14 sztuczek, aby uzyskać wspaniałe brwi

Zanim zaczniesz tworzyć piękne brwi, musisz wybrać czas i miejsce, zaopatrzyć się w narzędzia i przygotować twarz do zabiegu.

1. Wybierz czas i miejsce

Pamiętaj, że modelowanie brwi trwa średnio 30-40 minut. Ponadto skóra będzie potrzebowała czasu na regenerację po skubaniu. Dlatego lepiej zaplanować zabieg w weekend, kiedy nie trzeba nakładać makijażu.

Bardziej wygodne jest wyrywanie brwi w świetle dziennym: w ten sposób nawet najcieńsze włoski będą dla Ciebie widoczne. Dla maksymalnego komfortu lepiej usiąść przed lustrem ściennym, toaletką lub znaleźć lustro na stojaku. Dzięki temu obie ręce będą wolne.

2. Zbierz wszystko, czego potrzebujesz do modelowania brwi

  . Powinien być dość duży, abyś mógł śledzić, jak symetryczne są brwi. Aby usunąć najmniejsze włoski, wygodnie jest użyć specjalnego lusterka powiększającego.
 • Dobrze naostrzona pęseta. Do korekcji w domu najlepiej nadaje się model ze ściętymi końcówkami: wygodnie jest chwytać i wyciągać pojedyncze włosy. Ale lepiej nie używać pęsety z szeroką prostą krawędzią: ryzykujesz przypadkowe usunięcie więcej, niż potrzebujesz. Pamiętaj, że narzędzie powinno wygodnie leżeć w dłoni.
 • Długi, cienki przedmiot: pomarańczowy sztyft, ołówek, długopis, pędzel itp. Przydatny do zaznaczenia początku, zagięcia i końca brwi.
 • Biały eyeliner do zaznaczania linii pomocniczych i kropek. .
 • Środek dezynfekujący. Balsamy na bazie alkoholu lub kwas salicylowy (roztwór alkoholu) działają dobrze. do brwi. aby pozbyć się makijażu. do depilacji. Przygotuje skórę do zabiegu nie zatykając porów.
 • Mleczko lub balsam nawilżający do pielęgnacji skóry po depilacji. Dowolna tekstura, którą lubisz, zrobi.

3. Przygotuj twarz

Makijaż będzie przeszkadzał. Dlatego dokładnie umyj twarz, przetrzyj twarz płynem micelarnym, a następnie specjalnym płynem do depilacji.

Jak znaleźć odpowiedni kształt brwi?

Weź pod uwagę nie tylko kształt swojej twarzy, ale także to, jak rosną Twoje brwi. Nie próbuj zmieniać ich kształtu zbyt radykalnie. Na przykład, jeśli twoje brwi są naturalnie proste, nie powinieneś ich zakrzywiać. W przeciwnym razie ryzykujesz wyrwanie większości włosów.

Mistrzyni z czteroletnim doświadczeniem, zwyciężczyni międzynarodowych mistrzostw w sztuce projektowania brwi.

Naturalność jest teraz w modzie. Dlatego prawidłowy kształt brwi jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego. To podkreśli Twoją indywidualność i wyrazistość spojrzenia. Ponadto, jeśli popełnisz błąd podczas korekty, nie zniszczysz zbytnio swoich brwi.

Więc weź kij, biały ołówek i wykonaj następujące czynności.

1. Określ początek brwi

Aby nie przeczesać brwi, dokładnie zaznacz linię jej początku. Przede wszystkim weź miękki ołówek i narysuj linię od nasady nosa do łuku brwiowego.

READ
Materiały potrzebne do pracy czarodzieja na stałe

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Ustaw różdżkę pionowo równolegle do tylnej części nosa. Miejsce, w którym narzędzie przecina łuk, to początek brwi. Zaznacz ten punkt białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

2. Znajdź najwyższy punkt brwi

Spójrz w lustro bezpośrednio przed sobą, aby poprawnie zaznaczyć punkt. Umieść sztyft na skrzydle nosa tak, aby przechodził przez zewnętrzną krawędź tęczówki.

Tam, gdzie narzędzie przecina brew, będzie najwyższy punkt brwi, miejsce jej zgięcia. Zaznacz ten punkt białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

3. Zaznacz koniec brwi

Bardzo ważna jest prawidłowa długość brwi: zbyt długie powodują smutek, a krótkie podkreślają asymetrię twarzy. Ponadto, szczególnie długo rosną włoski na czubkach, a w przypadku pomyłki szczególnie trudno będzie skorygować ten obszar.

Aby zrozumieć, gdzie powinna kończyć się brew, ustaw różdżkę tak, aby przechodziła od skrzydełka nosa przez zewnętrzny kącik oka. Tam, gdzie narzędzie przecina zewnętrzną stronę brwi, pojawi się pożądany punkt. Zaznacz to białym ołówkiem.

Zrób to samo z drugą brwią.

Aby sprawdzić, czy dobrze zaznaczyłeś początek i koniec brwi, przyłóż różdżkę do nasady nosa: znalezione punkty powinny leżeć na tej samej linii.

Ale bądź ostrożny: ze względu na specyfikę wyglądu, nawet przy prawidłowych obliczeniach, początek brwi może być nieco niższy niż jej koniec. Jeśli jednocześnie brew wygląda schludnie, wszystko jest w porządku.

4. Ustaw kierunek ogona brwi

Zlokalizuj dołek w pobliżu ucha: znajduje się bezpośrednio nad miejscem, w którym zaczyna się kość policzkowa.

Aby określić prawidłowy kierunek ogona brwi, połącz zagięcie brwi, jej koniec i znaleziony dołek linią prostą.

5. Narysuj dolne kontury brwi

Weź biały ołówek i gładką linią połącz punkty początku i zamierzonego zagięcia na dolnej granicy brwi. Od zakrętu narysuj gładką linię do końca brwi w kierunku dołeczka w uchu.

Powtórz wszystkie kroki z drugą brwią.

Jak wyskubać brwi

Musisz usunąć wszystkie włosy pod białą linią i między dwoma punktami na grzbiecie nosa. Zanim to zrobisz, zdezynfekuj pęsety i umyj ręce. Następnie rozczesz brwi szczoteczką.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Ustawiając pęsety bliżej nasady włosów, wyrywaj je pojedynczo niezbyt ostrymi ruchami. Pociągnij ściśle w kierunku wzrostu, aby uniknąć zagnieceń, mikrourazów i pojawienia się wrastających włosków. Aby złagodzić ból, delikatnie rozciągnij skórę.

Nie daj się ponieść emocjom: rosnące brwi są znacznie trudniejsze niż wyrywanie.

Popraw brwi równolegle, aby uniknąć asymetrii: kilka włosków z jednej strony, tyle samo z drugiej.

READ
Brwi dla kobiet po 50. roku życia: najpiękniejsze twarze i najlepsze proporcje

I nie zapomnij usunąć usuniętych włosów wacikiem i okresowo dezynfekuj pincetę.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

W większości przypadków włoski w górnej części brwi nie muszą być usuwane: jeśli popełnisz błąd i wyciągniesz nadmiar, kształt będzie zbyt nienaturalny. Do takiej korekty warto uciekać się tylko w przypadku silnej asymetrii. Następnie ostrożnie usuwaj jeden włos na raz, starając się nie uszczypnąć.

Nie przycinaj brwi nożyczkami do paznokci. Z tego powodu zmienia się kierunek wzrostu włosa i wtedy trudno będzie go skorygować.

Po korekcie przetrzyj skórę mleczkiem lub balsamem nawilżającym.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Jak zrobić makijaż brwi

Następnego dnia po korekcie można zastosować kosmetyki dekoracyjne. Pomoże podkreślić kształt brwi i skorygować niedoskonałości.

Będziesz potrzebować pędzla, mocno utrwalającego żelu do brwi lub lakieru do włosów oraz pudrowego ołówka do brwi.

Wybierz kolor tego ostatniego na podstawie odcienia włosów. Jeśli chcesz rozjaśnić brwi, weź ołówek maksymalnie o 1-2 odcienie ciemniejszy. Ołówek musi być dobrze naostrzony, aby za pierwszym razem można było narysować cienką i zgrabną linię.

Narysuj dolne kontury brwi wybranym ołówkiem.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Za pomocą pędzla zblenduj kredkę lekkimi ruchami ku górze.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Następnie powtórz linie, ale już wewnątrz brwi i cofnij się trochę od ich początku. Delikatnie przejedź ołówkiem obszary problematyczne, prześwity lub małe blizny. Narysuj środek i czubek brwi i ponownie zmiksuj wszystko za pomocą pędzla.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Jeśli chcesz, aby twoje brwi były wizualnie szersze, możesz narysować je od góry. Nie zapomnij dokładnie przyciemnić ołówka.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Aby podkreślić kształt, delikatnie chodź jasnymi cieniami lub korektorem w okolicy pod brwiami. Dokładnie rozetrzyj makijaż, aby brwi wyglądały naturalnie. Możesz pominąć ten krok, jeśli chcesz.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Ułóż włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Zwykle robi się to za pomocą żelu do brwi. Ale po chwili może się zwinąć, a wtedy makijaż będzie wyglądał brzydko.

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Aby uniknąć problemów, możesz spryskać szczoteczkę lakierem do włosów i przeczesać nim brwi. Będzie wyglądać bardziej naturalnie. Następnie lakier można łatwo usunąć płynem do demakijażu.

READ
Laminowanie rzęs kompozycją żelatyny i kertyny

Zdjęcie i praca: Anastasia Shimireva

Jak dbać o brwi

Codziennie nawilżaj i odżywiaj brwi regenerującym kremem do brwi lub żelem do brwi. Najlepiej wybierać kosmetyki z naturalnymi olejkami. Nałóż go bawełnianym wacikiem.

Następnie wcieraj żel lub krem ​​przez kilka minut, przesuwając się od początku brwi do końcówek. Masaż poprawia krążenie podskórne. Mieszki włosowe otrzymują wystarczającą ilość składników odżywczych i tlenu. W rezultacie brwi rosną szybciej.

Jeśli produkt ma lekką konsystencję, można go nakładać przed makijażem. Gęstszą konsystencję najlepiej pozostawić na wieczorne zabiegi.

Jak często robić korektę brwi

Wszystko zależy od tempa wzrostu włosów. Niektóre osoby mogą powtórzyć zabieg za tydzień, ale dla niektórych lepiej poczekać dwa lub trzy.

Jeśli brwi rosną bardzo szybko, wykonaj korektę w taki sam sposób, jak za pierwszym razem: białą kredką zaznacz niezbędne punkty i ściśle przestrzegaj oznaczeń. Ale najczęściej wystarczy delikatnie wyrwać pęsetą kilka odrośniętych włosków.

Pamiętaj, że im bardziej naturalne są Twoje brwi, tym lepszy efekt końcowy.

logotyp do makijażu

Kształt brwi może wizualnie korygować rysy twarzy, wydłużać ją lub zaokrąglać, prawidłowo umieszczać akcenty. Nic dziwnego, że wizażyści zgodnie radzą każdemu, kto dąży do perfekcyjnego makijażu, aby pracował nad brwiami. W tym artykule powiemy Ci, co i jak zrobić, aby wynik nie zawiódł.

Brwi z zagięciem: instrukcje krok po kroku

Jeśli masz cienkie, proste i niezbyt długie brwi, nie uda się uzyskać mocnego zagięcia, a to na nic, bo przy takim wprowadzeniu będzie to wyglądać nienaturalnie. Ale lekki skręt doda pewności obrazowi. Na początek przeczesz włosy specjalną szczotką – w ten sposób zobaczysz luki, które trzeba będzie zacienić ołówkiem.

kształtowanie brwi

pędzel do brwi

makijaż brwi

kształtowanie brwi

pędzel do brwi

makijaż brwi

Weź pomadę do brwi (lub inny kremowy lub woskowy produkt) i użyj ściętego pędzelka, aby stworzyć idealny kontur, podkreślając brwi najpierw od dołu, a następnie od góry. Nie zapomnij stworzyć lekkiego (!) zagięcia.

szerokie brwi

ołówek do makijażu brwi

szerokie brwi

ołówek do makijażu brwi

Dokładnie rozetrzyj pędzelkiem do brwi. Jednocześnie nie dotykaj konturu – powinien pozostać jak najbardziej wyraźny.

kształtowanie brwi

Za pomocą tej samej szminki do brwi lub ostro zaostrzonego ołówka pomaluj włoski u nasady brwi. Rób to gwałtownymi, krótkimi pociągnięciami, aby uzyskać maksymalną naturalność. Jednocześnie podkreśl tylko dolną część brwi, a górną pozostaw nietkniętą – inaczej przeciążysz makijaż.

makijaż brwi jak zrobić

Korektor (jeden ton jaśniejszy od Twojego odcienia skóry) podkreśla kość pod brwią, a także zewnętrzny kontur brwi od dołu i od góry. Taki trik nie tylko pomoże uwydatnić kształt, ale także wizualnie unieść brwi i otworzyć oczy. Dodaj odrobinę rozświetlacza do kości pod brwią i delikatnie rozetrzyj w kierunku podstawy.

READ
Ustalenie kształtu brwi według owalu twarzy

brwi jak rysować

Napraw wynik za pomocą żelu lub kolorowego tuszu do rzęs. Lekko puch brwi pędzlem: w ten sposób będą wyglądały na bardziej obszerne i szerokie. Gotowy!

brwi z krzywizną

Narzędzia, których potrzebujesz

To narzędzie zostało stworzone za kulisami Tygodni Mody – specjalnie po to, aby wizażyści wykonali makijaż dla modelek w mgnieniu oka. Ale to cię uratuje, nawet jeśli nie pobiegniesz na podium, ale do biura. Podnieś narzędzie na ściętą płaską szczoteczkę i przynieś brwi – utrwali włoski na cały dzień i nada im pożądany odcień.

To narzędzie uratuje wiecznie spieszące się dziewczyny. Po jednej stronie ma marker, a po drugiej wodoodporny ołówek. Dzięki niemu możesz szybko podkreślić brwi: wypełnij luki, stwórz niezbędny kontur.

Słynny najlepiej sprzedający się produkt: natychmiast odświeża oczy po nałożeniu na skórę wokół oczu. Podkreśliliśmy nimi kontur brwi od dołu: konkretnie po to, aby wizualnie je unieść.

Rozświetlacz jest bardzo delikatny nałożony cienką warstwą. Zapraszam do nakładania warstw, aby uzyskać intensywny blask. Tworzy piękny efekt blasku.

Okrągłą szczoteczką łatwo podkreślisz brwi i je utrwalisz. Odcień jest delikatny, miękki, dobrze rozprowadza się na włoskach i utrzymuje się cały dzień. Może być nakładany na ołówek lub cienie lub jako samodzielne narzędzie.

Idealny makijaż brwi: porady i hacki

 • Brwi z załamaniem doskonale korygują okrągłą twarz, optycznie ją lekko rozciągając. Owalna twarz będzie pasować do bardzo miękkiej krzywizny lub prostych, szerokich brwi.

Krok po kroku: instrukcje rysowania szerokich brwi zdjęcie 27298

 • Jeśli masz bardzo cienkie brwi, nie rysuj solidnej grubej linii, w przeciwnym razie makijaż będzie wyglądał ciężko i nienaturalnie. Rozczesz włosy – aby brwi wyglądały na bardziej obszerne. Użyj techniki włosów, aby wypełnić luki.
 • Połowa sukcesu to odpowiednie narzędzia. W przypadku rzadkich brwi gęstość wizualną najłatwiej dodać ołówkiem (upewnij się, że jest ostro zaostrzony). Grube brwi są ważne w ich kształtowaniu – tusz do rzęs lub żel sobie z tym poradzą. Narzędzia te mają dobrą zdolność mocowania.

Krok po kroku: instrukcje rysowania szerokich brwi zdjęcie 27299

 • Przy okazji pamiętaj, że wyraźny kontur brwi dodaje wieku. Jeśli nie chcesz wyglądać starzej, wykonuj delikatny makijaż – używaj cieni i dokładnie je blenduj.
 • Dla brunetek odpowiedni jest szaro-brązowy odcień taupe, dla blondynki – kolor jak najbardziej zbliżony do odcienia cebulek włosów.
READ
Jak korygować i koloryzować brwi: 6 kroków do ideału

Jak narysować brwi ołówkiem: samouczek wideo

Jeśli naturalnie masz cienkie i rzadkie brwi, obejrzyj nasz film – pomoże Ci on wymodelować brwi ołówkiem, sprawić, że będą wizualnie grubsze i bardziej obszerne.

Tusz do rzęs Maybelline New York

Maybelline New York Express Brow Drama Mascara, pędzel do modelowania + kolorowy żel, ciemny brąz, 7 ml

Tusz do rzęs Maybelline New York

Maybelline New York Express Brow Drama tusz do rzęs, pędzel do modelowania + żel koloryzujący, ciemny blond, 7 ml

Zasubskrybowany prezent czeka na Ciebie!

Spotkaj się w Przyjaciół!

Spotkaj się w Przyjaciół!

Stwórz look z L’Oréal Paris

Stwórz look z L

 • Natalya 31 lipca, 00:53 Bardzo długo nie mogłam znaleźć narzędzia do modelowania brwi. Próbowałam wszystkiego, ale zdecydowałam się na tusz do rzęs Maybelline. Mowa o tuszu do brwi Brow Drama Sculpting Brow Mascara. Bardzo podobała mi się trwałość tego narzędzia (8 godzin i ani śladu zepsucia), faktura i, co nie mniej ważne, nasycenie kolorów. Wiele dziewcząt chce rozjaśnić brwi, szczególnie latem, kiedy twarz jest opalona, ​​a włosy na brwiach są wypalone. Ten produkt przyszedł mi na ratunek. Dzięki konsultantowi w sklepie, więc pewnie bym się nie odważył! Pragnę zauważyć, że cena jest rozsądna, a nawet istnieje możliwość zaoszczędzenia pieniędzy dzięki wygodnemu opakowaniu. Zdecydowanie ulubiony!
 • Nastya Zhemchuzhnikova 10 lipca, 14:40 Aliya, to puder do zagęszczania brwi Lancôme.
 • Aliya 6 lipca, 11:58 Podaj markę cieni na GIF-ie!

Idealna skóra: 5 zasad Wszelkie eksperymenty kosmetyczne wyglądają lepiej na promiennej, zadbanej i zdrowej skórze. Ściągawka – przypomnienie o tym, co najważniejsze w pielęgnacji twarzy

Symetria jest w modzie: kto pasuje do grzywki ułożonej z dwóch stron? Ten obraz nie jest na próżno oferowany do przymierzenia w najmodniejszych salonach. Udało mu się podbić wiele gwiazd pierwszej rangi i zapalić się na światowej klasy czerwonych dywanach. Jaki kształt grzywki wybrać w 2022 roku i czy można samodzielnie przyciąć pasma przy twarzy?

Czarniejszy niż noc: czarny lakier do paznokci rządzi Podpowiadamy, jak znaleźć „złoty środek” w przypadku czarnego lakieru

Dolce Vita: farba do włosów w mlecznej czekoladzie Przypadek, w którym możesz cieszyć się jej miękkimi, apetycznymi odcieniami i próbować ich w różnych kombinacjach bez żadnych ograniczeń – pozostaje tylko dobrać odpowiednią farbę do odcienia mlecznej czekolady

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: