15 przykładów nietypowych i oryginalnych stołów do Twojego wnętrza

Dobrze znany fakt: smak potraw w dużej mierze zależy od nastroju i otoczenia. Dlatego projektanci, wymyślając stoły do ​​jadalni, dokładają wszelkich starań, aby nasz posiłek był lepszy!

Data publikacji: 30.10.2020

Przygotowany materiał: Elena Efremowa

Stół to jeden z najbardziej symbolicznych przedmiotów w naszym wnętrzu, który kojarzy się z wieloma tradycjami. Przy stole zbiera się rodzina, spotykają się święta, obchodzone są ważne wydarzenia. W aranżacji wnętrz ważną rolę odgrywa również stół do jadalni. W głównej jadalni staje się centralnym elementem. W połączonej przestrzeni kuchni z salonem – kluczowy element kompozycyjny, który łączy strefę gotowania z miejscem odpoczynku dla rodziny i gości. Projekt stołów do jadalni uwzględnia taką specyfikę. Nowoczesne stoły rzeźbiarskie podkreślają sylwetkę, dzięki czemu świetnie prezentują się w otwartej przestrzeni. Klasyczne stoły zachwycają wystrojem z bliska. Minimalistyczne modele zachwycają proporcjami i oryginalnym designem.

Uwaga na faktury

Od ponad 20 lat stół do jadalni Adler jest bestsellerem niemieckiej marki Draenert. Wynaleziony i opatentowany przez Petera Drenerta w 1995 roku mechanizm podnoszący ułatwia rozkładanie stołu, co jest doceniane przez pragmatyków. A duży wybór wykończeń blatu i podstawy inspiruje fashionistki.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Kolekcja LineUp została stworzona przez projektanta Claudio Cappelliniego dla rodzinnej firmy Cornelio Cappellini. Seria stołów zaczęła się od stolików kawowych i kawowych, a kontynuowała ze stołami jadalnymi. Zasada pozostaje taka sama: strukturalna podstawa ze szczotkowanego mosiądzu i niezwykły blat, w którym kolorowe i perłowe pigmenty miesza się techniką lakierowania, aby stworzyć trójwymiarowy efekt pod gładką powierzchnią i zmysłową głębią odcieni.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Stół do jadalni Lagos z fabryki Baxter wychodzi naprzeciw najnowszym trendom. Ma lakoniczne rzeźbiarskie formy i łączy w sobie modny duet materiałów – kamienia i metalu. Proponuje się wybór jednego z dziesięciu rodzajów kamienia naturalnego na blat, a na wsporniki – żelazo lub mosiądz z efektem postarzenia.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Specjalny styl

Meble do jadalni z kolekcji Kylo zostały zaprojektowane przez projektanta Alessandro La Spadę dla Visionnaire. Tym razem mistrz zainspirował się tematyką graficzną ruchu Op Art z lat 1960. XX wieku. Stąd wzięła się lekkość kompozycji i promienie form.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Linia mebli Kensington w kolekcji fabryki Poliform została stworzona przez projektanta Jean-Marie Massota w jego zwykły intuicyjny i emocjonalny sposób. Imponujące proporcje i potężna podstawa przypominają odlewane konstrukcje. Nierówna, przypominająca szpatułkę tekstura lakierowanego aluminium w nogach dopełnia całości. Ale materiał blatu można wybrać: marmur, fornir lub szkło.

READ
12 przydatnych pomysłów na zorganizowanie przestrzeni w garażu

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Wspaniała praca florenckich rzemieślników Savio Firmino jest widoczna w projekcie tego stołu. Jej rzeźbione podpory wykonane są w formie snopów kłosów, a szklany blat pozwala odpowiednio przyjrzeć się zdobieniu na nich.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Szczegóły konstrukcyjne

Stół do jadalni AVA ma zaplecze biznesowe. Pierwotnie został zaprojektowany jako stół konferencyjny we współpracy firm Molteni&C i Foster+Partners, założonych przez znanego architekta Normana Fostera. A w zeszłym roku zdecydowano się zmienić zimne konstrukcje metalowe na ciepłe drewniane.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Przedstawicielstwo Elena Shlenkina

Przedstawicielstwo Elena Shlenkina

Fabryka Cassina odtwarza rzadkie przedmioty znanych projektantów z przeszłości. Ten stół do jadalni Capitol Complex został zaprojektowany przez Pierre’a Jeannereta do wnętrz kompleksu Capitol w Chandigarh w latach 1950. W prostych formach połączono europejskie ideały projektowe tamtych lat i tradycyjnego indyjskiego ducha.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Okrągły stół jadalny z serii Re włoskiej firmy Longhi ma niezliczone możliwości personalizacji za pomocą wykończeń. Podstawa może być tapicerowana skórą w różnych odcieniach. Blaty dostępne w brązie lub dymionym szkle, naturalnym kamieniu lub drewnie, powłoka poliestrowa. Wybór ozdobnych metalowych wstawek waha się od różowego złota po matowy brąz i poczerniały chrom.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Innowacyjne formy

Owalny stół Multiplo z czarnego szkła zaprojektowany przez Antonio Citterio i krzesła AI zaprojektowane przez sztuczną inteligencję kierowaną przez Philippe’a Starcka i oprogramowanie do modelowania 3D firmy Autodesk składają się na tę kompozycję jadalni firmy Kartell. Nienudna konstrukcja krzeseł została optymalnie obliczona dla większego komfortu i trwałości.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Niemiecka marka ClassiCon we współpracy z projektantem Sebastianem Herknerem stworzyła własną wersję stołu Bell High Table. Wbrew stereotypom podstawa stołu wykonana jest z przezroczystego szkła, a blat z metalu. Przy tak intensywnym kontraście harmonię uzyskuje się dzięki niezwykłej sylwetce i proporcjom obiektu. Podstawa z przyciemnianego szkła z teksturą i wizualnie jasny metalowy blat z lakierowanym wykończeniem są w równowadze.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Dziedzictwem najsłynniejszych amerykańskich projektantów z lat 1950. i 1960., Charlesa i Raya Eamesów, zarządza szwajcarska firma Vitra, odtwarzająca kultowe wyposażenie domu. Ta grupa jadalniana składa się z okrągłego stołu i krzeseł DAL, których plastikowa skorupa została zaprojektowana dla legendarnej nowojorskiej restauracji La Fonda del Sol.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Nacisk na kolor

W tym roku fabryka Waltera Knolla zaprezentowała instalację poświęconą 100-leciu Bauhausu, z kultowymi przedmiotami stworzonymi m.in. przez wielkiego mistrza projektowania Miesa van der Rohe w latach 1920-1930. Aby zaktualizować tę kompozycję jadalni, zastosowano nowe wykończenia i powłoki.

READ
Numerologiczna zgodność par

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Oto wspólny projekt holenderskiej marki Moooi i belgijskiego studia Studio Job – Paper-table. Stół o tradycyjnych kształtach wykonany jest z papieru. Jego konstrukcja wykonana jest z drewna i tektury, a wykończenie z forniru dębowego i kawałków papieru pod lakierem poliuretanowym.

Wybór stołu: 15 designerskich modeli na każdy gust

Nazwa stołu rzeźbiarskiego Clay z Desalto tłumaczy się jako „glina”. Został wynaleziony przez projektanta Marka Krusina: podniósł okrągły blat na podstawę w kształcie stożka. Stół wykonany jest ze sztywnego poliuretanu w ręcznie błyszczącym lub matowym wykończeniu, przypominającym fakturę gliny. Blat może być wykończony szkłem, ceramiką, marmurem lub płytą MDF.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: