12 błędów domowego manicure, które wszystko zepsują

Wszystkie kobiety dzielą się na dwie grupy: te, które preferują manicure salonowy, oraz te, które robią to same w domu. Nieprofesjonalizm często prowadzi do nieprzewidzianych rezultatów w manicure domowym. Chodzi o to, że jest kilka niewybaczalnych błędów, które najprawdopodobniej popełniasz podczas robienia tego.

Błąd 1: Nie przygotowałeś skórek.

Nie możesz opuścić naskórka. Krawędź paznokcia po nałożeniu lakieru będzie nierówna, a manicure będzie wydawał się niechlujny. Naskórek należy przygotować przed farbowaniem.

Błąd nr 2: obcinasz skórki

Odcięcie naskórka po zabarwieniu paznokci to poważny błąd. U podstawy gwoździa natychmiast tworzy się niepomalowany pasek. Manicure musi zostać przerobiony.

Błąd 3: obcinasz paznokcie do nasady

Odcięcie paznokcia w ten sposób nie będzie w stanie naprawić lakieru na nacięciu paznokcia. Oznacza to, że lakier nie utrzyma się długo. Lepiej pisać krótko. Taki manicure będzie wyglądał schludniej i sprawi, że będzie on znacznie łatwiejszy i wygodniejszy.

Błąd nr 4: nałożyłeś zbyt wiele warstw lakieru

Nie sprawi to, że kolor będzie bogatszy. Duża ilość warstw lakieru nie wysycha i manicure trzeba będzie przerobić. Wystarczy nałożyć lakier w dwóch warstwach.

Błąd nr 5: tniesz boczne podparcia

W tym przypadku palce stają się bardziej wrażliwe po bokach, a paznokieć jest wizualnie szerszy. Aby uzyskać piękny manicure, powinno być odwrotnie. Im węższy paznokieć, tym lepszy wynik.

Błąd nr 6: Opiłujesz paznokcie wokół krawędzi.

Po zabarwieniu w żadnym wypadku nie należy piłować paznokci. Z uszkodzonym brzegiem lakieru, manicure nie utrzyma się nawet przez jeden dzień.

Błąd 7: Lakier nakładasz zaraz po odtłuszczeniu paznokci.

Nic dziwnego, że lakier spływa i nie chce przyklejać się do paznokci. Pozostaw paznokcie do wyschnięcia przed nałożeniem lakieru lub bazy pod manicure.

Błąd nr 8: Potrząsanie butelką lakieru do paznokci

Pędzel należy lekko zanurzyć w lakierze. Wypływająca z niego masa może zrujnować manicure w ciągu kilku sekund. Big kleks – to mówi wszystko. Tylko doświadczony stylista paznokci może usunąć nadmiar lakieru. Będziesz musiał całkowicie zmyć cały paznokieć.

Błąd nr 9: Używasz lakieru na swojej skórze

Malując skórę lakierem nie oczekuj pięknie pomalowanych paznokci. Następnie zmywając go na pewno zrujnujesz lakier na paznokciach. W takim przypadku krawędź lakieru nie będzie już równa, a na palcu najprawdopodobniej pozostaną cząsteczki lakieru.

READ
Nie doceni: 10 opcji manicure, których mężczyźni w ogóle nie lubią

Błąd nr 10: Warstwa lakieru jest nierówna

Wypchana ręka mistrza nakłada lakier równomierną warstwą. Jest mało prawdopodobne, że ci się uda. Gdy paznokcie wyschną, widoczne będą fale i inne nierówności. Powodem tego są niepewne ruchy.

Błąd nr 11: końcówką pilnika czyścisz przestrzeń pod paznokciem

W ten sposób nieuchronnie zostanie odcięty lakier pokrywający krawędź paznokcia. Taki manicure nie potrwa długo, ponieważ krawędź nie jest zamknięta. Nie niszcz struktury manicure, a wynagrodzi Cię jego trwałością.

Błąd #12: Nie suszysz lakieru

Słabo wysuszony lakier pozostawi odciski palców na ubraniach, włosach, a nawet palcach. Po całkowitym wyschnięciu pozostanie na nich brzydki wzór, z którego nie będzie można się pozbyć. Manicure będzie musiał zostać przerobiony.

Okazuje się, że manicure domowy to skomplikowany proces. Brakując sekretów i subtelności sztuki manicure, raczej nie będziesz mógł pochwalić się pięknymi paznokciami. Chociaż to kwestia praktyki. Z biegiem czasu okaże się dla Ciebie piękny, schludny manicure. Pamiętaj jednak o głównych błędach i staraj się ich unikać w przyszłości. Może lepiej skontaktować się z mistrzem manicure.

A którą metodę wolisz: salon czy dom? Powiedz nam w komentarzach, gdzie zwykle robisz paznokcie.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zapisz go dla siebie i udostępnij znajomym!

12 najczęstszych błędów w manicure domowym

Niektóre dziewczyny uwielbiają chodzić na manicure, ponieważ wizyta u mistrza to dla nich cały rytuał. A ktoś myśli, że to strata czasu i pieniędzy, ponieważ manicure można wykonać samodzielnie w domu. Jednak w domu dziewczyny popełniają niektóre z najczęstszych błędów, z którymi proponujemy zapoznać się:

Nieprzygotowany naskórek. Jeśli masz twardy i suchy naskórek, to delikatnie przesuń go pomarańczowym sztyftem na pewno nie zadziała, a na pewno zabrudzi się lakierem do paznokci. Ważne jest, aby 1-2 razy dziennie nakładać na naskórek specjalny krem ​​​​olejowy lub tłuszczowy.

Przycięty naskórek. Łuska jest jak włosy, im częściej tniesz, tym szybciej rośnie. Nie zapominaj, że cążki do skórek są twoim wrogiem #1. Nie dadzą równomiernego cięcia, a rosnąc w szybszym tempie naskórek staje się grubszy, przez co coraz trudniej się go pozbyć. W takim przypadku lepiej jest posmarować naskórek olejem i nie odcinać go. Po 1-2 miesiącach będziesz zaskoczony wynikiem: naskórek stanie się znacznie cieńszy i stopniowo prawie zniknie.

READ
Manicure z kamifubiki: stylizacja paznokci 2023

Paznokcie odcięte u nasady. To grzech dla dziewczynek z niedoskonałym kształtem paznokci. Wolna krawędź gwoździa musi mieć długość co najmniej 1 mm. Tylko w ten sposób zostanie uformowany we właściwej formie. Nie zapominaj też, że nigdy nie należy obcinać paznokcia nożyczkami. Paznokieć należy spiłować, przesuwając pilnik od krawędzi paznokcia do jego środka, ale nie wykonując ruchy powrotne w obu kierunkach.

Dużo lakieru. Maksymalna liczba warstw lakieru na paznokciu to 3. Zapamiętaj tę liczbę, a także nie zapomnij o wysuszeniu paznokci przez 5-10 minut między nakładaniem warstw.

Wytnij podparcia boczne. Sztywne narośla boczne są zjawiskiem nieprzyjemnym, ale nie da się ich odciąć. Po pierwsze sprawisz, że będzie nierówny, a po drugie otrzymasz małe zadziory, które urosną do gigantycznych rozmiarów. Rolki boczne pod naciskiem metalowego lub szklanego pilnika do paznokci. W takim przypadku skórę należy wypolerować do pożądanego rezultatu. Ta procedura musi być przeprowadzana raz w tygodniu.

Paznokcie piłowane od bocznych krawędzi. Paznokcie są cięte wzdłuż, ale nie po bokach. Dzięki naturalnemu odrostowi nawet powiększająca się płytka paznokcia naturalnie skręca się, nabierając mniej lub bardziej przyjemnego dla oka kształtu.

Nakładanie lakieru natychmiast po odtłuszczeniu paznokcia. Nie możemy zapomnieć o ważnym etapie bezacetonowego odtłuszczania paznokcia. Jednak substancja musi całkowicie wyparować przed nałożeniem lakieru na paznokieć. Aby to zrobić, wystarczy pozostawić same paznokcie na 2-3 minuty. W takim przypadku lakier ułoży się bardziej równomiernie i utrzyma się dwa razy dłużej.

Potrząsanie butelką z lakierem do paznokci. Jeśli to zrobisz, w lakierze powstają pęcherzyki powietrza, które nierównomiernie opadają na paznokieć. Jeśli chcesz wstrząsnąć lakierem, po prostu zwiń powlekaną butelkę w dłoniach lub przekręć ją powoli w tę iz powrotem kilka razy.

Kontakt z lakierem na skórze. Aby tego uniknąć, wazelinę można nakładać na skórę bez wchodzenia na płytkę paznokcia. Możesz więc bezpiecznie pomalować paznokieć i usunąć nadmiar kontaktu ze skórą po wyschnięciu lakieru wacikiem.

Nierówny lakier. Dzieje się tak najczęściej w przypadku jasnych neonowych lakierów. Aby uzyskać najlepszy wynik, konieczne jest nałożenie białego lakieru jako podstawy, a na nim jest już jasna warstwa. Tak więc lakier będzie leżał równomiernie i będzie miał bardziej nasycony kolor.

READ
Biznesowy manicure: 50 pomysłów na stylowe kobiety biznesu w 2023 roku

Czyszczenie przestrzeni podpaznokciowej pilnikiem. Pod paznokciami często pojawia się brud. Oczywiście musisz się go pozbyć, ale nie pilnikiem do paznokci. Najlepiej użyć do tego specjalnej szczoteczki lub starej szczoteczki do zębów. Ale zbieranie twardych przedmiotów pod paznokciem jest surowo zabronione! Czyli uszkadzasz wszystkie tkanki łączne, po czym paznokieć pogarsza się i traci swój naturalny kształt.

Nieutwardzony lakier. Jeśli nie masz specjalnej „szybkiej suszarki” w postaci produktu pokrywającego świeży manicure, możesz spróbować metodą ludową: zanurz świeżo pomalowane paznokcie w lodowatej wodzie na 2-3 minuty, a następnie posmaruj je olej. Dzięki temu Twój domowy manicure nie będzie się rozmazywał i będzie wyglądał świetnie.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: