14 innowacyjnych rzeczy, które urzekają funkcjonalnością i pomysłowością

Urządzenie do błyskawicznego tłumaczenia na żądany język, ładowanie biopaliwa do gadżetów i 12 innych mało znanych technologii z całego świata.

Zapewne zauważyłeś, że nasz świat rozwija się nierównomiernie. Pod pewnymi względami ludzkość poszła daleko do przodu, podczas gdy pod niektórymi wciąż pozostaje na poziomie początku XX wieku. Ale jest jedna rzecz na świecie, która rozwija się w zawrotnym tempie, a jest nią technologia. Każdego dnia naukowcy i badacze tworzą zadziwiające nowe technologie, które mogą zmienić nasz świat. I choć słyszymy o niektórych technologiach, wiele z nich pozostaje niezauważonych i mało znanych. Oferujemy Ci 20 takich technologii, o których niewiele osób słyszało.

1. Kompaktowy filtr wody LifeStraw

Świetny sprzęt podróżny, którego możesz używać zawsze i wszędzie, na przykład na kempingu.

LifeStraw to filtr przeznaczony do filtrowania wody, aby użytkownik mógł ją bezpiecznie pić. Filtr usuwa z wody 99,9999% pasożytów i bakterii. Może to być bardzo przydatne dla podróżników i odkrywców. Dzięki temu filtrowi nie będziesz się bał, że na wędrówce zabraknie Ci wody. W końcu można pić wodę z jezior, rzek, a nawet kałuż.

2. System ochrony termicznej promu kosmicznego w postaci płytek, które mogą rozpraszać ciepło tak szybko, że można je odebrać kilka sekund po tym, jak znalazły się w środowisku o temperaturze 1200 stopni

(Zdjęcie 1) Prom kosmiczny Columbia z płytkami systemu ochrony termicznej (TPS) zainstalowanymi w całym korpusie promu. (Zdjęcie 2) Powiększony widok płytek. (Zdjęcie 3) Bloki materiału użytego w płytkach termicznych wahadłowca.

Prom kosmiczny był jednym z największych osiągnięć inżynieryjnych NASA. Agencja kosmiczna musiała rozwiązać niezliczone małe problemy podczas tworzenia statku kosmicznego, aby bezpiecznie dostarczyć prom w kosmos. Co więcej, inżynierowie nigdy wcześniej nie napotkali wielu problemów, w szczególności problemu silnego nagrzewania się obudowy. Dlatego musieli zaprojektować zewnętrzną część promu tak, aby była odporna na ciepło.

NASA eksperymentowała z licznymi materiałami termoizolacyjnymi, aby opracować płytki zewnętrzne na kadłub statku kosmicznego. W rezultacie inżynierowie i naukowcy opracowali płytkę izolacyjną LI-900. Płytki składają się głównie ze szkła kwarcowego (94% piasek kwarcowy + powietrze). Zewnętrzne płytki wahadłowca zostały wykonane z LI-900 i pokryte białą lub czarną izolacją, aby wytrzymać różne temperatury. Szkło krzemionkowe i powietrze są wyjątkowo słabymi przewodnikami, jeśli chodzi o ciepło. To sprawia, że ​​są doskonałymi izolatorami i jako takie zostały wykorzystane do produkcji płytek izolacyjnych wahadłowych.

Podczas eksperymentu, podczas testów płytek LI-900, które odbyły się w Kennedy Space Center w USA, zostały one wygrzane do 1200 stopni w piecu. Ale zaraz po wyjęciu kafelków z piekarnika natychmiast się ochłodziły, dzięki czemu materiał był obsługiwany gołymi rękami w ciągu zaledwie kilku sekund. Wszystko to dzięki temu, że materiał LI-900 bardzo szybko odprowadza ciepło.

READ
Niepowtarzalna uroda kobiet z różnych stron świata

Nawiasem mówiąc, podobne materiały izolacyjne wykonane z tlenku krzemu zastosowano również na kadłubie rosyjskiego statku kosmicznego Buran, który powstał w czasach sowieckich.

3. Ładowanie biopaliwa za gadżety

Po prostu użyj małych gałęzi lub liści, które znajdziesz w dowolnym miejscu w lesie, i możesz rozpalić ogień, który ten techniczny gadżet użyje do wygenerowania energii elektrycznej potrzebnej do ładowania urządzeń elektronicznych podczas biwakowania. Dzięki temu urządzeniu możesz ładować telefony i jednocześnie podtrzymywać ogień. BioLite CampStove gotuje jedzenie i ładuje gadżety przy użyciu wyłącznie patyków i gałązek, bez użycia tradycyjnych palnych źródeł energii.

4. Richard Browning zaprojektował prawdziwy kombinezon Iron Mana, używając części wydrukowanych w 3D, pięciu silników odrzutowych i specjalistycznej elektroniki. Skafander, wbrew grawitacji, może latać z prędkością 51 kilometrów na godzinę i osiągnąć wysokość 3600 metrów.

Gravity Industries zaczęło sprzedawać swoje kombinezony Iron Man w zeszłym roku. Zostały zaprojektowane przez założyciela Gravity Industries Richarda Browninga. Każdy kombinezon jest wyposażony w pięć silników odrzutowych – dwa na każdym ramieniu i jeden na plecach. Po zapięciu skafandra może latać z prędkością do 50-51 km na godzinę. Może również podnieść osobę na wysokość 3600 metrów. Jedyną wadą garnituru jest jego cena. Kombinezon lotniczy Gravity Industries kosztuje 443 000 dolarów.

Richard Browning mówi, że to nie Iron Man zainspirował go do stworzenia garnituru, ale chęć udowodnienia, że ​​człowiek potrafi latać.

Kostiumy są sprzedawane przez Gravity Industries za pośrednictwem londyńskiego domu towarowego. Jeśli ludzie nie chcą kupować, ale chcą tylko spróbować, mogą nauczyć się latać za jedyne 39 000 USD. Jedynym problemem jest to, że w tej chwili skafander może pozostać w powietrzu tylko przez trzy do czterech minut. Mam nadzieję, że Browning wymyśli sposób na dłuższe unoszenie skafandra w powietrzu.

5. Inteligentne pióro Sky Wi-Fi

Ten długopis przechowa wszystko, co rysujesz lub piszesz elektronicznie. Gadżet może przechowywać dane do 8 GB.

6. Opracowano hybrydowe boczniaki, które mogą konsumować i przetwarzać plastik. Nie zachowują w sobie toksyczności plastiku i mogą być spożywane jako żywność.

Ostatnie badania wykazały, że w oceanie znajduje się około 250 ton plastiku. Plastik stał się największym problemem, z którym od dawna boryka się środowisko. Najgorsze jest to, że sytuacja się pogarsza. Wraz ze wzrostem światowej populacji problem z plastikiem rośnie wykładniczo. Ale na końcu tunelu może być światło.

READ
5 cech poszukiwanych kobiet, które ukrywają przed wszystkimi

W 2012 roku niektórzy studenci Uniwersytetu Yale odkryli bardzo rzadki rodzaj grzyba zwany Pestalotiopsis microspora. Ten grzyb może przetrwać na samym poliuretanie (głównym składniku plastiku). Zespół z Yale odkrył również, że grzyb może żyć bez tlenu, co oznacza, że ​​może łatwo rosnąć na dnie wysypiska odpadów z tworzyw sztucznych. Pestalotiopsis mikroporów nie sam. Istnieją inne grzyby, które mają tę samą zdolność. Ale najbardziej zdumiewające jest to, że po przetworzeniu plastiku przez grzyby można je jeść bez żadnego niebezpieczeństwa.

Projektantka Katharina Unger współpracowała z Julią Keisinger i Uniwersytetem w Utrechcie, aby stworzyć system, który będzie hodował i hodował grzyby pochłaniające plastik. System wygląda jak mini-fabryka. Pierwszym krokiem jest umieszczenie plastiku w komorze aktywacyjnej. Do sterylizacji plastiku używa się światła ultrafioletowego, a następnie umieszcza się go w agarowym pudełku w kształcie jajka. Grzyb jest następnie dodawany do pojemnika. Następnie grzyb powoli zaczyna wchłaniać plastik. W tej chwili całkowite rozłożenie plastiku zajmuje kilka miesięcy, ale naukowcy pracują nad przyspieszeniem tego procesu.

7. Urządzenie do tłumaczenia języków obcych w czasie rzeczywistym

Nie, to nie jest koncepcja ani wersy z powieści fantasy. Możesz już kupić to urządzenie. Wyobraź sobie, że planujesz wyjazd do innego kraju, ale nie masz czasu na naukę trudnego języka. Zamiast wydawać dużo pieniędzy i czasu na naukę języka, kup ten gadżet.

Zasada działania urządzenia jest prosta: słyszy słowa, rozpoznaje język, tłumaczy je i przekazuje do ucha za pomocą mowy komputerowej. Dzięki temu możesz komunikować się w czasie rzeczywistym w swoim ojczystym języku, zwłaszcza jeśli druga osoba zna Twój.

Urządzenie składa się ze słuchawek Pilot, które są połączone z aplikacją na smartfonie. Program łączy się przez Internet z systemem tłumaczeń w chmurze.

Aha, bałagan w mieszkaniu pozostał po naszym ślubie. Nie jest tak pożądane, aby go posprzątać . Byłoby wspaniale, gdyby został dla ciebie usunięty. A wiecie… całkiem niedawno pomyślałem o robocie – odkurzaczu, który sam jeździ po mieszkaniu i sprząta. Właściwie dlaczego nie kupić takiego cudu :-).

W poszukiwaniu innowacyjnych technologii natknąłem się na sklep internetowy, który sprzedaje różne nowoczesne i nowomodne produkty technologiczne. Nawet nazwa strony mówi sama za siebie – „31. WIEK” (www.31BEK.ru)

READ
7 cech, które według facetów sprawiają, że jesteś magnesem

Teraz proponuję spojrzeć na 30 najbardziej niezwykłych, najbardziej innowacyjnych i najciekawszych produktów z 31. witryny VEK.

Jak napisano na samej stronie, 31 VEK to federalna sieć detaliczna w Rosji, która działa na rynku od 2008 roku. Głównym atutem firmy jest niezwykła gama produktów, w której zastosowano najnowsze technologie z zakresu bezpieczeństwa, komfortu i zdrowia ludzi. Różne nowości elektroniki, które pojawiają się w centrum światowych technologii – Azji, są szybko monitorowane przez 31 specjalistów VEK i dostarczane do nich, często wcześniej niż do innych sklepów w kraju.

Większość towarów pod marką 31st Century posłuży jako niezapomniany, oryginalny, a co najważniejsze praktyczny prezent, ponieważ osoba, która go otrzymała, najprawdopodobniej jeszcze o nim nie słyszała.

Było kilka słów o firmie, a teraz przejdźmy do mojego wyboru najbardziej nietypowych i ciekawych produktów :-). Pełne opisy produktów można znaleźć pod linkami w tytułach.

01. Gadający odkurzacz robota. Niezastąpiona rzecz dla oszczędzających czas. Specjalny robot posprząta Twoje mieszkanie o ustalonej przez Ciebie godzinie lub według własnego uznania (za pomocą czujnika kurzu). Dzięki swojej konstrukcji może czołgać się między stołami i krzesłami. Najpopularniejszą marką robotów odkurzających jest DeeBot, na przykład pierwszy mówiący robot odkurzający DeeBot D73

02. Mini lodówka z głośnikami. Lodówka działająca zarówno z sieci jak i z gniazda zapalniczki samochodowej. Jest w stanie nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać. W pokrywie lodówki wbudowane są również głośniki pierwszej klasy.

03. Telefon wideo. Ten wielofunkcyjny telefon wideo pozwoli Ci nie tylko zobaczyć rozmówcę, ale także zatruwać zdjęcia, grać w gry.

04. Monitor snu. Świetny produkt dla osób cierpiących na zaburzenia snu. Urządzenie rejestruje wszystkie dźwięki wydawane przez osobę we śnie (aktywacja dźwiękiem), a także ruchy osoby śpiącej (przewroty po drugiej stronie itp.). Dzięki temu właściciel urządzenia będzie mógł określić zależność jakości snu od różnych czynników: temperatury, późnego/wczesnego zasypiania itp. W przyszłości na wyświetlaczu LCD będzie wyświetlany monitoring dźwięków i ruchów człowieka przez cały sen w postaci wykresów.

05. Okulary wideo z wbudowanym odtwarzaczem multimedialnym. Te wielofunkcyjne okulary ze słuchawkami służą nie tylko do oglądania filmów, możesz słuchać muzyki, czytać książki, przeglądać zdjęcia. Producenci twierdzą, że nosząc takie okulary, tworzysz efekt, jakbyś patrzył na 40-calowy monitor z odległości 2 metrów.

READ
10 objawów wskazujących na problemy z nerkami

06. Interaktywny dekoder telewizyjny „Virtual Fitness”. Sport i zabawa to świetne połączenie, aby schudnąć i nie pracować zbyt ciężko. Dekoder można podłączyć do telewizora lub monitora (z wejściem AV). Przed rozpoczęciem gry na stopy gracza zakładane są specjalne elastyczne bransoletki – „tagi”. Dostępnych jest wiele gier

07. Miniaturowa, samodzielna ładowarka do telefonów komórkowych w długopisie. Jak często znalazłeś się w sytuacji, w której pilnie potrzebujesz zadzwonić, ale Twój telefon komórkowy jest rozładowany? Z tym produktem to się nie stanie. Zawiera złącza do telefonów komórkowych 5 światowych marek

08. Dynamika podróży. Te głośniki turystyczne są umieszczone w eleganckiej wodoodpornej kamizelce.

09. Zegar z wbudowanym czujnikiem Geigera-Mullera. Niezwykłe zegarki przydadzą się każdemu, kto monitoruje swoje zdrowie. Pokazuje poziom promieniowania.

10. Wyszukaj urządzenie. Zaprojektowany, aby śledzić lokalizację ważnego dla Ciebie obiektu lub ulubionego zwierzęcia. Na przykład, jeśli to urządzenie jest noszone na obroży twojego zwierzaka, a on wyszedł z określonej strefy, urządzenie daje sygnał i pomaga go znaleźć.

11. Symulator dołączonego telewizora. Zaprojektowany, aby chronić Twój dom. O zmroku to urządzenie włącza się automatycznie, a 5 różnych diod LED tworzy efekt włączenia telewizora, co odstrasza złodziei.

12. Ruchoma kamera robota z pilotem. Każdy może wymyślić sposób na wykorzystanie tego urządzenia :-). W głowę robota wbudowana jest kamera, która przesyła przechwycony obraz i dźwięk do pilota.

13. Bezprzewodowa niania elektroniczna z technologią cyfrowej transmisji informacji. Zestaw uruchamiany jest głosem np. płaczące dziecko

Trzy technologie wykrywania zamiarów przestępczych: termiczna, wibracyjna, akustyczna. System wysyła zarówno SMS-y na 3 zaprogramowane telefony, jak i wykonuje na nie połączenia z możliwością późniejszego odsłuchu pomieszczenia, w którym znajduje się ten alarm.

15. Autonomiczny system bezpieczeństwa do montażu na suficie. W przypadku nieautoryzowanego otwarcia garażu włącza się syrena i błysk, co odstrasza złodziei.

16. Miniaturowy wentylator USB na biurko. Będzie wspaniałym prezentem dla osoby, która tak często siedzi przy komputerze w gorących biurach.

17. Budzik antystresowy „Piłka nożna”. Świetny prezent dla tych, którzy wstają w złym humorze :-). Aby wyłączyć budzik, musisz uderzyć nim w ścianę.

18. Łyżka z wbudowaną wagą. Idealny dla tych, którzy podążają za swoją sylwetką. Teraz możesz zważyć cukier, mleko, śmietanę, przyprawy, masło i inne produkty.

19. Autonomiczny reflektor LED z panelem słonecznym. Ta lampa będzie nieodzowną rzeczą na Twoim podwórku. Przechwytuje ruch ciepłych przedmiotów (osoby, samochodu) i włącza się. Cechą charakterystyczną jest zdalny panel słoneczny o długości 5 metrów, który można zainstalować na dachu domu.

READ
20 całkowicie zwykłych rzeczy, których nigdy wcześniej nie widziałeś

20. Urządzenie antywłamaniowe „Szczekający pies-2”. Ma on na celu nie ostrzeganie złodzieja o lokalu, ale zapobieganie penetracji. To urządzenie jest wyposażone w czujnik mikrofalowy, który jest w stanie określić przez ściany, że dana osoba znajduje się w pobliżu. Po uruchomieniu słychać głośne szczekanie psa, a złodziej najprawdopodobniej będzie się bał wejść do twojej daczy.

21. Urządzenie „Antison” dla kierowców. Reaguje na pochylenie głowy w dół, wywołując alarm. Ratuje ci życie, jeśli często musisz jeździć sennie podczas jazdy

22. Uniwersalny odstraszacz ultradźwiękowy stacjonarny. Doskonałe urządzenie do odstraszania owadów, gryzoni, karaluchów i innych niechcianych stworzeń w twoim wiejskim domu, domku. Dzięki „pływającej” częstotliwości ultradźwięków działa na układ nerwowy różnych owadów i gryzoni.

23. Stacjonarny odstraszacz owadów. Wysoką wydajność urządzenia osiągnięto dzięki 2 technologiom: promieniowaniu ultradźwiękowemu, które jest niewygodne dla owadów oraz żółtemu światłu specjalnej lampy

24. Elektroniczny licznik podłogowy liczby pompek. Piękny tren
ep, który pozwoli Ci poznać całkowitą liczbę pompek, wysiłek włożony w kg.

25. Zestaw do awaryjnego ładowania telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych, PSP. Przeznaczony do ładowania różnych urządzeń z sieci, zapalniczki samochodowej, a nawet z energii słonecznej za pomocą baterii słonecznej!

26. Filtr biurkowy do oczyszczania powietrza. Idealny dla osób dbających o zdrowie. Trzy technologie oczyszczania powietrza.

27. Osobiste planetarium. Zaprojektowany do odtwarzania mapy gwiaździstego nieba (2 wymienne wkłady: półkula północna i południowa) na ścianie lub suficie w ciemnym pomieszczeniu. Może służyć zarówno do stworzenia relaksującej i romantycznej atmosfery w mieszkaniu, domu, jak i do demonstracji konstelacji w szkołach, instytutach

28. Wesoły stróż. Urządzenie jest przeznaczone do odtwarzania krótkiej wiadomości, którą sam nagrywasz. Wbudowany w oko czujnik ruchu odtwarza wiadomość. Za pomocą macek stróża możesz umieścić go w dowolnym miejscu. Nadaje się do wysyłania krótkich wiadomości.

29. Budzik z tarczą. Szczególnie dla śpiochów. Budzik nie wyłączy się, dopóki nie trafisz w cel z pistoletu laserowego

30. Autonomiczny przenośny tępiciel owadów latających. Dobre urządzenie na wycieczki krajoznawcze. Dzięki specjalnej poświacie i wbudowanemu wentylatorowi ssącemu urządzenie szybko niszczy owady.

Te innowacyjne produkty są dostępne na 31. stronie VEK. Przyszłość tuż za rogiem Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, proponuję obejrzeć ciekawy film o przyszłości

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: