15 technik psychologicznych, które ułatwią ci życie

Odpowiedzi na te często zadawane pytania mogą na zawsze zmienić Twoje życie.

1. Jak zmusić osobę do mówienia?

Czy zdarzyło ci się kiedyś, że zadałeś komuś pytanie, a on nie chciał na nie odpowiedzieć? Następnym razem spróbuj zadać pytanie, utrzymując kontakt wzrokowy ze swoim rozmówcą. W większości przypadków pomoże ci to załagodzić niezręczność i uzyskać od niego więcej informacji.

2. Jak możesz poczuć się pewniej w minutę?

Odpowiedź jest prosta: rozłóż ręce i nogi jak najszerzej. Ta technika nazywana jest „power pose” i była używana przez tak znanych rockmanów jak James Hetfield z Metalliki i Freddie Mercury z Queen. Po kilku minutach poziom testosteronu w twoim ciele wzrośnie i natychmiast poczujesz przypływ pewności siebie.

3. Skąd mam wiedzieć, czy jestem obserwowany?

Spójrz na zegarek, kaszel, ziew lub coś podobnego. Jeśli ktoś cię obserwuje – najprawdopodobniej powtórzy twoje działania. Takie kopiowanie działań jest również oznaką współczucia.

4. Jak można złagodzić sytuację?

Jeśli na jakiejś imprezie lub spotkaniu biznesowym znajdzie się osoba, która lubi się do ciebie przyczepić, zrób tak: postaraj się usiąść obok niej. W takim przypadku dwa razy się zastanowi, zanim cię skarci.

5. Jak możesz zrozumieć, jakie relacje łączą członków grupy?

Jeśli zobaczysz grupę śmiejących się ludzi, zwróć uwagę na to, kto na kogo spojrzał, kiedy zaczęli się śmiać. Osoba spojrzy przede wszystkim na tego, z którym jest najbliżej. Wypróbuj tę metodę dla siebie i przekonaj się sam.

6. Jak wzbudzić w człowieku sympatię?

Poproś go o przysługę. Możesz być zaskoczony, ale to naprawdę działa. Jeśli poprosisz kogoś o przysługę, ufasz mu i doceniasz go. W większości przypadków osoba odpowie ci za zgodą, ponieważ teraz poczuje swoją wiarygodność i wartość.

7. Jak sprawić, by ktoś się ze mną zgodził?

Kiwnij głową, kiedy mówisz. To podświadome działanie skierowane do słuchacza, które pomoże Ci go przekonać. Ta technika może być stosowana w różnych sytuacjach, od prośby o podwyżkę po przekonanie potencjalnego inwestora, że ​​warto zainwestować w Twój startup.

8. Jak stać się bardziej zapadającym w pamięć?

Zrób dobre pierwsze wrażenie. W rzeczywistości liczą się tylko pierwsze i ostatnie wrażenia, ponieważ to one są przechowywane w pamięci człowieka. Jeśli chcesz być zapamiętany, postaraj się być pierwszym lub ostatnim w tym, za co chcesz być zapamiętany.

READ
Astrologiczna prognoza Pawła Globy na 2023 r.

9. Jak możesz poprawić swoje życie?

Odpowiedź jest prosta – uśmiechaj się częściej, bo uśmiech ma pozytywny wpływ na nasze życie i życie innych. Staniesz się bardziej pewny siebie, poprawisz swoje samopoczucie i rozweselisz otoczenie.

10. Jak wyglądać na ważniejszym?

Jeśli wyprostujesz plecy i utrzymasz wysoko podbródek, sprawisz wrażenie osoby odnoszącej sukcesy i silnej. Użyj tej techniki podczas poważnych wydarzeń lub spotkań biznesowych.

11. Jak zdobyć czyjeś zaufanie?

Aby to zrobić, spróbuj skopiować mowę ciała rozmówcy, jego zachowanie i postawę, ale co najważniejsze – rób to z rozsądkiem i nie przesadzaj.

12. Jak zatrzymać osobę, która miała odejść?

Jeśli jedna lub więcej osób z Twojej firmy wstaje i zamierza odejść, a Ty chcesz zostać, po prostu zostań tam, gdzie jesteś. Jeśli nie wszyscy, to większość ponownie zajmie ich miejsca.

13. Jak zaimponować przyjaznej i pewnej siebie osobie?

To proste – nawiąż kontakt wzrokowy z rozmówcą. Możesz czuć się nieswojo, więc skup się na kolorze oczu lub grzbiecie nosa. W ten sposób nadasz sytuacji naturalności i jako bonus nawiążesz dobry kontakt z rozmówcą.

14. Jak skutecznie negocjować?

Zapewne słyszeliście przysłowie „Milczenie jest złotem” i teraz czas go użyć. Większość ludzi nie lubi ciszy i dlatego będą chcieli ją w jakikolwiek sposób przerwać, czasami nawet tracąc swoje pozycje.

15. Jak nauczyć się dobrze zapamiętywać imiona?

Napoleon Bonaparte zdobył głęboki szacunek wśród swoich żołnierzy, pamiętając nazwiska absolutnie wszystkich ich członków. „Kiedy poznajesz nową osobę, spróbuj zwrócić się do niej po imieniu przy następnym spotkaniu”. Jeśli nie radzisz sobie z zapamiętywaniem imion, weź przykład z Napoleona i skorzystaj z jego rady.

Nowe wideo:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: