15 sposobów na życie domowe, aby nadać rzeczom odpowiedni wygląd

15-bytovyh-lajfhakov-dlya-pridaniya-veshham-nuzhnogo-vida

Nasze życie jest pełne małych przykrości. Przy lekkim ruchu widelca Twoja ulubiona bluzka się psuje, zamek kurtki zacina się, ulubione czółenka przestają świecić. Nie jest to jednak powód do zmartwień! Istnieją sztuczki, które nauczą sweter nie gryźć i pozbędą się śladów potu na ubraniach. Najważniejsze to poświęcić trochę czasu, podjąć wysiłek i skorzystać z właściwej porady. Te życiowe hacki pomogą Ci zachować dobry nastrój i rodzinny budżet!

ŻE SWETER NIE KUPUJE I NIE ROSNĄ Z PRZEWIJANIAMI

przydatne_sowaty_01

Te dwa problemy można rozwiązać w jeden prosty sposób: nowy sweter należy namoczyć w czystej wodzie, złożyć w foliową torbę (lub złożyć na tacy) i umieścić w zamrażarce na 10 godzin. Po 10 godzinach „zamrożony” sweter włóż do ciepłej wody, aby „rozmroził”. Po takiej operacji ubranie przestanie „gryźć” i nie będą się na nim tworzyć szpule.

JAK USUNĄĆ ZAPACH Z UBRANIA?

Zdarza się, że tkanina po prostu pochłania nieprzyjemne zapachy. A zapachu można pozbyć się w bardzo prosty sposób: zmieszaj wódkę z wodą w stosunku 1:3 i spryskaj tę mieszankę z butelki ze spryskiwaczem na ubrania.

JAK USUNĄĆ PLAMĘ PODKŁADU Z ODZIEŻY?

przydatne_sowaty_03

Jeśli używasz podkładu, to regularnie napotykasz ten problem.

A rozwiązanie jest bardzo proste: nałóż krem ​​​​do golenia (piankę) na obszar ubrania poplamionego „tonalką”, moczyć przez 1-2 godziny i wysłać rzecz do pralki.

JAK USUNĄĆ PLAMĘ Z SZMINKI?

przydatne_sowaty_04

Problem jest stary jak ten świat. Jej rozwiązanie jest interesujące zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Będziesz potrzebował najprostszego lakieru do włosów. Nałóż lakier na plamę szminki i pozostaw przedmiot na 10-15 minut. Następnie plamę należy delikatnie osuszyć, a rzecz wysłać do prania.

JAK SZYBKO WYCZYŚCIĆ ZAMSZOWE BUTY

przydatne_sowaty_05

Wszelkie zamszowe buty można skutecznie wyczyścić… miękkim pilnikiem do paznokci. Tylko buty powinny być suche.

JAK USUNĄĆ BIAŁE PLAMY Z BUTÓW?

przydatne_sowaty_06

To plaga współczesnych miast – białe plamy na butach. A te „dekoracje” nie zmywają się wodą i nie chcą chować się pod warstwą pasty do butów. Będziesz potrzebować miękkiej szczoteczki do zębów oraz mieszanki wody i octu (2:1). Po oczyszczeniu butów octem, usuń ślady mieszanki octowej czystą wodą.

READ
Blaty barowe w małych kuchniach: jak wybrać odpowiednią lokalizację

JAK PRZYWRÓCIĆ POŁYSK PATENTOWYCH BUTÓW?

Zadrapania powstałe na butach ze skóry lakierowanej należy czyścić bawełnianym wacikiem, na który nakładana jest wazelina. Aby buty ze skóry lakierowanej błyszczały, należy je wyczyścić środkiem do czyszczenia szkła.

JAK PRZYWRÓCIĆ MŁODOŚĆ PODRĘCZONYM I WYŚWIETLONYM SKÓRZANYM BUTOM

przydatne_sowaty_08

Na te cele przemysł produkuje ogromną ilość funduszy. Ale jeśli tak się stało, że we właściwym czasie nic nie było pod ręką, pomoże ci balsam nawilżający. Nałóż niewielką ilość balsamu na szmatkę lub chusteczkę i po prostu wytrzyj buty.

JAK UZYSKAĆ ​​DOSTĘP DO PRZYCISKU?

przydatne_sowaty_09

Nagle (a zdarza się to zawsze) zauważasz, że guzik wisi na jednej nitce i zaraz odpadnie. Wystarczy naprawić nić bezbarwnym lakierem.

JAK NAPRAWIĆ ZĘBA W OKULARACH

przydatne_sowaty_10

Ta sztuczka nie gwarantuje wiecznego zamocowania śruby, ale pomoże na chwilę – kropla przezroczystej

JEŚLI KOŚĆ NA STANIE WŁAMANIE SIĘ DO CIAŁA

przydatne_sowaty_11

Potrzebny będzie pasek tynku, a problem zostanie rozwiązany.

JAK SZYBKO USUNĄĆ WIELKIE MIEJSCE?

przydatne_sowaty_12

Jest stary dobry (i nie zawsze skuteczny) sposób – za pomocą drobnej (dokładnie drobnej) soli lub pokruszonej kredy. Plamę należy posypać solą lub kredą i pozostawić na około 1 godzinę (!). A potem po prostu zdmuchnij kurz z plamy.

A jeśli nie ma drobnej soli lub pokruszonej kredy? W każdym domu jest płyn do mycia naczyń – nałóż go na plamę i wetrzyj.

JAK POSTĘPOWAĆ Z STOP LIGHTNING?

przydatne_sowaty_13

Będziesz potrzebował bawełnianego wacika i wazeliny. Wazelinę należy nanosić bezpośrednio do otworu suwaka oraz na ząbki zamka przy suwaku.

JAK USUNĄĆ SŁODKIE PLAMY Z UBRANIA

Plamy można natrzeć mieszanką soku z cytryny i wody. Jeśli plamy się nie nadają, będziesz musiał przygotować mieszankę sody i wody. Musisz nałożyć tę mieszankę na miejsca i pozostawić na kilka minut. Plamy z potu są dobrze usuwane za pomocą nadtlenku wodoru i aspiryny.

JAK USUNĄĆ ZAPACH Z BUTÓW

przydatne_sowaty_15

Trampki, trampki, buty sportowe. Mogą po prostu ozonować powietrze i zatruć życie swojego właściciela. Będziesz potrzebować sody oczyszczonej, aby wlać ją do butów natychmiast po treningu. Soda oczyszczona zaabsorbuje zapachy w ciągu godziny. A potem powinieneś wytrząsnąć całą (!) Sodę z butów.

READ
11 genialnych pomysłów na organizację Twojej kuchni

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: