12 typowych błędów we wnętrzach małych mieszkań

Sekrety doświadczonych projektantów pomogą Ci wyposażyć nawet malutki domek tak, by na to nie wyglądał. Odpowiedni dobór kolorów, dodatków i mebli optycznie powiększy niewielką przestrzeń.

Podpowiemy, czego lepiej unikać dla właścicieli małych mieszkań, aby mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne i nie sprawiało wrażenia zupełnie malutkiego.

1. Tapeta z ramką
Tak ciekawe rozwiązanie projektowe rzadko wygląda dobrze w małym mieszkaniu. Tapeta z bordiurą wizualnie dzieli ścianę pomieszczenia na 2 części, tylko podkreślając niewielką przestrzeń i zwracając zbyt dużą uwagę na ściany. Jeśli chcesz puścić wodze fantazji, lepiej dodać lustra: poszerzą przestrzeń.

2. Dekoracja ścienna
Ulubione zdjęcia w ramkach, ekskluzywne malowane tabliczki, dużo obrazów, rysunków, magnesów – to wszystko „zjada” przestrzeń i tak już małego pokoju, który musi pomieścić dużą ilość mebli i rzeczy. Jeśli jest wolny fragment ściany, lepiej zostawić go wolny.

3. Bogactwo akcesoriów i detali
Właściciele małych mieszkań nie mogą sobie pozwolić na luksus urządzania swojej przestrzeni życiowej. Przejdź obok okien świeczników, wazonów, figurek, ramek i innych uroczych akcesoriów – przynajmniej dopóki nie uzyskasz bardziej przestronnego domu.

4. Tapeta z jasnym nadrukiem
Nie powinieneś wizualnie podkreślać ścian: niech będą organiczną kontynuacją pomieszczenia, a nie głównym celem. Zapomnij o kolorowych kwiatach, fototapecie. Jeśli chcesz ciekawie pobawić się ścianami, przyklej lub pomaluj jedną z nich na kontrastowy kolor. Ale papier lub farba powinny być solidne. Małe rysunki są niepożądane, ale dopuszczalne, o ile harmonizują z wnętrzem.

5. Kamień naturalny i jego imitacja
Faktura kamienia (nawet lekkie modele) korzystnie podkreśli tylko przestronne mieszkanie: relief materiału zawęża pomieszczenie i ogólnie czyni go cięższym. Tak masywny materiał wykończeniowy potrzebuje przestrzeni. Jeśli nadal decydujesz się na elementy wykonane z kamienia naturalnego lub sztucznego, zwiększ oświetlenie.

6. Styl orientalny

Nie będziemy mówić o rzeczach oczywistych: wszyscy wiedzą, że miejsce dywanu nadal znajduje się na podłodze, a nie na ścianie. Jeśli liczy się każdy metr kwadratowy mieszkania, zapomnij o „dywanowych” sofach, kocach i poduszkach: będą one bardziej odpowiednie w przestronnych domach lub w ogrodzie.

7. Centralny układ mebli
Najważniejsze przy aranżacji małego pokoju jest pozostawienie jak największej ilości wolnego miejsca. Umieść wszystkie duże meble na obwodzie. W centralnej części można umieścić tylko małe i lekkie elementy wyposażenia wnętrza, takie jak stolik kawowy lub kawowy.

8. Ciepłe odcienie

Projektanci zalecają unikanie ciepłych kolorów w małych mieszkaniach, nawet jeśli są one jasne i uważasz, że pomogą one zwiększyć przestrzeń pomieszczenia.

READ
3 rzeczy, które muszą znajdować się w domu różnych znaków zodiaku

Zabronione są odcienie czerwieni, żółci i pomarańczy. Na białej liście – jasnoszary, niebieski, zielony. Na przykład możesz pomalować trzy ściany na biało, a jedną na jasnoszary.

9. Rośliny zewnętrzne
Duże rośliny doniczkowe, takie jak fikus lub palmy, zaśmiecają pokój. Lepiej odmówić im w małym mieszkaniu i ograniczyć się do małych kwiatów na parapecie.

10. Zdobione drzwi

Ciężkie drzwi, zwłaszcza ciemne odcienie, wizualnie dzielą przestrzeń i podkreślają niewielki rozmiar pomieszczenia. Zwróć uwagę na konstrukcje przesuwne lub po prostu zostaw drzwi puste.

11. Kontrastowa podłoga
Powierzchnia podłogi również nie powinna być wizualnie „przycinana”. W małym pokoju nie ma miejsca na wielobarwny laminat, farbę czy dywany na podłodze. Lepiej, jeśli podłogi w całym mieszkaniu mają ten sam neutralny kolor: zauważalne przejścia kolorów tylko podkreślą wielkość pomieszczeń.

12. Zamknięte otwory okienne

Grube zasłony w ciemnych odcieniach zabierają światło, wizualnie zmniejszają przestrzeń i zbierają kurz. Pamiętaj, jak przestronny wygląda pokój, gdy zdejmiesz zasłony, aby je umyć. Sugerujemy jeszcze raz je usunąć i wysłać do maszyny. I nie wisieć więcej. Otrzymasz więcej dodatkowego światła i przestrzeni – dokładnie to, czego potrzebujesz w małym pomieszczeniu. Aby chronić się przed jasnym słońcem i ciekawskimi oczami, możesz użyć lekkich, nieważkich zasłon.

Czy kiedykolwiek musiałeś umeblować małe mieszkanie? Jakie techniki pomogły uczynić go wizualnie większym?

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: