16 przydatnych pomysłów na organizację garderoby w Twoim domu

Chyba nie pomylę się, jeśli założę, że każdy z nas choć raz przejrzał rzeczy w szafie i przyłapał się na myśleniu, że jest katastrofalny brak miejsca. A rzeczy wydaje się nie być tak wiele. Wszystko to dlatego, że rzadko wykorzystujemy przestrzeń w szafie racjonalnie. Więc, po raz kolejny zastanawiając się, gdzie umieścić wszystkie ubrania, buty i akcesoria, zdałem sobie sprawę, że przechowywanie rzeczy w szafie musi być odpowiednio zorganizowane.

Autor artykułu: Swietłana

Spis treści:

szafa Kerry Bradshaw

Wtedy w mojej pamięci pojawiła się Kerry Bradshaw z serialu Seks w wielkim mieście i jej garderoba… jak jej zazdrościłem! Pomyślałam: „Ja też chcę mieć taką garderobę, w której znajdzie się miejsce na wszystko!” Ale… zdając sobie sprawę, że garderoba „nie świeci” dla mnie, postanowiłam znaleźć sposoby na wykorzystanie każdego centymetra w mojej szafie jak najbardziej poprawnie i z zyskiem. I oczywiście spieszę się nimi z wami podzielić.

Wykorzystaj przestrzeń pod wieszakami na ubrania

przechowywanie rzeczy w szafie

jak przechowywać rzeczy w szafie

Często w szafach zostaje miejsce pod wieszakami i nie wykorzystujemy go w żaden sposób. I bardzo na próżno. Umieść tam małą komodę lub organizer do przechowywania. W komodzie można przechowywać np. bieliznę, aw organizerze buty.

Przechowywanie rzeczy w szafie na wieszakach

pantograf w szafie

Jeśli wyposażasz nie szafkę, ale zabudowaną szafę lub garderobę, to możesz napotkać taki problem, gdy drążki wiszą zbyt wysoko. W takim przypadku na ratunek przyjdzie ci specjalny pantograf, przeznaczony do aranżacji wysokich szaf i garderób. Istota pracy jest prosta – jest instalowana na potrzebnej wysokości, a jeśli pociągniesz środkową poprzeczkę, poprzeczka wysuwa się i opada.

dwupoziomowy wieszak na ubrania

Skorzystaj ze specjalnych organizerów, które pozwalają powiesić ubrania w dwóch rzędach. Pozwalają podwoić ilość rzeczy przechowywanych w szafie. A poza ubraniami na takich organizerach można przechowywać akcesoria, takie jak torby.

wieszak do spodni

wieszak na spodnie w szafie

Kup specjalne wieszaki do przechowywania niektórych rodzajów ubrań. Mogą to być na przykład wieszaki na spodnie i krawaty. Łatwiej zdjąć odpowiednie ubrania i zajmują mniej miejsca w szafie;

Przechowywanie rzeczy w szafie na półkach

przechowywanie rzeczy w szafie na półkach

Bardzo często można zobaczyć szafki z wysokimi i głębokimi półkami. Przechowywanie rzeczy w szafie w tym przypadku będzie bardzo niewygodne. Ale w takim przypadku wymyślili specjalne urządzenia – przegrody półkowe. Z ich pomocą rzeczy będą leżeć równo w stosach i można je ułożyć tak wysoko, jak to możliwe.

READ
16 powodów, aby kupić panel ścienny SKODIS do swojego domu

Narzędzie do składania koszulek

Instrukcja składania koszulki

Aby szybko i pięknie złożyć swetry i koszulki, kup takie urządzenie. Z jego pomocą półki będą w idealnym porządku. Zasada jego działania jest prosta:

  • połóż koszulkę na wdrożonym urządzeniu,
  • następnie złożyć boczne części oprawy,
  • następnie część środkowa.
  • Pięknie złożony T-shirt jest gotowy.

organizer do przechowywania

schowek na organizery

Przechowywanie rzeczy w szafie stanie się znacznie wygodniejsze, jeśli użyjesz specjalnych wiszących organizerów. Są bardzo wygodne, gdy w szafie nie ma wystarczającej liczby półek.

przechowywanie w koszach

Jednym z najlepszych pomocników w organizowaniu prawidłowego przechowywania rzeczy na półkach są różne kosze. Mogą służyć jako miejsce do przechowywania biżuterii i akcesoriów, bielizny i innych drobiazgów. Nakreśl każdy koszyk pod kątem jego przeznaczenia i zapomnij o bałaganie.

półka wisząca w szafie

Jeśli półki w garderobie są bardzo wysokie i głębokie, zainstaluj półkę wiszącą, która pasuje bezpośrednio do niszy. W ten sposób dzielisz wysokość półki na dwie części.

Buty też potrzebują miejsca

przechowywanie butów w szafie

Zainstaluj organizer do przechowywania butów z tyłu drzwi lub na ścianie w szafie. Będzie to świetne miejsce do przechowywania butów i sandałów, a buty nie zajmą dużo miejsca.

jak przechowywać buty

Przechowywanie butów możesz zmienić w oryginalny sposób na dekorację ściany w pokoju.

organizer do przechowywania butów

Do przechowywania letnich butów w zimie idealnym rozwiązaniem jest organizer na buty. Założyli wszystkie sandały i zdjęli je z górnych półek, zanim straciły ważność.

pojemniki do przechowywania butów

Dla mnie przezroczyste pudełka na buty były idealną opcją. Przechowując w nich buty, zawsze możesz zobaczyć, jaka jest w nich para bez wyjmowania butów. Ale jeśli nie możesz ich znaleźć, zwykłe pudełka mogą być alternatywą i możesz na nich nakleić zdjęcia pary butów w nich przechowywanych.

przechowywanie butów w szafie

I oczywiście o przechowywaniu butów. Nigdy bym nie pomyślała, że ​​buty można powiesić… na wieszakach! Aby to zrobić, wystarczy kupić w sklepie wieszaki na spodnie, które mają specjalne klipsy. Tylko na tych klipsach trzeba zawiesić buty za szczyty. Przy okazji możesz przechowywać je tuż pod wieszakami z ubraniami.

przechowywanie butów

Praktyka dowiodła, że ​​stawiając parę obok siebie, można znaleźć miejsce na nowe botki, buty czy sandały. Nie zaniedbuj tej zasady w pogoni za dodatkowymi centymetrami w swojej szafie. Dzięki niemu możesz zaoszczędzić dużo miejsca.

przechowywanie bielizny

organizer do przechowywania bielizny

Moja szafa jest bardzo niewygodna. Ma tylko bar i półki. Brak szuflad do przechowywania bielizny. Ale nawet tutaj możesz znaleźć wyjście. Użyj wiszących kieszeni i złóż do nich pranie. Taki organizer zawiesiłem na boku ściany szafy, a jeśli masz drzwi na zawiasach, możesz umieścić go z tyłu drzwi lub po prostu powiesić z innymi rzeczami na wieszakach.

READ
5 lifehacków, które powinna znać każda dziewczyna

przechowywanie bielizny w szafie

przechowywanie bielizny w komodzie

Cóż, jeśli w twojej szafie są jeszcze szuflady, są też specjalne organizery na sprzedaż do kompaktowego i wygodnego przechowywania bielizny i wyrobów pończoszniczych.

Kopertówki, portfele, paski i szaliki

przechowywanie torebek i kopertówek

organizacja przechowywania akcesoriów

Dzięki prostym uchwytom na ręczniki papierowe możesz zorganizować przechowywanie pasków. A kopertówki, torebki i małe torebki w plastikowych organizerach to papiery. Pomoże to nie tylko w łatwym i szybkim odnalezieniu odpowiedniego akcesorium, ale także w zachowaniu jego wyglądu i kształtu.

wieszak na szaliki

Jeśli jesteś fanką urozmaicenia swojego wyglądu za pomocą szalików, to ta rzecz jest zdecydowanie dla Ciebie! Moim zdaniem genialny wynalazek. Na jednym wieszaku zmieścisz ogromną ilość szalików i chusteczek różnej wielkości.

Wszystkie rodzaje organizerów i okuć meblowych, o których wspomniałem, bez problemu znajdziesz w każdym hipermarkecie. Jestem przekonany, że po wypróbowaniu przynajmniej niektórych z nich przekonasz się o ich skuteczności.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: