18 nieudanych projektów kuchni, które poszły zbyt daleko w oryginalność

Planując remonty, należy zwrócić szczególną uwagę na drobne detale wnętrza. Pozornie nieistotne drobiazgi mogą nadać atmosferze nieprzedstawiający wygląd. Lista rzeczy, które psują i obniżają wnętrze kuchni, zawiera czasami zupełnie nieoczekiwane artykuły gospodarstwa domowego.

p, cytat blokowy 1,0,0,0,0 –>

1. Wydruki

Moda na fototapety regularnie powraca w postaci drukowania zdjęć na sufitach napinanych czy podłogach 3D. Ale bez względu na to, jak bardzo chciałbyś zobaczyć obfitość palm, lasów i rzek we własnej kuchni, lepiej odrzucić takie nadruki.

p, cytat blokowy 2,0,0,0,0 –>

Harmonijne dopasowanie takich oryginalnych rozwiązań projektowych do wnętrza jest prawie niemożliwe. Kuchnia wyraźnie wyróżni się na tle ogólnego stylu mieszkania, zmniejszając tym samym ogólne wrażenie świeżego remontu.

p, cytat blokowy 3,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 4,0,0,0,0 –>

Jeśli chcesz skupić się na określonym obszarze, lepiej zrobić to za pomocą kontrastującego koloru lub wzoru. Takie rozwiązanie będzie wyglądało drożej i ciekawiej.

p, cytat blokowy 5,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 7,0,0,0,0 –>

2. Przestrzeń pod zestawem kuchennym

Tak, meble kuchenne powinny mieć nóżki, bo będą w stanie ochronić zestaw podczas powodzi. Ale dokładne mycie podłogi pod takimi szafkami jest znacznie trudniejsze. Jednocześnie w takich miejscach gromadzą się rzeczy, które wydają się niepotrzebne, ale szkoda je wyrzucać.

p, cytat blokowy 8,0,0,0,0 –>

Taki bałagan w postaci śmieci i pajęczyn wystających spod słuchawek z łatwością psuje nawet najbardziej stylowe wnętrze.

p, cytat blokowy 9,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 10,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 12,0,0,0,0 –>

Rozwiązaniem problemu może być listwa ozdobna, która ukrywa przestrzeń pod zabudową kuchenną. Bogactwo materiałów, faktur i kolorów pozwala dobrać odpowiedni wzór deski do każdego zestawu, zachowując jednocześnie ogólny styl kuchni.

p, cytat blokowy 13,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 14,0,0,0,0 –>

Jeśli z jakiegoś powodu opcja z listwą ozdobną jest nie do przyjęcia, należy bacznie obserwować czystość i porządek pod zabudową kuchenną – nie dopuszczając, aby ten detal wnętrza zakłócił komfort i porządek w kuchni.

p, cytat blokowy 15,0,0,0,0 –>

3. Tekstylia

Okno to najjaśniejsze i najjaśniejsze miejsce w kuchni, które niezmiennie przyciąga uwagę. Konstrukcja okna, która odstaje od ogólnej koncepcji naprawy, natychmiast obniża całe wnętrze.

READ
8 sposobów na zorganizowanie łazienki dzieci

p, cytat blokowy 16,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 17,0,0,0,0 –>

Najgorszym rozwiązaniem do kuchni będą rolety. Niszczą atmosferę komfortu, nadając pomieszczeniu styl biurowy. Dodatkowo rolety są magnesem na kurz i brud. Biorąc pod uwagę dużą ilość wilgoci, tłuszczu i zapachów w kuchni, mycie ich jest nierealne.

p, cytat blokowy 18,0,0,0,0 –>

Dlatego do dekoracji okna w kuchni lepiej wybrać inne rodzaje tekstyliów. Jednocześnie zasłony powinny organicznie pasować do projektu kuchni. Jasne zasłony mogą więc stać się zarówno stylowym detalem wnętrza, jak i niewłaściwym miejscem, które obniża obraz.

p, cytat blokowy 19,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 20,0,0,0,0 –>

4. Przewody i przedłużki

Nieprawidłowe obliczenie wymaganej liczby gniazd lub ich nieprawidłowe położenie prowadzi do tego, że w kuchni pojawia się „pajęczyna” przedłużaczy, uzupełniona „girlandami” trójników. Takie detale we wnętrzu sprawiają, że jest tani, niewygodny i nieprzemyślany.

p, cytat blokowy 21,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 22,0,0,0,0 –>

Planowanie punktów przyłączenia elektrycznego należy rozpocząć na najwcześniejszych etapach projektu. Liczbę gniazd oblicza się według wzoru N + 3, gdzie N to liczba urządzeń elektrycznych w kuchni (absolutnie wszystko jest brane pod uwagę, nawet blender lub mikser).

p, cytat blokowy 23,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 24,0,0,0,0 –>

Jeśli naprawa już się skończyła i bardzo brakuje punktów połączenia z siecią, kanały kablowe mogą stać się wyjściem.

p, cytat blokowy 25,0,0,0,0 –>

Nie można powiedzieć, że można je nazwać idealnym rozwiązaniem projektowym, ale zgrabne pudełko nadal wygląda znacznie bardziej estetycznie niż „pajęczyna” przewodów.

p, cytat blokowy 26,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 27,0,0,0,0 –>

W przypadkach, gdy nie można zainstalować kanału kablowego, na ratunek przychodzą designerskie drobiazgi do wnętrza, ukrywając przewody. Ale to ostateczność. Bardzo trudno jest wybrać wystrój, który organicznie pasuje do ogólnego stylu kuchni.

p, cytat blokowy 28,0,0,0,0 –>

5. Deska do suszenia prania

Ten element jest rzadziej spotykany w kuchniach, ale czasami jest obecny, w komplecie z pralką. Tak, nie możesz obejść się bez regularnego prania rzeczy w prawdziwym życiu, ale nie powinieneś wystawiać świeżo wypranej bielizny na widok publiczny. Takie wnętrze będzie wyglądało tanio i wesoło.

READ
Blaty barowe w małych kuchniach: jak wybrać odpowiednią lokalizację

p, cytat blokowy 29,0,1,0,0 –>

Jednocześnie należy pamiętać, że zapachy kuchni, którymi przesiąkły zawieszone rzeczy, nie dodadzą jej czystości i świeżości. Dlatego lepiej postawić deskę do suszenia w innym miejscu.

p, cytat blokowy 30,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 31,0,0,0,0 –>

6. Magnesy na lodówkę

Niezgrabnie dobrane magnesy tworzą bałagan nawet w najczystszej i najbardziej zadbanej kuchni, dodając do tego nieporządku i złego smaku.

p, cytat blokowy 32,0,0,0,0 –>

Najprawdopodobniej te urocze bibeloty służą jako przypomnienie przyjemnego wydarzenia lub wspaniałych wakacji, ale jako „przypomnienie” lepiej przynieść coś bardziej estetycznego i funkcjonalnego.

p, cytat blokowy 33,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 34,0,0,0,0 –>

7. Plastik we wnętrzu

Wnętrze z tanich materiałów rzadko wygląda elegancko i modnie. Plastik stał się tak dobrze znanym materiałem, że zaczęto go uważać za pewnik. Jednocześnie pozostaje symbolem taniości i masowości.

p, cytat blokowy 35,0,0,0,0 –>

Nawet najdroższe designerskie wnętrze, rozcieńczone plastikowym dekorem, traci swoją indywidualność, zyskując w zamian wszelkie oznaki masowego rynku.

p, cytat blokowy 36,0,0,0,0 –>

Podczas procesu naprawy pożądane jest zastąpienie wszystkich elementów plastikowych bardziej solidnymi produktami z innych materiałów. Lista plastikowych przedmiotów, których musisz się pozbyć w pierwszej kolejności, aby poprawić wystrój kuchni, obejmuje:

  • porcelana. Plastikowe deski do krojenia, kubki i talerze są odpowiednie tylko z natury, a nawet wtedy nie zawsze. Znacznie ciekawiej prezentują się wyroby ze szkła i ceramiki. Niektóre style są dobrze uzupełnione przyborami wykonanymi z drewna lub metalu;
  • parapety. Jeśli okna PCV w większości przypadków wyglądają odpowiednio, to lepiej jest wykonać parapet z drewna lub kamienia. Parapety plastikowe bardzo szybko się rysują i tracą swój pierwotny wygląd. Ponadto zaślepki (płytki końcowe) żółkną znacznie szybciej niż sam parapet, przez co cały produkt zaczyna wyglądać na stary i nieporządny.
  • gzymsy. Niezależnie od tego, jakie wyłącznie szyte tekstylia wiszą na oknach, tandem z tanią plastikową bagietką zamieni je w „rynkowe” zasłony. Jeśli finanse nie pozwalają na postawienie drogiego metalowego gzymsu, lepiej go ukryć (ukryć w niszy itp.);
  • cokół. Kolejny tani pomysł na wnętrze, które w ogóle go nie maluje. Tak, plastikowe listwy przypodłogowe są łatwe i proste w montażu, ale wyglądają jak „hello” z lat 2000. W tej chwili istnieje wiele innych nowoczesnych i modnych opcji;
  • doniczki i wazony. Kwiaty powinny ozdabiać pokój, wywoływać zachwyt i chęć podziwiania ich. Tania plastikowa doniczka z rynku masowego jest tu zupełnie nie na miejscu. Jeśli nie można zastąpić pojemników na kwiaty bardziej oryginalnymi i drogimi rzeczami, należy je udekorować. Nie trzeba na to wydawać ogromnych sum. W zależności od stylu kuchni, dość tanie dekoracje z tkanin i koronek, sznurka, płatków zbożowych czy koralików mogą pełnić rolę dekoracji wazonów i doniczek.
READ
Teraz dom zawsze będzie czysty: 10 wskazówek dotyczących organizacji przestrzeni

8. Imitacje stylów

Większość stylów wydaje się po prostu tania w wykonaniu. Jeśli chodzi o ożywienie zdjęcia z kolorowego magazynu, okazuje się, że realne koszty są wielokrotnie wyższe niż zakładano. W rezultacie próby oszczędzania pieniędzy prowadzą do tego, że zdarzają się „nieudacznicy” przerażający w ich wykonaniu.

p, cytat blokowy 38,0,0,0,0 –>

Tak więc nieotynkowane ściany w stylu loftu będą wyglądać przyzwoicie tylko w połączeniu z drogimi meblami i akcesoriami. Ale w połączeniu z tanim zestawem słuchawkowym IKEA odniesiesz wrażenie niedokończonej naprawy.

p, cytat blokowy 39,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 40,0,0,0,0 –>

Styl klasyczny polega na wykorzystaniu obfitości naturalnych materiałów. Zastępując drewniany zestaw meblami z płyty wiórowej można uzyskać wszystko, ale na pewno nie klasykę.

p, cytat blokowy 41,0,0,0,0 –>

Takie stylowe podróbki wyglądają równie tanio jak chińskie „repliki” znanych marek.

p, cytat blokowy 42,0,0,0,0 –>

9. Różne dania z frytkami

Filiżanki i spodki rzadko są trzymane na widoku, ale nakrycie stołu na przybycie gości wyszczerbionymi talerzami z różnych zestawów może zepsuć całe wrażenie wnętrza.

p, cytat blokowy 43,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 44,0,0,0,0 –>

Jeśli jest jakaś ulubiona filiżanka z wyszczerbionym uchwytem, ​​to jej miejsce nie znajduje się na stole kuchennym, ale w zamkniętej szafce. A zdobycie takich przedmiotów w obecności nieznajomych nie jest tego warte.

p, cytat blokowy 45,0,0,0,0 –>

Lepiej jest wysłać wszystkie „resztki” usług do daczy lub do kosza, zastępując je naczyniami w tym samym stylu.

p, cytat blokowy 46,0,0,0,0 –>

10. Uchwyty na garnki i ręczniki

To samo dotyczy girland z ręczników i uchwytów na garnki. Różnorodność kolorów i faktur znacznie obniża koszt wnętrza. Lepiej kupić zestaw identycznych produktów, odpowiednich do ogólnego otoczenia.

p, cytat blokowy 47,0,0,0,0 –>

Nie zapomnij o stanie kubków i ręczników. Tłuste plamy i przypalone dziury nie ozdobią żadnego wnętrza.

p, cytat blokowy 48,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 50,0,0,0,0 –>

11. Niezorganizowane przechowywanie

Obfitość małych przedmiotów tworzy wrażenie zagraconej przestrzeni. Istnieje wiele oryginalnych rozwiązań wnętrz, które pozwalają organicznie umieścić wszystkie drobiazgi domowe (na przykład system „magicznego rogu”).

p, cytat blokowy 51,0,0,0,0 –>

READ
17 fajnych kalifornijskich pomysłów na wystrój domu

Jeśli nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, ale jest wiele rzeczy, należy dokładnie zastanowić się, co jest naprawdę potrzebne – a co po prostu zajmuje miejsce w kuchni.

p, cytat blokowy 52,0,0,0,0 –>

Warto bez żalu pozbyć się zbędnych przedmiotów. Nie rujnuj swojej kuchni bałaganem.

p, cytat blokowy 54,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 55,0,0,0,0 –>

12. Kalendarze papierowe

Kalendarz to wygodna i przydatna rzecz, ale zmienia się co roku. Ponure plakaty typograficzne unieszczęśliwią każdą kuchnię.

p, cytat blokowy 56,0,0,0,0 –>

Lepiej do tych celów wybrać uniwersalny produkt, który pasuje do stylu. Projektanci oferują wiele oryginalnych produktów, które mogą służyć jako dekoracja wnętrz.

p, cytat blokowy 57,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 58,0,0,0,0 –>

13. Radziecki kryształ

Być może kiedyś powróci w postaci antyków, ale w tej chwili sowiecki kryształ to prawdziwy antytrend. Chociaż kryształ nie jest tanią rzeczą, na kuchennych półkach i na stole wygląda zupełnie nieaktualnie.

p, cytat blokowy 59,1,0,0,0 –>

Jeśli nie masz siły rozstać się z ulubionymi okularami babci, lepiej je odłożyć na lepsze czasy.

p, cytat blokowy 60,0,0,0,0 –>

p, cytat blokowy 61,0,0,0,0 –>

14. Miotły, szmaty

Czystość w mieszkaniu jest z pewnością konieczna, ale nie warto reklamować przedmiotów, z których jest tworzona. Lepiej na początkowym etapie wymyślić ukryte miejsce, w którym będą przechowywane takie artykuły gospodarstwa domowego.

p, cytat blokowy 62,0,0,0,0 –>

Najczęściej przestrzeń pod zlewem służy do przechowywania gąbek do naczyń, pędzli i tym podobnych drobiazgów. Stamtąd wygodnie jest zdobyć niezbędne przedmioty, które są bezpiecznie ukryte przed wzrokiem ciekawskich i nie psują ogólnego wrażenia naprawy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: