15 stylowych i praktycznych opcji mebli na mały balkon

Jeśli Twój balkon jest mały, to nie jest powód, aby się denerwować lub przechowywać tam niepotrzebne rzeczy (sanki, rowery, wiadra i worki ziemniaków itp.). Możesz znaleźć dla nich miejsce w spiżarni.

Projektanci oferują oddzielne pomieszczenie z dowolnego balkonu. Może kontynuować styl mieszkania lub być radykalnie odmienny.

Pomysłów na przekształcenie balkonu w piękne wygodne gniazdo jest wiele. Konieczne jest uwzględnienie życzeń właścicieli i wyraźne zmierzenie terenu.

Ważne jest, aby wybrać podstawowy pomysł, a nie chwytać wszystkiego na raz. Należy pamiętać, że nie będzie można umieścić wszystkiego na balkonie.

Aby stworzyć modne wnętrze lub nawet nowy pokój na małym balkonie, musisz postępować zgodnie z zaleceniami doświadczonych projektantów.

Oryginalne pomysły

Jeśli nie można zwiększyć dostępnego obszaru, musisz wizualnie spróbować powiększyć przestrzeń. Pomogą jasne odcienie: kremowy, kremowy, jasnoniebieski, piaskowy, beżowy lub biały.

Kolejną sztuczką, aby powiększyć obszar, jest użycie błyszczących powierzchni w wykończeniu. Takie błyszczące materiały dobrze odbijają każde światło (naturalne lub sztuczne), dzięki czemu balkon w małym mieszkaniu jest przewiewny i jasny.

Kto nie lubi nudnych monochromatycznych wnętrz, doskonale sprawdzą się powierzchnie z małym dyskretnym wzorem w miejscach wąskich i długich oraz dużym wzorem w szerokich. Za pomocą takich prostych sztuczek możesz „przepychać” wąskie ściany balkonu.

W jakich stylach można urządzić balkon?

Ważny! Przed wyborem materiałów i określeniem rodzajów pracy należy określić kierunek lub styl mini-pokoju (balkonu). Styl zależy od twoich preferencji, które będą dyktować niezbędne elementy, wykończenia i kolory. Przeanalizujmy pomysły na projekt małego balkonu.

Kto lubi pić herbatę, fajki wodne z całą rodziną lub z przyjaciółmi, ten orientalny styl przypadnie Ci do gustu. W dekoracji małego balkonu konieczne jest stosowanie tylko ciepłych kolorów (od bladego różu, piasku, terakoty po bordo lub brąz) na ścianach i suficie.

Duży miękki dywan po czyszczeniu chemicznym https://dom-servis.ru/uslugi/ximchistka-kovrov-i-kovrovyix-pokryitij pięknie pokryje podłogę, kwiatowy ornament z zawijasami bogatych tonów. W oknach są półprzezroczyste kurtyny świetlne, najlepiej gładkie.

Całość dopełniają latarki, niska sofa i mnóstwo kolorowych poduszek.

Jasny francuski styl sprawi, że balkon będzie wyglądał uroczo w pastelowych kolorach, na przykład obok czarnych elementów z kutego żelaza oraz mnóstwa żywych roślin i kwiatów.

READ
Dla potrzebujących: 10 najlepszych kombinacji kolorów w dziewiarstwie

Małe piękne lampki, krzesła, które łatwo rozłożyć na filiżankę kawy z francuskimi rogalikami o poranku.

Eko styl stał się modny, ale przy naprawie małego balkonu musisz wybrać tylko kamień lub naturalne drewno (odpowiedni jest również bambus).

Pamiętaj, aby użyć wystroju, w przeciwnym razie balkon będzie przypominał saunę. Kwiaty, przydatne sadzonki (cebula, pietruszka itp.) w doniczkach, piękne pudełka doskonale uzupełnią wnętrze.

Jeśli lubisz styl loftowy, to nie możesz ukryć cegły na ścianach, to podkreśli styl pomieszczenia.

Dodaj modne lampy, jasne plakaty (plakaty), drewniane meble. Taki mały balkon w Chruszczowie, gdzie wszystko może być surowe, ale naturalne.

Co postawić na balkonie?

Konieczne jest odrzucenie dużych mebli, nie jest to właściwe. Lepszy jest mały stolik z 1 nogą, w murowanym domu można złożyć, aby zaoszczędzić miejsce i złożyć lekkie krzesła.

Jeśli balkon i wybrane wnętrze małego balkonu na to pozwalają, to stół może zastąpić szeroki parapet. W takim razie kilka stołków barowych będzie pasować idealnie.

Idealne są miękkie pufy, chowane zgodnie z zasadą zagnieżdżania się lalek w sobie. Wygodny i wydajny na małej powierzchni.

Akcesoria balkonowe

Doskonałym wystrojem będą miękkie poduszki w roli krzeseł.

Kwiaty doniczkowe, zwłaszcza na balustradzie otwartego balkonu, ozdobią i ożywią przestrzeń. Wiszące ogrody są bardzo efektowne, zajmują mało miejsca i chowają ściany.

Nietypowym elementem na loggię (balkon) jest lustro, które wprowadzi przyjemne urozmaicenie. Odbijające się światło, oprócz piękna, skutecznie powiększy przestrzeń.

Jest to ważne przy projektowaniu małego balkonu. Lustro może stać się ozdobą Twojego narożnika, do uzupełnienia obrazu potrzebne jest oryginalne oświetlenie (latarka, lampa sufitowa, kinkiet lub lampa).

Teraz wiesz, jak urządzić mały balkon. Postępując zgodnie z radami profesjonalistów, łatwo jest stworzyć przytulną, kompaktową strefę relaksu na romantyczny wieczór.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: