12 błędów, przez które kobieta źle wygląda na zdjęciu

9 powodów, dla których źle wyglądasz na zdjęciach i jak temu zaradzić

Chcesz, aby Twoje portrety były jeszcze piękniejsze? Rzućmy okiem na dziewięć najpopularniejszych powodów, dla których ludzie źle wyglądają na zdjęciach. I oczywiście wskazówki, jak to naprawić.

1. Za niski kąt strzału

Z reguły, aby osoba wyglądała pięknie na zdjęciu, obiektyw powinien znajdować się powyżej poziomu oczu. Oto doskonały przykład:

Trzymaj aparat nieco wyżej (jeśli robisz selfie), poproś fotografa, aby go uniósł, znajdź wyższego przyjaciela do zrobienia zdjęcia lub lekko ugnij kolana. Lekko pochyl podbródek (ale nie za bardzo) – nikt nie chce widzieć, co masz w nosie.

2. Niewłaściwa ogniskowa

Twarze wyglądają różnie w zależności od ogniskowej obiektywu (18mm, 35mm, 200mm itd.).

9 powodów, dla których źle wyglądasz na zdjęciach i jak to naprawić - 2

Dobry zakres dla naturalnie wyglądającego zdjęcia wynosi od 35 mm do 85 mm. Ale twarz każdego jest inna. Dlatego czasami ludzie myślą, że świetnie wyglądają w lustrze, ale na zdjęciach wydają się przerażający.

Aby znaleźć najlepszą dla siebie ogniskową, poproś znajomego o zabranie aparatu z zoomem i zrobienie ze sobą kilku zdjęć, za każdym razem wypełniając kadr twarzą. Następnie przeglądasz je i wybierasz to, co lubisz najbardziej.

Wypróbuj średnią do najdłuższej ogniskowej. Aby uzyskać idealny zasięg, poproś fotografa o cofnięcie się i powiększenie lub powiększenie i pomniejszenie.

3. Oczy się nie uśmiechają

Jeśli chcesz się uśmiechnąć na zdjęciu, pamiętaj, że oczy są tak samo ważne jak usta. Aby „uśmiechnąć się oczami”, spróbuj zmrużyć dolną powiekę i nieco opuścić górną.

9 powodów, dla których źle wyglądasz na zdjęciach i jak to naprawić - 3

Ćwicz przed lustrem. Zobacz, jak atrakcyjnie wyglądasz.

4. Niewłaściwa pozycja ciała

Fotografowanie głowy i ramion pod kątem 90 stopni do aparatu może sprawić, że będzie wyglądać nieco kanciasto. Obróć lekko jedno ramię w kierunku obiektywu. Twoje ramiona powinny znajdować się pod kątem około 30 stopni w stosunku do aparatu. Oto na przykład portret z profesjonalnej sesji zdjęciowej dr. Anthony’ego Romeo:

9 powodów, dla których źle wyglądasz na zdjęciach i jak to naprawić - 4

Ta postawa pomoże Ci wyglądać szczuplej. Podnieś również ramiona, odrzuć je do tyłu i opuść. To trochę wydłuży szyję i poprawi wygląd górnej części tułowia. Nie chcemy zgarbionych ramion, prawda?

5. Za długo się uśmiechałeś, więc wyglądało to dziwnie.

Na pewno wiesz, że długo trudno zmusić się do uśmiechu na polecenie. Im dłużej rozciągasz uśmiech, z reguły tym bardziej sztucznie wygląda. Jest to szczególnie ważne podczas wykonywania portretów grupowych. Poproś fotografa o odliczenie „3, 2, 1” przed zrobieniem zdjęcia. Wtedy zmusisz się do uśmiechu i pozowania przez jedną lub dwie sekundy.

READ
17 trików, które ułatwią życie każdej kobiecie

6. Nie zauważyłeś, że jesteś fotografowany lub nie byłeś na to gotowy.

Kiedy jesteś fotografowany, poświęć całą uwagę procesowi fotografowania, aby uniknąć śmiesznie otwartych ust lub szalonych oczu w kadrze. Nie odrywaj oczu od aparatu. Nie odpowiadaj, jeśli w tej chwili zwracasz się do Ciebie. Staraj się nie mrugać. To tylko kilka sekund, więc skup się.

7. Zrobiłeś miny

9 powodów, dla których źle wyglądasz na zdjęciach i jak to naprawić - 5

Fotograf Adam Edmond.

Jeśli wystawiasz język, wystawiasz twarz, nadymasz policzki i tak dalej, wyglądasz głupio. Oprzyj się pokusie robienia min przed kamerą, chyba że chcesz zrobić portret, który cię rozśmieszy i ukryć. Poproś fotografa, aby zrobił kilka ujęć, na których w jednym jesteś poważny, a w drugim nie tak poważnie. Porównaj, który najbardziej Ci się podoba.

8. Zrobiłeś tylko jeden strzał i nie sprawdziłeś.

Nie krępuj się poprosić o kolejny strzał, jeśli czujesz, że schrzaniłeś poprzednie: mruganie, ziewanie itp. Poproś o pokazanie, jak wypadłeś na zdjęciu, i pozwól im zrobić kolejne zdjęcie, jeśli nie podoba ci się to. Okaż zainteresowanie tworzeniem pięknego wizerunku.

9. Po prostu „nie lubisz”

Niektórzy ludzie nie lubią być fotografowani. Ale jeśli nie możesz tego uniknąć, warto spróbować wyglądać jak najlepiej. Wiele osób nienawidzi fotografii, ponieważ uważają, że zawsze wyglądają okropnie lub z powodu niskiej samooceny. Jeśli włożysz zerowy wysiłek, prawdopodobnie nie będziesz pod wrażeniem wyniku, jak w przypadku innych dziedzin życia. Stosując te wskazówki, możesz poprawić swoje zdjęcia.

10 Bonusowa wskazówka: Wyglądasz dobrze na swój własny sposób

Wszyscy jesteśmy różni, wspaniali i wyjątkowi, więc nie wahaj się zrobić sobie zdjęcia. Pokaż swoją twarz, dodaj trochę pozytywności i zastosuj trochę wiedzy. Jeśli myślisz, że jesteś brzydki, to się mylisz.

Wiele osób błędnie uważa, że ​​zadaniem profesjonalnych modelek jest po prostu dobrze wyglądać i po prostu patrzeć w kamerę. Duża część sukcesu zdjęcia godnego okładki zależy jednak od umiejętności odpowiedniego upozowania i zaprezentowania się.

Zagłębiając się w podstawy sztuki modelarskiej, zebraliśmy dla Ciebie 12 wskazówek od topowych modelek, które pomogą Ci zawsze świetnie wyglądać na zdjęciach.

Popchnij podbródek

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: Na każdym zdjęciu szyja powinna być widoczna. Staraj się nie przechylać głowy do przodu, w przeciwnym razie wygląd stanie się ciężki i nieprzyjazny.

READ
Jak przyciągnąć miłość do siebie: 6 wskazówek od Marilyn Kerro

Rozwiązanie: Spróbuj przesunąć nieco głowę do przodu. Może to być niezwykłe, ale szyja będzie wyglądać na cieńszą, a sam obraz będzie wyglądał elegancko i dopasowany.

Nie krzyżuj ramion

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: Pochylenie głowy bez pochylenia ramion wygląda nienaturalnie. A skrzyżowane ręce zamienią osobę w jedno bezkształtne miejsce.

Rozwiązanie: obróć się lekko bokiem do aparatu, opuść ręce i lekko je rozsuń. Dzięki temu szyja będzie wydawała się cieńsza, a kontury ciała staną się wyraźnie widoczne.

Uważaj na swoją postawę

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: Nawet lekko zgarbione plecy wizualnie skracają szyję i dodają kilka dodatkowych kilogramów w talii.

Rozwiązanie: Ściśnij łopatki i wyprostuj plecy, wyginając je w talii.

Jeśli siedzisz na krześle, nie odchylaj się do tyłu. Aby kontur ciała był wyraźny, spróbuj odwrócić się w półprofilu.

Zmień kąt

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: siedzenie z nogami skierowanymi w stronę aparatu sprawia, że ​​sylwetka wygląda jak pudełko. Niewłaściwe kąty mogą sprawić, że ręce i nogi będą wyglądać na krótsze niż są w rzeczywistości.

Rozwiązanie: Aby to naprawić, wystarczy zmienić kąt, lekko odwracając się od kamery. Aby nogi na zdjęciu nie łączyły się ze sobą, wydawały się dłuższe i cieńsze, ustaw jedną z nich nieco wyżej niż drugą.

Rozwiń ciało

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: Jeśli górna część ciała zostanie odwrócona zbyt daleko od aparatu, ramiona będą wyglądać na okrągłe i wąskie, a talia szeroka. Jeśli wręcz przeciwnie, jest zbyt prosty, osoba będzie wyglądać masywnie.

Rozwiązanie: Najlepszym rozwiązaniem jest obrócenie ciała o 3/4. Wtedy talia będzie wyglądać na cieńszą, a klatka piersiowa bardziej.

Zwróć uwagę na pozycję dłoni

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: Podczas fotografowania w pozycji siedzącej często pojawia się problem z ułożeniem rąk. Ponownie ręce skrzyżowane na klatce piersiowej wyglądają brzydko, a wystające ręce wyglądają nienaturalnie.

Rozwiązanie: Klepsydra to jedna z najlepszych pozycji siedzących. Skrzyżuj nogi i połóż łokcie na kolanie. W takim przypadku jedna ręka będzie w pozycji pionowej, a druga w pozycji poziomej. Takie ułożenie dłoni tworzy eleganckie linie wiodące, które podkreślają sylwetkę i twarz modelki.

Utwórz linie

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: Jest mało prawdopodobne, aby dobry strzał wyszedł z prostej pozycji z opuszczonymi rękami. Ponadto niektóre elementy garderoby mogą się ze sobą łączyć, dodając szerokości i masywności.

READ
Maski noszone przez znaki zodiaku

Rozwiązanie: Odsuń ręce od ciała i twórz proste linie i kąty, które podkreślą kontury i podkreślą to, co jest naprawdę ważne.

Połączyć

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Nie mniej atrakcyjne będzie połączenie linii krzywych i prostych. Stań w półprofilu. Pozostaw wizualną przestrzeń wokół talii, kładąc jedną rękę na biodrze, a drugą wzdłuż konturu ciała. Prawidłowe ułożenie dłoni pomoże podkreślić kształt ciała i stworzyć elegancki wizerunek.

Unikaj luźnych ubrań

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: w workowatym ubraniu postać staje się trudna do rozróżnienia. A sam człowiek wydaje się znacznie szerszy.

Rozwiązanie: aby w jakiś sposób podkreślić kształty, połóż ręce na biodrach. Jednocześnie powinny znajdować się z przodu, ręce są widoczne, a jedna ręka jest nieco wyższa od drugiej. I lepiej unikać na zdjęciach workowatych ubrań.

Nie pokazuj łokci

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: Ręka z łokciem skierowanym bezpośrednio w obiektyw wygląda nienaturalnie i jest skrócona. Dodatkowo, jeśli szczoteczka opiera się o szyję lub głowę, łamie proporcje, dodając ciężaru oprawie.

Rozwiązanie: pamiętaj, jeśli w oprawie jest ręka, to pędzel powinien być widoczny i podkreślać detale. Przesuń lekko łokieć w bok, aby linie były wyraźnie widoczne.

Symuluj dotyk

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: jeśli ręka zostanie zwrócona w stronę aparatu, dłoń zostanie wybita z kadru i zwróci na siebie całą uwagę. A twarz będzie wydawała się mniejsza.

Rozwiązanie: gest powinien powtarzać lub podkreślać kontury twarzy. Ważne jest, aby nauczyć się naśladować dotykanie czegoś, ale nie dotykać ani nie kłaść rąk na twarzy lub głowie.

Podkreśl swoją twarz

12 błędów, dlaczego nie wyglądamy dobrze na zdjęciach

Problem: zaciskanie pędzla w pięść podczas robienia portretu i opieranie na nim głowy nie jest dobrym pomysłem. Ta pozycja wygląda ciężko i nienaturalnie.

Rozwiązanie: znacznie lepiej byłoby podkreślić kontur palcami. Aby dłoń wyglądała na rozluźnioną i naturalną, spróbuj trzymać pióro dwoma palcami, a następnie wyjmij je, pozostawiając dłoń w tej samej pozycji.

Podobał Ci się artykuł? Subskrybuj kanał, aby być na bieżąco z najciekawszymi materiałami

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: