rozmieszczenia przyborów kuchennych. Możesz ukryć płatki zbożowe i słoiki z przyprawami w wysuwanej niszy, która jest wygodnie umieszczona między lodówką a ścianą. Ale do zorganizowania jadalni przydatny jest składany stół do transformacji i krzesła składane lub ustawiane w stosy.

READ
Dziwne dziwactwa kobiet o różnych znakach zodiaku

4. Wysuwana nisza w kuchni

5. Improwizowane posiłki

Przechowuj przedmioty na podstawie częstotliwości użytkowania

Istnieje kilka przydatnych zasad.

  • Często używane przedmioty – trzymaj na wysokości klatki piersiowej, talii i uda.
  • Rzadko używane rzeczy – powyżej i poniżej.
  • Niezwykle rzadko używane rzeczy – głębiej i dalej.

Nie ma sensu przechowywać gofrownicy na blacie, jeśli raz w miesiącu gotujesz gofry. Lub trzymaj wielkanocne foremki obok najpopularniejszych form do pieczenia. Pozasezonowe ubrania i buty należy zdjąć na antresoli lub umieścić na dolnej półce szafy.

żłobek

Rodzice znają wiele sposobów na uporządkowanie zabawek i książek w pokoju dziecka, aby wszystko wyglądało schludnie.

Półki nad łóżkiem

Jest wygodny dla dzieci, gdy zabawki są pod ręką, ale każda rzecz powinna mieć swoje miejsce. Taki system uczy dziecko porządkowania, przy czym otwarte regały świetnie się spisują. Zabawki i książeczki, do których dziecko powinno mieć swobodny dostęp, należy trzymać pod spodem, a żeby przechowywać więcej „dorosłych” rzeczy, w przestrzeni międzysufitowej rozmieścić półki.

Szafy na pomostach

Kolejnym pustym miejscem w pokoju małego dziecka są ściany wokół otworu okiennego. Jeśli okno jest obramowane zasłonami, łatwo stracić z oczu te obszary, ale zawieszając rolety lub rolety rzymskie, wolną przestrzeń można wypełnić szafkami na książki i podręczniki.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: