15 sposobów na stworzenie przytulności w domu po prostu poprzez prawidłowe ułożenie rzeczy

Co sprawia, że ​​wnętrze jest przytulne? Z dala od drogich obrazów i mebli. W naszym wyborze 20 naprawdę przytulnych pomysłów na Twoje mieszkanie. A żeby je zrealizować, nie potrzebujesz dużej równowagi na mapie.

Jak sprawić, by Twój dom był przytulny: 20 pomysłów na budżet

Studio projektowe Jeffa Schlarba

Dość często, rozważając minimalistyczny projekt, myślimy: „Jest stylowo, ale nie mogę tu mieszkać”. Rzecz w tym, że subtelne detale dają poczucie komfortu. Podpowiadamy, jak z ich pomocą uczynić swój dom przytulnym i ciepłym.

Wszystko o tym, jak stworzyć komfort w domu:

1 Ułóż książki na półkach

Z reguły książki kładziemy na półkach blisko siebie, zwłaszcza jeśli jest ich dużo. Ale kiedy stoją w innej kolejności: poziomo i pionowo, pod kątem – to sprawia, że ​​wnętrze jest obszerne i dodaje przytulności.

Zasady grupowania książek

  • Według koloru. Jedna półka może być czerwona, druga niebieska, trzecia zielona. Przyjrzyj się bliżej pracy stylistów wnętrz, to jedna z ich tajnych sztuczek.
  • Na wymiar. Układaj książki poziomo: na dole – największa, potem – mniejsza, u góry – najcieńsza.
  • Usuń wydania w miękkiej oprawie. Niedrogie książki w cienkich okładkach i wszelkiego rodzaju książeczki na widoku dają poczucie „śmieci” w szafie. Wyrzucanie nie jest konieczne, wystarczy włożyć je do pięknego pudełka.

Jak wyrobić w sobie nawyki czystości i komfortu: 6 przydatnych wskazówek

2 Ustaw stół w kuchni

Nawet jeśli nie spodziewasz się gości i nie zamierzasz jeść, nie zostawiaj stołu w kuchni pustego. Niech serwuje serwetki i wazony na kwiaty, miski na owoce, wazony z ciasteczkami czy słodycze – to sprawi, że Twoja kuchnia będzie przytulna.

Unikaj plastikowych przedmiotów, w tym obrusów i serwetek. Zastąp je rafią, słomą i naturalnymi tkaninami, takimi jak len i bawełna.

12 sposobów na przytulniejszą kuchnię z niedrogim wystrojem

3 Połóż poduszki i koce na pościelionym łóżku

Nakładanie warstw było istotne przez kilka ostatnich sezonów. Nie zostawiaj mebli pustych – na łóżku miej kilka poduszek różnej wielkości, a także swobodnie rozłożony koc.

Zwróć szczególną uwagę na strefę rekreacyjną: sofę i fotele. Zaaranżuj swój kącik w swoim ulubionym miejscu, dodaj narzutę i poduszki w kolorze.

Jeśli jest podłokietnik, można znaleźć przenośny stolik na kawę i herbatę. O wiele wygodniej będzie tu czytać książkę z kubkiem gorącego napoju.

Jak wyposażyć wygodne życie od podstaw i przy minimalnym budżecie: 5 kroków

4 Ułóż kwiaty

I nie zapomnij o żywych zielonych roślinach. Staraj się zawsze wypełniać dom kwiatami – pomagają stworzyć przytulność i są dość niedrogie.

READ
26 oszałamiających pomysłów na ogrody wewnętrzne, które rozjaśnią każdą przestrzeń

Wskazówki dotyczące wyboru roślin

  • W przestronnym pokoju podnieś dużą, rozłożystą roślinę, a nawet krzak! Odpowiedni figowiec, monstera, palma lub strelicja.
  • Kaktusy i sukulenty nie powinny być wystawiane same, świetnie prezentują się w grupie.
  • Jeśli roślina sama w sobie nie jest zbyt ładna (goły pień, rzadkie liście), wybierz dla niej skomplikowaną lub niezwykłą doniczkę, pozwól jej zrównoważyć.

Nawiasem mówiąc, kwiaty cięte i bukiety można zbierać niezależnie, na przykład z kwiatów ogrodowych i gałązek. Co jest ważne? Miej oko na sezon: wiosną odpowiednie będą na przykład hiacynty, tulipany i mimozy, latem – dzikie kwiaty, jesienią – hortensje, dalie i chryzantemy, a zimą – amarylis i cyklamen.

Świeże kwiaty mogą zastąpić suszone kwiaty: puszysta trawa pampasowa, stylowa lunaria. Nawiasem mówiąc, modną techniką są również suszone kwiaty we wnętrzu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: