12 najlepszych sposobów na utratę kilku funtów w 2 tygodnie

Stres w pracy, zła rutyna dnia codziennego, zły sen, szybkie przekąski w biegu – to wszystko nie sprzyja utrzymaniu dobrej formy, a często tylko pogłębia problem nadwagi. A w połączeniu z jesienną chandrą i rosnącymi impulsami, by rozgrzać się czymś smacznym, zupełnie trudno się opanować. Jednak odchudzanie nie zawsze wiąże się ze ścisłymi dietami i wyczerpującymi treningami: istnieje ogromna liczba naukowo udowodnionych sztuczek i trików, dzięki którym można pozbyć się kilku dodatkowych kilogramów w zaledwie 2 tygodnie bez większego nakładu pracy i „wykorzystania ” siły woli.

DODAJ MNIE zawsze szukamy wszystkiego, co znacznie ułatwia życie, dlatego postanowiliśmy podzielić się 13 naukowo udowodnionymi sposobami na pozbycie się tłuszczu z brzucha, o którym wielu często nie wie absolutnie nic.

1. Zacznij dzień wcześnie

Nie pozwól, aby kilka dodatkowych godzin w łóżku odeszło od Twojego marzenia o płaskim brzuchu. Wystarczająca ilość snu pomaga nawet Twojemu metabolizmowi, ale spanie za dużo to inna historia. Naukowcy odkryli, że osoby, które śpią dłużej niż 8-9 godzin i budzą się po 10:45, spożywają dziennie o 250 kcal więcej niż osoby wcześnie wstające. Ponadto mają zamiłowanie do słonych, słodkich i tłustych potraw, którym trudno się oprzeć.

2. Częściej myj zęby

Szczoteczka do zębów może nie tylko wypolerować zęby, ale także pomóc w walce z tłuszczem z brzucha, jeśli używasz jej nie tylko rano i wieczorem, ale także w ciągu dnia. W badaniu obejmującym ponad 14 000 osób wyraźnie ustalono związek między myciem zębów a utratą wagi. Pasta do zębów nie tylko usuwa resztki jedzenia, co pomaga zapomnieć o nim na dłużej, ponieważ ustaje podrażnienie receptorów, ale także wywołuje efekt psychologiczny: mózg otrzymuje sygnał, że „kuchnia jest zamknięta”.

3. Śmiej się więcej

To nie żart: szczery i hałaśliwy śmiech zwiększa podstawowy wydatek energetyczny, tak jak podczas chodzenia, ponieważ angażuje również określone grupy mięśni, zwłaszcza mięśnie brzucha. Dane te zostały przedstawione w badaniu opublikowanym w International Journal of Obesity. Mówiąc najprościej, okazuje się, że 10-15 minutowy chichot może spalić od 40 do 170 kcal. Cóż, pozytywne nastawienie nie zdyskredytowało się jeszcze w żadnej dziedzinie życia, więc następnym razem, gdy zobaczysz film, warto dać pierwszeństwo dobrej komedii.

4. Pij wodę

Stare jak czas, ale jednak: picie wystarczającej ilości wody zwiększa tempo, w jakim zdrowi ludzie spalają kalorie. Potwierdziło to również badanie, w którym uczestnicy wypijający 2 wysokie szklanki wody zwiększyli swój metabolizm o 30%. Według naukowców, zwiększając zużycie wody o 1,5 litra dziennie, człowiek może spalić dodatkowo 17 400 kcal rocznie – to około 2 kg wagi. Wydaje się, że to trochę, ale skoro nie musisz praktycznie nic do tego robić, dlaczego nie?

5. „Reguła 2,5 minuty”

Zasada 2,5 minuty została ustalona w jednym eksperymencie i szczegółowo opisana w czasopiśmie Physiological Reports. Jego istota polega na tym, że podczas treningu wykonanie 5 serii maksymalnej aktywności (30-sekundowe) podczas treningu (jak w sprincie) – np. przyspieszania na rowerze lub bieżni – z przerwami na 4 minuty odpoczynku przyspieszasz metabolizm, a następnie spalasz 200 dodatkowych kalorii dziennie. Nie tak trudny i długi, a jednocześnie trening może stać się znacznie bardziej efektywny.

6. Jedz mało i często

To proste: jedząc w ten sposób wysyłasz do organizmu sygnał, że jedzenia jest pod dostatkiem i nie ma sensu zaopatrywać się w zapasy na przyszłość – przyspiesza więc metabolizm. W związku z tym, pomijając posiłki, wysyłamy przeciwny sygnał. Ponadto w badaniu przeprowadzonym przez Davida Jenkinsa, MD and Philosophy, stwierdzono, że spożywanie małych posiłków w krótkich odstępach czasu może obniżyć poziom cholesterolu we krwi o ponad 15%, a poziom insuliny o prawie 28%. Insulina odgrywa ważną rolę, ponieważ reguluje poziom cukru we krwi, uczestnicząc w przenoszeniu glukozy do tkanek insulinozależnych. Jeśli jej nie ma, glukoza nie wnika ani do komórki tłuszczowej, ani do mięśnia. W ten sposób nie odkłada się nowy tłuszcz, a pracujące mięśnie spalają stare rezerwy w poszukiwaniu energii.

READ
4 proste ćwiczenia, które pozwolą Ci uzyskać idealną sylwetkę na nadchodzące lato

7. Przyciemnij światła

Innym prostym i bezbolesnym sposobem na przyspieszenie metabolizmu jest przyciemnienie telefonu, jeśli nadal używasz go przed snem. Badania wykazały, że światło z urządzeń elektronicznych zakłóca produkcję hormonu snu melatoniny. A metabolizm jest bezpośrednio związany z prawidłowym trybem, ilością i jakością snu. Obserwuj to świadomie lub włącz automatyczną jasność, a wkrótce zauważysz, o ile lepszy stał się Twój sen i jakie nastąpią inne pozytywne zmiany.

8. Przestań liczyć kalorie

Dietetycy radzą przestać koncentrować się na kaloriach i zwracać większą uwagę na jakość spożywanych pokarmów. W końcu widzisz, nie wszystkie kalorie są „takie same”: wysokokaloryczny burger jest zły, ale na przykład wysokokaloryczne orzechy są zdrowe. Żywność wysokiej jakości – naturalna, cała, minimalnie przetworzona, taka jak warzywa, owoce, orzechy i nasiona, mają znacznie większą wartość odżywczą niż ich dietetyczne odpowiedniki w postaci proszków i innych rzeczy. Te pokarmy pomagają w naturalny sposób oswoić głód, odżywić organizm witaminami i minerałami na najgłębszym poziomie oraz zaspokoić niepohamowaną chęć zjedzenia czegoś niezdrowego.

9. Chłodne powietrze w sypialni

Inspirujące wyniki eksperymentu opublikowanego w czasopiśmie Diabetessuggests pokazują, że chłodna temperatura pokojowa wpływa na zapasy brunatnej tkanki tłuszczowej (głęboka warstwa, która ma chronić organizm przed hipotermią). On z kolei oddziałuje na biały tłuszcz znajdujący się pod skórą i rozkłada go, „segregując” substancje przydatne do jego pracy. Uczestnicy eksperymentu spali przez kilka tygodni w pomieszczeniach o różnej temperaturze: neutralnej, chłodnej i ciepłej. Po 4 tygodniach snu w pokoju z zimnym powietrzem u mężczyzn objętość białej tkanki tłuszczowej na brzuchu zmniejszyła się prawie 2-krotnie.

10. Zapomnij o drzemkach

Nauka udowodniła, że ​​ludzie spalają mniej kalorii, kiedy śpią w ciągu dnia i budzą się głównie wieczorem. Aby dojść do tego wniosku, naukowcy z University of Colorado badali 14 zdrowych osób dorosłych przez 6 dni. Przez pierwsze 2 dni uczestnicy spali w nocy i nie spali w ciągu dnia, a następnie zmienili swój harmonogram, aby naśladować codzienną rutynę sów. Okazało się, że w drugim przypadku (z przerwą na sen w ciągu dnia) metabolizm człowieka zwalnia, bo przy takim harmonogramie zegar biologiczny, który odgrywa ważną rolę w tempie przemiany materii, zaczyna wariować. Jeśli twój tryb życia jest zmuszony obejmować nocne czuwanie i sen w ciągu dnia, naukowcy zalecają zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia o co najmniej 50-60 kcal.

Zweryfikowany przez eksperta

Kuzniecowa Jekaterina Olegowna

Z naukowego punktu widzenia nadwaga to nadmierna masa ciała, składająca się z tkanki tłuszczowej.

Istnieje limit wagi. Niewielkie odchylenie od niego wskazuje na predyspozycje do zestawu dodatkowych kilogramów. Znaczącym odchyleniem od normy jest już otyłość. Stopień otyłości obliczany jest za pomocą specjalnych formuł.

READ
Najskuteczniejsze ćwiczenia na piękno i harmonię nóg

Przyczyny nadwagi

Głównym powodem pojawienia się dodatkowych kilogramów jest przejadanie się. Wszyscy uwielbiają jeść, ale niestety u wielu osób pasja do jedzenia ulega przerośnięciu, a ludzie przestają kontrolować siebie i to, co jedzą. A kiedy znajdą się na wadze i zobaczą tam liczby, to w panice zaczynają próbować wszelkiego rodzaju diet i głodówek, a nawet leków, które czasami bardziej szkodzą niż pomagają.

Tak więc ze ścisłych diet, które pozwalają schudnąć kilka kilogramów tygodniowo, tylko jedna szkoda. Po nich organizm długo się regeneruje, istnieje ryzyko zachorowania na choroby przewodu pokarmowego lub innych układów organizmu, a utracone kilogramy bardzo szybko wracają po wyjściu z diety.

Otyłość jest często wynikiem zaburzeń metabolicznych, takich jak niedoczynność tarczycy lub podwyższony poziom prolaktyny. Ale nawet w przypadku choroby wywołującej otyłość wiele zależy od odżywiania. Osoba powinna spożywać tyle kalorii z pożywieniem, ile potrzebuje do życia organizmu i wykonywania codziennej aktywności fizycznej. Przy siedzącym trybie życia osoba ma minimalną aktywność fizyczną, więc musi jeść mniej. Jeśli je na równi ze sportowcem lub robotnikiem fizycznym, niewykorzystana energia zużyta z pożywieniem zostanie zmagazynowana w komórkach tłuszczowych.

Nadwaga pojawia się wraz z wiekiem, kiedy dochodzi do spowolnienia metabolizmu. Ilość tkanki tłuszczowej w dużej mierze zależy od tempa metabolizmu. Im szybszy metabolizm, tym więcej składników odżywczych z pożywienia jest wchłanianych, a mniej kalorii jest magazynowanych w postaci tłuszczu. Intensywność metabolizmu u osoby jest indywidualna. Ale jest jeden wzór – im starsza osoba, tym wolniejszy metabolizm. Oznacza to, że z wiekiem człowiek potrzebuje do życia coraz mniej kalorii, dlatego jego porcje powinny być coraz mniejsze.

Wpływ nadwagi na zdrowie człowieka

Dodatkowe kilogramy są nie tylko nieestetyczne, ale także obciążają cały organizm. Ale przede wszystkim cierpi układ sercowo-naczyniowy, stawy i przewód pokarmowy. Tkanka tłuszczowa otacza narządy wewnętrzne, ściskając je i utrudniając funkcjonowanie. Wraz z rozwojem otyłości mogą rozwinąć się najgroźniejsze choroby. Osoby otyłe są narażone na cukrzycę i choroby układu krążenia. Nadmierna masa ciała uniemożliwia kobietom zajście w ciążę.

Ponadto przy otyłości organizm szybciej się zużywa. To dlatego osoby otyłe zawsze wyglądają na starsze niż ich lata.

Otyłość często rozwija bezdech senny – zatrzymanie oddychania podczas snu.

Kolejnym niebezpieczeństwem jest wzrost poziomu lipidów, co prowadzi do powstawania skrzepów krwi. Niedawno lekarze udowodnili, że otyłość wywołuje rozwój astmy oskrzelowej. A to nie jest cała lista możliwych chorób.

Sprawę komplikują problemy psychiczne. Niezadowolenie z własnej sylwetki może prowadzić do depresji, apatii lub innych stanów, w których rozwiązanie problemu nadwagi staje się jeszcze trudniejsze.

Kuzniecowa Jekaterina Olegowna

Jaka jest idealna waga?

Obliczając swoją idealną wagę, musisz wziąć pod uwagę rodzaj budowy ciała. Zwykle są trzy rodzaje. Pierwszy jest asteniczny. Obejmuje osoby o cienkich kościach. Ich idealna waga jest bliższa dolnej granicy normy. Przy tej wadze czują się najbardziej komfortowo i dobrze wyglądają. Drugi typ to normostenika. To ludzie o przeciętnej budowie ciała. Trzeci typ to hiperstenika. Ich norma wagowa znajduje się w górnej granicy normy. Jeśli hiperstenik waży jak astenik o tym samym wzroście, wygląda na wychudzony, a jego waga jest uważana za niewystarczającą.

Rodzaj konstytucji jest ważny do rozważenia przy ustalaniu celu utraty wagi. Aby określić swój typ, musisz zmierzyć obwód nadgarstka. Dla kobiet standardy są następujące: obwód poniżej 15 cm – asteniczny; od 15 do 17 cm – normosteniczny; ponad 17 cm – hipersteniczny.

READ
13 punktów nacisku, które przyspieszają metabolizm i pomagają szybciej schudnąć

Idealna waga nazywana jest średnią normą, obliczoną na podstawie danych – wzrostu, wagi, wieku. Istnieją różne metody obliczania normy wagi i idealnej wagi. Wyniki mogą się nieznacznie różnić. Aby znaleźć swoją indywidualną idealną wagę, lepiej skupić się nie na konkretnych liczbach, ale na normalnym zakresie i swoich odczuciach. Jeśli Twoja waga nie wykracza poza normę, a jednocześnie dobrze się czujesz, to nie powinieneś celowo chudnąć ani przybierać na wadze.

Jak znormalizować wagę?

Jak wspomniano powyżej, żadna sztywna dieta nie poradzi sobie z dodatkowymi kilogramami.

Jeśli pojawił się taki problem, zamiast głodu i szkodliwych pigułek poszukaj wykwalifikowanej pomocy. Lekarze pomogą Ci zrzucić te dodatkowe kilogramy, ale wtedy wystarczy nauczyć się prowadzić zdrowy tryb życia i jeść zbilansowaną i zdrową żywność.

Obecnie istnieje wiele zabiegów modelowania sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej. Lekarze „Kliniki” polecają najbardziej sprawdzone i bezpieczne z nich.

Aby zredukować wyraźną tkankę tłuszczową

Niechirurgiczna lipoliza ultradźwiękowa Ulfit

Do tej pory najpotężniejszą procedurą eliminowania wyraźnych lokalnych złogów tłuszczu i rzeźbienia sylwetki jest procedura lipolizy ultradźwiękowej – terapia Ulfit.

Przyjechała do nas z Korei Południowej i w dość krótkim czasie zdążyła już udowodnić swoją skuteczność.

Zabieg wykonywany jest na aparacie Ulfit, który opiera się na HIFU o wysokiej intensywności zogniskowanej ultradźwięków. Wnika w głąb tkanek – na 6-20 mm, podgrzewa je i niszczy błony komórkowe komórki tłuszczowej. Ponadto dochodzi do rozpadu adipocytów (komórek tłuszczowych), aw rezultacie do rozszczepienia trójglicerydów na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe.

Zniszczone elementy komórki tłuszczowej dostają się do przestrzeni pozakomórkowej i są wydalane przez organizm przy pomocy układu limfatycznego i komórek odpornościowych. Zniszczone adipocyty są wchłaniane i wydalane z organizmu w ciągu 4 tygodni. Wtedy zaczyna się aktywny proces odchudzania.

Aby przyspieszyć usuwanie zbutwiałych komórek tłuszczowych, można zastosować zabiegi drenażu limfatycznego. Na przykład na urządzeniu Endosphere. Dobrze usuwają płyny i produkty rozpadu masaż próżniowy, hydromasaż, okłady z drenażu limfatycznego.

Z reguły procedura jest przeprowadzana raz. Ale nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegów w celu wyostrzenia konturów ciała – spłaszczenia brzucha, usunięcia tłuszczu z boków, pozbycia się strefy bryczesów, dokręcenia wewnętrznych powierzchni ramion i nóg.

Warto zaznaczyć, że Ulfit usuwa nie tylko tłuszcz podskórny, ale także zwalcza wewnętrzne złogi tłuszczu, które są szczególnie szkodliwe dla naszego zdrowia. A także Ulfit-terapia doskonale napina skórę. Kiedy tkanki są podgrzewane przez aparat, następuje nie tylko pękanie komórek tłuszczowych, ale także rozpoczyna się aktywny proces produkcji nowego kolagenu przez komórki skóry – fibroblasty. Po zabiegu skóra jest wyraźnie napięta i wygładzona. A proces będzie się rozwijał z czasem. Po pozostawieniu dodatkowych kilogramów skóra nie będzie brzydko wisieć, ale będzie gładka i ujędrniona.

Programy liposukcji Cellu

Izraelska liposukcja ultradźwiękowa Cellu Program (Program Cellu) opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków dwojakiego rodzaju – z falami o wysokiej i niskiej częstotliwości.

Fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości swobodnie wnikają na głębokość 8-9 cm i rozpuszczają tłuszcz brzuszny (wewnętrzny). Następnie jest wydalany z organizmu przez układ limfatyczny. Proces ten nazywa się lipolizą trzewną. W trakcie zabiegów można wyeliminować 2-3 kilogramy tłuszczu wewnętrznego.

READ
10 skutecznych nawyków, które pozwolą Ci szybko pozbyć się zbędnych kilogramów

Jednocześnie wykorzystywane są również fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości. Wnikają w warstwę powierzchniową na głębokość 3 cm i rozpuszczają podskórne złogi tłuszczu. Program Cellu działa w tym przypadku jak klasyczna liposukcja ultradźwiękowa.

Modelowanie sylwetki z wykorzystaniem technologii Cellu Program jest tak skuteczne, że już w 3-4 sesjach możesz zredukować talię o 4-8 cm, a masę ciała o 5-7 kg! Maksymalny efekt daje przebieg 15 zabiegów Programu Cellu. Masa ciała zmniejsza się o 20-25 kg, a obwód talii o 12-20 cm.

Ponadto oczyszczenie narządów wewnętrznych z obciążenia tłuszczem usprawnia ich pracę, zapobiega rozwojowi wielu chorób przewodu pokarmowego, układu sercowo-naczyniowego i nerek. Działanie fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości poprawia funkcjonowanie układu hormonalnego i nerwowego, harmonizuje regulację neuroendokrynną. Daje to efekt ogólnego uzdrowienia.

Miostymulacja Izodzhey

Izogy to innowacyjna włoska technologia oparta na fizjoterapii.

Dostarczenie impulsów elektrycznych powoduje napięcie w poszczególnych mięśniach bez zmiany ich długości (rozciąganie). Ten efekt nazywa się gimnastyką izometryczną.

Urządzenie VIP Line Isogei ćwiczy mięśnie w dwóch trybach. Jeden odpowiada ćwiczeniom aerobowym, drugi ćwiczeniom beztlenowym. Te pierwsze spalają złogi tłuszczu, te drugie wzmacniają i budują tkankę mięśniową.

Dzięki wzmocnieniu i zwiększeniu napięcia mięśniowego klatka piersiowa unosi się, powstają wyraźne, harmonijne kontury pośladków, bioder i talii. W wyniku aktywnej lipolizy spalane są złogi tłuszczu. Brzuch „odchodzi”, staje się płaski, napięty. Skóra jako całość staje się bardziej elastyczna, elastyczna, młodzieńcza.

Efekt zabiegów miostymulacji jest trwały i utrzymuje się przez długi czas. To nie tylko poprawa stanu skóry i modelowanie sylwetki. Ćwiczenie mięśni poprawia krążenie krwi, co oznacza dopływ i odpływ krwi tętniczej i żylnej. Mięśnie odgrywają dużą rolę w ogólnym zdrowiu organizmu. Poprawa ich tonu za pomocą Izodzhey działa odmładzająco na całe ciało.

Do korekcji małych i średnio wyraźnych fałdów tłuszczu

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to dość skuteczna metoda modelowania sylwetki, która polega na wprowadzeniu w głąb podskórnej tkanki tłuszczowej pacjenta leków lipolitycznych, które niszczą błony adipocytowych komórek tłuszczowych i uwalniają tłuszcz. Do zabiegu najczęściej stosuje się następujące leki:

  • fosfatydylocholina – bezpośrednio działający środek lipolityczny, którego zastrzyki niszczą błony komórek tłuszczowych, emulgują tłuszcz podskórny i wspomagają jego usuwanie z organizmu;
  • aqualix – lek na bazie dezoksycholanu sodu, który powoduje zniszczenie komórek tłuszczowych i ich zawartości oraz aktywuje funkcję drenażową układu limfatycznego;
  • dermastabilon to złożony środek na bazie soli żółciowej i fosfatydylocholiny, który pełni funkcję detergentu i emulgatora (niszczy osłonki elementów strukturalnych tkanki podskórnej i emulguje tłuszcz).

Iniekcje lipolityków likwidują oznaki cellulitu, zmniejszają grubość warstwy tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach oraz zwiększają elastyczność skóry.

Aby jednak uzyskać trwały i wyraźny efekt, zaleca się przebieg 10-15 sesji, po czym efekt utrzymuje się przez rok (pod warunkiem prawidłowego odżywiania i aktywnego trybu życia). Przebieg lipolizy iniekcyjnej pozwala na zmniejszenie objętości ciała średnio o 10 cm.

Mezoterapia na odchudzanie

Procedura jest bardzo podobna do lipolizy iniekcyjnej.

Różni się tylko tym, że koktajle lipolityczne wprowadzane są w głąb skóry – o 4-5 mm.

Miejscowe nagromadzenie składników aktywnych w mezodermie poprawia przemianę materii i przyspiesza rozkład lipidów. Mezoterapię wybierają pacjenci, którzy chcą usunąć tkankę tłuszczową z różnych okolic, np. z kolan. Zalecany kurs to 5-7 sesji.

READ
Idealny zestaw ćwiczeń na biodra!

Lipomesodissolution

Kolejny rodzaj mezoterapii na ciało. Polega również na wprowadzeniu w warstwę skórną skóry (na głębokość nie większą niż 6 mm) specjalnych koktajli, które przyczyniają się do aktywnego rozpadu tkanki tłuszczowej i usuwania tłuszczu z organizmu.

Koktajle nie składają się z kilku składników. Składniki lipolityczne rozkładają komórkę tłuszczową. Składniki drenażowe, składające się z ekstraktów z różnych roślin, od zielonej herbaty po karczochy, przyspieszają pracę przepływu limfy: dzięki czemu to, co zniszczone, wychodzi lepiej. L-karnityna – aminokwas, naturalna substancja powiązana z witaminami z grupy B, sprzyja szybkiemu przetwarzaniu tłuszczów w energię.

Istnieją tak zwane koktajle podstawowe, które kalcynuje się powierzchownie: wzdłuż kręgosłupa i wzdłuż przestrzeni międzyżebrowej. Dzięki tej metodzie wprowadzania produktów biologicznych uruchamiane są biologicznie aktywne punkty. Z ich pomocą waga zaczyna spadać tak szybko, jak to możliwe.

Oprócz tych podstawowych istnieją koktajle lokalne, które wstrzykuje się w problematyczne miejsca – boki, brzuch, bryczesy, wewnętrzną powierzchnię ramion.

Należy pamiętać, że po usunięciu złogów tłuszczu nie pojawia się wiotkość i zwiotczenie skóry, ponieważ substancje wchodzące w skład koktajlu stymulują powstawanie kolagenu, który odpowiada za elastyczność.

Po mezodissolution objętość podskórnej tkanki tłuszczowej w tej strefie zmniejsza się o 5-10 cm Zalecana liczba sesji na kurs to 10.

Zabiegi wzmacniające efekt odchudzania

masaż

Masaż to połączenie rytmicznego, mechanicznego i odruchowego oddziaływania na tkankę tłuszczową w celu zmniejszenia jej objętości. Istnieje kilka rodzajów: klasyczny (ręczny), sprzętowy (hydro lub wibromasaż), miodowy, puszka. Masaż odchudzający odbywa się w kursach 10-12 sesji. Aby osiągnąć wyraźniejszy efekt, zabieg zaleca się łączyć z okładami na ciało.

Okłady

Okłady – zabieg kompresyjnego bandażowania ciała, podczas którego na skórę „obszarów problematycznych” nakłada się mieszankę składników aktywnych o działaniu lipolitycznym i owija folią. Są miodowe, czekoladowe, kawowe, cytrusowe i błotne okłady. Ilość sesji uzależniona jest od objętości tkanki tłuszczowej, średnio kurs składa się z 12 zabiegów.

Dietetyka

Kluczem do utraty tych zbędnych kilogramów jest odpowiednia, zbilansowana dieta.

Konieczne jest regularne jedzenie – w tych samych godzinach, które są dogodne dla każdej osoby do jedzenia. To jest bardzo ważne. Jeśli nauczysz się jeść regularnie, to w ustalonym czasie sok żołądkowy będzie najbardziej aktywnie uwalniany i powstaną najlepsze warunki do trawienia pokarmu.

Nie zapomnij o przestrzeganiu bilansu energetycznego. Innymi słowy, zgodność wartości energetycznej, kaloryczności diety z indywidualnym zużyciem energii. Na przykład, jeśli kobieta ma od 20 do 30 lat i przeważnie prowadzi siedzący tryb życia z powodu pracy lub z innych powodów, nie powinna spożywać więcej niż 2000 kalorii dziennie. A jeśli kobieta ma średnią aktywność, jej dzienna norma to 2200 kalorii.

Kobiety 50+ powinny być bardzo ostrożne w ilości dziennego spożycia kalorii. Jeśli prowadzą siedzący tryb życia, dzienne spożycie kalorii nie powinno przekraczać 1600. Ale dla tych, którzy nadal prowadzą bardzo aktywny tryb życia, dzienne spożycie kalorii może osiągnąć 2000.

Mężczyźni mogą przyjmować nieco więcej kalorii, ale nie za dużo. Na przykład w wieku od 31 do 50 lat dzienne spożycie kalorii powinno wynosić: dla osób prowadzących siedzący tryb życia – do 2200; średni telefon komórkowy – do 2600; bardzo mobilny – do 2800 kalorii.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: