15 faktów na temat kobiecego ciała, których nie znają nawet same kobiety

Kobieta jest dokładnie tajemnicą, którą cała męska połowa planety próbowała rozwiązać przez całe swoje życie. Od wieków dręczy ich pytanie, czego pragnie kobieta i jak ją zadowolić. Nauka pomogła zrozumieć cechy kobiecego ciała i wyjaśniono wiele pytań.

Zapoznajmy się z tymi ciekawostkami dotyczącymi kobiecego ciała, które czynią ją wyjątkową.

1. Za pomocą mikroskopu można stwierdzić, że włosy kobiet są dwa razy cieńsze od włosów mężczyzn.

30 oszałamiających faktów na temat kobiecego ciała, których nawet kobiety nie znają!

2. Nic dziwnego, że serce kobiety jest szczególnie wrażliwe. Okazuje się, że kobiety mają szybsze tętno niż mężczyźni.

3. Oczy kobiet mrugają dwa razy częściej niż oczy mężczyzn.

30 oszałamiających faktów na temat kobiecego ciała, których nawet kobiety nie znają!

4. Nie od dziś wiadomo, że dziewczyny kilka razy silniej przywiązują się do facetów. Zjawisko to ma swoje wytłumaczenie. Faktem jest, że w ich ciele hormon oksytocyna jest wytwarzany w dużych ilościach. Ciało kobiety różni się również tym, że wszystkie ośrodki odpowiedzialne za przywiązanie są lepiej rozwinięte.

5. Kobiece ciało spala kalorie wolniej niż mężczyzna. Tłuszcz po bokach w końcu znalazł swoje uzasadnienie.

6. W porównaniu z mężczyznami kobiety są odporne na choroby. Ku zazdrości całej męskiej połowy planety ciało kobiety jest silniejsze.

7. Ciało modzelowate, które znajduje się w mózgu, jest o trzydzieści procent grubsze u kobiet niż u mężczyzn. Dlatego kobiety są bardziej wielozadaniowe i wszechstronne.

8. Jeśli potrzebujesz idealnego degustatora, to kobieta idealnie nadaje się do tego celu. Istnieje logiczne wytłumaczenie tego zjawiska. Faktem jest, że język kobiety wyróżnia się obecnością dużej liczby kubków smakowych. Mężczyźni mają ich stosunkowo niewiele.

9. W porównaniu z męskim ciałem wyraźnie dominują receptory bólu w kobiecym ciele. Ale tutaj na ratunek przychodzi estrogen, który skutecznie zwalcza procesy zapalne.

10. Chromosom X sprawia, że ​​oko kobiety może rozpoznać więcej kolorów niż oko mężczyzny.

11. Aksamitna skóra kobiety jest dziesięć razy bardziej wrażliwa niż szorstka skóra mężczyzny.

30 oszałamiających faktów na temat kobiecego ciała, których nawet kobiety nie znają!

12. Często faceci chwalą się napompowaną klatką piersiową, pozują, podziwiają. Ale dziewczyny tego nie rozumieją. Faktem jest, że kobieca pierś nie ma tkanki mięśniowej.

13. Faceci mogą tylko pozazdrościć elastyczności kobietom. Badania dostarczyły wyjaśnień tego faktu. Okazuje się, że w mięśniach dziewcząt ilość elastyny ​​przewyższa ilość kolagenu.

READ
Ile dzieci potrzebujesz według swojego znaku zodiaku

14. Męskie ucho nie jest w stanie odebrać dźwięków o wysokiej częstotliwości. Ale płeć piękna radzi sobie z tym zadaniem bez większego wysiłku.

15. Sen płci pięknej jest bardzo powierzchowny. Najlżejszy dźwięk może je obudzić, ponieważ mózg nie przestaje działać nawet podczas snu. Jego aktywność jest zmniejszona tylko o dziesięć procent.

30 oszałamiających faktów na temat kobiecego ciała, których nawet kobiety nie znają!

16. Dziewczyny uwielbiają słodycze, ponieważ są w stanie wyczuć więcej odcieni słodyczy. Mężczyźni wolą słone lub pikantne.

17. Na korzyść chłopaków należy powiedzieć, że lepiej orientują się w kosmosie niż dziewczyny. Dlatego łatwo uzyskują prawa. Ale dziewczyny nawet nie radzą sobie dobrze z parkowaniem.

18. Słabsza płeć zawsze dużo mówi, ale wynika to również z cech ciała. Dwa ośrodki w mózgu natychmiast kontrolują mowę kobiety. Na ich barkach spoczywa obowiązek wysyłania sygnałów do języka.

19. Kobieta ma wysoko rozwinięty zmysł węchu. Tak więc, jeśli nastąpi wyciek gazu, kobieta odczuje to szybciej niż mężczyzna.

20. Podobnie jak ważki, kobiety mają dobrze rozwinięte widzenie peryferyjne, podczas gdy mężczyźni mają widzenie tunelowe.

21. Piersi kobiety mogą wzrosnąć, jeśli jest ciepło. W takim przypadku sutki puchną.

30 oszałamiających faktów na temat kobiecego ciała, których nawet kobiety nie znają!

22. Aby kobieta doznała orgazmu, musisz pocić się od dziesięciu do dwudziestu minut. Mężczyzna będzie potrzebował około czterech minut.

23. Ze względu na zwiększoną ruchomość odcinka szyjnego kobieta nie jest zmuszona obracać całym ciałem, gdy ktoś do niej woła. Człowiek jest pozbawiony takiej „superumiejętności”.

24. Większość mężczyzn może zauważyć dziedziczną utratę włosów. Jednocześnie, co dziwne, jest przenoszony z matki na syna.

25. Dwa chromosomy X to gwarancja zdrowia kobiet. Dzięki nim organizm kobiety jest ubezpieczony od różnych chorób przewlekłych.

26. Przedstawiciele kobiet ronili za dużo łez. W ciągu roku płaczą od trzydziestu do sześćdziesięciu czterech razy, podczas gdy mężczyźni muszą płakać od pięciu do piętnastu razy.

27. Ciąża w większości przypadków doprowadza kobiety do szaleństwa. Mają niewytłumaczalne pragnienie rzeczy niejadalnych.

30 oszałamiających faktów na temat kobiecego ciała, których nawet kobiety nie znają!

28. Przedstawiciele słabszej płci odczuwają zbliżające się niebezpieczeństwo. Dzięki hormonom takim jak progesteron, kortyzol, estradiol wzrasta uczucie niepokoju i zagrożenia.

29. Ciało kobiety jest tak zaprojektowane, że jeśli przytyje jeden kilogram, to jej piersi powiększą się o dwadzieścia gramów. Ale nie spiesz się, aby się radować. Działa tylko wtedy, gdy zdrowo się odżywiasz i ćwiczysz.

READ
7 błędów w makijażu ślubnym, które mogą zrujnować twój ślub

30. Kobieta ma jeszcze jedną cechę. Większość płci pięknej ma jedną pierś (po lewej) większą od drugiej.

Kobiece ciało jest niesamowite. Cosmo przygotowało 40 faktów na temat kobiecego ciała, które zaskoczą nawet najbardziej oczytanych.

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Fakty dotyczące kobiecego ciała pomogą płci przeciwnej lepiej zrozumieć, a kobietom zaakceptować siebie i swoje ciało.

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Tak więc kobieca pierś jest zawsze asymetryczna. Zwykle różnica ta jest ledwo zauważalna, ale jeśli dokładnie zmierzysz objętość klatki piersiowej, łatwo to zweryfikować. Żadna kobieta we wszechświecie nie ma symetrycznych piersi. Nawet Monica Bellucci i Bella Hadid!

Jak pokazują wyniki niektórych badań, dane zewnętrzne nienarodzonego dziecka kobiety są w dużym stopniu zależne od tego, co dokładnie je w czasie ciąży. Więc nie używaj tego jako wymówki, aby jeść, co chcesz.

Mózgi niektórych kobiet są w równym stopniu pobudzone przez jedzenie, co odpowiada podnieceniu seksualnemu. Więc jeśli chodzi o apetyty pod każdym względem, powinieneś być bardziej ostrożny.

Wbrew powszechnemu przekonaniu kobiety są zdolne do wielokrotnych orgazmów. Ale w przypadku mężczyzn sytuacja jest bardziej skomplikowana: zawsze potrzebują czasu między orgazmami.

Co zaskakujące, niektóre kobiety rodzą się z dwiema macicami lub dwiema pochwami. Dziewczyna może nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, dopóki nie odczuje cyklu miesiączkowego lub nadmiernego krwawienia. W każdym razie warto udać się do lekarza, aby zapobiec rozwojowi nieprzyjemnych chorób.

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Co ciekawe, dziewczyny pamiętają przeszłość nie dlatego, że chcą wrócić do przeszłości. Po prostu pojemność pamięci kobiecego mózgu jest znacznie większa niż męskiego.

Biolodzy zajmujący się badaniem ewolucji twierdzą, że kobiety wybierają mężczyzn zgodnie z zewnętrznymi danymi i możliwościami. Podczas gdy mężczyźni są szczególnie zainteresowani młodymi i atrakcyjnymi kobietami.

Średnia długość życia „płci pięknej” jest zwykle wyższa, ponieważ prowadzą zdrowszy tryb życia. Istnieje również teoria, że ​​kobiece ciało szybciej radzi sobie z chorobami. Dotyczy to szczególnie tych, którzy już nosili dziecko.

Przyjemny zapach osoby znajdującej się w pobliżu szybciej nas usuwa, czyniąc ją bardziej atrakcyjną w naszych oczach. Dzięki hormonom.

Kobietom łatwiej jest zaufać mężczyźnie, który przytula je dłużej niż 15 sekund. Oczywiście z ich woli.

READ
Jak Twoje dziecko sprawdza Twoją relację z samym sobą?

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Kobiety po czterdziestce zwykle osiągają orgazm szybciej niż młodsze kobiety.

Dla 75% procent kobiet stymulacja łechtaczki sprawia, że ​​osiągają orgazm.

Jedynym celem łechtaczki w ciele jest przyjemność. Nie pełni żadnych innych funkcji i zadań.

Pobudzenie seksualne zależy od pory roku. Szczyt aktywności seksualnej to. (bębny) latem!

Jajo jest płodne od 24 do 48 godzin. A plemniki mogą żyć do 48 godzin lub dłużej w ciele kobiety. Tak, wszystko dobrze przeczytałeś.

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Mężczyzna na poziomie fizycznym chwyta płodność. Ale kobiety, które nie są gotowe na narodziny dziecka, w rzeczywistości są uważane za mniej atrakcyjne. Badania pokazują, że męskie ciało szybko wykrywa zmiany w kobiecym ciele za pomocą zapachu.

Posiadanie błony dziewiczej ma niewiele wspólnego z dziewictwem. Jest wiele sposobów, w jakie ta błona dziewicza może zostać utracona. Na przykład podczas jazdy konnej jako dziecko.

Łechtaczka rośnie przez całe życie. Kiedy nadchodzi okres menopauzy, w rzeczywistości staje się on prawie 3 razy większy niż w okresie dojrzewania. Może to wyjaśnia, dlaczego kobiety po 40 roku życia mają więcej orgazmów?

Badania pokazują, że orgazmy pomagają dziewczynom łatwiej radzić sobie ze skurczami menstruacyjnymi.

Badania pokazują, że w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy przyswajają informacje lewą półkulą, kobiety używają obu. Cóż, to wiele wyjaśnia.

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Podczas owulacji kobiety są skłonne do zdrady. Tak naprawdę ten wewnętrzny dyskomfort zmusza do wypaczenia prawdy, by po raz kolejny zostać w domu pod ciepłym kocem.

2/3 kobiet fantazjuje na temat innego partnera podczas seksu. Statystyki są oczywiście nieprzyjemne, ale ten fakt czasami pozwala nawet na uratowanie obecnego związku.

Kobiety sięgają po silikonowe implanty piersi, głównie po urodzeniu dzieci.

80% kobiet na całym świecie nosi biustonosz w niewłaściwym rozmiarze. To bardzo niebezpieczny trend, który może prowadzić do poważnych problemów z gruczołem sutkowym.

Tak więc najczęstszym kobiecym rozmiarem piersi jest B. Innymi słowy, jest to „dwójka”.

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Podczas owulacji pierś staje się maksymalnie symetryczna. Jednak nigdy nie można osiągnąć 100% symetrii. Musisz pogodzić się z tym faktem.

Po 25 roku życia wzrost piersi spowalnia lub całkowicie zatrzymuje się. Zwiększenie rozmiaru jest możliwe w dwóch przypadkach: w czasie ciąży i przy gwałtownym przybieraniu na wadze.

READ
Jakie jest pierwsze wrażenie każdego znaku zodiaku?

W czasie ciąży sutki ciemnieją. Wynika to z faktu, że noworodek, który słabo widzi, szybciej „poczuje” cel i dostanie mleko.

Pojawienie się pierwszych staników sportowych zawdzięczamy starożytnym Rzymiankom. Tak więc podczas aktywności fizycznej owinęli klatkę piersiową prześcieradłem lub szmatką, zapewniając jej bezpieczne dopasowanie.

Skóra na klatce piersiowej jest bardzo, bardzo cienka. Z biegiem czasu ma tendencję do rozciągania się. Ponadto piersi są zbyt wrażliwe na światło ultrafioletowe, więc posiadanie kilku centymetrów kostiumu kąpielowego podczas opalania to dla niej po prostu za mało. Nie zapomnij o SPF!

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Spanie na brzuchu bardzo szkodzi kobiecej sylwetce. Staraj się spać przynajmniej na boku lub plecach, upewnij się, że poduszka jest wygodna. W przeciwnym razie pojawi się drugi podbródek.

Piersi palaczy są bardziej podatne na zwiotczenie. Tak więc chemikalia niszczą integralność skóry, pozbawiają ją elastyczności. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Karmienie piersią pomaga nawiązać więź z dzieckiem. A jednak dzięki temu kobieta uczy się szybciej reagować na zmiany nastroju.

Nawiasem mówiąc, sutki nie są najbardziej wrażliwą częścią kobiecego ciała. Ale obszar nad nimi jest dokładnie taki sam.

Serce kobiety bije znacznie szybciej niż serce mężczyzny. Piosenka o „granitowym kamyku” najprawdopodobniej „powinna być dedykowana„ silnej ”seksowi.

40 faktów na temat kobiecego ciała, które wpadnie w osłupienie

Mięśnie i ścięgna kobiet zawierają więcej elastyny, białka, które pozwala na rozciąganie i elastyczność narządów i skóry. Dokładniej, dolny kręgosłup u kobiet różni się strukturalnie od męskiego, ponieważ jest przystosowany do obciążenia noszenia dziecka przez 9 miesięcy.

Obecność estrogenu u kobiet sprawia, że ​​mięśnie są bardziej odporne na zmęczenie, a jednocześnie oznacza wydajniejszy metabolizm w mięśniach w porównaniu z mężczyznami.

Kobiety mają na języku więcej receptorów słodyczy niż mężczyźni. Okazuje się, że zachcianki na słodycze powstają na poziomie fizycznym.

Wrażliwość kobiecej skóry jest znacznie wyższa. Okazuje się, że typy skóry mieszanej i wrażliwej są częstsze wśród kobiet.

Łzy są znanym stanem kobiecym. Psychologowie z Uniwersytetu w Tilburgu w Holandii odkryli, że kobiety płaczą dwa do pięciu razy w miesiącu i trzy do pięciu razy częściej niż mężczyźni. Okazuje się, że jest to od 30 do 60 razy w roku.

READ
Czy naprawdę to robisz? Jak alkohol wpływa na przedstawicieli różnych znaków zodiaku
Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: