13 idealnych półek spiżarni do Twojej kuchni

Możesz bać się otworzyć spiżarnię, ponieważ jest tak zdezorganizowana, że ​​​​przygnębiająca, ale możesz też szybko odwrócić sytuację dzięki odpowiednim półkom.

Zazwyczaj spiżarnie są wypełnione różnymi rzeczami, takimi jak żywność w puszkach i pakowana, przekąski, zioła, oleje i wina, drobny sprzęt, książki kucharskie, wszelkiego rodzaju miski, papierowe talerze i kubki oraz wiele innych rzeczy, które nie mają miejsce w kuchni.

Roztwór

Typowy układ budynków mieszkalnych w irracjonalny sposób wykorzystuje już niewielką przestrzeń mieszkalną. Jest to szczególnie odczuwalne u Chruszczowa. Wąski korytarz łączy małe przestrzenie mieszkalne i spoczywa na 1 mkw. m. spiżarnia. Łazienki są za małe nawet na nowoczesną pralkę, a miniaturowe kuchnie rzadko pozwalają na postawienie „większej” lodówki i po prostu tęsknie za sobą za dwoje dorosłych osób.

W tak dotkliwym niedostatku przestrzeni, nieistotne przedmioty szybko wypełniają formalną spiżarnię Chruszczowa. Potem balkon i piwnica są już wypełnione rzeczami. Zmniejsza to oświetlenie pomieszczeń, utrudnia wyjście na balkon lub przechowywanie zapasów ziemniaków, jeśli rzeczy gromadzą się w piwnicy. Aby rozprowadzić rzeczy i zwolnić miejsce, pomoże dobrze dobrany projekt spiżarni. Aby go stworzyć, musisz określić, co w mieszkaniu wymaga więcej miejsca.


Szafka wolnostojąca na zamówienie

W przypadku braku spiżarni lub wolnej niszy do jej organizacji, na zamówienie można wykonać specjalną szafkę. Można go postawić w kuchni lub przedpokoju.

Zobacz też: Białe drzwi z czarnym szkłem we wnętrzu. Przegląd zdjęć zastosowania białych drzwi we wnętrzu mieszkań

W takim przypadku możesz zaprojektować spiżarnię, składającą się z materiału podobnego do wystroju Twojego domu.

Lokalizacja i wydajność

Umiejscowienie spiżarni w mieszkaniu również wpływa na jej efektywność. Jeśli spiżarnia jest blisko kuchni, można tam umieścić naczynia nawet do codziennego gotowania, a jeśli jest blisko łazienki, łatwiej jest umyć się w samochodzie, chociaż w przeciwnym razie wodę można dostarczać i spuszczać po prostu za pomocą węży . Możesz dać tak użyteczną przestrzeń na biuro, jeśli jesteś bardzo schludną osobą, która może odmówić miejsca, w którym można umieścić tak dużą liczbę różnych przedmiotów. Pomysły te zostaną omówione bardziej szczegółowo poniżej.

Pranie ze spiżarni

Mała łazienka – to jest powód, aby zorganizować pranie bezpośrednio w spiżarni, jeśli znajduje się nie za daleko od odpływu wody. Nie zabraknie również małych koszy do przechowywania czystej bielizny oraz pojemników do przechowywania brudnych ubrań. Drzwi spiżarni można wyposażyć w wieszak na ręczniki, a proszki i odżywki idealnie zmieszczą się na dodatkowych półkach. Ta opcja projektowania pozwoli zaoszczędzić dodatkowe metry w mieszkaniu.

READ
10 świetnych pomysłów na łazienkę, które nie zajmą dużo miejsca

Powiązany artykuł: Cegła dekoracyjna we wnętrzu domu (30 zdjęć)

Gdzie przechowywać odkurzacz i ściągaczkę?

Postawienie odkurzacza lub mopa w rogu pokoju po sprzątnięciu mieszkania zdecydowanie nie jest dla Chruszczowa lepszym rozwiązaniem pod względem estetycznym. Spiżarnia doskonale nadaje się do przechowywania detergentów, zakurzonych szczotek i nieporęcznych odkurzaczy. Zawieś kilka haczyków na ścianie, aby zabezpieczyć mop, i powieś kieszenie z tkaniny na drzwiach szafy do przechowywania rękawic, szczotek i środków czyszczących. Tak więc za 2 mkw. m. w Chruszczowie możesz umieścić wszystkie narzędzia domowe.

Racjonalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Umieść duże pojemniki na górnej półce i przesuń do przodu, aby uzyskać łatwy dostęp. Wykorzystaj przestrzeń za tymi pojemnikami do przechowywania przedmiotów, które nie są często używane. Zawieś małe, powlekane tworzywem sztucznym druciane kosze dowolnej wielkości na drzwiach lub ścianie, aby przechowywać konserwy i przyprawy.

Pomieszczenie biurowe i gospodarcze

Jeśli w Chruszczowie nie ma miejsca do pracy, stwórz je w spiżarni. Jasna kolorystyka i minimalistyczny design będą doskonałym rozwiązaniem przy tworzeniu biura na zapleczu. Oświetlenie jest niezbędne do pracy. Trzeba go wychować. Wygodniej jest wyposażyć w nią spiżarnię o powierzchni 2 m kw. Powiesić kilka półek na dokumenty, plastikową tablicę na wykresy i korkowy stojak do naklejenia naklejek z terminem i uzasadnienia wysokiego tytułu biura w Chruszczowie.

Organizacja mini gabinetu w spiżarni

Aby zorganizować małe miejsce pracy w spiżarni, nie trzeba być mądrym. Wystarczy, że jedna półka będzie szersza niż zwykle. W takim przypadku będzie służył jako biurko. Wystarczy tylko dodać krzesło lub mini krzesło. Tutaj możesz wypisać recepty, wypełnić wszelkie rachunki lub dokumenty. Nie zapomnij o organizacji wystarczającego poziomu oświetlenia.

Oczywiście, jeśli twoja spiżarnia ma okno, jest to najlepsza opcja. W takim przypadku wystarczy, że użyjesz lampy stołowej w ciemności.

Szafa nie jest potrzebna

Sypialnia – świetne miejsce do spania, a nie do szafy z futrem i butami. Spiżarnia, nawet 2 mXNUMX jest bardziej przestronna niż większość szaf, co czyni ją doskonałą garderobą. Projekt spiżarni musi być ukształtowany na podstawie liczby ubrań. Najlepszym rozwiązaniem byłyby dwa lub trzy pręty (rury) ułożone od ściany do ściany, z kilkoma wieszakami. Do czapek potrzebna jest specjalna półka, w przeciwnym razie mogą się marszczyć, a nawet po prostu spaść na podłogę. Przydatne stojaki, na których można położyć pościel. Przyda się też oświetlenie. Aby sama garderoba zajmowała mniej miejsca, jej drzwi można wykonać przesuwne, a same drzwi można wykonać w formie solidnej tafli lustra. Rezultatem jest szafa wnękowa w mieszkaniu.

READ
5 najbardziej kreatywnych znaków zodiaku

Ładny wystrój spiżarni?

Szafa nie musi być nudna. Możesz użyć naklejek ściennych z dowolnym motywem, który Ci odpowiada. Na przykład owoce, warzywa, makarony czy kubki do kawy. Przymocuj zasilane bateryjnie diody LED na dole niektórych półek, aby uzyskać lepsze oświetlenie.

Wśród opisanych propozycji stworzenia i uporządkowania spiżarni znajdziesz pomysł na swoją kuchnię.

Zobacz też: Ciemne zasłony: 150 zdjęć projektów, pomysły na wybór odcienia, zasady łączenia w nowoczesnym wnętrzu

Wymyśl własny projekt, aby stworzyć idealną spiżarnię, która zainspiruje Cię w kuchni.

Podobał Ci się nasz artykuł? Podziel się swoją opinią w komentarzach!

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym

Gdzie przechowywać zabawki?

Jeśli w mieszkaniu pojawiają się dzieci, ich zabawki pojawiają się wszędzie. Im starsze dziecko, tym więcej ma zabawek, które trzeba gdzieś przechowywać. Najlepszym miejscem do tego byłaby przerobiona spiżarnia.

Pudełka na zabawki, półki, tapety, które wybierze dziecko, drążki do ubranek dla dzieci racjonalizują 1-2 mXNUMX spiżarni w Chruszczowie.

Jak urządzić miejsce w kuchni?

kuchnia to środowisko pełne akcji. I miejsce na odpoczynek. Aby atmosfera była jeszcze bardziej nieformalna i więcej miejsca do gotowania, musisz usunąć niektóre ograniczenia w spiżarni. Możesz zwolnić dodatkową przestrzeń w kuchni, przenosząc nieporęczne szafki kuchenne do spiżarni. Przechowywane w nich zboża luzem należy wlewać do podpisanych pojemników, ale lepiej jest umieścić konserwację na dnie spiżarni – im bliżej podłogi, tym zimniej. Może się tam również udać robot kuchenny. Półki z przyborami takimi jak garnki i patelnie można również przenieść do spiżarni w mieszkaniu.

Powiązany artykuł: Projekt kuchni z salonem w kawalerce o powierzchni 30 mXNUMX

Spiżarnia w kuchni? To jest prawdziwe

Z pewnością w jakimś amerykańskim filmie widziałeś więcej niż raz dużą szafkę kuchenną, w której znajdują się całe systemy przechowywania przypraw, olejów, sosów. Czy myślisz, że dzieje się to tylko w filmach? Zupełnie nie. Takie systemy przechowywania są niezwykle popularne w ogromie naszego kraju. W końcu jest to bardzo wygodny sposób na uporządkowanie tych przedmiotów, które są potrzebne na co dzień w kuchni. Jeśli chodzi o projekt, możesz wybrać szafę-spiżarkę w tym samym kolorze co elewacje zestawu kuchennego. Jednak kontrast jasnego pomieszczenia kuchni i wewnętrznych półek w ciemnych kolorach będzie dobrze wyglądać.

READ
Jak poprawić jakość i stan swoich mebli bez dodatkowych kosztów

Szafa-spiżarnia może być wykonana w dowolnej modyfikacji. Możliwy jest nawet kształt półokrągły – tutaj można umieścić wiele przedmiotów. Jeśli planujesz przechowywać tutaj szklane butelki, rozważ zakup cienkich drewnianych ograniczników. Stworzą mini komórki, które będą wygodne do umieszczenia każdego przedmiotu.

Gdzie umieścić taką szafkę? Jeśli masz przynajmniej małą niszę narożną, nie ma żadnego problemu. To świetne miejsce do zainstalowania szafy na spiżarnię. Oczywiście w środku będzie mniej wolnego miejsca niż w pełnej szafie. Ale ważne jest, aby prawidłowo wykorzystywać nawet każdy nowy centymetr do organizowania systemów pamięci masowej.

Przeczytaj Dobry, znajomy film „Stary Nowy Rok”

Proces przechowywania żywności można przeprowadzić na różne sposoby. Niektórym wystarczą małe półki, na których można umieścić pojemniki do przechowywania drobnych przedmiotów i dużych naczyń, podczas gdy ktoś woli system zamówiony. Na przykład obecność małych półek na drzwiach, w których wygodnie będzie przechowywać różne słoiki i butelki. Całkiem możliwe jest uzupełnienie już istniejącego „nadzienia” szafki małymi metalowymi półkami. Znalezienie ich nie będzie trudne w sklepach ze sprzętem lub sprzętem.

Rozwiązania uniwersalne

Niektóre rozwiązania dla różnych typów spiżarni są dobre dla każdego. Na przykład przesuwne drzwi przesuwne lub drzwi harmonijkowe będą równie rozsądne w przypadku każdego projektu spiżarni w Chruszczowie, ponieważ zwalniają dużo miejsca i są bardziej funkcjonalne niż zwykłe drzwi. Pomyśl o 2 mkw. m. spiżarnia jako część przestrzeni życiowej i uczynić z niej pojemny stylowy pokój, a nie pomieszczenie techniczne. Mieszkanie w zwykłym Chruszczowie stanie się przestronne, jeśli nie boisz się użyć kilku metrów kwadratowych. metrów do przechowywania większości rzeczy.

Nie szukaj gotowych rozwiązań

Półki mogą mieć różne rozmiary, nie ma sensu wieszać wyjątkowo dużych, ponieważ zajmie to dużo miejsca. Jeśli korytarz jest zbyt mały, to pomieszczenie o powierzchni 1-1,5 metra kwadratowego. m. w mieszkaniu może być narożnik, aby zaoszczędzić miejsce. Toaleta może zostać powiększona o niszę w ścianie, umieszczając tam wbudowane półki. Jeśli zamierzasz przechowywać ciężką odzież wierzchnią, lepiej zadbać o niezawodność mocowań prętów. Czasami rozwiązania dla różnych spiżarni w mieszkaniu można łączyć, jeśli dla każdego przedmiotu z góry zostanie ustalone miejsce i półka. Tak więc całkiem możliwe jest przechowywanie odzieży wierzchniej za pomocą mopów.

READ
10 małych prawd, które pomogą Ci uporządkować dom

styl wizualny

Ponieważ spiżarnia to pomieszczenie o powierzchni 1-2 metrów kwadratowych. m. w mieszkaniu lepiej jest stosować jasną kolorystykę w aranżacji wnętrz, bez przeciążania ciężkimi elementami wizualnymi. Poza powłoką lustrzaną drzwi mogą być wykonane z malowanej tkaniny lub półprzezroczystego szkła. Jeśli pomieszczenie nadal okazuje się małe, funkcjonalność można osiągnąć dzięki składanym półkom lub haczykom. Mogą powiesić narzędzia lub małe zestawy naprawcze.

Powiązany artykuł: Wnętrza z różnymi regałami: rodzaje i ich zastosowania

Ze względu na specyfikę układu niektóre spiżarnie w mieszkaniu są bardzo głębokie. To komplikuje ich użycie. W takich niszach można zamontować obszerne szuflady, każda na inny rodzaj rzeczy. Pasują do prawie każdego sprzętu gospodarstwa domowego, co jest wygodne.

Tajemnice organizacji spiżarni kuchennej

Blat szafki najlepiej nadaje się na przyprawy i przyprawy. Ale sensowne jest wyposażenie dolnej części w małe szuflady. Mogą przechowywać naczynia lub sprzęty kuchenne, których używa się niezwykle rzadko. Aby szybko znaleźć potrzebną rzecz w pudełkach, zrób na nich małe naklejki i napisz, co znajduje się w każdym z pudełek.

Dolna część szafy-spiżarki może być wyposażona w szuflady. Są niezwykle pojemne i wygodnie będzie w nich przechowywać różnorodne przybory kuchenne. Takie tace mogą być wykonane z drewna lub metalu.

Przyjrzyj się bliżej płytkim półkom, które wysuwają się i składają jak książki. Wygodne będzie przechowywanie w nich słoików z przyprawami, pojemników z produktami luzem, pudełek suchego śniadania. Jednym ze sposobów na uporządkowanie systemów przechowywania są małe wysuwane regały z metalowymi półkami. Ta opcja przechowywania jest odpowiednia dla produktów, które nie wymagają chłodzenia.

Jeśli masz głęboką szafkę, spójrz na obrotowe metalowe półki, które można zamontować na pojedynczym pionowym statywie. Dlatego bardzo wygodne będzie uzyskanie obiektu znajdującego się w głębi przestrzeni szafki.

Byłoby miło, gdyby w szafce można było umieścić gniazdko elektryczne. Wtedy w szafie można zaaranżować miejsce do przygotowania śniadania – na osobnej półce można postawić tam toster lub ekspres do kawy. Jeśli rozwiązałeś problem elektryczności w szafie, możesz również zorganizować oświetlenie wnętrza szafy.

Czytaj Skąd wziąć wodę do kuchni na wsi?

Jeśli masz dużą szafę-spiżarnię, możesz w niej przechowywać nie tylko przybory kuchenne, ale także niektóre przedmioty wymiarowe. Na przykład odkurzacz.

READ
14 sztuczek, które zmienią Twój pomysł na gotowanie!

Niestandardowe układy

W niektórych domach schowki wykonuje się bardzo głęboko, co znacznie ogranicza ich funkcjonalność. Możesz poprawić tę sytuację, dzieląc spiżarnię na kilka ruchomych wysuwanych modułów i wypełniając każdy z nich przedmiotami o określonej tematyce.

Stworzenie projektu małej szafy w Chruszczowie jest znacznie trudniejsze niż dużej i przestronnej. Tutaj lepiej sporządzić plan spiżarni, listę rzeczy, które zostaną w nim umieszczone. Ale bez względu na to, jak duża jest spiżarnia, nie powinna być wypełniona zepsutymi, niepotrzebnymi rzeczami. Czasami po prostu trzeba je wyrzucić, a na wszystko inne jest spiżarnia.

Jak wyposażyć spiżarnię i wszystko o garderobie (2 filmy)

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: