11 sposobów na zorganizowanie przestrzeni w pokoju dziecka

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce dla dziecka, w którym dzieci spędzają większość swojego czasu. Ważne, aby ta przestrzeń była nie tylko bardzo przytulna i piękna, ale również funkcjonalna i bezpieczna. Dzielimy się sekretami, które pomogą Ci wyposażyć najlepszy żłobek na świecie!

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

Zorganizowanie bajecznego pokoju dziecięcego wcale nie jest trudne. Pokaż trochę wyobraźni, a najzwyklejszy pokój zamieni się w ciekawą i funkcjonalną przestrzeń, w której dziecko będzie rosło i rozwijało się z przyjemnością.

Wnętrze według wieku

Meble dziecięce, wyposażenie, wystrój pokoju powinny być dostosowane do wieku właściciela. Daj pierwszeństwo naturalnym materiałom, na przykład drewniane meble doskonale zachowują swoje walory użytkowe i estetyczne przez wiele lat, a to jest duża oszczędność dla rodzinnego budżetu. Zmieniając kolorystykę ścian, narzut, tekstyliów, zasłon, różnych drobnych dodatków, możesz zmienić wystrój pokoju dziecięcego, „dopasować” go do zainteresowań i wieku dziecka.

Sekretne miejsce

Jeśli masz możliwość wydzielenia dodatkowej (choć bardzo małej) przestrzeni na gry, zrób sekretny pokój, który w 100% będzie ulubionym miejscem dziecka i sprawi wiele radości jego przyjaciołom. Możesz ukryć taki pokój pod schodami, za szafą lub innymi dużymi meblami, możesz zorganizować „tajne miejsce” pod sufitem, a wejście do niego lepiej ukryć lub ukryć.

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

Rysunki na ścianie

Ważne jest, aby każda osoba pozostawiła swój ślad na tym świecie. Dlatego dzieci tak bardzo chcą realizować swoje „artystyczne” zdolności w dowolnych dostępnych miejscach: na tapetach, meblach, papierze… A to nie zawsze zachwyca rodziców.

Niech żłobek stanie się miejscem, w którym wszystko jest możliwe! Zdecydowanie powinien mieć ściankę do rysowania, która w miarę jak dziecko podrośnie może służyć do nauki literek, cyferek, zasad, a także można na niej zostawiać różne wiadomości i przypomnienia dla właściciela pokoju.

Wygodna część sypialna i nie tylko…

Na przykład łóżko piętrowe to rozwiązanie nie tylko dla dwójki dzieci. Jeśli dziecko mieszka samo w pokoju dziecinnym, to na drugim poziomie możesz wyposażyć chatę dla małego marzyciela. Jednym z najbardziej ulubionych zajęć dzieci jest budowanie własnych małych, odosobnionych domów. Właściciel takiego domu z przyjemnością spędzi czas na swoim przytulnym drugim piętrze.

READ
25 pomysłów na rustykalne dekoracje do sypialni

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

Kolor i światło

W pokoju dziecięcym powinno być dużo światła, a miejsce pracy powinno być dodatkowo doświetlone. Wiele dzieci lubi świecące girlandy z wielobarwnymi lampionami, które można umieścić nad łóżkiem, tworząc atmosferę magii i dobrego nastroju. Dodatkowo taką girlandę można zastosować zamiast lampki nocnej, aby maluszek nie musiał zasypiać po ciemku.

Eksperci zalecają, aby nie używać jasnych kolorów do ozdabiania ścian w przedszkolu, ponieważ kolor wpływa na stan emocjonalny dziecka. Jeśli zależy Ci na jasnych kolorach, wybierz jedną ze ścian, możesz nanieść na nią rysunek, aplikację, naklejki z ulubionymi postaciami lub malowidło artystyczne, reszta niech będzie w jasnych, neutralnych kolorach.

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

Ważne jest, aby kolory dobierać tak, aby nie przeszkadzały w czynnościach, zabawach i spaniu.

Wybór kolorów jest dziś niezwykle duży, dlatego musisz wiedzieć, jak wybrać odpowiednią farbę. Wybierając farbę, większość osób zwraca uwagę na kolor, cenę, opakowanie produktu i zupełnie zapomina o znaczeniu jego składu. I na próżno, ponieważ niskiej jakości farba nie tylko ma nieprzyjemny zapach po nałożeniu, ale na dłuższą metę powoduje poważne problemy zdrowotne. Czy wybierając farbę myślisz o swoim zdrowiu? ALE Caparol myśli! Od 1985 roku, kiedy firma stworzyła normę środowiskową dla farb ELF

Zgodnie z tą normą wszystkie produkty zawierają mniej niż 0,7 g/kg lotnych związków organicznych (LZO) – szkodliwych zanieczyszczeń. Norma środowiskowa ELF jest prawie 43 razy wyższa niż obecne normy europejskie.

Teraz portfolio rozwiązań marki Caparol z normą środowiskową ELF składa się z ponad 40 produktów.

Parapet Ława

Ławka pod parapet z pewnością stanie się jednym z ulubionych miejsc dziecka w pokoju. Dzieci będą mogły na niej pograć w różne gry, zbierać puzzle, składać projektanta, dla starszych dzieci ławka będzie wygodną przestrzenią do relaksu, słuchania muzyki, grania na gitarze, czytania książek, potajemnych rozmów z przyjaciółmi. Taki parapet ma jeszcze jeden plus – w jego szufladach można przechowywać książki, zabawki, pościel.

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

Dużo miejsca do zabawy

Planując projekt pokoju dziecięcego, zwróć należytą uwagę na plac zabaw, a lepiej nie tylko dla różnych rodzajów aktywności: stół (kup wygodne krzesła), podłogę (połóż gruby dywan), przytulny kącik z miękkimi poduszkami lub otomanami ściana może być również używana do gier, naciągania żyłki i wieszania na niej spinaczy do bielizny, można do nich przymocować wszelkiego rodzaju części do gier. Plac zabaw powinien być bezpieczny i interesujący.

READ
13 kreatywnych i wszechstronnych pomysłów na oświetlenie do Twojej kuchni

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

zakres badań

Nie przeciążaj miejsca pracy różnymi drobiazgami, nie używaj bardzo jasnych kolorów i obszernych rysunków podczas jego dekorowania.

  • Przestrzegaj środka i preferuj neutralne odcienie.
  • Miejsce pracy powinno mieć dobre naturalne światło + dodatkowe źródło światła.
  • Najlepiej wybrać meble, które będą rosły wraz z dzieckiem.
  • Wybierając miejsce na obszar nauki, weź pod uwagę indywidualne cechy Twojego dziecka, jego pracowitość i uważność. Na przykład, jeśli uczeń ma trudności z siedzeniem w jednym miejscu, nie należy ustawiać stołu przed oknem, dziecko będzie odwracane od odrabiania zadań domowych.

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

niezwykłe drzwi

Oczywiście łatwiej pozostać przy klasycznej wersji, ale dla tych, którzy nie szukają łatwych sposobów, można wykazać się kreatywnością i zrobić oryginalne wejście do pokoju. Na przykład umieść podwójne drzwi z dodatkowym małym skrzydłem. Ta opcja pomoże ograniczyć ruch bardzo małego fidgeta, a później stanie się nieodzownym atrybutem dziecięcych zabaw.

wiszące krzesło

Nawet w pokoju z małym kwadratem jest wystarczająco dużo miejsca na takie krzesło. Na początku może służyć jako huśtawka, a nawet kołyska. Monotonne kołysanie uspokoi maluszka, a on szybko zaśnie. Dla starszego dziecka fotel stanie się stylowym detalem wnętrza, przytulnym miejscem do czytania i samotności. A jeśli fotel wiszący również ma kształt kokonu, można go zamienić w halabudę, mały miłośnik przygód na pewno nie będzie się nudził!

pokój dziecięcy, wnętrze pokoju dziecięcego, remont pokoju dziecięcego, łóżeczko dziecięce

Magnesy, spinacze do bielizny, haczyki

Mogą służyć do dołączania rysunków i fotografii. Wystarczy rozciągnąć linę lub żyłkę wzdłuż ściany i ozdobić ją wzorami na spinaczach do bielizny. W ten sposób stworzysz prawdziwą wystawę prac plastycznych i rękodzieła Twojego dziecka. W miarę jej aktualizacji skonsultuj się z autorem ekspozycji i wybierz z nim wszystkie najbardziej „godne” prace. Pozwól dziecku zobaczyć owoce swojej kreatywności i dążyć do lepszych wyników.

Źródło: youtube, autor: Caparol Ukraina

Opinia redakcji może nie pokrywać się z opinią autora artykułu.

Wykorzystywanie zdjęć: Klauzula 4, art. 21 Ustawy Ukrainy „O prawie autorskim i prawach pokrewnych – „Reprodukcja w celu ukazania aktualnych wydarzeń za pomocą fotografii lub kinematografii, publicznego przekazu lub udostępnienia utworów widzianych lub słyszanych podczas takich wydarzeń, w zakresie uzasadnionym celem informacyjnym.”

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: