17 sprytnych sposobów na uporządkowanie kuchni

Uporządkowana kuchnia z dużą ilością miejsca do przechowywania to spełnienie marzeń większości z nas. Posiadanie rzeczy na swoim miejscu sprawia, że ​​przygotowywanie, gotowanie, a nawet sprzątanie jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze.

Bar do przechowywania śniadań

Ponieważ to wnętrze wykorzystuje wyspę kuchenną do gotowania, projektant wpadł na pomysł, aby dodać półki pod jedną stroną wyspy, używając drewnianych skrzynek do przechowywania warzyw, puszek i recyklingu.

Szuflada na ręczniki papierowe

Otwarta szuflada z wbudowanym dozownikiem ręczników papierowych ułatwia dostęp do ręczników, ale nie jest obowiązkowym elementem kuchni.

ukryte kołki

Zestaw kolumn po obu stronach zlewu wygląda czysto dekoracyjnie, ale jest bardzo praktyczny dzięki schowkom na kołki.

Stołek do kopania stóp

Jeśli twoje górne szafki są zbyt wysokie, taka półka na podnóżki może być idealnym rozwiązaniem.

koszyk

Uporządkuj swoją spiżarnię za pomocą przezroczystych, wysuwanych koszy, dzięki czemu możesz zobaczyć, co tam jest.

Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń

Większość kuchni ma półki w dolnych szafkach.

patrząc w górę

Nie przeocz tych trudno dostępnych miejsc. Na półce nad wejściem leżą książki kucharskie, a na ścianie leniwy, okrągły stojak w stylu Susan ze słoikami z przyprawami.

Połączone regały modułowe

Zabawa z tymi półkami polega na tym, że można je ustawić w dowolny sposób, co czyni je idealnym wyborem do małych kuchni.

Mniej znaczy więcej

Wydajność jest kluczowa, gdy masz małą kuchnię. Wszystkie niezbędne narzędzia powinny być w zasięgu ręki. Półki mogą pomieścić narzędzia, a nawet dzieła sztuki, o ile nie są przepełnione.

Sprężynowy gzyms

Organizując kuchnię, łatwo zapomnieć o miejscu pod zlewem. Przestań rzucać różnymi środkami czyszczącymi, lepiej daj im miejsce do przechowywania. Dodając mały karnisz pod zlewem, aby powiesić butelki ze środkami czyszczącymi, uwalniając dno szafki na inne przedmioty.

przypadki

Aby uzyskać więcej miejsca w szafce, wypróbuj możliwość układania w stos. Półki dostępne są w różnych wysokościach i szerokościach.

Przestrzeń obok lodówki

Wysoka szuflada obok lodówki jest otwarta z obu stron, dzięki czemu można wygodnie i łatwo zobaczyć, co znajduje się na półkach.

Półka pod zlewem

Po co ci pudełko, jeśli nie możesz go użyć? Spróbuj dodać zawiasy i poręczną tackę w szufladzie, aby uzyskać więcej miejsca na przechowywanie środków czyszczących.

READ
Więcej przytulności i komfortu! 9 pomysłów na małe mieszkanie

Organizator drzwi do spiżarni

Tablica tablicowa zamontowana po wewnętrznej stronie drzwi spiżarni umożliwia rejestrację produktów i tworzenie harmonogramów dnia. Kawałek kredy i tablica sprawiają, że nie musisz grzebać w szufladach, gdy musisz coś zapisać.

Mieszaj style

Zaprezentuj swoje ulubione potrawy z antykami i dziełami sztuki, aby dodać zainteresowania i charakteru swoim otwartym półkom.

Stylowa wyspa kuchenna

Aby uzyskać dodatkową przestrzeń do serwowania i przygotowywania, niestandardowa wyspa wykonana ze starego stolika konsolowego została zaktualizowana o różowy rozpylacz lakieru do paznokci z gumą balonową. Został on następnie wyposażony w haczyki na przybory kuchenne i zwieńczony resztkami marmuru z Carrary.

Drewniana deska na przyprawy

Większość z nas chowa przyprawy w szafce, dopóki nie nadejdzie czas gotowania. Drewniane płyty zostały przycięte na wymiar i przykręcone do ściany, a także dodano różne metalowe uchwyty. Pozwala to na przechowywanie do 30 pojemników na przyprawy.

Podobały Ci się pomysły? Podziel się z nami swoją opinią w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: