11 sekretów manicure, o których Twój mistrz nigdy Ci nie powie

Manicure i pedicure są prawie tak powszechne jak mycie zębów czy strzyżenie włosów. Bez wahania powierzamy pielęgnację naszych paznokci wyspecjalizowanemu kosmetologowi. Nie jesteśmy jednak świadomi ryzyka, jakie stwarzają te procedury, jeśli nie są przestrzegane podstawowe środki ostrożności.

Dziś opowiemy o konsekwencjach tych pozornie niewinnych zabiegów.

Te 11 sekretów manicure, o których Twój mistrz nigdy Ci nie powie, z pewnością stanie się dla Ciebie objawieniem. I na pewno o nich wiesz!

1. Narzędzia

Najpoważniejszymi konsekwencjami, jakie mogą czekać na pozbawionych skrupułów gości salonu kosmetycznego, są infekcje. Od okropnego zapalenia wątroby typu B i C i HIV po mniej okropne, ale nieprzyjemne grzyby. Aby uchronić się przed infekcjami, lekarze zalecają zabranie własnego zestawu do manicure lub pedicure, dbając o czystość estetyczną i nie bojąc się zadawać pytań o warunki przechowywania.

11 sekretów manicure, o których Twój mistrz Ci nie powie

2. Eliminacja odcisków

Lekarze nie zalecają korzystania z tej usługi w estetyce kosmetycznej, jeśli masz cienką skórę lub słabe krążenie. W końcu pedicurzyści, usuwając modzele ze stóp, mogą pozostawić rany i infekcje. Aby uniknąć pojawiania się odcisków, zaleca się noszenie butów dopasowanych do rozmiaru, a nie sztywnych, oraz stosowanie specjalnych kremów na stopy, dzięki którym skóra stanie się bardziej miękka, a odciski stopniowo znikną.

3. Leczenie wrastających paznokci

Ta procedura może być wykonana tylko przez lekarza! Kosmetolodzy nie posiadają podstawowych umiejętności i wiedzy w tym zakresie. Niewłaściwe leczenie wrastającego paznokcia może prowadzić do rozprzestrzeniania się infekcji bakteryjnych, które można wyleczyć jedynie antybiotykami lub nawet zwykłym usunięciem paznokcia. Jeśli masz problemy z wrastającymi paznokciami, skonsultuj się z lekarzem.

4. Wycięcie naskórka

Skórki chronią paznokieć przed zanieczyszczeniami. Cążki do skórek mogą zainfekować lub uszkodzić paznokieć. W rezultacie nowe paznokcie będą się kruszyć i odbarwiać. Krótko mówiąc, zamiast pięknego manicure, będziesz mieć chore płytki paznokcia. Lekarze zalecają, aby nie wycinać skórek, tylko delikatnie je zmiękczyć i usunąć czystymi narzędziami.

5. Łzy pod paznokciami

Niestaranny manicure lub pedicure może doprowadzić do rozdwajania się paznokci. W języku medycznym stan ten nazywa się onycholizą i jest spowodowany uszkodzeniem leżącej pod spodem warstwy paznokcia. Ta choroba jest leczona przez dermatologów; opowiedzą o prawidłowej pielęgnacji paznokci, przepiszą witaminy, maści i specjalne kąpiele.

READ
Jak rysować na krótkich paznokciach: 17 stylowych pomysłów

6. Łamliwe paznokcie

Każda kobieta zna łamliwe, łuszczące się paznokcie. Może to być spowodowane wynikiem nieudolnego manicure. Eksperci radzą, aby nie usuwać długości paznokci pilnikiem do paznokci, lepiej od początku spiłować je obcinakami do drutu, a następnie nadać im kształt. Na naturalnych paznokciach można używać tylko pilników o ziarnistości 240 lub wyższej.

11 sekretów manicure, o których Twój mistrz Ci nie powie

7. Żółte paznokcie

Żółte paznokcie mogą być nie tylko skutkiem problemów zdrowotnych, ale również źle wykonanego manicure. Manikiurzystki zalecają nakładanie kolorowych lakierów na bazę, wybieranie tylko wysokiej jakości lakierów i nie przesadzanie z jodem na paznokciach. Pasta do zębów i szczotkowanie, produkty złuszczające, takie jak soda oczyszczona lub proszek do zębów, kąpiele lecznicze z cytryną lub wodą utlenioną mogą pomóc w zapobieganiu żółknięciu.

8. Nie gol nóg przed wykonaniem pedicure.

Przed wizytą u pedicure nie wykonuj samodzielnie depilacji. Mistrzowie twierdzą, że nie zwracają uwagi na włosy na nogach swoich klientów i zalecają, aby nie powodować większych uszkodzeń skóry. Na wydepilowanych nogach pory są otwarte i często pojawiają się małe rany, które są dla nas niewidoczne, ale przez które może przeniknąć infekcja.

9. Powłoka paznokci

Zwykłe lakiery, żele, przedłużanie paznokci i zmywacze do paznokci zawierają chemikalia niebezpieczne dla zdrowia. Składniki te są szkodliwe dla organizmu i mogą być źródłem alergii i astmy oskrzelowej. Oczywiście eksperci zalecają, aby nie nosić lakieru dłużej niż 3-4 tygodnie i robić sobie przerwę co 6-8 miesięcy, co powinno wynosić 105 dni, bo wtedy odrastają nowe paznokcie.

11 sekretów manicure, o których Twój mistrz Ci nie powie

10. Lampy UV

Niebezpieczne dla naszego zdrowia są również lampy UV używane do suszenia żelu. Lekarze uważają, że promieniowanie ultrafioletowe uszkadza naszą skórę, a nawet może powodować oparzenia słoneczne. Dlatego przed wizytą u groomera lub wyborem specjalisty, który dysponuje lampą LED, warto zastosować filtr przeciwsłoneczny.

11. Moczenie stóp w gorącej wodzie

11 sekretów manicure, o których Twój mistrz Ci nie powie

Zdaniem ekspertów przyczyną pękających nóg może być nadmierne moczenie w gorącej wodzie. Osobom o suchej skórze zaleca się unikanie długich kąpieli stóp w gorącej wodzie. Aby poprawić stan skóry, lekarze zalecają regularne stosowanie kremów i balsamów nawilżających po zabiegu.

READ
40 wspaniałych pomysłów na czerwony pedicure

Manicure i pedicure to prawie rutynowe zabiegi, takie jak mycie zębów lub strzyżenie włosów. Bez wahania powierzamy pielęgnację paznokci specjalistom z dziedziny estetyki. Ale nie podejrzewamy, jakie niebezpieczeństwa kryją te procedury, jeśli nie są przestrzegane najbardziej podstawowe środki bezpieczeństwa.

Dziś opowiemy o konsekwencjach tych pozornie niewinnych procedur.

1. Narzędzia

Najpoważniejszymi konsekwencjami, jakich odwiedzający mogą spodziewać się po pozbawionej skrupułów estetyce, są infekcje. Począwszy od przerażającego zapalenia wątroby typu B i C, HIV, po mniej straszny, ale nieprzyjemny grzyb. Aby uchronić się przed infekcjami, lekarze zalecają zabranie własnego zestawu do manicure lub pedicure, zwracając uwagę na czystość estetyki i nie bojąc się zadawać pytań o warunki przechowywania instrumentów.

2. Eliminacja odcisków

Lekarze odradzają korzystanie z tej usługi w kosmetyce, jeśli masz cienką skórę lub słabe krążenie. W końcu pedicurzyści, usuwając modzele ze stóp, mogą pozostawić rany i je zarazić. Aby uniknąć powstawania modzeli, zaleca się noszenie butów dostosowanych do rozmiaru, nie sztywnych, oraz smarowanie stóp specjalnymi kremami, aby skóra była bardziej miękka, a modzele stopniowo znikały.

3. Leczenie wrastających paznokci

Taki zabieg można wykonać tylko poprzez interwencję medyczną! Kosmetolodzy nie posiadają podstawowych umiejętności ani wiedzy w tym zakresie. Niewłaściwe leczenie wrastającego paznokcia może spowodować rozprzestrzenianie się infekcji bakteryjnych, które można wyleczyć jedynie antybiotykami lub nawet usunięciem paznokcia. Jeśli masz problem z wrastającymi paznokciami, udaj się do lekarza.

4. Wycięcie naskórka

Skórka chroni paznokieć przed zanieczyszczeniem. Obcinając go, specjalista może zainfekować lub uszkodzić paznokieć. W rezultacie twoje nowe paznokcie będą się łuszczyć i tracić kolor. Krótko mówiąc, zamiast pięknego manicure, będziesz mieć chore płytki paznokcia. Lekarze zalecają, aby nie wycinać naskórka, ale delikatnie go zmiękczyć i usunąć czystymi narzędziami.

5. Łzy pod paznokciami

Manicure lub pedicure wykonane niedbale mogą prowadzić do łez pod paznokciami. W języku medycznym choroba ta nazywana jest onycholizą i pojawia się z powodu uszkodzenia dolnej warstwy paznokcia. Dermatolodzy leczą tę chorobę, opowiedzą o właściwej pielęgnacji paznokci, przepiszą witaminy, maści i specjalne kąpiele.

6. Łamliwe paznokcie

O kruchych i łuszczących się paznokciach wie każda kobieta. Powodem tego może być nieuczciwy manicure. Eksperci radzą, aby nie usuwać długości paznokcia za pomocą pilnika do paznokci, lepiej od samego początku odciąć je obcinaczami do paznokci, a następnie nadać kształt. W przypadku paznokci naturalnych można używać tylko pilników do paznokci o wielkości ziarna 240 gramów lub większej.

READ
30 luksusowych fioletowych manicure na wiosnę 2023

7. Żółte paznokcie

Żółty kolor paznokci może być nie tylko wynikiem problemów zdrowotnych, ale także źle wykonanego manicure. Manicurzystki zalecają nakładanie kolorowego lakieru na podkład, wybierając tylko wysokiej jakości lakiery i nie dając się ponieść jodowaniu paznokci. Pasta do zębów i mycie zębów, środki złuszczające, takie jak soda oczyszczona lub proszek do zębów, kąpiele lecznicze z cytryną lub wodą utlenioną pomogą uniknąć żółknięcia.

8. Nie gol nóg przed wykonaniem pedicure.

Przed wizytą u pedicurzysty nie depiluj. Mistrzowie twierdzą, że nie zwracają uwagi na włosy na nogach swoich klientów i zalecają, aby nie szkodzili już skórze. Na wydepilowanych nogach pory są otwarte i często pojawiają się małe rany, które są dla nas niewidoczne, ale przez które można wprowadzić infekcję.

9. Powłoka paznokci

Zwykłe lakiery do paznokci, żel, przedłużanie paznokci i zmywacze do paznokci zawierają chemikalia niebezpieczne dla zdrowia. Te składniki szkodzą Twojemu organizmowi i mogą być źródłem alergii i astmy oskrzelowej. Oczywiście eksperci zalecają, aby nie nosić lakieru dłużej niż 3 lub 4 tygodnie i robić sobie przerwę co 6 lub 8 miesięcy, co w perfekcji powinno wynosić 105 dni, ponieważ w tym czasie rosną zupełnie nowe paznokcie.

10. Lampy UV

Niebezpieczne dla naszego zdrowia są również lampy UV używane do suszenia żelu. Lekarze uważają, że promieniowanie UV uszkadza naszą skórę, a nawet może powodować oparzenia słoneczne. Dlatego zanim pójdziesz do mistrza, powinieneś użyć kremu przeciwsłonecznego lub wybrać specjalistę, który ma lampę LED.

11. Moczenie stóp w gorącej wodzie

Zdaniem ekspertów przyczyną pojawienia się pęknięć na nóżkach może być nadmierne moczenie ich w gorącej wodzie. Osoby z suchą skórą powinny unikać długich kąpieli stóp w gorącej wodzie. Aby poprawić stan skóry, lekarze zalecają regularne stosowanie środków nawilżających i balsamów po zabiegu.

Czy wiedziałeś o tych rzeczach? Czekamy na Wasze odpowiedzi w komentarzach!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: