16 obiektów i usług zaprojektowanych z myślą o ludziach

Sektor usług. 16 nietypowych pomysłów na biznes i oryginalne usługi

Budowanie aplikacji mobilnych w Excelu, rezerwowanie domowego jedzenia od mieszkańców i dostawa jedzenia na stadion. Nietypowe usługi i nowe rodzaje działalności w sektorze usług.

Dostawa kosmetyków podróżnych

Ponieważ linie lotnicze nakładają różnego rodzaju zakazy i ograniczenia na przewóz płynów, pakowanie kosmetyków może być trudne. Dlatego Wynston oferuje usługę, dzięki której podróżni nie muszą martwić się o pakowanie produktów higienicznych. Użytkownik musi po prostu wysłać firmie zdjęcie swoich ulubionych produktów, po czym znajdzie je po przybyciu do nowego hotelu. Wchodząc do łazienki będzie mógł poczuć się jak w domu, widząc swoje ulubione szampony, kremy, maszynki do golenia i tak dalej.

Muzeum Iluzji i Zagadek

W Toronto otwarto Muzeum Iluzji, którego twórcy postanowili zebrać w jednym miejscu jak najwięcej zagadek dla mózgu. Muzeum podzielone jest na sale z iluzjami. Zwiedzających zapraszamy na przykład do przejścia przez tunel wirowy, w którym efekty świetlne sprawią, że każdy z trudem poruszy nogami. Można też odwiedzić salę antygrawitacyjną, zajrzeć do kalejdoskopów i przejść przez wiele bardziej nietypowych stref. W muzeum znajduje się inteligentny sklep, który sprzedaje puzzle i różne towary związane z iluzjami.

Personalizacja dżinsów

Coraz więcej marek, chcąc nawiązać interakcję z klientami, zwraca się do usług w celu personalizacji swoich produktów. Jednym z przykładów jest marka Zara. Pod koniec marca w kilku flagowych sklepach w Barcelonie, Amsterdamie i Mediolanie uruchomiono Zara Edited, usługę o nazwie Zara Edited, umożliwiającą klientom wyhaftowanie swojego imienia na denimie. Dzięki tej usłudze klienci mogą wybierać spośród 13 różnych sztuk dżinsu, od szortów po kurtki, i drukować je dowolnym kolorem lub czcionką.

Twórz aplikacje w Excelu

Amerykański startup Glide pomaga firmom tworzyć aplikacje na smartfony w oparciu o pliki Excela bez konieczności kodowania. Dane są po prostu wprowadzane do arkusza kalkulacyjnego, a program zamienia je w aplikację. Użytkownikom oferuje się kilka szablonów do różnych zadań, a z usługi można korzystać zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej.

Hotele samoczyszczące

Pokoje w hotelu Ottilia w Kopenhadze są codziennie całkowicie dezynfekowane. Dezynfekcja odbywa się dzięki technologii ACT CleanCoat. Pomieszczenie pokryte jest substancją na bazie dwutlenku tytanu, dzięki czemu powstaje niewidoczny film ochronny. Aktywacja i automatyczne czyszczenie następuje pod wpływem światła słonecznego. Środek antybakteryjny niszczy pleśń, zarazki i alergeny, a jego bezpieczeństwo potwierdzili już duńscy naukowcy.

READ
Elementy wystroju, które wyglądają nie na miejscu i śmiesznie we wnętrzu

Jeden spray antybakteryjny pozwala dezodoryzować powietrze i może działać bez wymiany przez rok. Jedynym minusem jest to, że raz w roku konieczne jest uwolnienie pokoju z mebli. Koszt pokrycia każdego pokoju jest nadal dość wysoki i wynosi około 2,5 tysiąca dolarów, ale kierownictwo ma nadzieję obniżyć koszty poprzez zmniejszenie zużycia wody, płacenie pracownikom i kupowanie detergentów. Personel musi tylko odkurzyć i zmienić pościel.

Aplikacja zakupowa przez komunikatory

LetsBab to nowa aplikacja do zakupów społecznościowych, która została niedawno uruchomiona w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, dając konsumentom możliwość dzielenia się rekomendacjami i robienia zakupów za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości i mediów społecznościowych. Dzięki aplikacji możesz kupować szeroką gamę produktów, w tym kosmetyki, odzież, produkty do domu i nie tylko. W przypadku wykorzystania ich rekomendacji użytkownicy LetsBab mogą zarobić 5% od sprzedaży towarów. Według założycielki Bonnie Tahar, LetsBab to pierwsza platforma, „która pozwala każdemu i wszystkim dzielić się tym, co kochają i zarabiać pieniądze”.

Dobór pierścieni w technologii AR

Firma Helzberg Diamonds opracowała koncepcję sklepu cyfrowego nowej generacji. Dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości firma unowocześniła proces zakupu własnej biżuterii. Wirtualne doświadczenie pierścienia daje kupującym możliwość przymierzenia ponad stu sztuk przed zakupem. Każdy pierścionek można szczegółowo obejrzeć na 24-calowym ekranie 4K, ocenić na własnym palcu i pod różnymi kątami widzenia. Klienci mogą również wysyłać zdjęcia swoich armatur do znajomych za pośrednictwem mediów społecznościowych i poczty elektronicznej. Beryl Ruff, dyrektor generalny firmy, powiedział, że nowa koncepcja została opracowana przy założeniu, że zakupy online służą dziś jako „drzwi wejściowe” do sklepów detalicznych.

Zdalne badanie niepłodności

Usługa Dadi Fertility Kit zapewnia mężczyznom badanie płodności bez konieczności wizyty w klinice. Testy można wykonać pocztą. Na adres klienta zostanie wysłane specjalne pudełko – zestaw do badania płodności, w którym może zostawić próbkę nasienia. Wyniki analizy można uzyskać w ciągu 24 godzin po porodzie. W liście zwrotnym mężczyzna otrzyma pełny raport dotyczący płodności i nagranie wideo szczegółowo opisujące stan, w jakim się znajduje i czy istnieje potrzeba pomocy medycznej.

Trzymanie gier t

Biznes rozrywkowy ma się dobrze. A kiedy rozrywka daje człowiekowi jakiś dodatkowy pozytywny efekt, pomaga złagodzić problematyczne dziedziny życia – to jest generalnie cudowne. Dziś wielu prezenterów, trenerów i konsultantów weszło na drogę grywalizacji, oferując rynkowi tzw. t-games, czyli gry transformacyjne. Grając w nie, uczestnicy nie tylko dobrze się bawią, ale także w łatwy i nienudny sposób pozbywają się wielu swoich kłopotów i karaluchów. W końcu czym jest nasze życie? Gra! Możesz dowiedzieć się, jak otworzyć firmę zajmującą się treningami gier, zrobić to samodzielnie, a nawet online, tutaj.

READ
Organizacja małej toalety: 19 przydatnych pomysłów

Usługa w chmurze do szkolenia lekarzy

Afrykański startup OTRACK dostarcza placówkom opieki zdrowotnej usługę w chmurze, aby podnosić umiejętności ich pracowników. E-platforma zawiera bibliotekę kursów i programów szkoleniowych, które zapewniają ciągły rozwój umiejętności zawodowych afrykańskich lekarzy i pogłębianie ich wiedzy. Usługa oferuje spersonalizowane plany lekcji i obejmuje kursy z psychiatrii, farmakologii, anestezjologii, radiologii, stomatologii oraz edukuje użytkowników w takich dziedzinach, jak medycyna rodzinna, etyka i prawo.

Wirtualna Konsultantka Urody

Liv Estée Lauder jest doskonałym przykładem tego, jak można poprawić osobiste wrażenia klientów dzięki nowoczesnej technologii. Każda kobieta może skorzystać z usług wirtualnego konsultanta ds. urody. Usługa została uruchomiona przez firmę wspólnie z Google. Osobisty asystent to połączenie ekspertów od pielęgnacji skóry Estée Lauder i algorytmów sztucznej inteligencji Google. Usługa jest bezpośrednio połączona z głośnikiem głosowym Google Home i pomaga użytkownikom tworzyć własne procedury pielęgnacji skóry poprzez rozmowę jeden na jednego.

Coworking dla kobiet + pokój dziecięcy

Ośrodki coworkingowe dla kobiet The Wing w USA mają nową usługę – The Little Wing, w której matki coworkingowe mogą zostawić swoje dzieci pod opieką niani. Little Wing to niewielka przestrzeń dedykowana specjalnie dla dzieci, gdzie nie tylko opiekują się nimi mentorzy, ale także je uczą. Istnieją również usługi dla rodziców: imprezy i seminaria poświęcone rodzicielstwu i planowaniu rodziny odbywają się w pokojach dziecięcych. Jak dotąd pierwsze skrzydło The Little Wing zostało otwarte w dzielnicy Soho na Manhattanie, ale usługa prawdopodobnie rozszerzy się na inne przestrzenie coworkingowe.

Pomoc po rozwodzie

Założyciele Lindsey Meck i Mika Leonard zdali sobie kiedyś sprawę, że nie wszyscy ludzie mają wsparcie w trudnych okresach życia, a mianowicie po rozwodzie. Specjalnie, aby pomóc ludziom w takiej sytuacji, stworzono usługę, która obejmuje pomoc w mieszkaniu, pakowaniu i innych potrzebach, które pojawiają się podczas rozwodu i przeprowadzki. Usługę można zarezerwować przez stronę internetową. Osobisty konsjerż nie tylko pomoże Ci w pracach domowych, ale także zapewni wsparcie emocjonalne. Niektóre pakiety obejmują konsultacje terapeuty, porady żywieniowe, karnet na siłownię i inne dodatkowe usługi.

Usługa rezerwacji domowych posiłków

W Japonii pojawiła się usługa p2p AirKitchen, za pomocą której podróżnicy mogą spróbować kuchni narodowej od lokalnych mieszkańców. Serwis umożliwia podgląd gospodarzy i oferowanych przez nich dań, a następnie rezerwację dania i opłacenie za nie online. Następnie podróżnik może udać się do gospodarza, pomóc mu w gotowaniu i cieszyć się przygotowanym daniem. Dzięki temu podróżnicy nie tylko zapoznają się z kuchnią narodową, ale także poznają kulturę i życie lokalnych mieszkańców.

READ
4 pomysły na organizację garderoby Casey Musgraves

Dostawa jedzenia na stadion

SeatServe zapewnia dostawę jedzenia i napojów na stadion. Usługa jest prosta i nieskomplikowana: kurier przywozi Twoje zamówienie, wykonane ze smartfona, bezpośrednio do Ciebie. W sklepie nie ma co tłoczyć się, a potem ponownie rozejrzeć się za swoim miejscem na arenie. Wraz z rosnącą popularnością transmisji internetowych dla właścicieli stadionów taka usługa jest dodatkową okazją do przyciągnięcia widzów i zwiększenia zysków ze sprzedaży żywności i napojów.

Okulary VR dla pasażerów autobusów

Firma transportu autobusowego FlixBus wprowadza do swoich usług technologie VR. Aby pasażerom nie nudzić się podczas długich podróży między europejskimi miastami, proponujemy okulary VR. Podróżując między miastami, możesz grać w gry wirtualnej rzeczywistości lub oglądać filmy VR. Do tej pory usługa o nazwie FlixVR jest testowana na sześciu trasach w USA, w tym z Los Angeles do Las Vegas, ale wkrótce usługa zostanie udostępniona również w innych miejscach.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: