13 pomysłów na zwiększenie przestrzeni dzięki regałom

Oczywiście nie będziemy mogli przesuwać ścian, ale wizualne zwiększenie przestrzeni za pomocą trików projektowych jest całkiem możliwe.

767_large

Małe pokoje są problemem w większości mieszkań w rosyjskim standardzie. Wydaje się, że jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że za 10-15 mkw. metrów od salonu trzeba zmieścić sofę, fotel i szafę, a także telewizor i stojak. Poszukajmy razem sposobów, aby nasz mały pokój był szerszy, bardziej przestronny i wygodniejszy.

1. Używamy tylko pastelowych i jasnych kolorów

Kiedy dopiero zaczynasz planować remont i projektować swój nowy salon, zapomnij o ciemnych lub zbyt jasnych kolorach. Wybieraj tylko jasne, delikatne, mleczne i neutralne odcienie: odbijają światło, nadają wnętrzu miękkości i przytulności, wypełniają pomieszczenie powietrzem i w efekcie optycznie powiększają przestrzeń. Ponadto jasne kolory nigdy nie męczą ani nie drażnią.

2. Przyklejamy tapetę z dużym ornamentem

Uważa się, że mały rysunek zawęża granice pomieszczenia, a duży, przeciwnie, rozszerza się. Dlatego staramy się wybierać tapety z dużymi i oryginalnymi nadrukami.

3. Użyj paska

Pamiętaj o złotej zasadzie: pionowy pasek rozciąga się na wysokość, a poziomy na szerokość (nawiasem mówiąc, ta zasada jest bardzo ważna przy wyborze ubrań z nadrukiem w paski). Dlaczego nie wykorzystać tej cudownej właściwości listwy i nie „rozciągnąć” pomieszczenia we wszystkich kierunkach? Zapraszam do stosowania pasków na dywanie, tapecie, zasłonach lub meblach.

4. Zasłony dobieramy do koloru ścian

Aby pokój wydawał się nieco większy, powieś zasłony w kolorze ściany. Na przykład różowa tapeta – różowy tiul. Wtedy pokój wyda się większy.

5. Mocujemy gzyms do samego sufitu

Sufity staną się wyższe, a pokój – więcej, jeśli powiesisz gzyms sufitowy w salonie. Zasłony, które zaczynają się od samego sufitu, optycznie „rozciągną” ściany i zwiększą wolną przestrzeń.

6. Rozglądamy się za parapetem

Idealnie zamień parapet w pełnoprawne miejsce do wypoczynku. Na przykład rozszerz go podczas napraw, a następnie udekoruj miękkim kocem i poduszkami. Dzięki temu wizualnie przesuniesz granice swojego salonu.

7. Dodanie więcej światła

Właściwe oświetlenie to klucz do dobrego projektu. Im więcej światła, tym więcej przestrzeni, objętości i dobrego nastroju. Umieść piękne lampy podłogowe w małym salonie, zawieś kinkiet, kup oryginalny żyrandol z 5-6 żarówkami, a wnętrze będzie mieniło się zupełnie innymi kolorami.

READ
Horoskop pozytywny: O postaci z humorem

8. Stawiamy wysokie stojaki, mocujemy półki do sufitu

Innym sposobem na wizualne powiększenie pomieszczenia jest ustawienie wysokich półek lub podwieszenie kilku półek w rzędzie aż do sufitu. Jednocześnie nie przeciążaj półek przedmiotami – niech część z nich pozostanie pusta.

9. Wiszące lustra

Chyba absolutnie każdy wie o cudownej zdolności luster do zwiększania przestrzeni. Stosujmy lustra zawsze i wszędzie: rozwieszamy je wokół naszego małego salonu i obserwujemy, jak „rośnie”.

10. Stawiamy meble szklane

Szklane meble to must have w małym salonie. Z jednej strony jest funkcjonalny, z drugiej nie obciąża przestrzeni. Tym samym śmiało zastępujemy drewniany stół kanapą szklaną.

11. Używamy przekształcania mebli

Jeśli masz małe mieszkanie, przekształcanie mebli jest prawdziwym zbawieniem. Składane stoły i krzesła, wysuwane sofy, składane półki – wykorzystamy wszystko, co da się zwinąć i rozłożyć.

12. Zwolnij okna

Postaraj się, aby Twoje parapety nie były zaśmiecone ciałami obcymi. Świetnie, jeśli przestrzeń przy oknach jest całkowicie wolna (z wyjątkiem pkt 6): bez kwiatów, książek, wazonów, pudełek. Głównym zadaniem okien jest przepuszczanie światła, aby nic go nie blokowało. Maksimum, na które możesz pozwolić, to jasny przezroczysty tiul i kilka małych pamiątek.

13. Wieszamy duże obrazy – usuwamy drobne akcesoria

Uważa się, że duże oryginalne obrazy wizualnie zwiększają objętość wnętrza, a drobne szczegóły rozbijają je na kawałki i zaśmiecają przestrzeń. Dlatego zamiast małego uroczego obrazka wieszamy na ścianie wielkoformatowe awangardowe płótno. I podziwiamy je na długie wieczory.

Oferty ze sklepu internetowego Lative :

Mamy nadzieję, że znalazłeś pomysły, które zainspirują Cię do stworzenia wymarzonego salonu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: