20 mądrych wskazówek, które ułatwią Ci życie

Czy można podać uniwersalną listę działań, które pomogą każdemu stać się szczęśliwym? Prawie wcale. Ale tu wskazówki 20które mogą uczynić Twoje życie łatwiejszym i szczęśliwszym:

1. Nabierz optymizmu

Przestań patrzeć na pustą połowę szklanki. Zwróć uwagę na dobre rzeczy, które Cię spotykają. Podążanie za negatywnymi myślami tylko uczyni twoje życie trudniejszym i nieszczęśliwym. Zamiast tego zacznij dostrzegać dobro nawet w stresujących sytuacjach.

2. Wiele małych zwycięstw

Postęp bardzo wpływa na poczucie szczęścia. Możesz zwiększyć poczucie postępu, dzieląc zadanie na serię małych kroków. Zaznacz każdy ukończony krok. Im dalej robisz postępy, tym bardziej będziesz zmotywowany do dalszej pracy.

3. Ćwicz uważność

Istotą praktyki jest skierowanie uwagi na to, co się z tobą w tej chwili dzieje. Badania pokazują, że uważność może cię uszczęśliwić. Kiedy skupiasz się na chwili obecnej, zapominasz o wszystkich myślach, które powodują niepokój.

4. Zaakceptuj swoje niedoskonałości

Nie ma idealnych ludzi. Każdy ma jakieś wady. I będziesz szczęśliwszy, kiedy zaakceptujesz swoje wady. Postrzegaj swoje wady nie jako wady, ale jako możliwości, aby stać się w czymś lepszym. Najważniejsze to przestać bać się porażki i potępienia.

5. Wykorzystaj pieniądze, aby zaoszczędzić czas

Czy pieniądze nie dają szczęścia? Niektóre badania mówią inaczej. Jedno badanie, które dotyczyło 6 000 peoplewykazały, że ci, którzy wydają pieniądze, aby uwolnić się od pracy, której nie lubią, stają się szczęśliwsi.

Jeśli masz możliwość zarabiania pieniędzy robiąc to, co kochasz, aby później móc je wydać, aby zaoszczędzić tyle samo czasu na zadaniach, których nie lubisz, to czemu by tego nie zrobić?

6. утешествуйте

W tym drugim przypadku mogą pomóc pieniądze. Możesz za nich kupić doświadczenie. Oczywiście możesz podróżować z odrobiną pieniędzy, ponieważ nie musisz jechać do innego kraju, aby być szczęśliwszym. Możesz odwiedzić sąsiednie miasto. To już będzie miało na ciebie pozytywny wpływ.

Przerwij swoją rutynę – wybierz się w podróż. Gdziekolwiek. Do sąsiedniego miasta, na drugi koniec kraju lub poza jego granice.

7. Bądź wdzięczny

Wdzięczność jest ściśle związana z uczuciem szczęścia. Jeśli człowiek czuje wdzięczność, staje się bardziej otwarty na pozytywne emocje, zaczyna cieszyć się nawet prostymi radościami życia. Zacznij ćwiczyć wdzięczność: wymień minimum każdego ranka 5 rzeczyza co możesz być szczerze wdzięczny.

READ
10 niestandardowych żeńskich żetonów, w których szaleńczo zakochani są mężczyźni

8. Ochotnik

Innym źródłem szczęścia jest bezinteresowna pomoc innym. To nie tylko dodatkowa interakcja społeczna, ale także okazja do uświadomienia sobie własnej wartości i poczucia, że ​​Twoje działania mogą uczynić czyjeś życie lepszym.

9. Słuchaj ulubionej muzyki

Prawdopodobnie nie jest zaskakujące, że słuchanie ulubionej muzyki sprawia, że ​​jesteś szczęśliwszy. I nie ma znaczenia, jaka to muzyka: radosna i energiczna czy wyważona i smutna.

10. Przestań porównywać się z innymi

Porównywanie się z innymi może cię do tego doprowadzić depresja, lęk и niższa samoocena. Przestań więc patrzeć na ludzi w mediach społecznościowych i rysować podobieństwa między sobą a nimi. Masz różne drogi. Skup się na swoim życiu.

11. Otaczaj się szczęśliwymi ludźmi

Szczęście jest zaraźliwe, podobnie jak negatywność. Dlatego staraj się spędzać więcej czasu z pozytywnymi i szczęśliwymi ludźmi. I zerwij kontakt z negatywnymi ludźmi.

12. Częściej chodź do parku

Chodź częściej na zewnątrz. Świetnie, jeśli odwiedzasz park miejski lub plac. Całkowity 20 minutowych opcjach przebywanie na łonie natury w ciągu jednego dnia może drastycznie zmienić twoje życie.

13. Ćwicz regularnie

Większość ludzi wie, że aktywność fizyczna uwalnia neuroprzekaźniki i hormony odpowiedzialne za szczęście. Jednak nie wszyscy wiedzą, że wystarczy 10-minutowy treningczuć się szczęśliwszym.

14. Zdrzemnij się

Osoba śpiąca staje się drażliwa. Trochę snu może to naprawić. Jeśli czujesz się zmęczony w środku dnia, zdrzemnij się 15-30 minut. Drzemka poprawi Ci humor.

15. Uśmiechnij się

Możesz oszukać swoje ciało po prostu uśmiechając się. Pomyśl o czymś miłym, co sprawi, że naprawdę się uśmiechniesz. Nie musisz udawać. Wręcz przeciwnie, wymuszony uśmiech zrujnuje twój nastrój. Znajdź powód do uśmiechu prosto z serca.

16. Zaplanuj wakacje

Myślenie o nadchodzących wakacjach może Cię pocieszyć. Zastanów się, jak chciałbyś je wydać. Gdzie chcesz iść? Zobacz ile kosztują bilety, jakie atrakcje możesz odwiedzić – zaplanuj całą podróż.

17. Medytuj

Medytacja wspomaga nie tylko kondycję fizyczną: obniża ciśnienie krwi i łagodzi migreny. Pozytywnie wpływa również na stan emocjonalny: pomaga walczyć ze stresem i odrzucać niepotrzebne myśli, co sprzyja szczęściu.

18. Naucz się odpuszczać

Nie chowaj urazy. Z biegiem czasu uraza tylko się pogłębia i coraz bardziej cię boli. Może to prowadzić do nadmierny niepokój, drażliwość i nawet depresja. Naucz się odpuszczać złość. Zrób to nie dla sprawcy, ale dla siebie. Po prostu wykreśl nieprzyjemny epizod ze swojego życia.

READ
8 dobrych powodów, dla których powinieneś jeść 2 ząbki czosnku dziennie

19. Jedz dobrze

Jedzenie wywołuje określone emocje. Niektóre potrawy mogą wywoływać poczucie winy, inne uszczęśliwiają. Dodaj więcej do swojej diety świeże warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste и owoce morza. Unikaj pokarmów bogatych w „złe” tłuszcze, cukier и sól.

20. Noś jasne ubrania

Ludzie nie zastanawiają się tak długo, na jaki kolor pomalować ściany w swoich domach. Chodzi o to, że kolory w różny sposób wpływają na nasz nastrój. Na przykład, zielony и żółty uszczęśliwiać ludzi. Ciemnoniebieski koi. Purpurowy и czerwony pobudzać. Spróbuj dodać więcej kolorów do swojej garderoby.

Opublikowane w Artykuły osób trzecich Tagi: wdzięczność, wolontariat, czas, pieniądze, zdrowy styl życia, medytacja, muzyka, braki, uraza, odzież, optymizm, uważność, wakacje, odżywianie, natura, postęp, podróże, sen, sport, porównanie, szczęście , uśmiech , kolory

Trochę psychologii i praktycznych porad od użytkowników Reddita.

Według danych VTsIOM za 2020 rok tylko 31% Rosjan zdecydowanie uważa się za szczęśliwych ludzi. I nie jest to zaskakujące. Obciążenie pracą, drobne problemy w relacjach z kolegami, rodziną i przyjaciółmi, a także kłopoty domowe – wszystko to może przerodzić się w wielką śnieżkę i niepokój. Przecież nie każdy ma mądrego przyjaciela z doborem porad, który odłoży wszystko na półki i zapobiegnie przyszłym porażkom.

Dlatego jesteśmy w 1Gai.ru sporządziłem dla Ciebie listę rekomendacji – a raczej zebrałem je z forum internetowego – które naprawdę działają, co oznacza, że ​​naprawdę mogą ułatwić wiele aspektów Twojego życia.

O życiu

Więcej wakacji!

W życiu jest tak mało jasnych wspomnień, a lata mijają tak szybko, że nie mamy czasu, aby docenić naprawdę pozytywne chwile – bez względu na to, jak proste mogą być. Małe święta – spotkania z przyjaciółmi, romantyczne wieczory z partnerem czy rodzinne obiady – sprawiają, że rzeczywistość staje się bardziej satysfakcjonująca i niezapomniana.

Żadnych wymówek: nie mów o tym, o co cię nie pytają

Tak, życie jest pełne kontrowersyjnych sytuacji, przez które wielu z nas ma zwyczaj ciągłego wymyślania wymówek. Jest kilka powodów, aby przestać to robić. Po pierwsze, jeśli doszłoby do nieporozumienia, najprawdopodobniej nikt nie potraktuje poważnie twoich teorii na temat tego, co się stało. Po drugie, kiedy się usprawiedliwiasz, pokazujesz wszystkim, że jesteś zależny od czyjejś opinii. No i po trzecie, takimi słowami automatycznie robisz się winny.

READ
Jakie 4 znaki zodiaku są najbardziej czułe i kochające?

Błędy z przeszłości nie oznaczają, że nie możesz się im przeciwstawić teraz.

Takie zachowanie nie czyni cię hipokrytą. Po prostu dorastałeś jako osoba. Nie pozwól innym wykorzystać twojej przeszłości do dewaluacji twojego obecnego sposobu myślenia. Każdy popełnia błędy, a jedyne, co można zrobić, to je poprawiać i uczyć się na nich. Nikt nie może oskarżyć cię o przeszłe występki, które mają na celu dewaluację tego, kim jesteś.

Następnym razem, gdy będziesz oceniać kogoś na podstawie jego ubrania, zainteresowań lub hobby, zadaj sobie pytanie: „Co to dla mnie znaczy?”

Im bardziej wmawiasz sobie, że należy być bezstronnym w kwestii preferencji i wyborów innych, tym bardziej ugodowy stajesz się jako osoba.

Jeśli jesteś bardzo rozmowną osobą, najpierw zadaj sobie pytanie, co się stanie, jeśli podzielisz się informacjami ze swoimi rozmówcami.

Czasami wiedza, kiedy nie mówić, jest tak samo ważna jak wiedza, co powiedzieć.

Jeśli chcesz nauczyć się nowego języka, znajdź 100 najczęściej używanych słów i zacznij od tego

Faktem jest, że stanowią one około 50% codziennej mowy, co oznacza, że ​​jest to solidny fundament dla Twojej przyszłej wiedzy.

Jeśli czujesz trochę zapach swojego potu, wiedz, że inni czują go znacznie bardziej.

A teraz trochę o higienie. Tak przyzwyczajamy się do zapachu własnego ciała, że ​​z biegiem czasu nawet nie zauważamy, że go mamy. Jeśli więc zaczniesz czuć nawet odrobinę potu, to wyraźny sygnał, że musisz jak najszybciej wziąć prysznic lub kąpiel.

Podróżując samolotem z partnerem, wrzućcie sobie nawzajem zestaw rzeczy do walizek

Ta sztuczka przyda się, jeśli linia lotnicza zgubi Twój bagaż – wszystko może się zdarzyć. Wtedy „ofiara” będzie miała przynajmniej jeden świeży komplet ubrań, w który będzie mógł się przebrać.

O związkach

Zanim pożyczysz pieniądze przyjacielowi, zadaj sobie pytanie: „Czy to w porządku, jeśli nie odzyskam tej kwoty?”

Dobra granica, która zapobiegnie pojawieniu się nieprzyjemnych uczuć ze względu na to, że nie odzyskasz pożyczonych pieniędzy. Temat finansów może poważnie zaszkodzić przyjaźni, dlatego lepiej z góry ustalić sobie granice. Wtedy w twoim życiu będzie mniej rozczarowań.

Kiedy twój przyjaciel jest zdenerwowany, zadaj mu jedno proste pytanie, zanim cokolwiek powiesz: „Chcesz porozmawiać o problemie, czy oderwać się od niego?”

To właściwie jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla opadających przyjaciół. To pytanie wyznacza granice i buduje zaufanie. Wygląda na to, że niezależnie od sytuacji możesz być użyteczny i udzielić wszelkiej pomocy i wsparcia.

READ
5 oznak biednej kobiety

Jeśli osoba zostanie przerwana podczas opowiadania historii, zachęć ją do kontynuowania historii.

Linia w stylu „Więc o co chodzi z [temat historii]?” uratować sytuację. Powrót do swojej historii może być dla twojego rozmówcy krępujący, a twoje słowa sprawią, że poczuje, że doceniasz to, co mówi.

Musisz wiedzieć, w którym momencie przestać się z kimś kłócić i pozwolić mu się pomylić

Tylko nie marnuj energii, próbując udowodnić, że masz rację wobec osoby, która skupia się tylko na swoim punkcie widzenia.

Po złym zerwaniu z partnerem zrób 10 rzeczy, które były niemożliwe w związku.

Od razu poczujesz się lepiej i zdasz sobie sprawę, jak bardzo byłeś ograniczony.

Jeśli znajomy powie Ci, że ma nową pracę, zapytaj go o datę rozpoczęcia i zapisz ją w swoim kalendarzu.

W ten sposób na pewno nie zapomnisz wysłać mu wiadomości i życzyć powodzenia lub szczęśliwego dnia w nowym miejscu. Plus jedna rada dla dobrego przyjaciela.

Kiedy ktoś mówi o sobie, nie przerywaj mu osobistymi historiami. Posłuchaj

Wiele osób nie umie słuchać – po prostu czekają na swoją kolej, aby wypowiedzieć słowo. Wyróżnij się z tłumu i zostań wprawnym słuchaczem. Zobaczysz, to natychmiast przyciągnie cię do osoby.

Nie próbuj być najlepszą wersją siebie na pierwszej randce.

Zachowuj się jak zwykle: zrelaksowany i swobodny. Chcesz, żeby ludzie cię kochali za to, kim naprawdę jesteś. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu na spotkania z ludźmi, którzy lubią fałszywą powłokę.

Pomyśl dwa razy, zanim kupisz prezent hobby dla kogoś

Możesz założyć, że to lepsze niż pieniądze lub drobne, które trafią na tył szafy. Ale nawet w tym przypadku są pewne niuanse. Na przykład, jeśli nie jesteś zbyt zorientowany w tej dziedzinie, ryzykujesz, że dasz coś, czego dana osoba w ogóle nie potrzebuje lub coś, co już istnieje, oczywiście.

O edukacji

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko stało się mądrzejsze, naucz je czytać tak wcześnie, jak to możliwe i zaszczepić miłość do książek.

Kiedy dzieci nauczą się czytać, mogą uczyć się same. I to będzie ich przewaga nad rówieśnikami, którzy nie mają takich umiejętności i zainteresowań.

READ
Horoskop na grudzień 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Nigdy nie używaj wstydliwych historii swojego dziecka jako tematu rozmowy podczas przyjaznej kolacji.

Pamiętaj, że to są prywatne wspomnienia Twojego dziecka i nie jest fajnie poniżać je dla zabawy. I nie ma znaczenia, ile lat mają twoje dzieci – 5 czy 25 lat. To, że jesteś rodzicem, nie oznacza, że ​​masz prawo ignorować ich uczucia i doświadczenia.

O pracy

Jeśli szukasz pracy, porozmawiaj o niej ze wszystkimi, z którymi masz kontakt.

W dzisiejszym świecie sukces kariery w dużej mierze zależy od znajomości. Poinformuj jak najwięcej osób o swoim wyszukiwaniu. Być może masz szczęście i czyjś brat lub wujek właśnie szuka nowego pracownika.

Jeśli zadanie robocze zwykle zajmuje 3,5 godziny, ale możesz je wykonać w ciągu zaledwie godziny, nie kładź kart na stole, poczekaj chwilę

Jeśli twój kierownik lub szef od razu zorientuje się, jak bardzo jesteś produktywny, szybko przytłoczy cię dodatkową pracą bez odpowiedniego wynagrodzenia. Bądź mądrzejszy.

Jeśli musisz poczekać, aż szef będzie w dobrym nastroju, aby porozmawiać lub poprosić o dzień wolny, znajdujesz się w toksycznym środowisku pracy.

Musisz więc jak najszybciej zdecydować, czy jesteś gotowy, aby to znieść. Jeśli nie, podejmij kroki, aby zmienić pracę tak wcześnie i jak najmniej bezboleśnie.

Bez względu na to, jak bardzo Twoje miejsce pracy promuje „budowanie zespołu” i „kulturę rodzinną”, pamiętaj: koledzy nie są przyjaciółmi, jesteś w miejscu pracy

Pomimo tego, że w nowoczesnych biurach i otwartych przestrzeniach atmosfera staje się bardziej rozładowana i zrelaksowana, nie należy mieszać pracy z życiem osobistym. Możesz dobrze komunikować się ze współpracownikami, ale zostawiaj osobiste historie na przerwy na lunch i przyjaźnie poza biurem.

Rób przerwy. Praca przez całą dobę nie jest miarą sukcesu. Po prostu się wypalasz

Możesz myśleć, że masz za dużo do zrobienia i nie masz czasu na przerwę. Ale nawet 10 minut robi dużą różnicę. Szczególnie dla własnego zdrowia psychicznego. Dbaj o siebie – rób przerwy.

Jeśli w pracy jest ktoś, kogo nie lubisz, nie bierz urlopu w tym samym czasie, co ta osoba.

Brak toksycznego lub nerwowego kolegi to już mały odpoczynek i relaks, który ominie cię, jeśli twoje wakacje zbiegną się z wakacjami toksycznego kolegi.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: