15 sztuczek, które ułatwią latanie

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

. oklaski po wylądowaniu zdradzają nie jako znawcę lotnictwa, ale jako dzikusa, który pierwszy raz widział samolot, bo oklasków nie słychać nawet w kokpicie.

Jeśli chcesz podziękować załodze za przyjemny lot, po wyjściu z samolotu możesz przekazać kilka miłych słów stewardessom. A w niektórych liniach lotniczych jeden z pilotów wchodzi do kabiny, żeby pożegnać pasażerów – wtedy można im osobiście podziękować.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…существует два принципиально разных подхода к установке норм перевозки багажа. Weight concept (по суммарному весу) или Piece concept (по количеству мест багажа) — авиакомпаниям, конечно, удобнее ограничить вас местами, потому что один большой чемодан грузить удобнее, чем много маленьких.

Limit bezpłatnego bagażu, w zależności od linii lotniczej i taryfy, może wynosić od 0 do 32 kg. Waga jednej walizki nie może przekroczyć 32 kg ze względu na to, że ładowarki ze względu na warunki pracy nie mogą podnosić cięższych przedmiotów. Jednak kontener wagi pudowej zawsze można wysłać przez terminal cargo.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…bagaż w 99,98% przypadków nie jest zagubiony, ale spóźniony. Przez trzy tygodnie znajduje się dokładnie taki procent zagubionego bagażu – a potem przestają go szukać i uznają za zaginiony. A czasami bagaż jest „gubiony” z powodu czynnika ludzkiego: na lotach transferowych bagaż można odprawić nie do miejsca docelowego, ale na lotnisko przesiadkowe.

Dlatego przy stanowisku odprawy należy zawsze wyjaśnić, jak długo bagaż jest odprawiany. Opóźniony bagaż powinien zostać dostarczony do domu lub hotelu bezpłatnie, a koszt niezbędnych przedmiotów, które trzeba było ponownie kupić podczas oczekiwania, można uzyskać od linii lotniczej.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…na pokładzie nie musisz dusić się oferowanymi kanapkami, ale możesz wnieść na pokład własne jedzenie. Ograniczenia dotyczą płynów – to fakt, ale na liście przystanków jest bardzo mało produktów, więc do pojemnika można włożyć prawdziwy domowy obiad – od sałatki po ciasto.

Po prostu trzeba jakoś żyć bez zupy, dżemu i tym podobnych, ale niektórym udaje się zaparzyć doshirak podczas lotu.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…jeśli jesteś zbyt leniwy, aby gotować, możesz zamówić za darmo specjalne posiłki, których jest kilkadziesiąt rodzajów (odżywki dla niemowląt, alergiczne, medyczne, dietetyczne, religijne, wegetariańskie i inne). Jest z reguły znacznie smaczniejszy i bogatszy niż standardowa i często pozwala odkryć walory gastronomiczne danej kuchni narodowej. Spróbuj!

Najciekawsze jest to, że jest koszerny, ale niektóre linie lotnicze są tak zmęczone tym life hackiem, że oferują go tylko podczas lotów do Izraela. Więc zamów przed anulowaniem.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…oszczędności na tanich liniach lotniczych mogą być bardzo wątpliwe. W końcu tanie linie lotnicze oszczędzają dokładnie na tym, z czego większość pasażerów nie jest gotowa zrezygnować. Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz, masz świetny wybór: oprócz naszej Pobedy, 13 zagranicznych przewoźników lotniczych obsługuje loty na rosyjskie lotniska).

READ
Co uszy mogą powiedzieć o twoim życiu

Ale bądźcie przygotowani na to, że „bilety za 10 euro”, o których ktoś wam powiedział, okażą się czymś w rodzaju iPhone’ów za 100 dolarów: jeśli chodzi o kupowanie, okazuje się, że zapłacicie znacznie więcej – czasem nawet kilka razy. Tanie linie lotnicze mogą poprosić o dopłatę za bagaż podręczny, za sztukę bagażu, za posiłki podczas lotu itp.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…możesz latać tanio nie tylko z dyskontem, ale także lotem czarterowym. Aby kupić bilet na lot czarterowy, nie jest konieczne posiadanie biletu: nawet bez niego biura podróży chętnie sprzedają hot spoty po niskiej cenie. Ważne jest tylko, aby wiedzieć, w jakie dni te miejsca naprawdę kosztują trzy kopiejki: są tu subtelności.

Все дело в интервалах: если турфирма продает путевки на две недели, то и вам без путевки нужно будет лететь на эти две недели, т.к. места выкупаются исходя из принципа, что обратно летит столько же народу, сколько туда.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

. ale kupowanie biletów na regularne loty na stronach, w których są one oferowane podejrzanie tanie, nie jest tego warte. Najprawdopodobniej są to oszuści. Na szczęście sposoby rozwodu są dobrze znane. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie może być dużych różnic w cenach.

Wszyscy agenci zarabiają na prowizji, która wynosi 1-5%, więc duży rabat możesz uzyskać tylko wtedy, gdy kupisz dodatkowe usługi, od których prowizja jest o rząd wielkości wyższa. To prawda, że ​​​​nie jest jasne, po co kupować warunkowe ubezpieczenie od inwazji obcych po wygórowanych cenach.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

. bilety na ten sam lot mogą być sprzedawane w różnych cenach nawet w tym samym miejscu – na przykład na stronie linii lotniczej. Różnica w cenie wynika z tego, że obowiązują inne zasady taryfy.

Na przykład bezzwrotny bilet z Moskwy do Nowego Jorku może łatwo kosztować tyle samo, co bilet powrotny do Petersburga, warunki zwrotu i wymiany, liczba dozwolonych przesiadek może się różnić (w tym przypadku możesz spędzić kilka dni w mieście, w którym będzie przesiadka) itp. P. Należy to zawsze brać pod uwagę przy porównywaniu kosztów biletów do różnych miejsc docelowych. Jednak bilet bezzwrotny również może zostać zwrócony.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

… możesz spędzić czas w poczekalni biznesowej na lotnisku całkowicie za darmo, jeśli kupisz dodatkowy bilet powrotny w klasie biznes na dowolny lot i zwrócisz go później, nie lecąc nigdzie. To prawda, nie należy tego nadużywać: nie tak dawno temu Niemiec, który robił to prawie codziennie tylko po to, by mieszkać na lotnisku z pełnym wyżywieniem, został „zbanowany” przez linię lotniczą i pozbawiony wszystkich mil premiowych.

Ci, którzy uczciwie gromadzą mile, mają szansę przenieść się do klasy biznes i bezpośrednio w samolocie – bez dopłat i sztuczek z biletami. W niektórych przypadkach można to zrobić celowo, wydając mile, ale przy overbookingu, czyli gdy sprzedanych jest więcej biletów niż miejsc w samolocie, posiadacze złotych i srebrnych kart sami „upgradują”.

READ
15 rzeczy, które mogą wymyślić tylko prawdziwi geniusze

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…wygodne fotele można zajmować także w klasie ekonomicznej. Najważniejsze, żeby nie słuchać amatorskich rad od tych, którzy rzadko latają, i powiedzieć coś w stylu: „W Boeingu najlepsze miejsce to 10A”. W tych samych samolotach, nawet tej samej linii lotniczej, numeracja siedzeń i układ kabiny mogą być różne, dlatego ważne jest tutaj systematyczne podejście.

Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie? Istnieją tylko dwa główne kryteria: po pierwsze jest to odległość między siedzeniami (największa przy wyjściach awaryjnych oraz w pierwszym rzędzie jednej z sekcji samolotu), a po drugie odległość od kuchni i toalet. Przy oknie czy przy przejściu – zależy od tego, co wolisz: możliwość podziwiania wspaniałego widoku z iluminatora podczas lotu czy możliwość wstania i chodzenia po samolocie bez przeszkadzania sąsiadom. Natomiast w pierwszym rzędzie przy iluminatorze można wstać i spacerować nie przeszkadzając nikomu.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

…odprawa online najczęściej nie pozwoli Ci wybrać najwygodniejszego miejsca (np. przy wyjściach awaryjnych). Jednak nadal lepiej jest go użyć, aby uchronić się przed dwoma złymi rzeczami: deską sedesową między dwoma grubasami lub overbookingiem.

Czasami jednak overbooking może się nawet przydać: jeśli się nie spieszysz, możesz zdobyć pieniądze lub mile i wybrać się na spacer po nowym mieście. Rejestrując się na stronie, możesz odprawić swój bagaż przy osobnej kasie, gdzie nie ma kolejki, a jeśli lecisz tylko z bagażem podręcznym, możesz od razu udać się do samolotu.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

… nawet odwołanie lotu może mieć swoje uroki, oczywiście jeśli się nie spieszysz. Bardzo łatwo jest pożytecznie spędzić czas, aby nie wydawał się stracony.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

Вас отправят или следующим рейсом, или альтернативным маршрутом, или вернут деньги, а при необходимости поселят в гостиницу. Но может, конечно, и не повезти, особенно если вы летите на важное мероприятие «впритык». Лучше иметь в запасе хотя бы день.

. spóźnienie na lot nie zawsze kończy podróż. Jeśli samolot wystartował bez ciebie, czasami możesz uratować sytuację. Nawet bilet bezzwrotny często można wymienić na późniejszy lot za dopłatą, najważniejsze jest, aby zrobić to przed odlotem, na przykład w drodze.

Podróż samolotem: 15 małych sztuczek

. stare samoloty nie istnieją. Mogą latać lub nie, a szanse na katastrofę na czterdziestoletnim An-24 są nie większe niż na nowym Boeingu-777. Chociaż oczywiście poziom komfortu w nowych samolotach jest wyższy.

A nowe samoloty mogą czasami latać na krótszych trasach niż starsze – istnieje ogromna liczba certyfikatów i zatwierdzeń dla konkretnego modelu samolotu, które wpływają na jego trasę. Co więcej, latanie w jednym kierunku jest zawsze szybsze niż w drugim: chodzi o wiatr, który w jednym przypadku jest sprzyjający, aw drugim nadjeżdżający.

READ
8 niezwykłych usług lotniczych, o których nie słyszałeś, ale prawdopodobnie marzyłeś

Когда мы снова сможем летать в разные уголки планеты, эти тревел-трюки сделают поездку максимально комфортной.

Czy kiedykolwiek siedziałeś na lotnisku i obserwowałeś gości? Na twarzach niektórych rysuje się niepokój, innych – zakłopotanie, a tylko nielicznych – całkowity spokój. Jaki jest ich sekret? Być może popełnili już wystarczająco dużo głupich błędów: zgubili kartę pokładową, przegapili wejście na pokład podczas podjadania kawy i rogalika w lokalnej kawiarni, zostawili drogi krem ​​nawilżający w punkcie kontroli bezpieczeństwa.

Ale żeby podróżować jak profesjonalista, nie trzeba często latać i wypełniać wybojów. Tylko pamiętaj o hackach życiowych, które znacznie ułatwiają podróżowanie.

1. Dzień przed wylotem pobierz aplikację linii lotniczej, aby szybko odprawić się i pobrać kartę pokładową

Nawet jeśli nie lubisz pobierać wielu aplikacji na smartfona, zdecydowanie warto, jeśli chodzi o awarie. Instalując aplikację linii lotniczej, możesz odprawić się bezpośrednio z telefonu, uzyskać dostęp do karty pokładowej (znacznie łatwiej i szybciej niż ustawianie się w kolejce do odprawy), otrzymywać informacje o zmianach lotu, a w niektórych przypadkach oglądać filmy i programy telewizyjne w -lot.

2. Jeśli chcesz wykonać test na COVID-19, zainstaluj dowolną aplikację oferowaną przez linię lotniczą i prześlij tam wyniki lub świadectwo szczepień

Nie jest tajemnicą, że pandemia poważnie spowolniła większość lotnisk. Jeśli zrobisz wszystko, co niezbędne przed przybyciem na lotnisko, zaoszczędzisz dużo czasu.

Przesyłając wyniki testów i dane dotyczące szczepień do aplikacji linii lotniczej, możesz zaoszczędzić sobie kłopotów ze staniem w długiej kolejce.

3. Bierz mniej, stosuj lepiej

Kathrin Ziegler / Getty Images

Bez względu na to, jak długa jest Twoja podróż – dwa tygodnie, miesiąc czy weekend – zaufaj mi, wszystko, czego potrzebujesz, zmieści się w małej podręcznej walizce lub plecaku. Pamiętaj tylko, że prawie wszędzie na świecie są pralnie i pralnie chemiczne. I ogólnie – kiedy ostatnio założyłeś wszystko, co zabrałeś na wycieczkę?

To, co zamierzasz spakować, będzie oczywiście zależeć od tego, dokąd się wybierasz. Ale w większości przypadków wystarczą dwie pary butów, dwie pary dżinsów, para sukienek, sweter lub bluza, około pięciu koszul, piżam, pięciu par skarpet i bielizny. I oczywiście, w zależności od miejsca docelowego, będzie to zależeć od tego, czy potrzebujesz dodatkowych rzeczy, takich jak strój kąpielowy, szalik, płaszcz przeciwdeszczowy itp.

4. Одежду сложите в ручную кладь, а все, что потенциально может вызвать вопросы у службы безопасности, храните в личной сумке

Taki ruch pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu na punkcie kontrolnym. Jeśli twoja walizka jest po prostu pełna ubrań, możesz wrzucić ją na taśmę, a sam możesz skupić się na małej osobistej torbie, która pomieści wszystkie „wątpliwe” przedmioty: płyny, elektronikę i żywność.

Zapewnia również, że wszystko, czego potrzebujesz w locie, jest w zasięgu ręki (najprawdopodobniej stojąc u twoich stóp lub w kieszeni fotela przed tobą). W ten sposób nie będziesz musiał wstawać i otwierać górnego bagażnika, aby szukać potrzebnych rzeczy.

READ
Jak flirtują różne znaki zodiaku

5. Jeśli obawiasz się ewentualnego nadmiaru bagażu lub bagażu podręcznego, zastanów się, jakie rzeczy lepiej założyć na siebie

Obrazy maszyn wirtualnych/Getty

Aby zaoszczędzić miejsce, noś najbardziej nieporęczne ubrania w samolocie: masywną parę butów, dżinsy, ciepłą bluzę itp.

6. I pamiętaj: to, co ubierzesz, będzie decydować o szybkości przejścia przez inspekcję

Decydując, w co się ubrać na lotnisko, pamiętaj o bezpieczeństwie. Omiń pas i ciężką biżuterię, załóż kurtkę, którą łatwo rozpiąć i buty, które łatwo zdjąć. I nie zapomnij o skarpetkach: chodzenie boso po lotnisku nie jest zbyt przyjemne.

Ponadto, ponieważ będziesz musiał wielokrotnie okazywać kartę pokładową, noś coś z kieszeniami, aby mieć szybki dostęp do karty pokładowej, telefonu i paszportu.

7. Złóż bagaż podręczny, aby łatwo dotrzeć do przedmiotów, które mogą budzić wątpliwości pracowników ochrony

Администрация транспортной безопасности США предлагает упаковывать рюкзак или сумку слоями — и этот способ действительно работает. Вещи, которые не пригодятся в полете, положите в самый низ, а то, что может понадобиться, — сверху. Эти предметы могут включать крупную электронику (ноутбук, электронную книжку, iPad), продукты питания, жидкости, гели и аэрозоли.

8. Traktuj zasady poważnie

Wszystkie lotniska mają różne procedury. Są też takie, w których płyny nie są pobierane. Ale nadal nie warto ryzykować. Zgodnie z „oficjalnymi” ogólnie przyjętymi zasadami, że objętość płynów, żeli i aerozoli nie powinna przekraczać 100 ml, szybko przejdziesz kontrolę na lotnisku dowolnego kraju.

9. Zabierz ze sobą butelkę wielokrotnego użytku, którą możesz napełnić po przejściu kontroli bezpieczeństwa

Jeff Greenberg / Jeff Greenberg / Universal Images Greoup / Getty Images

Butelka wielokrotnego użytku to główny atrybut podróżnika. Samoloty są bardzo suche, więc musisz pić dużo wody, aby pozostać nawodnionym. Oznacza to, że skromna szklanka wody, którą otrzymasz na pokładzie, nie odegra dużej roli. Jeśli lecisz za granicę, jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ odwodnienie może pogorszyć aklimatyzację.

Przynieś butelkę wody, napełnij ją po kontroli bezpieczeństwa i włóż do torby, aby zawsze mieć do niej dostęp i pić podczas lotu.

10. Spakuj kilka przekąsek na wypadek, gdybyś nie miał czasu zjeść przed lotem.

Na przykład zapakuj ze sobą torbę orzechów, batonów energetycznych i jedno lub dwa jabłka. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się zabrać ze sobą płynne jedzenie, takie jak jogurt pitny, będziesz musiał pożegnać się z nim w punkcie kontroli bezpieczeństwa.

11. Соберите свой комплект для комфортного полета: наушники, глазные капли, дополнительные защитные маски, антисептик и антибактериальные салфетки

Jest kilka rzeczy, które sprawią, że Twój lot będzie znacznie wygodniejszy. Zabierz ze sobą słuchawki, aby uzyskać dostęp do rozrywki podczas lotu (możesz oglądać filmy na ekranie lub we własnym telefonie), przewód do ładowania (oglądanie filmu na urządzeniu może szybko wyczerpać baterię), krople do oczu, aby chronić oczy przed wysychający podczas lotu oraz klasyczny zestaw „koronawirusa” (ze względów bezpieczeństwa).

READ
13 cech Wodnika, które powinieneś docenić

12. Jeśli musisz spać podczas lotu, weź ze sobą kilka niezbędnych rzeczy

Należą do nich zatyczki do uszu, maska ​​na oczy, nadmuchiwana poduszka pod szyję i olejek lawendowy, które pomogą Ci przygotować się do spania. Jeśli masz problemy z zasypianiem podczas lotu i jesteś w trakcie lotu długodystansowego, weź ze sobą coś takiego jak Tylenol.

13. Jeśli masz walizkę podręczną, a lot jest pełny, wejdź na pokład jak najwcześniej

Erlon Silva – Tri Digital / Getty Images

Niektóre osoby mogą być zirytowane tymi kolejkami jeszcze przed ogłoszeniem wejścia na pokład, ale jeśli lecisz pełnym lotem i chcesz umieścić walizkę w bagażniku, ma to sens. W przeciwnym razie Twój bagaż podręczny będzie na drugim końcu kabiny.

14. Jeśli zauważysz, że półki na bagaż są już pełne, umieść bagaż podręczny na pierwszym wolnym miejscu znajdującym się przy fotelu

Andrij Onufrijenko / Getty Images

Nie ma nic gorszego niż siedzenie na swoim miejscu i stwierdzenie, że przestrzeń bagażowa nad Tobą jest już zajęta. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, masz dwie niefortunne opcje: 1) włóż torbę do przegródki za sobą, wiedząc, że będziesz musiał poczekać, aż wszyscy wyjdą, zanim ją dostaną; lub 2) poruszać się pod prąd ludzi, próbując znaleźć wolne miejsce bliżej przodu samolotu, aby przy wyjściu zabrać bagaż podręczny.

Bądź jednym z pierwszych, którzy wejdą na pokład lub zapytaj powitalną stewardesę o stan bagażnika.

15. Если у вас короткая пересадка, заранее найдите выход на посадку в приложении авиакомпании. Пока вы это делаете, сообщите бортпроводнику о пересадке

Jeśli martwisz się, że skończy Ci się czas, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby szybko wysiąść z samolotu i dotrzeć do wybranego wyjścia. Najpierw skorzystaj z aplikacji linii lotniczej, aby dowiedzieć się, gdzie wylądujesz i dokąd musisz się udać. Zgłoś krótki postój stewardesie. Możesz też powiedzieć sąsiadowi, abyś mógł szybko wstać i wyjść z salonu.

Jeśli masz szczęście, załoga statku ogłosi komunikat i poprosi ludzi o pozostanie na swoich miejscach, aby pasażerowie tranzytowi mogli jako pierwsi opuścić samolot.

16. Mądrze wybieraj walizkę i rzeczy osobiste.

Andrij Onufrijenko / Getty Images

Bieganie po lotnisku (zwłaszcza w masce) nie jest zabawne, ale czasami konieczne. W takich przypadkach wybór walizki ma ogromne znaczenie. Wybierz podręczną walizkę z czterema kołami, którą można pchać lub toczyć obok, oraz plecak zamiast torby na ramię.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: