12 apartamentów typu studio, które przyciągną Twoją uwagę i podbiją Twoje serce

Zdjęcie Dmitrija Muchkina

Wyobraź sobie, że musisz poprosić kogoś o obejrzenie kropki na ścianie. Jest to praktycznie niemożliwe: nasze oczy nieustannie chcą się poruszać, przesuwać z jednego obiektu na drugi. A próba utrzymania wzroku raczej spowoduje pragnienie snu.

Aby zwrócić na siebie uwagę, potrzebny jest ruch. Zarówno w sensie dosłownym – chodzenie po widowni czy scenie, jak iw przenośni – przejście od jednego tematu do drugiego. Nawet jeśli musisz długo zastanawiać się nad jakimś tematem, od czasu do czasu dotykaj abstrakcyjnych tematów, opowiadaj historie z życia. Ułatwi ci to słuchanie.

2. Niespodzianka

Powtarzające się rzeczy nas nudzą. Ludzie, którzy opowiadają te same historie, politycy, którzy używają tych samych argumentów, sprawiają, że chce się zająć czymś innym.

Aby być postrzeganym z zainteresowaniem, zostaw miejsce na sekrety. Zmień chronologię opowieści, każ słuchaczom odgadnąć, co będzie dalej. Zacznij z daleka, narysuj niezwykłe paralele, udawaj, że prowadzisz do jednego skrzyżowania i skręcaj ostro na drugie.

Czytając ponownie swoje przemówienie, dowiedz się, czego dokładnie będą oczekiwać słuchacze w danym momencie — i rozwiej te oczekiwania.

3. Przemyślane zachowanie

Jedną z najważniejszych rzeczy w wystąpieniach publicznych jest zachowanie mówcy. Jeśli mówisz bez entuzjazmu, ze wzrokiem utkwionym w podłogę, z dala od słuchaczy i nie okazujesz zainteresowania tematem, to słuchacze zrobią to samo – znudzą się i będą marzyć, żeby to się jak najszybciej skończyło.

Zastanów się, jakie emocje chcesz wywołać u swoich słuchaczy i postępuj zgodnie z nimi. Jeśli potrzebujesz przepływu pomysłów od ludzi, komunikuj się pod presją. Jeśli zainteresowanie i radosny entuzjazm, mów otwarcie i energicznie. Jak rodzi się podobne – ta zasada sprawdza się również w dziedzinie przedstawień.

4. Łańcuchy stwierdzeń

Wyobraź sobie, że otrzymujesz zimny telefon od firmy. I pierwsze, o co pytają: „Czy chciałbyś skorzystać z naszych usług?” Oczywiście odpowiadasz: „Nie”. Teraz dzwoniący będzie musiał dokonać cudów perswazji, abyś zmienił zdanie i jest mało prawdopodobne, aby mu się to udało.

Jeśli zaczynamy czemuś zaprzeczać, cała nasza natura jest skierowana na to, by obstawać przy swoim i nie zmieniać swojego stanowiska. Zamykamy się, stajemy się sceptyczni wobec tego, co mówi druga osoba i bardzo niechętnie akceptujemy pomysły innych ludzi, nawet jeśli nie mają one nic wspólnego z pytaniem, na które pierwotnie odpowiadaliśmy.

READ
9 sposobów na ograniczenie marnowania żywności

Dlatego konieczne jest tworzenie łańcuchów oświadczeń. Zadawaj ludziom oczywiste pytania, aby otrzymać kilka odpowiedzi „tak”. Stworzy to dogodne warunki do percepcji Twoich pomysłów i przyciągnie do Ciebie publiczność. Osoba, która powiedziała „tak”, jest psychicznie nastawiona na przyswajanie informacji i ochocze słuchanie.

5. Pytania

Innym dobrym sposobem na ożywienie odbiorców i zachęcenie ludzi do słuchania jest zadawanie pytań. Wystąpienia publiczne są zazwyczaj interakcją jednostronną. Mówca mówi, inni słuchają. Ale jeśli czujesz, że uwaga ludzi zaczyna się wymykać, zadaj im pytanie.

To odwraca wzorzec interakcji: teraz słuchacze muszą mówić, a ty musisz słuchać. Publiczność na sekundę zyskuje kontrolę nad sytuacją, a to wzbudza zainteresowanie, zmusza do szybkiej reakcji. Ludzie czują się włączeni w rozmowę, co jest o wiele przyjemniejsze niż tylko zdobywanie informacji.

6. Włączanie nowego

Ludzie mają ochotę na nowe informacje. To jeden z powodów, dla których tak bardzo lubimy czytać wiadomości. Możesz użyć tej funkcji na swoją korzyść. Aby Twoje przemówienie było bardziej ekscytujące, dołącz wiadomości, które są istotne dla Twojego tematu, ale mogą być interesujące same w sobie.

Może to być nowy wynalazek zmieniający branżę, niesamowite odkrycie w pokrewnej dziedzinie lub coś związanego z miastem lub krajem, w którym występujesz. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że wiadomości powinny zawierać wystarczająco dużo znanych informacji, w przeciwnym razie publiczność nie będzie w stanie ich dostrzec. Nadmiar nowości jest tak samo zły jak ich brak.

7. Dozowanie

Czasami chcesz opowiedzieć widzom wszystko od razu, podzielić się jak największą ilością informacji, ponieważ czas jest ograniczony, a zgromadziłeś duże doświadczenie i wiedzę. Ale lepiej zwolnić. Osoba może odbierać nie tyle danych na jednostkę czasu, a przekroczenie tego progu spowoduje, że żadna z twoich tez nie zostanie zapamiętana.

Jeśli chcesz, aby słuchacze naprawdę zwracali uwagę na twoje słowa, wybierz jedną lub dwie główne idee i wyemituj je. Możesz oprawić je w mniej ważne tezy, historie życia i inne informacje, najważniejsze, aby nie stracić koncentracji. Jeśli twoja mowa jest skupiona, słuchacze też.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: