15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Nie tak dawno temu Portman otwarcie wypowiadał się przeciwko prequelowi Gwiezdnych Wojen. Po zdobyciu uznania za role w Leon, Heat Attack i Mars Attacks Portman wcieliła się w rolę królowej Amidali w trylogii Gwiezdne wojny, ale sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem. Pomimo dobrych wyników kasowych film nie został dobrze przyjęty przez krytyków. Potem Portman nie mogła grać, ponieważ hollywoodzcy reżyserzy odmówili współpracy z nią. Ale na początku 2000 roku zagrała w wielu dobrych filmach, a następnie w 2010 roku otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki w filmie Czarny łabędź.

11. BRUCE WILLIS W PODWÓJNYM RUCHU

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Przez długi czas Bruce Willis był królem filmów o gliniarzach. W końcu to John McClane, Die Hard! Oczywiście rola w „Surrogates” nie jest najlepszym dziełem Willisa, choć bez wątpienia był w tym filmie „na poziomie”. Ale potem w jego karierze pojawił się „Double Kopets”. Jego decyzja o wzięciu udziału w tym filmie początkowo wydawała się wszystkim dziwna. Reżyser Kevin Smith przyznał fanom, że praca z Willisem była przerażająca, jak koszmar. Wszyscy zastanawiali się, czy to początek końca kariery legendy akcji Bruce’a Willisa? Ale potem ukazał się film „Czerwony”. Odświeżył swoje spojrzenie na grę Willisa i pokazał, że oczywiście nowy etap w jego karierze z pewnością będzie i powinien być.

10. COLIN FARRELL W ALEKSANDRZE

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Colin Farrell zagrał w wielu dobrych filmach, ale po Alexandrze wielu zaczęło się zastanawiać, czy nie traci kontroli nad dużym ekranem. Zaczynając od okropnego akcentu i śmiesznych włosów, Alexander Farrella był obrzydliwy. To tak, jakby patrzeć, jak przyjaciel przebiera się na twoich oczach za znienawidzoną postać. Potem Farrellowi zajęło 4 lata, by dojść do formy i przypomnieć fanom o sobie. W 2008 roku zagrał w filmie „Low Down in Bruges”, który pomógł fanom aktora zapomnieć o jego strasznym występie w „Alexandrze”.

9. DAVID HASSELFOFF W DOMU WIDEO WENDY

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Najgorszy występ Davida Hasselhoffa to pijany ojciec leżący na podłodze, przeżuwający posiniaczonego hamburgera w filmie nakręconym przez jego córkę. Wcześniej David był legendą muzyki pop, zwłaszcza w Niemczech. Podobnie jak inne legendy – na przykład Chuck Norris – Davidowi udało się stworzyć własny kult. Po tym, jak ten film wyciekł do sieci, ludzie spojrzeli na to zupełnie inaczej. Na filmie David próbuje podnieść zepsutego hamburgera i mamrocze coś nieartykułowanego. Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób Hasselhoffowi udało się zdobyć taką popularność, ale z całą pewnością można powiedzieć, że po tym filmie zadano mu ogromny cios w reputację.

READ
Ups: Meghan Markle pokazała swoją bieliznę podczas oficjalnego wyjścia

8. Joaquin Phoenix w Nadal tu jestem

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Może kiedyś nadejdzie czas, kiedy ludzie znów obejrzą I’m Still Here i będą mogli to obiektywnie ocenić. Ale jak dotąd ten film jest postrzegany przez wielu tylko jako film, który zaszkodził reputacji Joaquina Phoenixa. Przed tym filmem był uważany za jednego z najlepszych aktorów. W 2008 roku, kiedy ogłosił swoje odejście, fani byli w szoku. Ale później, w 2010 roku, okazało się, że to stwierdzenie było tylko wyczynem podczas pracy nad filmem Wciąż tu jestem. Wtedy ludzie byli na niego bardzo źli za to, że wszystkich oszukał. Popełnił błąd, fani go nie zrozumieli. Ale jedno jest pewne – facet gra dobrze. Na ekran powrócił w 2012 roku filmem Mistrz, za który otrzymał nominację do Oscara. Mimo to niektórzy fani wciąż nie mogą mu wybaczyć zdrady. Chociaż to nie jego wina, sami „kupili” jego żart.

7. Ben Affleck w Daredevilu

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Ben Affleck rozpoczął karierę od kilku hitów filmowych i wkroczył w nowe stulecie z mocnym życiorysem. W 2000 roku zagrał w dobrych filmach: Boiler Room, The Price of Fear, In Strange Row, Pearl Harbor i Hazard. Ale potem wydarzyło się coś, co wykoleiło karierę Afflecka. To był film Daredevil. Fani byli wściekli, jak śmiał zmieszać ten film z Hell’s Kitchen? Po tym błędzie pojawiły się Gigli, Day of Reckoning, Jersey Girl i Surviving Christmas. Ale upadek kariery Afflecka tak naprawdę zakończył się dopiero po nakręceniu filmu „Miasto złodziei”.

6. WILL SMITH PO NASZEJ ERZE

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

U schyłku swojej kariery Will Smith wziął na siebie kilka hitów filmowych, ale żaden z nich nie był tak klapą jak After Earth. Ten okropny film był pomysłem Smitha, a on był w nim scenarzystą i producentem. Pomimo tego, że głównym reżyserem był Night Shyamalan, który starał się skierować obraz we właściwym kierunku, w filmie zobaczyliśmy tylko Willa Smitha i jego dziwny pociąg do scjentologii. Jeszcze bardziej przygnębiające jest to, że zarówno on, jak i jego syn wypadli w tym filmie źle i nie wzbudzili w widzu żadnych emocji. Dla Willa Smitha granie samego siebie stało się w ostatnich latach dużym wyzwaniem. A Jaden Smith, będąc jeszcze nastolatkiem, wykazał swoją bezwartościowość aktorską. Niektórzy od dawna zakładali upadek kariery Willa Smitha, ale dzięki filmowi „After Earth” upadek jego reputacji tylko się nasilił. Można powiedzieć, że po roli w Protektorze trochę odzyskał swoją pozycję, ale jest mało prawdopodobne, że będzie to trwało wiecznie. A po sensacyjnych publicznych wypowiedziach Jadena Smitha fani jego ojca opuszczą go jeszcze szybciej.

READ
Melania Trump wybrała nietypową kreację na oficjalne wydarzenie

5. GEORGE CLOONEY W BATMAN

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Do 1997 roku George Clooney był głównie aktorem telewizyjnym i nie grał w dużych filmach. Został wybrany do roli Batmana w Batman & Robin po tym, jak Val Kilmer odrzucił tę rolę. Oczywiście decyzja o wyborze Clooneya była dziwna i niewytłumaczalna, ale można to nazwać wszystkim, co Schumacher (reżyser filmu) zrobił po otrzymaniu serii o Batmanie. W rezultacie film okazał się okropny, a występ Clooneya był w nim obrzydliwy. Zdarzyło się wszystko, co mogło pójść nie tak. Potem ludzie zaczęli zadawać sobie pytanie – czy George Clooney naprawdę jest dobrym aktorem, czy nadaje się tylko do kręcenia oper mydlanych? Cóż, George Clooney był w stanie pokazać wszystkim, że się mylili. Stał się jednym z najwybitniejszych aktorów, a teraz o jego twórczości można usłyszeć tylko pochwały. Ten artykuł jest tylko przypomnieniem, że w jego karierze sprawy nie zawsze szły tak gładko.

4. Matthew McConaughey w „Złocie głupców”

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Może nie być sprawiedliwe rozważanie tutaj tylko Złota głupców, ponieważ w tamtym czasie McConaughey zagrał w kilku komediach romantycznych i we wszystkich wyglądał śmiesznie. Zaczęło się od Wedding Planner, następnie Jak stracić faceta w 10 dni, Miłość i inne kłopoty, a po Złocie głupców Duchy przeszłości dziewczyn. Żaden z tych filmów nie jest świetny (chociaż Jak stracić faceta w 10 dni ma oczywiście kilka dobrych momentów). Wszystkie te filmy wyrobiły sobie opinię o Mateuszu jako aktorze, który potrafi grać tylko role w komediach romantycznych i nic więcej. Potem nastąpiła krótka przerwa w jego karierze, a na ekrany powrócił w 2011 roku w filmie „The Lincoln Lawyer”. Poznaliśmy więc nowego Matthew McConaugheya, który jest teraz powszechnie uwielbiany. Ale gdybyś powiedział w 2005 roku, że ten facet zdobędzie Oscara w ciągu najbliższych 10 lat, zostałbyś uznany za szaleńca.

3. JOHNNY DEPP W PIRATACH Z KARAIBÓW (WSZYSTKIE CZĘŚCI)

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Johnny Depp jest nadal dość dużą i znaczącą postacią w Hollywood. Wszyscy wiedzą, że większość jego sukcesów (zwłaszcza finansowych) pochodziła z roli głównej w trylogii Piraci z Karaibów. Jednak ten film jednocześnie zaszkodził reputacji aktora. Depp miał trudności (jeśli nie niemożliwe) porzucić postać Jacka Sparrowa. Każdy akcent i ruch Johnny’ego Deppa przywołuje widza wspomnienia pirata Jacka Sparrowa. Depp wykorzystuje go w każdej nowej roli. Ludziom podobało się oglądanie Piratów z Karaibów, ale każdy chciałby to zostawić i cieszyć się nowymi filmami. Wygląda na to, że nieprędko to nastąpi, bo w każdej nowej roli Johnny’ego Deppa schodzi cień Jacka Sparrowa.

READ
Rihanna ufarbowana na blond

2. NICOLAS CAGE W GHOST RIDER

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

Można założyć, że Nicolas Cage zawsze był takim, jakim znamy go teraz. Ale wielu wydaje się, że zmienił się dopiero po nakręceniu Ghost Rider. Cage miał złe role pod koniec lat 90. i na początku XXI wieku. Ale pytanie o jego zdolność do działania naprawdę pojawiło się po zagraniu roli Johnny’ego Blaze’a w Ghost Rider w 2000 roku. Szczerze mówiąc, Cage zawsze był po prostu sobą i ciągle robił niewytłumaczalne rzeczy. Cage mógł nadal kręcić złe filmy, ale zagrał w takich arcydziełach, jak „Kick-Ass” i „Joe”. Mogłoby się wydawać, że Cage po prostu odrzucił swoją dziwaczność i niezdarność i wyszedł z tej „czarnej dziury” w swojej karierze. Ale bardziej prawdopodobne jest, że ludzie po prostu nauczyli się go kochać i doceniać za to, kim jest. Przez 2007 lat pracy jako aktor niewiele się zmienił. Po prostu ludzie zaczęli rozumieć jego pracę.

1. JOHN TRAVOLTA NA POLU BITWY ZIEMI

15 ról filmowych, które całkowicie podkopały reputację aktorów

John Travolta zawsze był powszechnie znany, ale jego reputacja została nadszarpnięta przez kilka lat. Po Pulp Fiction królem kina został Travolta. Tarantino pokazał mu chłód na wejściu w nowe tysiąclecie, a świat był w rękach Travolty. Potem pojawiły się kłopoty. Travolta podjął jedną z najgorszych decyzji w swojej karierze: jednocześnie grać i finansować Battlefield Earth, który jest po prostu najgorszym filmem, jaki kiedykolwiek powstał. Po tej parodii filmu ludzie nie tylko kwestionowali jego zdolność do działania, ale także kwestionowali jego zdrowie psychiczne. Z biegiem czasu sprawy mu się nie polepszyły. Ale ten facet to John Travolta, był w tak wielu dobrych filmach, że jego imię po prostu nie może pozostać na długo nadszarpnięte.
źródło

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: