14 przydatnych wynalazków, które mieliśmy nadzieję zobaczyć w przyszłości

Bezprzewodowość była kiedyś uważana za magię. Później stało się to fantastyczną spekulacją, a potem rzeczywistością. Jesteśmy pewni, że tak samo będzie z większością rzeczy, które dziś można zobaczyć tylko w fantastycznych dziełach.

W przyszłości pojawi się wiele ciekawych wynalazków, które uczynią nasz świat jeszcze ciekawszym i wygodniejszym.

1. Szybki wzrost narządów

Dziś w medycynie istnieje poważny problem – brak narządów do przeszczepów. Nie wszyscy podpisują dobrowolną zgodę na oddanie krwi, a nawet ci nieliczni altruiści nie zawsze nadają się do tego zabiegu. Z tego powodu tysiące ludzi na całym świecie są zmuszone czekać, aż jakaś nieszczęsna osoba odejdzie do następnego świata, pozostawiając swoje narządy w maksymalnej integralności.

Wiele osób potrzebujących przeszczepu nigdy nie czeka na przeszczep i albo umiera, albo jest przywiązanych do łóżka szpitalnego z maszynami podtrzymującymi życie na całe życie. Ale wszystko może się zmienić, jeśli naukowcom uda się szybko wyhodować jakiekolwiek narządy w laboratorium. To nie tylko uratuje wszystkich oczekujących na przeszczep, ale także pomoże przedłużyć życie ludzi. Wyobraź sobie, że nawet gdy zostanie wykryta poważna choroba, nie popadasz w rozpacz, tylko po prostu zapisujesz się na zabieg przeszczepu, a za tydzień otrzymujesz nowy, całkowicie zdrowy narząd. Większość chorób odejdzie w przeszłość.

2. Tłumacze języka zwierząt

Od razu rozczarujemy wszystkich, którzy uważają, że taki tłumacz pozwoli im na filozoficzne rozmowy ze swoimi pupilami – to nie jest prawda. Mózgi psów i kotów nie są tak rozwinięte jak mózgi ludzi. Nie zbliżyli się nawet do normalnej dla nas aktywności umysłowej. Jednak umiejętność zrozumienia, że ​​twój pies naprawdę chce teraz iść do toalety, a kot po prostu chce się bawić i nie błagać o jedzenie, jest bardzo cenna.

Jeśli chodzi o bardziej rozwinięte intelektualnie stworzenia, takie jak małpy i delfiny, komunikacja z nimi będzie bardziej ustrukturyzowana, ale nadal pozostanie fragmentaryczna.

3. Blokowanie reklam w prawdziwym świecie

Jesteśmy pewni, że większość ludzi nienawidzi reklam, a raczej tego, że są one wszędzie i emitowane ze wszystkich ekranów w niezwykle irytujący sposób. W przyszłości chciałbym zobaczyć coś w rodzaju wtyczki blokującej reklamy, ale tylko w prawdziwym świecie, na przykład wbudowanej funkcji w okularach przeciwsłonecznych.

READ
20 osób, których pomysłowość jest nie do powstrzymania

Oczywiście wszyscy kapitaliści będą przeciwko takiemu środkowi, ale blokery reklam dla przeglądarek były kiedyś również przedmiotem potężnych prześladowań, ale przetrwały i nadal zachwycają nas brakiem kolejnego „kreatywnego” wideo, którego istotą jest sprzedaż nam rzecz, której nie potrzebujemy.

4. Replikatory

Niektóre filmy science fiction, takie jak Star Trek, mają tak zwane „replikatory” – urządzenia odtwarzające materię z niczego. Oczywiście, zgodnie z prawem zachowania energii, ta sama energia nie może pojawić się znikąd, ani zniknąć bez śladu. Oznacza to, że energię można przekształcić tylko z jednej formy w drugą. Tutaj pomoże nam rekonstrukcja substancji z pierwiastków, na przykład z węgla, tlenu, azotu i wodoru, które tworzą przede wszystkim materię.

Za pomocą replikatorów możliwe będzie tworzenie żywności, ubrań, wyposażenia, budynków, pojazdów i innych rzeczy, co położy kres nieuzasadnionej eksploatacji zasobów w pogoni za zyskiem. Chociaż niektórzy uważają, że ten wynalazek jest nawet niebezpieczny dla ludzkości.

5. Nanomateriały

Już w naszych czasach wynaleziono nanorurki węglowe, które mają właściwości niedostępne dla innych materiałów. Obie są mocne, elastyczne, zdolne do wytrzymania wysokich obciążeń i ekstremalnych temperatur. W przyszłości, kiedy ludzkość wynajdzie bardziej zaawansowane nanomateriały, zrewolucjonizuje to wszystkie obszary działalności. Wyobraź sobie, że twoje ubrania nie podlegają już zużyciu, że możesz dotrzeć w kosmos windą orbitalną, wsiąść na statek zmontowany w zaledwie kilka tygodni w stoczni kosmicznej i polecieć w kosmos. Wszystko to można urzeczywistnić dzięki nanomateriałom.

6. Kosmiczne windy

Jedynym problemem związanym z tymi okazałymi konstrukcjami jest brak odpowiednich materiałów. Ale kiedy zostaną wynalezione niezbędne nanomateriały, ludzkość będzie w stanie zbudować windy kosmiczne, które pozwolą dostarczyć ładunek na niską orbitę okołoziemską w ciągu kilku minut, bez użycia rakiet napędzanych chemikaliami. To znacznie obniży koszty lotów i naprawdę otworzy erę kosmiczną ludzkości.

Tony ładunków będziemy mogli dostarczać w kosmos niemal za darmo, gdzie w stoczniach orbitalnych będą składane z nich statki, co będzie też tańsze ze względu na brak grawitacji i konieczność wystrzeliwania ciężkich konstrukcji w przestrzeń kosmiczną.

7. Medycyna generyczna lub zrobotyzowane maszyny do leczenia

Od czasów starożytnych pracują nad uniwersalnym lekiem, który leczy wszystkie choroby. Wcześniej były to tylko spekulacje, próby łączenia komponentów obdarzonych fantastycznymi właściwościami. Dziś naukowcy podchodzą do tego z naukowego punktu widzenia i próbują wymyślić, jeśli nie uniwersalny, to przynajmniej podobny do niego lek.

READ
Psychologia mężczyzn: jaka kobieta, ich zdaniem, jest rzeczywiście piękna

Ale o wiele bardziej realne są roboty uzdrawiające maszyny, podobne do tych pokazanych w filmie Elizjum. Zasada działania takich maszyn będzie prosta: osoba kładzie się w kapsule, w której wykonuje się pełny skan ciała pod kątem chorób, po czym przeprowadza się leczenie medyczne lub chirurgiczne za pomocą leków lub nanobotów.

8. Dokładny wariograf

Wariograf lub, jak to się powszechnie nazywa, wykrywacz kłamstw, nie jest dziś szczególnie dokładnym urządzeniem, które można oszukać przy pomocy treningu. W przyszłości chciałbym zobaczyć wariografy, których nie da się w żaden sposób oszukać. Po co to jest? Przynajmniej dla tej samej polityki, kiedy każdy kandydat będzie musiał przejść przez wykrywacz kłamstw, odpowiadając na pytania wyborców. Wyobraź sobie, ilu karierowiczów zostanie wyeliminowanych nawet na etapie przygotowań do wyborów. Dzięki temu wyborca, który przyjdzie do urn, będzie wiedział na pewno, że kandydat naprawdę broni interesów zwykłych ludzi, a nie tylko kolejnego portfela siedzącego w cieniu i kontrolującego go jak marionetkę.

9. Recykling śmieci bez szkody dla środowiska

Już dzisiaj ludzkość jest w stanie przetwarzać śmieci i to całkiem nieszkodliwe dla środowiska. Mimo to wiele produktów albo nie jest poddawanych recyklingowi z powodów ekonomicznych, albo odbywa się to bez względu na zanieczyszczenie. W przyszłości chcielibyśmy zobaczyć nowe technologie recyklingu, które pozwoliłyby nam przetwarzać odpady na użyteczne rzeczy lub energię przy minimalnej szkodzie dla środowiska.

Tempo postępu w XXI wieku, w porównaniu ze wszystkimi innymi okresami ludzkiej egzystencji, przekroczyło wszelkie wyobrażalne granice: liczba osiągnięć naukowych i technologicznych najlepszych umysłów na planecie rośnie wykładniczo. Drukarki 21D, autopiloty, roboty, sztuczne narządy – to wszystko już widzieliśmy, ale co nas czeka dalej? Przedstawiamy Państwu wybór 15 fajnych wynalazków, które zmienią naszą przyszłość!

Lewitująca lampa stołowa

Lampa stołowa Flyte unosi się w powietrzu nad drewnianą podstawą za pomocą systemu magnetycznego. Do zasilania urządzenie wykorzystuje technologię indukcyjną, która umożliwia również ładowanie smartfonów obsługujących tę technologię. Lampa może pracować 6 godzin dziennie przez 22 lata.

Kurtka z wbudowaną grzałką

Twórcy kurtki Flexwarm nazywają ją najmądrzejszą kurtką na świecie. Osobliwością kurtki jest obecność elementów grzewczych wbudowanych w plecy, klatkę piersiową i nadgarstki. Możesz zmienić temperaturę za pomocą aplikacji mobilnej kurtki.

READ
Jak przyciągnąć miłość do siebie: 6 wskazówek od Marilyn Kerro

Potrójny telefon z klapką

Projektant Kristian Ulrich Larsen przedstawił swoją wizję tego, jak powinny wyglądać nowoczesne telefony komórkowe. W tym celu stworzył własną koncepcję telefonu z trzema elastycznymi wyświetlaczami, które mogą pracować w różnych trybach.

Sterylizator powierzchni

Sterylizator ultrafioletowy Kitchen Sanitizing Wand jest w stanie zniszczyć wirusy, bakterie i zarazki z powietrza lub z powierzchni w zaledwie 10 sekund. Gospodynie docenią taki sterylizator!

Słuchawki pilota bezprzewodowego tłumacza

Ta niewielka słuchawka stanie się Twoim osobistym tłumaczem symultanicznym podczas rozmów z obcokrajowcami. Teraz o wiele wygodniej będzie podróżować po świecie!

Portowa ładowarka słoneczna

Port to urządzenie, które ładuje telefon za pomocą energii słonecznej. Dzięki przyssawce ładowarkę Port można łatwo przymocować do dowolnego okna w domu, w samochodzie, a nawet w samolocie.

Dwa w jednym: wrotki i deskorolka

Hammacher Schlemmer opracował ciekawy produkt o nazwie The Sidewinding Circular Skates, który jest rodzajem zarówno deskorolki, jak i rolek. Najważniejsze to zachować równowagę.

Telefon i zestaw słuchawkowy Bluetooth

Projekt Cambala jest jeszcze na etapie pomysłu, ale sam pomysł jest po prostu genialny – połączenie telefonu komórkowego i zestawu słuchawkowego bluetooth w jednej butelce. Kiedy telefon jest ściśnięty z boków, ze środka wystaje płatek słuchawki, który wkłada się do ucha. W ten sposób telefon zamienia się w bezprzewodowy zestaw słuchawkowy.

Bieżnia „podwodna”.

Jest to idealna maszyna dla osób powracających do zdrowia po kontuzji, ponieważ woda zmniejsza nacisk na ciało, jednocześnie budując mięśnie i spalając tłuszcz poprzez ćwiczenia aerobowe.

Skaner składu żywności

Z pewnością wszyscy chcemy wiedzieć, jakie produkty spożywcze spożywamy, zanim je kupimy lub zamówimy, ponieważ nasze zdrowie zależy od tego, co jemy. Skaner TellSpec analizuje informacje o składzie żywności w specjalnej aplikacji mobilnej.

Przenośna kopiarka Kopiuj i wklej

Nowy gadżet Kopiuj i Wklej to mała przenośna kopiarka z dwoma przyciskami. Przytrzymując dolny użytkownik skanuje żądany obraz do pamięci wewnętrznej, a przytrzymując górny drukuje go na absolutnie dowolnej powierzchni.

Elastyczny smartfon

Idea elastycznych smartfonów wisiała w powietrzu od lat. Portal to nowa generacja elastycznego supertelefonu, który można nosić na ramieniu jak opaskę fitness lub po prostu włożyć do kieszeni. Według wstępnych danych smartfon pojawi się z powłoką wodoodporną.

READ
Top 5 kobiecych imion, od których mężczyźni tracą głowy

Telefon z prawdziwą prognozą pogody

Nowa technologia z Windows Phone jest wciąż w fazie rozwoju. Zgodnie z ideą producentów, przezroczysty ekran telefonu wyraźnie i niesamowicie realistycznie pokazuje pogodę za oknem.

Czajnik przyszłości

MIITO to niesamowite urządzenie, które pozwala podgrzać dowolny płyn bezpośrednio w kubku. Możesz podgrzać dokładnie tyle płynu, ile potrzebujesz, poświęcając na to mniej czasu i energii.

Elektroniczne pióro dotykowe

Pióro Phree łączy się przez Bluetooth z telefonem lub tabletem. Możesz pisać na absolutnie dowolnej powierzchni, a tekst pojawi się na monitorze urządzenia elektronicznego.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: