12 pomysłów na organizację przestrzeni w sypialni

Główna i jedyna zasada organizacji przestrzeni w sypialni: nic nie powinno wywoływać irytacji. W końcu sypialnia jest alfą i omegą każdego dnia – pracy lub urlopu, ciężkiego lub oszałamiająco pięknego. I zawsze można znaleźć sposób na zmianę wnętrza na lepsze.

1. Zamykamy otwarte. Masz dość otwartych półek, na których utrzymanie idealnego porządku wydaje się niemożliwe, a nawet gromadzi kurz? Tekstylne zasłony wykonane z grubego, wyrazistego lnu pomogą rozwiązać ten problem i nadadzą pomieszczeniu styl. Ich odcień może albo pasować do ogólnej kolorystyki pomieszczenia, albo stanowić osobny jasny punkt.

2. Zamień stół w komodę. Szafka nocna to rzecz niezbędna, ale jeśli brakuje miejsca na przechowywanie drobiazgów, które są potrzebne na co dzień, warto z niej zrezygnować na rzecz komody. Biżuteria, bielizna, a nawet buty – wszystko z łatwością zmieści się w komodzie z wieloma szufladami.

3. Przestrzeń nocna – w biznesie. Wspaniała europejska tradycja korzystania z podnóżka łóżka stopniowo wkracza w nasze życie. Ławka, na której możesz usiąść bez obawy o zmiażdżenie lub zabrudzenie łóżka, wygodny stół do przechowywania książek. Lub – wielofunkcyjny wysoki stolik, na którym można ustawić akcesoria do kąpieli (aby w drodze do łazienki chwycić świeży ręcznik).

4. Przestawiamy łóżko. Obserwacja kątów prostych i linii równoległych nie ma już znaczenia. Spróbuj przearanżować łóżko w sposób, który przełamie wszystkie tradycyjne metody urządzania.

5. Łączymy strefy. Jeśli potrzebujesz miejsca do pracy, a czasami musisz skulić się przy stole w kuchni lub jadalni, przeznacz metr kwadratowy przy oknie na mini-gabinet.

6. Skieruj się w stronę światła. Nie bój się eksperymentować – spróbuj odwrócić łóżko twarzą do okna. Może budzenie się z widokiem na niebo będzie o wiele przyjemniejsze – a irytacja zniknie.

7. Więcej koloru! Wystarczy nowe zasłony, komplet pościeli lub kilka drobnych elementów wyposażenia wnętrz – stół, fotel, dywan – a pokój odświeży się i stanie się znacznie wygodniejszy.

8. Mniej konwencji! Chropowata faktura ścian, drewniana platforma zamiast złożonej platformy, pozbycie się „obowiązkowych” elementów sytuacji. Posłuchaj siebie. Co w tym pokoju może być zbędne? Sypialnia ma przede wszystkim odpoczywać i relaksować.

READ
20 razy ludzie wykazali się pomysłowością

9. Więcej tekstur! Drewno, metal, plastik. a nie ma nic wygodniejszego niż naturalne tekstylia. Aby skomplikować wnętrze, pomogą Ci na przykład dzianinowe zestawy pościeli, futrzana krata lub rustykalny dywan.

10. Kolaż zdjęć i walizek babci przystosowanych do przechowywania niezbędnych drobiazgów – gotowe wnętrze dla podróżnika.

11. Hej żeglarzu! Niezwykle dekoracyjne zastosowanie żaluzji, przywodzące na myśl zarówno okiennice, jak i drzwi szafek, jako zagłówkiem.

12. Dużo drobiazgów uprzyjemniających życie: poduszki saszetkowe wypchane płatkami kwiatów, oryginalna funkcjonalna podstawka na pierścionek, piękne kapcie, zabawne szyldy – to wszystko trzeba wybierać z miłością i chęcią, aby Twój dom był najcieplejszy, najdroższy i najwygodniejszy.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: