15 praktycznych pomysłów na przechowywanie w łazience

Mała łazienka to rzeczywistość znana wielu właścicielom standardowych mieszkań. Ale brak metrów kwadratowych nie zwalnia od głównego problemu codziennego – kompaktowego przechowywania tysięcy drobiazgów.

Czy w nierównej walce o dodatkowy centymetr w łazience wygrywa duża armia tubek i słoiczków? Niech znają swoje miejsce: zakończ wojnę i pokaż im, czyje to terytorium! Co więcej, uporządkowanie nie jest takie trudne – z potężnym arsenałem naszych przydatnych pomysłów.

Pomysł nr 1: podejście pionowe

Wykorzystaj w pełni swoją przestrzeń w łazience! Pusta ściana nad toaletą to świetne miejsce na otwarte półki lub mały regał. Przechowuj tutaj ręczniki, detergenty i papier toaletowy.

Pomysł numer 2: miejsce pod zlewem

Ta sama sztuczka jest łatwa do wykonania z przestrzenią pod zlewem. Na kompaktowych półkach pod otwartym cokołem z łatwością zmieszczą się wszystkie produkty higieniczne.

Pomysł nr 3: szafka z sekretem

Jeśli miejsce pod zlewem zajmuje zamknięta szafka, przymocuj haczyki do jej wewnętrznych drzwi. Wewnątrz krawężnika wygodnie jest przechowywać suszarkę do włosów, apteczkę, małe ręczniki i inne drobiazgi.

Pomysł nr 4: Im więcej, tym lepiej!

Półek nigdy za wiele: można je zamontować w dowolnym miejscu – przy lustrze, nad pralką, w pobliżu prysznica i nad wanną. Zawieś małą półkę tuż nad drzwiami pokoju – nikt jej nie zauważy.

Pomysł numer 5: belka półkowa

Drążek łazienkowy przydaje się nie tylko do czytania i oglądania filmów, ale także do kompaktowego przechowywania szamponu i żelu pod prysznic. Nie odkładaj go do odległej szuflady, ale używaj go przez całą dobę – mądrze i opłacalnie.

Pomysł #6: Drabina na ręczniki

Przymocuj haczyki do drzwi łazienki i powieś na nich ręczniki i ubrania domowe. A zamiast nieporęcznego stojaka użyj drabiny lub drabinki, ponieważ jest to eleganckie i oryginalne rozwiązanie do przechowywania ręczników.

Pomysł numer 7: obszerne lustro

Przekształcające się lustro to absolutny must-have w małych łazienkach. W takiej szafce zmieszczą się szczoteczki do zębów, tubki pasty do zębów i butelki wody toaletowej. A w bocznych półkach łazienki można przechowywać myjki i świece zapachowe.

Pomysł nr 8: Poręczne pojemniki

Oprócz półek przydadzą się wiszące pojemniki. Można je również łatwo przymocować do ściany lub lustra łazienkowego. Ponadto pojemniki można wykonać samemu – zajmuje to tylko kilka minut!

READ
Zapomnij o znakach zodiaku: horoskop na dziesięciolecia jest trzy razy dokładniejszy

Pomysł nr 9: Pomocnicze haki

Przymocuj haczyki do lustra i ścian łazienki i powieś na nich biżuterię, grzebienie i zabawki dla dzieci. A szampon, myjkę i żel pod prysznic można łatwo przymocować do drążka prysznicowego za pomocą haczyka.

Pomysł nr 10: przechowywanie kosmetyków

Wygodne jest przechowywanie kosmetyków w pudełkach i małych pudełkach, sortując według ilości i przeznaczenia. Tylko nie zapomnij podpisać pudełek, aby nie tracić czasu na szukanie odpowiedniego słoika.

Pomysł nr 11: domek na pędzle

A pędzle do makijażu znajdą swoje miejsce w szklance piasku lub ziaren kawy. Teraz utrzymanie ich w czystości będzie o wiele łatwiejsze, a aromat świeżej kawy będzie Cię zachwycał przez cały dzień!

Pomysł nr 12: Półki domowej roboty

Produkty higieniczne można również przechowywać w szufladach. Po prostu przymocuj je do pustej ściany i z łatwością zastąpią półki. Nie zapomnij pomalować szuflady na jasne soczyste kolory – aby dodać wnętrzu pikanterii.

Pomysł nr 13: kompaktowe kieszenie

Umieść suszarkę do włosów i tubki z pastą do zębów w kieszeniach przymocowanych do ściany przy lustrze. Nie zajmują dużo miejsca i posłużą Ci dłużej niż rok. A ich niezwykła faktura sprawi, że wnętrze łazienki będzie jeszcze bardziej kolorowe.

Pomysł nr 14: Węzły żeglarskie

Morski styl powraca w modzie! Rozcieńcz wnętrze śródziemnomorskimi akcentami, zastępując półki kompaktowymi haczykami i liną: sprawdzą się równie dobrze jak półki.

Pomysł nr 15: suszarka akordeonowa

Nawet w najmniejszej łazience bez problemu zmieści się suszarka do ubrań – jeśli złoży się na zasadzie akordeonu. Nigdy więcej suszarek w salonie i sypialni!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: