12 świetnych life hacków, do których potrzebujesz tego, co masz zawsze pod ręką

Ludzie zawsze dzielili się hackami na życie, a wraz z pojawieniem się Internetu stało się to znacznie wygodniejsze. Zebraliśmy najciekawsze sztuczki z sieci, które ułatwią życie każdej gospodyni domowej, no lub gospodyni domowej.

Są takie życiowe hacki, o których trudno samemu wymyślić – są tak proste, ale jednocześnie działają. Ludzie z całego świata dzielą się swoim doświadczeniem, a ich pomysłowość ułatwia życie. Ponieważ życie jest integralną częścią każdego dnia każdego z nas. Dla nowoczesnej osoby szczególnie ważne jest znalezienie skutecznych rozwiązań, które nie zabierają dużo czasu. Zebraliśmy nieużywane life hacki, które pomogą w najczęstszych sytuacjach.

1. Jak zbierać potłuczone szkło? Chleb!

Absolutnie każdy może stłuc talerz, szklankę lub inne szkło. Fragmenty rozsypią się po podłodze, a jeśli duże łatwo zebrać, małe można przeoczyć, co jest niebezpieczne. Co wtedy robić? Inteligentni ludzie odkryli niesamowity lifehack. Weź kawałek miękkiego chleba i przyciśnij go do podłogi – zbierze wszystkie małe kawałki szkła.

2. Jak zrobić lampkę z telefonu? Z butelką!

Zdjęcie © Unsplash

Czasami światła w domach nagle się wyłączają. W tym przypadku niektórzy ludzie mają w zanadrzu świece. Ale co z tymi, którzy nie mieli pod ręką produktów woskowych? Jest prosty i skuteczny sposób. Być może teraz każdy dorosły ma telefon komórkowy. Latarka z gadżetu zastąpi żarówkę. Aby zbudować lampę, potrzebujesz zwykłej butelki z przezroczystego plastiku z wodą. Załóż go na latarkę i zdobądź małą, ale wystarczająco jasną lampę biurkową.

3. Jak na długo pozbyć się kurzu?

Drobny kurz – drobinki śmieci, a nawet nasza skóra – osadza się na powierzchniach w domu. Gospodynie domowe, które szczególnie martwią się o czystość, sprzątają na mokro prawie codziennie, marnując cenny czas. Czy istnieje sposób na spowolnienie procesu powstawania pyłu? Okazało się, że tak. Zaradni entuzjaści długo eksperymentowali i znaleźli skuteczną formułę: do wody trzeba dodać trochę płynu do płukania tkanin lub szamponu antystatycznego. Przetrzyj powierzchnie tą kompozycją, a wtedy będą one kilkakrotnie wolniej zbierać kurz.

4. Jak ostrzyć nożyczki? Z folią!

Zdjęcie © Unsplash

Skoro tępe noże można ostrzyć jeden przy drugim, to co z nożyczkami? W takim przypadku pomoże folia. Nic nadprzyrodzonego – po prostu pokrój to w paski. Można to zrobić, dopóki nie będziesz zadowolony z ostrości ostrzy.

READ
Jak zorganizować proces uczenia się z zainteresowaniem dla ucznia?

5. Jak prasować rzeczy bez steamera?

Zgadzam się, niewiele osób lubi spędzać czas na prasowaniu rzeczy. Zwłaszcza, gdy przed pójściem na wydarzenie lub randkę musisz przerobić kilka rzeczy. Jak zaoszczędzić nie tylko czas, ale i energię? Pomysłowy i prosty sposób na życie dla wszystkich miłośników gorących pryszniców. Zabierz ubrania, które zamierzasz założyć do łazienki, zawieś je na wieszakach i weź prysznic w spokoju. Gorąca para lekko zwilża tkaninę, a fałdy zostaną wygładzone pod własnym ciężarem. Ubrania wyschną w kilka minut, a Ty nie musisz niczego prasować.

6. Jak szybko schłodzić gorące jedzenie?

Zdjęcie © Unsplash

A następna sztuczka przyda się wszystkim głodnym. Cóż, kto nie miał takiej sytuacji, kiedy jest och, jak chcesz, ale jedzenie jest tak gorące, że pali język i policzki. Jak być? Doświadczone gospodynie domowe wymyśliły niezwykle prosty, ale działający hack życia. Zdając sobie sprawę, że danie będzie gotowe, włóż na kilka minut do zamrażarki talerz, na którym będziesz je podawać. W zimnych potrawach jedzenie schłodzi się znacznie szybciej.

7. Co mogę zrobić, aby uniknąć splątanych przewodów?

Rękawy na papier toaletowy pomogą w walce z plątaniną przewodów. Sztuką jest postawić je pionowo w szufladzie i wypełnić rzeczami, które zawsze się skręcają: drutami, wstążkami, sznurowadłami. W ten sposób nie pomylisz się.

8. Jak wyczyścić rozlany lakier do paznokci?

Zdjęcie © Unsplash

Dziewczyny i kobiety, które robią manicure w domu, znają cały ból sytuacji, gdy lakier do paznokci rozleje się na stole lub podłodze. Jeśli nie zetrzesz go od razu, wyschnie, zostawi plamę lub wpadnie w drobne pęknięcia w drzewie, a także nie pozostanie niewidoczny. Jest sposób na uniknięcie katastrofy. Po prostu obficie posyp lakier do paznokci cukrem i odczekaj kilka minut. Teraz oczyszczenie go z powierzchni nie będzie trudne.

10 hacków szefa kuchni, które powinna znać każda szanująca się gospodyni domowa

9. Jak szybko pozbyć się muszek w domu?

Najbardziej nieprzyjemna sytuacja ma miejsce, gdy w domu pojawiają się owady. Na przykład muszki owocowe są częstymi gośćmi tych, którzy zapominają mieć oko na owoce i warzywa. Gdy tylko jedzenie się zepsuje, te małe i dokuczliwe owady przejmują patronat nad kuchnią. Ze względu na niewielkie rozmiary są bardzo trudne do złapania. Ale jest sposób na pozbycie się muszek. Rozgrzej ocet jabłkowy w małej misce i odłóż na bok. Owady nie oprą się zapachowi i będą latać, aby posmakować trucizny. Możesz zastąpić ocet jabłkowy smakowym detergentem do mycia naczyń, dodając do niego odrobinę zwykłego octu.

READ
Najbardziej niedostępna kobieta według znaku zodiaku

10. Jak wbić gwóźdź, aby się nie skaleczyć?

Zdjęcie © Unsplash

Wbij gwóźdź bez narażania palców. Czy istnieje taki sposób? Okazało się, że tak. A do tego potrzebny jest zwykły płaski grzebień. Wbij gwóźdź między zęby i spokojnie używaj młotka bez obawy o uderzenie dłonią.

11. Jak nie zranić palców na tarce?

Wielu nie lubi pocierać jedzenia na tarce, ponieważ proces ten jest dość niebezpieczny – łatwo zranić palce. Jest prosty sposób na uchronienie się przed kontuzją: naklej na widelec to, co zamierzasz pocierać. Teraz nie możesz się martwić o bezpieczeństwo skóry i paznokci.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: