15 sposobów na zorganizowanie małej przestrzeni

Otrzymuj jeden z najczęściej czytanych artykułów na e-mail raz dziennie. Dołącz do nas na Facebooku i VKontakte.

Zaprojektuj sztuczki, które pomogą Ci wydobyć jak najwięcej z małego mieszkania.

Na uwagę czytelników czeka jeszcze więcej świeżych i szczerze mówiąc niesamowitych pomysłów na to, jak można i należy zorganizować przestrzeń w małym mieszkaniu. Każda z tych wskazówek jest dobra na swój sposób i tak naprawdę może przydać się nie tylko mieszkańcom skromnych lokali.

1. Lekcje w przebraniu

W przedpokoju duża szafa.

Główną zasadą aranżacji małych przestrzeni jest minimalizm i funkcjonalność. Dlatego właściciele małych przedpokojów powinni zrezygnować ze zbyt dużych szafek, otwartych półek i wieszaków, ponieważ tworzą one wrażenie bałaganu i chaosu. Najlepszym rozwiązaniem dla takich przestrzeni jest nowoczesna szafa wnękowa z gładkim frontem w kolorze wykończenia lub średniej wielkości szafa wysoka z lustrzanym frontem.

2. Wpuść światło

Półprzezroczysta bariera.

Wszyscy właściciele mieszkań jednopokojowych prędzej czy później stają przed problemem planowania przestrzeni i zagospodarowania przestrzennego. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem byłyby półprzezroczyste plastikowe lub szklane ścianki działowe, które pomogą podzielić powierzchnię pomieszczenia bez zapobiegania przenikaniu naturalnego światła.

3. Otwarta przestrzeń

Drzwi przesuwne we wnętrzu małego mieszkania.

Świetnym pomysłem na małe mieszkania jest częściowe wyburzenie ściany i zamontowanie drzwi przesuwnych. Otwarte takie drzwi stworzą iluzję wolności i przestronności. Konstrukcje przesuwne mogą być również wykorzystywane przez właścicieli popularnych obecnie kawalerek, aby jak najbardziej ergonomicznie zagospodarować dostępną przestrzeń.

4. Niewidzialne meble

Maskowanie dużych mebli.

Wybierając meble do małego mieszkania, zwróć uwagę na przedmioty o błyszczących, metalowych i lustrzanych elewacjach, a także produkty wykonane z przezroczystego szkła i tworzywa sztucznego. Taki trik wizualnie zmniejszy rozmiar wybranego przedmiotu, czyniąc go prawie niewidocznym.

5. Regały

Wysokie półki we wnętrzu małego mieszkania.

Wybierając regały do ​​małego mieszkania, zwróć uwagę na wysokie modele, które zajmą całą przestrzeń od podłogi po sufit. W przeciwnym razie stojak „wytnie” przestrzeń i wizualnie zmniejszy wysokość sufitu. Ponadto do podziału na strefy można zastosować wysokie regały bez ścian.

6. Otwarta garderoba

Otwarta garderoba w sypialni.

Zaoszczędzenie cennych metrów kwadratowych w małej sypialni pomoże porzucić garderobę. Zamiast tego lepiej zwrócić uwagę na pomysły zorganizowania otwartej garderoby. Mogą to być gotowe produkty w postaci oryginalnych wieszaków podłogowych lub prostych projektów, które są łatwe do wykonania własnymi rękami.

7. Funkcjonalne meble

Funkcjonalne meble do małych pomieszczeń.

Nowoczesny rynek produkcji mebli aktywnie działa na rzecz społeczeństwa, oferując konsumentom coraz więcej pomysłów na oszczędność miejsca. Przykładem takiego mebla jest to jasne i nowoczesne łóżko na antresoli z półką, komodą, rozkładanym stołem i szafą pod spodem. Takie łóżko będzie doskonałym rozwiązaniem do aranżacji kącika dziecięcego w małym mieszkaniu.

READ
8 prostych pomysłów na przechowywanie włóczki w domu

8. Jasne szczegóły

Jasne akcenty we wnętrzu.

Nie bój się jasnych kolorów i zamień projekt małego pokoju w „kult minimalizmu w jasnych kolorach”. Profesjonaliści twierdzą, że obecność jasnych detali w dekoracji i wystroju będzie miała korzystny wpływ na wnętrze małej przestrzeni, czyniąc ją interesującą, żywą i dynamiczną.

9. Bliżej podłogi

Niskie meble do niskich pomieszczeń.

Korzystanie z niskich mebli to kolejna skuteczna technika tworzenia stylowego i wygodnego otoczenia w małym pokoju z niskim sufitem. Idealnie, takie meble powinny również znajdować się nieco nad podłogą. Taka sztuczka stworzy komfortową atmosferę do życia i nie naruszy niestandardowych parametrów pomieszczenia.

10. Ciężkie zasłony

Długie, ciężkie zasłony.

Właściciele małych mieszkań nie powinni bać się stosowania ciężkich zasłon. Wręcz przeciwnie, długie grube zasłony w kontrastowym kolorze zwrócą uwagę na okno, które jest bezpośrednim źródłem światła, optycznie podniosą sufit i staną się przytulną częścią pomieszczenia.

11. Przegrody świetlne

Lekkie ścianki działowe zamiast ścian.

Osoby, które rozpoczęły gruntowny remont, powinny rozważyć częściowe wyburzenie ścian i zastąpienie ich stylowymi lekkimi ściankami działowymi, które pozwolą podzielić przestrzeń na strefy, zachowując jednocześnie lekkość i poczucie wolności.

12. Dodatkowe zasoby

System przechowywania pod sofą.

W warunkach ograniczonej przestrzeni musisz myśleć nieszablonowo i korzystać z wszelkich zasobów. Na przykład spód sofy lub łóżka można wykorzystać do stworzenia pojemnego systemu przechowywania pościeli, ubrań sezonowych lub książek.

13. Przekształcanie mebli

Podnoszone łóżko we wnętrzu małego pokoju.

Stylowy design z podnoszonym łóżkiem, półkami i szafkami będzie prawdziwym znaleziskiem dla właścicieli jednopokojowego mieszkania. Oczywiście takie łóżko będzie kosztować trochę więcej niż zwykłe, ale jego zakup pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca i sprawi, że dom będzie bardziej funkcjonalny.

Bonus wideo:

14. Szafki z sekretami

Wysuwane blaty w kuchni.

Zestaw kuchenny z wysuwanymi blatami będzie prawdziwym znaleziskiem dla posiadaczy małych kuchni. Ten ukryty zasób można wykorzystać jako dodatkową powierzchnię roboczą lub zamiast ogromnego stołu jadalnego, którego nie można znaleźć nigdzie w małej kuchni.

15. W rogach

Wykorzystanie przestrzeni narożnej.

Zwróć uwagę na narożną przestrzeń swojego mieszkania. Puste kąty to marnotrawstwo, na które stać tylko właścicieli ogromnych chórów. W małym mieszkaniu narożniki trzeba rozsądnie wykorzystać, na przykład do zbudowania dużego regału na książki.

Bonus wideo:

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: