12 opcji wygodnych i przytulnych opcji ręczników

Puszyste, miękkie ręczniki otulają ciepłem i komfortem po zabiegach pod prysznicem. Niezbędny przedmiot w każdym domu. A wszystko wydaje się proste, przyjdź do sklepu i kup to, co lubisz. Aby jednak tkanina przetrwała jak najdłużej, ważne jest poznanie zasad wyboru. A wtedy zakup będzie mógł cieszyć się atrakcyjnym widokiem przez jeden rok.

Biały ręcznik frotte jest zawsze aktualny, dzięki neutralnemu kolorowi wpasuje się w każdy projekt. A śnieżnobiały stworzy poczucie czystości i porządku w pokoju. Chińskie ręczniki wypełniły rynek, duży wybór jasnych kolorów z niezgrabnymi ozdobami.

Wysokiej jakości materiał frotte podąża za modą. Oprócz sprawdzonego producenta, nowoczesny wybór będzie różnił się faktycznym wyglądem.

Zawartość Zwiń

Decor

Wzory na produkcie muszą być haftowane, opcje klejone są niedozwolone. Popularne marki ozdabiają tkaninę bliżej krawędzi, a nie w centralnej części. Taki układ sprawi, że aplikacja będzie zauważalna, a jednocześnie nie będzie przeszkadzać.

Haft na środku spowoduje dyskomfort podczas wycierania twarzy i ciała. Największą popularnością cieszą się ozdoby o geometrycznych kształtach. I po raz kolejny zyskują na popularności ręczniki w pastelowych kolorach i delikatnych odcieniach.

Jakość

Po prysznicu skóra pod wpływem wody staje się bardziej miękka i nabiera wrażliwości. Dlatego ręczniki wykonane z materiałów syntetycznych nie będą działać. Kosmetyczki zalecają stosowanie naturalnych materiałów, najlepiej bawełnianych kompozycji.

„Boom jedwabiu” nie omijał też ręczników, jedwab był popularny, ale nie spełniał dobrze swojej głównej funkcji. Produkty szybko zamoczyły się i stały się lepkie. Aby wytrzeć ciało do sucha, potrzeba było kilku ręczników.

Bawełna ma wiele zalet. Tkanina jest łatwa w pielęgnacji, ręczniki frotte można prać ręcznie i maszynowo. Materiał o zerowej alergenności, dlatego jest tak często polecany przez lekarzy. Główna funkcja pochłaniania wilgoci spełnia się doskonale.

Wysokiej jakości tekstylia powinny dobrze radzić sobie z wodą. Wysoki, puszysty włos jest głównym wskaźnikiem. Tanie modele nie mają tej przewagi.

Powinieneś przestudiować pętle, w dobrym ręczniku zostaną starannie skręcone. Jeśli ta funkcja zostanie wykluczona, to po prysznicu kosmki będą regularnie pozostawać na ciele. Dla osób z problemami skórnymi spowoduje to wiele niedogodności.

Dodatkową funkcją dobrego włosia jest stworzenie lekkiego masażu. Codzienne pocieranie do lekkiego zaczerwienienia jest bardzo korzystne dla skóry.

Tkaniny bawełniane mają jedną wadę. Miękkie i puszyste włosie szybko się zużywa. Część kosmków jest tracona, a materiał gorzej wchłania wilgoć, zapewniając mniej przyjemne uczucie. Nie warto oszczędzać i lepiej kupować komplet ręczników frotte, bo zdrowie nie jest czymś, na czym należy oszczędzać.

READ
Wszystko, co musisz wiedzieć o pościeli

Размеры

Standardowy rozmiar ręcznika do rąk to 50 na 100 cm, dla gości często stosuje się miniaturowe kwadratowe opcje 30 na 30 cm, bawełniane serwetki są bardzo wygodne, po użyciu są natychmiast myte. A do użytku zestaw świeżych mini ręczników.

Ręcznik do stóp i twarzy ma wymiary 50 x 85 cm.Ręcznik do stóp wyróżnia się jedynie gęstszą strukturą.

Duże ręczniki to ręczniki kąpielowe. Używany głównie w domu. Ale w podróży możesz go zastąpić ręcznikiem do twarzy. Dzięki temu produkt zajmie mniej miejsca i spełni swoje zadanie.

Rodzaje materiałów

Głównymi parametrami przy wyborze ręcznika są jakość i skład. I dopiero na ostatnim miejscu wygląd. Materiał musi dobrze radzić sobie z wilgocią.

Najlepszym rozwiązaniem jest naturalny skład bawełny. Bardzo popularne są również ręczniki lniane, jednak ze względu na swoją sztywną konstrukcję stosuje się je głównie wyłącznie w kuchni.

Dodatki syntetyczne obniżają jakość produktu, taki materiał nie spełnia głównego celu. Wyjątkiem są ręczniki bambusowe, które mają szereg zalet.

gęstość

Wysokiej jakości ręczniki od producenta powinny mieć dobrą gęstość i wysokie włosie. Gęstość odgrywa bardziej znaczącą rolę, od niej zależy żywotność produktu, jego zdolność do wchłaniania wody.

Wielu producentów nie podaje gęstości na opakowaniu. Co już mówi o jakości towaru, jeśli tkanina spełnia wszystkie standardy i jest wykonana na dobrym poziomie, wówczas ten wskaźnik zostanie wskazany.

Gęstość podano w gramach na metr kwadratowy. m., średnia wynosi od 1 do 300 gr. W przypadku cienkich ręczników kuchennych dopuszczalna liczba jest mniejsza niż 800. Tkanina z oznaczeniem 300 gr. nie potrwa długo. Po kilku praniach straci swój wygląd, runo się rozciągnie, a ręcznik stanie się bezużyteczny.

Idealna wydajność powyżej 400 g na 1 mXNUMX. m. Zbyt duża gęstość sprawi, że produkt frotte będzie bardzo ciężki.

Najbardziej praktyczne ręczniki o długości runa około 5 mm. Przy wartościach poniżej 3 mm tkanina gorzej radzi sobie z wilgocią, ale przy starannej pielęgnacji może wytrzymać długo. Włosie od 5 mm. wygląda bardzo ładnie, ale ładny, puszysty ręcznik jest atrakcyjny, gdy jest nowy. A kilka prań w pralce pozbawi tekstylia ich pierwotnego wyglądu.

READ
15 przydatnych artykułów AliExpress, które pomogą bez wysiłku posprzątać dom

Konstrukcja

Po przestudiowaniu zdjęcia ręczników frotte we wnętrzu jasne jest, że materiał dobiera się do stylu łazienki. Dla zachowania estetyki zaleca się zakup zestawu wysokiej jakości ręczników wykonanych w tym samym stylu co pokój.

Jednobarwny materiał w kolorze wnętrza zawsze wygląda korzystnie. Szczególnie atrakcyjne są białe, puszyste tkaniny, które wskazują na luksus i wyczucie stylu właściciela.

Dla wielu biel porównywana jest do tekstyliów hotelowych. Ale taki wybór nie jest bez powodu, to śnieżnobiały kolor mówi o odpowiedzialnym podejściu do pomieszczenia i czystości pomieszczenia.

Pętle wieszaka zwykle muszą być szyte ręcznie. Ale dobry producent na to nie pozwoli, a na ostatnim etapie produkcji na pewno uszyje zgrabną pętlę.

Wysokiej jakości produkty frotte będą świetnym prezentem. Zwyczajowo daje się je młodym rodzinom i kawalerowi. W takich przypadkach dostępne są już gotowe zestawy upominkowe.

Wspaniałym prezentem będzie również szenilowy ręcznik dziecięcy, wybrany w bogatych i jasnych kolorach. Nowoczesne technologie są w stanie stworzyć produkt bawełniany na wysokim poziomie. Po otrzymaniu świątecznego, pięknego i wysokiej jakości produktu.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: