11 sposobów, aby Twoja sypialnia wyglądała jak luksusowy pokój hotelowy

Hotel Predi Son Jaumell, margarotger interiorisme margarotger interiorisme Lokale komercyjne

Co można porównać z tym uczuciem, gdy po długim dniu spędzonym na wędrówkach po muzeach i sklepach w urokliwych zakamarkach nowo odkrytego miasta lub po szerokich bulwarach luksusowych stolic pośród wielojęzycznego tłumu wracasz do hotelu pokój, w którym twoje łóżko jest świeże, posprzątane nową, czystą pościelą, z małą tabliczką czekolady na ubitej poduszce? Albo gdy się obudzisz, wsuń stopy w wysoki, szykowny dywan, idź do łazienki spa, gdzie pod przezroczystym prysznicem rozkoszuj się aromatem ręcznie robionego prowansalskiego mydła lawendowego. Wszystko to jest przedsmakiem wyrafinowanego życia w luksusowym hotelu, gdzie łatwo wydając ciężko zarobione pieniądze, człowiek otrzymuje zasłużony odpoczynek wśród w istocie niewyszukanych radości.

Dlaczego, wracając do codzienności pod koniec wakacji, jesteśmy zmuszeni pogrążyć się w szeregu domowych trudów – do nieposłanego łóżka, małego i irytującego bałaganu, i nie wiadomo skąd bierze się kurz? Jak sprawić, by radość z lekkiego luksusu, którą spotykamy w hotelowym apartamencie, stała się towarzyszem naszej codzienności? Zobaczmy, co możemy zrobić, aby wprowadzić choć niewielką część tego życia do naszej codzienności.

Projekt łazienki

Hotel Predi Son Jaumell, margarotger interiorisme margarotger interiorisme Lokale komercyjne Hotele

Co przychodzi na myśl, jeśli chodzi o łazienkę w luksusowym pokoju hotelowym? Przeszklona kabina prysznicowa, w której strumienie są skierowane tak, aby pokryć całe ciało. Oczywiście jacuzzi! Są tam dwie głębokie umywalki z dużymi lustrami, błyszczące kinkiety, schludny stos świeżych i delikatnych ręczników oraz szlafrok z delikatnej bawełny. Ciepłe podłogi i ciepłe akcesoria łazienkowe – wszystko służy stworzeniu atmosfery błogości i luzu. Łazienka w stylu luksusowego apartamentu służy nie tylko wulgarnej higienie, ale subtelnej zmysłowej radości.

Styl apartamentu hotelowego w Twoim domu: kilka zaleceń

ZORZA NOCNA. MIESZKANIE W REGIONIE MOSKWY, Volkovs studio Volkovs studio Kuchnia w stylu klasycznym

Jeśli niesprawiedliwość, która sprawia, że ​​życie w hotelu i domu jest tak różne, wydaje Ci się oczywista, warto zastanowić się, jak wprowadzić atmosferę apartamentu hotelowego do swojego mieszkania. Oczywiście nie sposób założyć, że w taki sam cudowny sposób jak w hotelu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, w pokojach zawsze będzie utrzymany porządek, zawsze będą czyste ręczniki łazienkowe i wyprasowana pościel. Ale poza tym twój dom może nie być gorszy od apartamentu.

Co nas inspiruje w hotelach?

Restauracja SHAHANE BEINDESIGN Lokale komercyjne Hotele

Wygoda we wszystkich możliwych drobiazgach i sytuacjach to cecha wyróżniająca mieszkanie w luksusowym pokoju hotelowym. Odpowiednie oświetlenie, świeże powietrze i klimatyzacja, stały porządek, zawsze pod ręką rozmieszczenie niezbędnych rzeczy – wszystko tutaj jest ułożone w taki sposób, aby wyprzedzać nasze pragnienia.

READ
11 oryginalnych pomysłów na przechowywanie materiałów biurowych, aby Twoje miejsce pracy było produktywne

sypialnia

Engel & Völkers Bodrum, Engel & Völkers Bodrum Engel & Völkers Bodrum Nowoczesna sypialnia

Centrum mieszkania w stylu luksusowego pokoju to zdecydowanie sypialnia. Nienagannie dobrane poduszki, pościel i zasłony to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy w luksusowych pokojach.

Przemianę sypialni zaczyna się od łóżka, a nawet od materaca. Zainwestuj w materac, bo od tego zależy jakość snu i przebudzenia – klucz do komfortu, jakiego oczekujemy od luksusu. Sypialnia w apartamencie hotelowym jest zawsze wspaniale udekorowana, dopracowana w każdym detalu. Puchowe poduszki na cienkiej pościeli, pluszowe zagłówki, elegancka szafka nocna i lampki w głowach, para dziwacznych i wygodnych foteli, biurko lub biurko z przygotowanymi materiałami do pisania, choć nieco archaiczne w dzisiejszych czasach – każdy element jest dyskretnie zawarty w harmonijny zespół, nic nie zaśmieca przestrzeni, rzeczy są schowane w szafie. W rzeczywistości sypialnia jest jedynym pomieszczeniem w domu, którego aranżacji, aby stworzyć atmosferę luksusu i komfortu, nie można w żadnym wypadku skąpić. Nie myśl, że ukryty przed oczami gości ten pokój może zostać pozbawiony uwagi. Wygodny sen to przecież podstawa luksusowej prywatności.

oświetlenie

Pokój hotelowy w stylu Art Deco BEINDESIGN Przestrzenie komercyjne Hotele

Nieustannie staramy się rozświetlić nasz dom tak jasno i przenikliwie, jak to tylko możliwe. Ale luksusowy styl nie toleruje zamieszania spowodowanego nadmiernym oświetleniem. Nie toleruje ciemności. Bądź umiarkowany i delikatny w oświetleniu. Przygaś światła, zrezygnuj z dominacji żyrandola na rzecz kinkietów i lamp podłogowych. Kup regulatory natężenia oświetlenia – ściemniacze, to najlepszy sposób na dopasowanie światła do nastroju. Okna kurtynowe z eleganckimi zasłonami sięgającymi do podłogi. Żeby nie chować się przed światłem dziennym: co może być piękniejszego niż przebudzenie wśród blasku słońca na ścianach i łóżku? – ale aby podkreślić intymność wieczoru, gdy zapalają się światła elektryczne. Ustaw kilka świec w salonie i sypialni, być może schowanych w dziwacznych świecznikach. Żadna lampa nie może konkurować ze świecami, jeśli chodzi o wygodę. Uważnie obserwując naturalne poczucie oświetlenia, które jest jasne w ciągu dnia i dyskretne w nocy, uzyskasz wrażenie troskliwej uwagi niezbędnej do stworzenia atmosfery komfortu.

Otwarta przestrzeń

Sabah Al-Ahmad Khiran Сhalet hotel interiors, Kuwejt homify Sypialnia w stylu azjatyckim

Powietrze, swoboda i lekkość to niezmienne składniki luksusowego stylu, gwarancja poczucia swobody, główny zasób, jakim dysponuje hotel. Nie przesadzaj z meblami! Absolutnie nie można sobie wyobrazić bałaganu w pokoju hotelowym. Półki, stół, komoda – wystawiaj na widok publiczny tylko to, co może być przedmiotem estetycznej przyjemności, ale znajdź sposób na umieszczenie wszystkiego innego w szafkach, szufladach – nic zbędnego nie powinno przysłaniać twojego wzroku. Zaufaj swojemu gustowi lub profesjonalistom przy wyborze odpowiednich mebli. Pamiętaj, że każda przestrzeń powinna mieć swój jasny cel. Zachowanie detali w zgodzie z funkcją pokoju pomoże zachować poczucie kompletności projektu, czystość stylu, która jest tak charakterystyczna dla luksusowych pokoi hotelowych.

READ
Wskazówki dla tych, którzy nienawidzą sprzątania, ale kochają porządek

Potrzebujesz pomocy przy projekcie domu?
Skontaktuj się z nami!

tekstylny

Pokój hotelowy ELENA RUMYANTSEVA Lokale komercyjne Hotele

Zasłony, firany, narzuty, pościel – w całości tekstylia tworzą semantyczną parę z meblami: na grze między nimi budowane jest środowisko, w którym umieszcza się wszystko inne. Niestety, absolutnie nie wolno tu oszczędzać: tanie zasłony, trywialne obrusy – oto, co natychmiast przywróci cię z bajkowego apartamentu do zwykłego świata. Najlepiej wziąć na siebie wybór tkaniny i powierzyć krawiectwo profesjonalnym krawcom. Projekt egzemplarza to znak dobrego smaku, który doskonale odpowiada wymogom luksusowego stylu.

Pomysły na kawalerkę

Projekt mieszkania LCD

Nawet jeśli masz jednopokojowe mieszkanie, nie powinieneś myśleć, że zarezerwowałeś sobie drogę do świata luksusu. Przestrzegając tutaj tych samych zasad, co w innych przypadkach, możesz maksymalnie zbliżyć się do poczucia luksusu. W razie potrzeby łącząc różne funkcje w jednej przestrzeni, należy wizualnie oddzielić strefy pomieszczenia. Oddziel część sypialną od części gościnnej elegancką ścianką działową, na przykład lekkim ekranem. Umieść kilka dyskretnych lamp nad łóżkiem i zainstaluj w pobliżu lampę podłogową. Jednocześnie sensowne jest zapewnienie jaśniejszego oświetlenia w strefie dla gości: kierunkowa grupa lamp nad stołem do kart, lampa podłogowa obok krzeseł. Zabawa z dywanami na podłodze, dbałość o szczegóły w łazience i przewidziana jadalnia w kuchni – w przypadku mieszkania jednopokojowego każdy drobiazg będzie odgrywał ważną rolę i nic nie może zostać naruszone. Bądź wymagający i odrzuć niepotrzebne drobiazgi: dokładność i rygor dopełnią obrazu.

Musisz zrozumieć, że chęć stworzenia atmosfery apartamentu hotelowego w domu nie jest tanią grą. Do dekoracji najwyższej klasy apartamentów zatrudniane są zespoły doświadczonych projektantów, którzy pracują nad wszystkim, co uznają za stosowne, aby wprowadzić do wnętrza. Ale mimo to, łącząc delikatny smak i rygor w doborze detali, odwołując się do Twoich wrażeń i kierując się kilkoma prostymi zaleceniami podanymi powyżej, możesz z łatwością stworzyć w domu atmosferę tego szczególnego komfortu, na który często jesteśmy gotowi. iść na więcej niż znaczne wydatki.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: