18 ekskluzywnych pomysłów na stojaki na rośliny

Kiedy kwiaty na parapecie zrobią się zatłoczone, trzeba poszukać innych możliwości. Najwygodniejszą opcją jest stojak podłogowy na kwiaty. Pod dowolną ilość doniczek, na duże i małe rośliny, na ampelium i pnące.

Rodzaje stojaków podłogowych

Kwietniki mogą być stacjonarne i mobilne. Ruchome kółka meblowe są przymocowane do podstawy lub stelaży. Niskie mobilne stojaki są wygodne dla dużych kwiatów. Roślinę łatwiej pielęgnować, łatwiej i czyścić. Są bardzo niskie – dla roślin powyżej metra, są dwupoziomowe – dla tych, które jeszcze nie urosły do ​​metra. W każdym razie w przypadku dużych roślin ten rodzaj stojaków jest wygodny. Ten typ jest czasami nazywany cokołem kwiatowym.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Niski stojak na kółkach – dla wysokich lub masywnych roślin

Istnieją również wysokie mobilne półki lub półki na kwiaty. Liczba kół wynosi co najmniej cztery, ale pięć jest lepsze. Nie dlatego, że ciężar może być duży, ale dlatego, że przy przesuwaniu wysokiej konstrukcji na pięciu kołach istnieje mniejsze prawdopodobieństwo jej przewrócenia. W każdym modelu, niezależnie od wzrostu, koła wygodniej się obracają.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Mobilne stojaki są wygodne – nie trzeba przenosić jednego garnka na raz. Wszyscy jeżdżą razem

Według lokalizacji

Istnieją również zwykłe stojaki na kwiaty, które stoją pod ścianą lub na środku pokoju. Można je również nazwać prostymi lub naściennymi. Mogą być płaskie i szerokie, bardziej przypominające regał na książki, lub mogą być zbiorem stojaków na doniczki rozmieszczonych na różnych wysokościach. Opowiedzieli o jednopoziomowych, a półki na kwiaty mogą znajdować się również na dwóch, trzech lub więcej poziomach.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Szafka narożna umożliwia racjonalne wykorzystanie przestrzeni

Istnieją modele narożne. Nie muszą być w rogu pokoju. Możesz umieścić go w pobliżu szafki, która znajduje się w odległości 50-60 cm od drzwi. Miejsce jest trudne do wykorzystania w inny sposób, a kwietnik staje się dobry.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Wielopoziomowy stojak na kwiaty z naciskiem na podłogę i sufit

Są kwietniki. Istnieją dwie opcje – na całą wysokość pomieszczenia lub na okno. Sposób montażu jest ten sam – na listwach dystansowych. Tylko w przypadku opcji okiennych pasek jest zwykle jeden, a dla tych, które idą na całą wysokość pomieszczenia, stanowią podstawę kilku stojaków. Półki lub stojaki na kwiaty są przymocowane do tych stojaków za pomocą klipsów. Jest to wygodne, jeśli półki na doniczki można przesuwać według własnego uznania na żądaną wysokość. Ale w tym przypadku musisz upewnić się, że zatrzask jest niezawodny – jeśli doniczka spadnie z wysokości dwóch metrów, nie będzie to wystarczające. Drugi punkt to łatwość mocowania. Zwykle jest na klipsach lub śrubach. Zaciski przesuwają półki szybciej, ale są mniej bezpieczne. Wkręcanie śrub zajmuje więcej czasu i wymaga śrubokręta. Ale możesz dokręcić w razie potrzeby.

READ
7 zasad aranżacji mieszkania, które należy złamać w 2023 roku

Z jakich materiałów są wykonane?

Ludzka wyobraźnia jest niesamowita. Z rzeczy zupełnie banalnych robią niezwykłe. Lub odwrotnie, stosowane są materiały, które wydają się niedopuszczalne dla tego typu produktów. A co ciekawe, są one jeszcze lepsze niż te zwykłe.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Pnia drzewa i fajki wodne mogą być również podstawą stojaka podłogowego na kwiaty

metal

Półka podłogowa na kwiaty może być wykonana z metalu – kuta lub spawana. Kucie nie jest najłatwiejszym rzemiosłem, więc kute podstawki można kupić w postaci gotowej lub zamówić w warsztacie, aby dopasować je do wymiarów lub zgodnie ze szkicem. To oczywiście jest dobre, ale nie tanie. Istnieje taki rodzaj pracy z metalem jak kucie na zimno. Za pomocą giętarki do rur i kilku innych urządzeń możesz robić ciekawe rzeczy. To jest opcja zrób to sam. Ale fragmenty będą musiały być w jakiś sposób połączone. Najczęściej stosuje się do tego spawanie. Jeśli możesz, świetnie. Wiele opcji. Może być wykonany z pręta – okrągłego lub płaskiego. Z kilkunastoma opcjami na zdjęciu poniżej.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

W większości produktów trudno jest określić styl

Możesz znaleźć opcje z rury profilowej. Ci, którzy wiedzą, jak spawać metal, mogą spawać podstawę z rury profilowej, a stojaki na doniczki z pręta. Istnieją bardzo ciekawe modele metalowych kwietników w nowoczesnym stylu.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Metalowy stojak podłogowy – niekoniecznie curlicues

Możliwe jest, jak na zdjęciu, użycie rur ze stali nierdzewnej. Taki cokół na kwiaty będzie pasował do nowoczesnego stylu. Istnieją farby w sprayu, które mogą dać ciekawy efekt. Jeśli „postarzasz” farbę, możesz umieścić ją w pokoju w stylu loftu. Jeśli zastosujesz farbę z efektem metalicznym, możesz wpasować się w trendy high-tech i inne techno.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Oryginalne metalowe kwietniki

Cokolwiek można powiedzieć, podczas pracy z metalem potrzebne jest spawanie. Maszyny spawalnicze w sektorze prywatnym nie są dziś tak rzadkie. Ale nie każdy ma. W zasadzie można zrezygnować z niektórych materiałów bez spawania.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Z resztek rur miedzianych można również zrobić stojak

Jeśli są resztki miedzianych rurek, możesz zrobić stojak na kwiaty i z nich. Miedź można giąć, a tam, gdzie to nie działa, wymagane jest lutowanie. Ale ponieważ w tym projekcie nie jest potrzebna szczelność, można użyć kleju. Jeśli wiesz, jak ciąć gwinty, możesz montować ze starych rur wodnych za pomocą złączek.

READ
7 sposobów na wyczyszczenie łazienki w mniej niż 15 minut

Drewno

Równie powszechną opcją jest drewniany stojak podłogowy na kwiaty.Często na jednym stojaku znajduje się jeden lub więcej stojaków. Do stojaków przymocowane są półki, na których ustawione są doniczki. Na jednym stojaku może znajdować się tylko jeden stojak, a może kilka. Często są one kierowane w różnych kierunkach.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Stojaki jednopoziomowe, dwupoziomowe, wielopoziomowe wykonane z drewna

Istnieją „klasyczne” opcje, bardziej jak whatnots. Można je montować z lakierowanych lub malowanych desek drewnianych. Wysokość, liczba i rozmiar poziomów są różne.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Stojak podłogowy w formie regału na różną ilość doniczek

Ogólnie rzecz biorąc, całkiem przydatna rzecz, jeśli jest wystarczająco dużo wolnego miejsca. W razie potrzeby dla niższych poziomów można wykonać podświetlenie. Takie rzeczy są dobre dla sadzonek, jeśli nie ma być uprawiane w pomieszczeniu technicznym. Dobrze wyglądają i ułatwiają pielęgnację roślin.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Jeśli chcesz zrobić to sam: kilka rysunków z wymiarami

Z drewna możesz zrobić stojak na kwiaty w formie drabiny. Co więcej, drabina może zajmować niewiele miejsca, jeśli stopnie są skierowane wzdłuż ściany. Nawiasem mówiąc, opcja po prawej stronie składa się z dwóch półek narożnych. W tej formie wygodniej jest je wykonać – bardziej niezawodne wsparcie. Opcja po lewej stronie dotyczy nie tylko kwiatów, ale także przedmiotów dekoracyjnych.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Stojak na kwiaty w formie drabiny do różnych zajmowanych powierzchni

Stojak podłogowy jest często potrzebny na balkonie lub loggii. Jeśli jest wolna ściana, możesz zrobić ją na pełną szerokość. Tutaj znowu wygodniej jest używać drewna.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Opcje balkonu lub loggii, ale nie tylko

Możesz wykonać projekt z małych drewnianych pudełek. Można je skręcić razem za pomocą wkrętów samogwintujących – od ściany do ściany lub za pomocą desek. Wtedy możesz wymyślić więcej kombinacji.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Regały i półki. Tylko dwa komponenty, ale ile opcji

Ogólnie drewno jest bardzo dobrym materiałem do samodzielnej pracy. To proste, zwłaszcza jeśli projekt nie jest zbyt skomplikowany. Gwoździe czy wkręty nie stanowią problemu nawet dla osób niezbyt doświadczonych.

Kombinacje

Jeśli relacje z drewnem i metalem nie działają, możesz użyć materiałów używanych do produkcji mebli. Okrągła rura meblowa z różnymi mocowaniami i płytą wiórową laminowaną lub MDF. To właśnie te opcje są popularne wśród majsterkowiczów. Zakup fajki to nie problem. Jest okrągły, kwadratowy, prostokątny. Każda opcja o innej grubości ścianki, innym rozmiarze/średnicy. Są niklowane, są kolorowe. Rura jest piłowana zwykłą piłą do metalu na segmenty o pożądanej długości. Mocowana jest do półek za pomocą specjalnych kołnierzy. Są też trójniki, krzyżyki, uchwyty do półek itp. Zestaw akcesoriów – na każde życzenie i dowolny projekt. Do montażu potrzebna jest wiertarka i śrubokręt lub śrubokręt. Wiertarka – wywierć otwory do montażu elementów złącznych, śrubokręt lub śrubokręt – do montażu wkrętów samogwintujących.

READ
Projekt łazienki dla gości: 7 opcji, których szukałeś od dawna

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Zmontowane z rury meblowej i MDF lub płyty wiórowej

Jako stojaki na doniczki do rury przymocowane są półki, które najczęściej wycinane są z laminowanej płyty meblowej. Całkiem możliwe jest również samodzielne ich wycięcie, a następnie przyklejenie końcowej taśmy krawędziowej. Jeśli nie masz ochoty się bawić, możesz zamówić cięcie i obrzeża w warsztacie meblowym. Jest dość tani. A montaż zależy od Ciebie.

Mniej powszechne są kosze do umieszczania szklanych doniczek. Szkło jest grube i wielowarstwowe. Pod względem eksploatacji będzie bardziej niezawodny niż płyta wiórowa laminowana, mniej kapryśny niż drewno. Ale musisz wiedzieć, jak pracować ze szkłem. Musisz zrobić specjalną ramę lub siedzisko. Chociaż możesz po prostu przykleić na wierzchu. Ale szlifowanie krawędzi jest łatwiejsze do zamówienia w warsztacie szklarskim.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Stojak podłogowy ze szklanymi półkami

Szkło może być kolorowe lub białe, matowe lub przezroczyste. Wzorzystych lepiej nie używać – trudniej będzie je wyczyścić. Zasadniczo może to nie być szkło, ale przezroczysty monolityczny poliwęglan. Arkusze dostępne są w różnych grubościach.

Niezwykłe kształty

Z najzwyklejszych materiałów można zrobić niezwykłe rzeczy. Stojak na kwiaty nie jest wyjątkiem. Na przykład stojak-stojak, na którym można postawić doniczki i zawiesić doniczki z roślinami ampułkowymi. Tylko? TAk. Ale dopiero po obejrzeniu zdjęcia.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Niezwykłe kształty ze zwykłych materiałów

Albo regały w kształcie litery „A”. Solidna konstrukcja, łatwa w wykonaniu. Można go wykonać w kilku wersjach. Półki, nawiasem mówiąc, mogą mieć tę samą długość, wykonane zgodnie z rozmiarem podstawy (jak na zdjęciu) lub mieć swoje własne cechy – „wystają” poza ramę na różne długości.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Symetria zawsze wydaje nam się atrakcyjna

Możesz sprawić, by kwietnik podłogowy był symetryczny. Może składać się z dwóch połówek, lustrzanych. Jak zdjęcie po prawej stronie. I dobrze wygląda na tle ściany. A po bokach przejścia lub drzwi będzie jeszcze ciekawiej.

Nowoczesne kwietniki

Popularne ostatnio wnętrza coraz częściej dążą do geometrycznie prostych i zwięzłych form. A my lubimy je za prostotę. Ale nie wszyscy są gotowi zrezygnować z roślin. Dobrą wiadomością jest to, że nawet w lakonicznych stylach kierunków „techno” można wpisać rośliny. Ich forma również powinna być zwięzła i surowa. Podobnie jak podstawka podłogowa. Sam zobacz. Z metalu i drewna podstawki można wykonać w dowolnym stylu. Nawet w stylu high-tech lub minimalistycznym. I nie warto mówić o lofcie lub rustykalnym. Wiele ciekawych pomysłów.

READ
Jakie zwierzę jest najbardziej podobne do kobiety według znaku zodiaku

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Aby uzyskać maksymalny efekt, musisz wybrać odpowiedni kształt rośliny

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Nawet z banalnych kawałków drewna możesz zrobić rzeczy niebanalne.

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Masz grube pniaki? Zrób rustykalne podstawki

70 najlepszych pomysłów: piękne stojaki na kwiaty na zdjęciu

Niektóre pomysły są łatwe do wdrożenia, ale wszystkie wyglądają bardzo nowocześnie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: