12 wskazówek i życiowych hacków do projektowania wnętrz

Wielu wydaje się, że projektanci wnętrz mają jakąś magiczną wiedzę, która pomaga im wymyślać i łatwo realizować najbardziej niezwykłe pomysły w jednej chwili. W rzeczywistości wszystko jest nie tak, a raczej nie do końca. Oczywiście zawód wymaga starannego i długiego przygotowania, ale na ogół pomysły rodzą się spontanicznie, nie są częścią jakichś ogólnych, ugruntowanych od dawna i mocno ugruntowanych zasad.

Projektanci mają twórcze natury i lubią eksperymentować i szukać nowych aspektów piękna. Dlatego każdy może powtórzyć ten algorytm: po prostu bądź uważny i kreatywny. Poniższe triki nie kosztują dużo, ale mogą w łatwy i przyjemny sposób odmienić każde wnętrze.

12 sekretów idealnego wnętrza

Wybierz farbę ścienną lub kolor tapety w momencie, gdy główne elementy wystroju zostały już zakupione i umieszczone na swoich miejscach. Brzmi dziwnie, ale to właśnie takie podejście pomoże uniknąć nieprzyjemnej sytuacji, gdy brzydki kolor ścian kontrastuje z kolorem mebli lub niektórych dzieł sztuki.

12 sekretów idealnego wnętrza

Nie przeciążaj wnętrza szczegółami! To dziwne, ale wiele osób uważa, że ​​im więcej, tym lepiej, w projektowaniu to prawie nigdy nie działa. Przeludnienie zawsze idzie w parze z bałaganem i bałaganem, więc zdecyduj się na mniej akcesoriów, ale niech będą naprawdę wyjątkowe i piękne. Nawiasem mówiąc, to dobra wiadomość dla tych, którzy mają ograniczony budżet na naprawy.

12 sekretów idealnego wnętrza

Podczas pracy z obrazami ważne jest dokładne określenie ich położenia na ścianie. Ta mała rzecz może odegrać decydującą rolę w wizualnym postrzeganiu objętości pomieszczenia. Nie ma tu sztywnych reguł i zazwyczaj wszystko ustala się eksperymentalnie, czasem lepiej umieścić dzieło sztuki na wysokości oczu, czasem trochę wyżej.

12 sekretów idealnego wnętrza

Dywan podłogowy to świetny pomysł na udekorowanie salonu, a ponadto jest to obecnie jeden z głównych trendów. Należy jednak pamiętać, że każdy dywan musi być odpowiednio ułożony, musi tworzyć jeden zespół z meblami. W przypadku, gdy pozwala na to powierzchnia pomieszczenia, rozmiar dywanu powinien być taki, aby wszystkie meble pasowały do ​​niego całkowicie.

12 sekretów idealnego wnętrza

Jeśli pokój nie jest tak duży, jak byś chciał lub wolisz mały dywan, ustaw sofy, fotele lub krzesła tak, aby wszystkie przednie nogi mebli znajdowały się na dywanie. Ogólnie zasada jest taka, żeby zachować jakąś jedność, wtedy tak ważne i duże przedmioty nie będą wyglądać na rozrzucone.

READ
Czego nie robić w domu: 10 głównych zakazów

12 sekretów idealnego wnętrza

Staraj się unikać frazesów we wnętrzu. Na przykład, jeśli chcesz udekorować pokój w stylu marynistycznym, pierwsze co przychodzi na myśl to niebiesko-białe paski, muszle, imitacje sznurków, czerwone akcenty, parkiet w naturalnych odcieniach. Wszystko to wygląda dobrze, ale zbyt oczywiste oznaki stylu często wyglądają nudno i banalnie. Szukaj nowych szczegółów i twórz własne, świeże pomysły.

12 sekretów idealnego wnętrza

Poszukaj miejsca w dowolnym wystroju na centralną ideę, pewien kluczowy punkt, który połączy wszystkie inne elementy. Może to być kominek, jeśli dekorujesz wnętrze salonu, niezwykły obraz w ramce o rzadkiej urodzie, jeśli mówimy o sypialni. Jednak kominek może być bardzo ciekawym detalem we wnętrzu kuchni, jak na przykład na tym zdjęciu. Istotą tego obiektu jest właśnie to, że to on będzie decydował o doborze innych dodatków, a może nawet o kolorystyce i układzie.

Po ustaleniu, który element we wnętrzu pokoju będzie kluczowym punktem, musisz określić jego lokalizację. Ważne jest, aby ten obiekt był dobrze widoczny z dowolnego miejsca w pomieszczeniu, nic nie powinno go blokować, w przeciwnym razie traci się jego istotę. Idealne jest usytuowanie kluczowego elementu na wprost wejścia do pokoju.

12 sekretów idealnego wnętrza

Nie myl pojęć „rzecz niezapomniana” i „rzecz stylowa”. Tak, wszyscy posiadamy przedmioty bliskie naszemu sercu, które zostały podarowane przez bliskich lub przywiezione z dalekich podróży, ale często takie przedmioty nie tylko nie dopełniają, ale całkowicie niszczą wystrój. Spójrz bezstronnie na te wszystkie wazony, doniczki, figurki i inne drobiazgi, może lepiej przenieść je do innego pokoju lub do specjalnego pudełka. Kolejnym dobrym pomysłem w tym przypadku jest stworzenie małego zamkniętego regału, który z zewnątrz dopełni dany wystrój pokoju, a w środku pomieści wszystkie najcenniejsze i najdroższe Twojemu sercu przedmioty.

12 sekretów idealnego wnętrza

Nie zapomnij o znaczeniu rozmiaru, jest to błąd, który popełniają prawie wszyscy początkujący projektanci. Wybierając sofę lub szafę, z pewnością znasz wszystkie wymiary i nie pomylisz się z próbką, która Ci się podoba, ale w ogóle nie myślimy o wielkości przedmiotów dekoracyjnych. Lustro, obraz, zegar, półka wisząca, lampa – w sklepie mogą wyglądać świetnie, ale w domu będą wyglądać na za duże lub za małe. Zwróć uwagę na proporcje i z góry ustal, jaki rozmiar będzie idealnie pasował.

READ
Horoskop grzechów: jakie przywary są charakterystyczne dla różnych znaków zodiaku

Spójrz na to wnętrze, rama do lustra, którą wybrał projektant, nie może być nazwana skromną, jest to bardzo nietrywialny wybór i na pewno nie każdy dom będzie ozdobiony tak jasną rzeczą. Ale to na tej ścianie tak duży obiekt wygląda odpowiednio, aktywnie i logicznie kontynuuje dany styl, będąc jednocześnie ciekawym akcentem dekoracyjnym. Gdyby pomieszczenie było mniejsze lub gdyby dekorator dodał tu więcej elementów, całość wyglądałaby na przeładowaną.

12 sekretów idealnego wnętrza

Wiele już powiedziano o znaczeniu oświetlenia, ale warto powtórzyć, że dzisiejsze trendy w projektowaniu zakładają stosowanie światła warstwowego. To nie tylko moda, to także bardzo praktyczne, ponadto taki schemat może radykalnie odmienić Twoje wnętrze. Każdy przypadek jest wyjątkowy, ale ogólnie uważa się za idealny schemat, w którym znajdują się reflektory, główne źródło światła i lampy lokalne.

12 sekretów idealnego wnętrza

Bądź odważny! Indywidualność jest być może ważniejsza niż wszelkie możliwe zasady, zwłaszcza jeśli chodzi o design. To jest Twój dom i tylko Ty możesz zdecydować, co jest słuszne, a co nie. Znajdź swój styl i udoskonal go eksperymentując. Czasami kombinacje kolorów, które wydają się całkowicie nie do zaakceptowania przez wszelkie zasady projektowania, nagle stają się idealne dla konkretnego projektu, a wszystko dlatego, że rzadko odważymy się wyjść poza zwykłe i „przymierzyć” coś nietrywialnego dla siebie.

12 sekretów idealnego wnętrza

I jeszcze raz o znaczeniu osobistego wyboru. Wielu osobom tak bardzo zależy na znalezieniu przepisu na idealne wnętrze, że zupełnie zapominają, że wygoda i wygoda wciąż stoją na pierwszym miejscu. Oczywiście wystrój powinien być przemyślany i stylowy, ale o wiele ważniejsze jest stworzenie projektu, który stanie się dla Ciebie ucieleśnieniem domowego komfortu i piękna.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: