14 prostych sztuczek, które odświeżą Twoje gadżety Raz, dwa, trzy

Każda współczesna osoba korzysta codziennie z co najmniej 2-3 gadżetów. I oczywiście cały ten sprzęt wymaga starannej, a co najważniejsze właściwej pielęgnacji.

Przetestowaliśmy już te 14 wskazówek pielęgnacyjnych na własnych urządzeniach i polecamy je naszym czytelnikom.

1. Wałek do ubrań usunie kurz z głośników

Wystarczy poprowadzić wałek wokół kolumny, a cały kurz się do niej przyklei. W niektórych przypadkach ta procedura nawet poprawia jakość dźwięku.

2. Słuchawki są łatwe do czyszczenia szczoteczką do zębów

Zamiast próbować usunąć brud z siatki słuchawek za pomocą wykałaczki, użyj nieużywanej szczoteczki do zębów. Połóż kawałek papieru lub ręcznik na stole, odwróć wkładki douszne do góry nogami i delikatnie wyszczotkuj je szczoteczką.

3. Brud z przewodów można usunąć zwykłą gumką

Doświadczenie pokazuje, że czyszczenie przewodów płynami zawierającymi alkohol może spowodować ich lepkość, a nawet awarię urządzenia. Wybierz alternatywę i ostrożnie usuń zabrudzenia zwykłą gumką.

4. Szczoteczka międzyzębowa to idealne narzędzie do czyszczenia gniazda słuchawkowego

Rozmiar tego pędzelka jest dokładnie taki sam jak gniazdo słuchawkowe, co czyni go nieodzownym zakupem. Uwaga: przed czyszczeniem złącza gadżet musi być wyłączony.

5. Użyj taśmy klejącej do wyczyszczenia klawiatury

Cały brud z powierzchni klawiatury natychmiast przykleja się do lepkiej strony taśmy i możesz się go pozbyć bez dodatkowego wysiłku.

6. Ekrany gadżetów najlepiej czyścić ściereczką z mikrofibry.

Ręczniki papierowe są surowo zabronione do czyszczenia gadżetów: mogą porysować ekran.

7. Filtry do kawy chronią ekran przed kurzem

Idealnie nadają się do czyszczenia, ponieważ nie pozostawiają włókien, co oznacza, że ​​nie rysują powierzchni ekranu.

8. Użyj prostej, domowej roboty podkładki do czyszczenia portów USB laptopa

Aby zrobić to proste urządzenie, będziesz potrzebować:

  • elastyczny sztyft lub płytka
  • Super klej
  • syntetyczny materiał czyszczący (np. rzep)

Do przygotowanej płytki przyklej kawałek materiału, którego szerokość powinna być dla wygody nieco węższa niż złącze usb. W takim przypadku lepiej jest posmarować krople kleju, aby nie było nierówności na powierzchni materiału. Po wyschnięciu kleju wyczyść wszystkie niezbędne styki.

9. Szybko i bez demontażu oczyść laptopa z kurzu za pomocą odkurzacza

Czyszczenie laptopa z kurzu w domu powinno dotyczyć przede wszystkim kratek wentylacyjnych, które znajdują się na spodzie komputera. Najlepszym urządzeniem do usuwania kurzu z tych otworów jest odkurzacz. Aby prawidłowo usunąć wszelkie zabrudzenia z urządzenia i jednocześnie nie zaszkodzić jego działaniu, postępuj zgodnie z następującym algorytmem:

  1. Wyłącz laptopa.
  2. Połóż go mocno na krawędzi, jak otwartą książkę.
  3. Weź zwykły odkurzacz i wyjmij jego dyszę.
  4. Rurę włączonego odkurzacza zbliżyć do kratki wentylacyjnej i przytrzymać przez 2-3 minuty.
READ
15 szafek łazienkowych, które pokochasz

10. Wykałaczka pomoże usunąć brud z portu ładowarki

Najczęstszym powodem, dla którego smartfon przestaje się ładować, jest brudne złącze ładowarki. Zwykła wykałaczka lub coś równie ostrego i drewnianego pomoże oczyścić port. Uwaga: w żadnym wypadku nie używaj do tego metalowych przedmiotów!

11. Wyczyść szklane ekrany telefonów i tabletów zwykłym papierem

Papier doskonale nadaje się tylko do czyszczenia szklanych ekranów, więc nigdy nie używaj go na powierzchniach plastikowych lub LCD. To kolejny świetny sposób na pozbycie się rys na ekranie tabletu lub telefonu. Rysy pocierać okrężnymi ruchami – w większości przypadków znikają po kilku minutach.

12. Usuń zadrapania z ekranu smartfona za pomocą pasty

Aby zapobiec uszkodzeniu smartfona podczas usuwania zarysowań, wyłącz zasilanie i ostrożnie zaklej taśmą maskującą wszystkie przyciski, otwory mikrofonów i porty na panelu przednim i bocznym. Następnie wyciśnij trochę kremu i przetrzyj okrężnymi ruchami ekran miękką ściereczką.

13. Prawidłowo wyczyść słuchawkę smartfona

Weź małą szczotkę o twardym włosiu, lżejszą benzynę lub alkohol i mały pojemnik do przechowywania płynu. Zanurz pędzel w naczyniu, a następnie wykręć go, wykonując pociągnięcia po dowolnej płaskiej powierzchni lub papierze. Lekko zwilżoną szczoteczką przetrzyj otwór głośnika płynnymi ruchami, aż będzie idealnie czysty. Jednocześnie upewnij się, że płyn w żadnym wypadku nie spadnie na ekran smartfona.

14. Usuń brud z głośnika i bocznych klawiszy smartfona szczoteczką do zębów

Oprócz pędzla nie potrzebujesz żadnych specjalnych środków czyszczących. Nie zaleca się czyszczenia otworów głośników za pomocą benzyny, ponieważ grozi to ich uszkodzeniem. Płynnymi i machającymi ruchami szczoteczki oczyść całą powierzchnię smartfona z brudu i kurzu nagromadzonego w trudno dostępnych miejscach w głośniku oraz między klawiszami. W ten sam sposób możesz wyczyścić tackę karty SIM.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: