18 rzeczy, które robisz źle od lat

Ten artykuł dotyczy prostych rzeczy, które robimy na co dzień i które robimy źle, ale nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Chociaż prostsze rozwiązanie leży na powierzchni. Większość z tych metod jest prosta, ale wielu z nas nigdy nie wiedziało, że jest to możliwe.

18 rzeczy, które robisz źle od lat

1. Obierz banany

Większość ludzi obiera banana od góry (patrz zdjęcie) i to jest błędne. Najlepiej obrać banana od dołu. W rzeczywistości małpy odkryły to dawno temu.

2. Wyjmij Tic Tac z pudełka

W rzeczywistości w pokrywce pojemnika Tic Tac jest coś, co pomoże ci zdobyć jeden cukierek zamiast pół pudełka. Odwróć pudło, a następnie odwróć je na bok i ostrożnie otwórz.

3. Łyżka i rondel

Wykorzystaj otwór w rączce garnka, aby włożyć łyżkę podczas przygotowywania obiadu.

4. Wyczyść blender

Po przygotowaniu pysznego smoothie musisz umyć blender. Czasami, bez względu na to, jak bardzo się starasz, zapach składników pozostaje w pojemniku blendera przez długi czas. Istnieje jednak bardzo łatwy sposób na uzyskanie idealnie czystego blendera. Wlej do niego trochę wody, dodaj mydło w płynie i ubij. Wystarczy, że przepłuczesz blender wodą.

5. Folia aluminiowa

Często rolka folii aluminiowej jest rozwijana. W niektórych pudełkach po bokach znajdują się małe uchwyty, których naciśnięcie umożliwia zamocowanie rolki po odwinięciu wymaganej ilości folii.

6. Papierowe pojemniki na chińskie jedzenie

Chińskie pojemniki na wynos nie są zbyt wygodne do jedzenia, ponieważ często są głębokie i wąskie. Wierz lub nie, te pojemniki skrywają tajemnicę, która znacznie ułatwi Ci jedzenie. Rozłóż pojemnik i stanie się talerzem.

7. Wyjmij klucze z kółka

Użyj narzędzia do usuwania zszywek, aby wyjąć klucze z pierścienia, zamiast nadużywać paznokci.

8. Oblicz porcję spaghetti

Ugotowanie odpowiedniej ilości makaronu jest zawsze bardzo trudne – zawsze jest ich za dużo lub za mało. Mały otwór w środku łyżki do spaghetti mierzy idealną porcję dla osoby.

9. Jak skutecznie korzystać z kuchenki mikrofalowej?

Ograniczona przestrzeń wewnątrz kuchenki mikrofalowej zawsze była niewygodna, jeśli chcesz podgrzać jedzenie dla dwojga. Aby odgrzać dwa naczynia jednocześnie, połóż pierwsze na boku kuchenki mikrofalowej, a następnie umieść obok niego kubek do góry nogami, a drugie naczynie umieść na filiżance.

READ
11 pomysłów, aby mała kuchnia była bardziej przestronna i kompaktowa

10. Jak jeść ciasteczka Oreo?

Wbij widelec w kremowe nadzienie z ciasteczek Oreo. W ten sposób możesz zanurzyć ciasteczka w mleku bez brudzenia sobie palców.

11. Idealna kanapka z grillowanym serem

Odwracając toster na bok i wkładając kromkę chleba i plasterek sera do każdej szczeliny, możesz szybko, łatwo i bezproblemowo przygotować grillowaną kanapkę z serem.

12. Jak kroić miękki ser

Użyj nici dentystycznej do krojenia miękkich serów. Przy odrobinie wprawy można uzyskać naprawdę cienkie i idealnie zaokrąglone plastry.

13. Jak wyciąć rolkę?

Możesz również użyć nici dentystycznej, aby przeciąć słodką bułkę.

14. Jak otworzyć puszkę aluminiową?

Użyj otwieracza do butelek, aby otworzyć słoik zamiast łamać paznokcie.

15. Do czego służą pokrywki do kubków Starbucks?

Czy wiesz, że szklane pokrywki Starbucks są przeznaczone nie tylko do trzymania słomki i zapobiegania rozlaniu się napoju? W rzeczywistości mogą być używane jako podstawki.

16. Jak podgrzać jedzenie w kuchence mikrofalowej?

Następnym razem, gdy będziesz podgrzewać jedzenie w kuchence mikrofalowej, zrób mały otwór w środku naczynia. Pozwoli to na równomierne podgrzanie żywności przez kuchenkę mikrofalową.

17. Jak szybciej schłodzić butelkę napoju?

Zwilż papierowy ręcznik wodą, owinąć nim dowolny gorący napój i włożyć do zamrażarki. Ostygnie dosłownie w 5 lub 10 minut!

18. Jak obrać pomarańczę?

Obieranie pomarańczy nie musi być trudne. Jeśli odetniesz górę i dół, a następnie wykonasz boczne cięcie, owoc rozwinie się w ładną linię plasterków.

Śledź najważniejsze i najciekawsze w kanale TelegramTatmedia

Zostaw reakcje

:(

Niestety reakcję można umieścić nie więcej niż raz
Pracujemy nad ulepszeniem naszych usług

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: