11 samochodowych lifehacków, które pomogą Ci skutecznie oczyścić samochód z różnych zanieczyszczeń

Niezwykłe, ale praktyczne hacki, które pomogą Ci wyczyścić samochód.

Dla wielu z nas proces mycia samochodu jest czymś wyjątkowym, a nawet świętym. Ktoś woli zapłacić myjąc samochód w myjni samochodowej. Ktoś lubi robić to sam, nie powierzając swojego samochodu innym ludziom. Ale bez względu na to, kto myje Twój samochód, wielu entuzjastów samochodów jest zawsze zainteresowanych różnymi wskazówkami dotyczącymi mycia samochodu i sztuczkami życiowymi, z których wiele może naprawdę ułatwić proces czyszczenia samochodu z brudu.

Takich porad jest bardzo dużo. Dziś przedstawiamy waszemu dworowi najbardziej niezwykłe i dziwne życiowe hacki, które, o dziwo, naprawdę działają.

1. Użyj odżywki do włosów, aby nabłyszczyć samochód

Umyj samochód odżywką do włosów zawierającą lanolinę. Będziesz zaskoczony, ale klimatyzator nie tylko doda blasku Twojemu ciału, ale również podczas deszczu odbija wodę z powierzchni.

2. Użyj Coca-Coli do czyszczenia przedniej szyby

Gdy po długiej suszy pada deszcz, brudna szyba zamienia się w jeden wielki bałagan z powodu tego, że brud częściowo przypieka się na tafli szyby. W rezultacie ani deszcz, ani pióra wycieraczek nie pomagają w czyszczeniu powierzchni. Z reguły przednia szyba w tym przypadku będzie wyglądać jak plamy brudu. Jeśli te miejsca zaczęły Cię niepokoić na drodze, istnieje tymczasowe rozwiązanie tego problemu.

Weź stary ręcznik, dużą szmatę i połóż go na dole przedniej szyby, aby zabezpieczyć lakier na masce samochodu. Następnie weź Coca-Colę i wylej ją na przednią szybę. Pęcherzyki gazu szybko usuwają brud z szyby. Należy jednak pamiętać, że po takiej obróbce szkło stanie się lepkie, co będzie przyciągać nowe zabrudzenia.

Dlatego po zabiegu Coca-Colą konieczne jest spłukanie szklanki wodą. Pomimo pewnych niedogodności związanych z używaniem słodkiego napoju, jako tymczasowego rozwiązania problemu słabej widoczności z powodu brudu przyklejonego do przedniej szyby, ten life hack sprawdza się znakomicie.

3. Wódka jako płyn do spryskiwaczy

Jest to prawdopodobnie najbardziej znana alternatywa dla zimowego płynu niezamarzającego, która przyszła do nas od czasów ZSRR, gdzie kierowcy nie wiedzieli, czym jest markowy płyn niezamarzający.

Prawdopodobnie miłośnicy mocnych napojów nie zaakceptują tej metody, jak Dunce w filmie „Operacja” Y „i inne przygody Shurika” (przerwij pół litra!).

READ
17 przykładów łóżek w stylu loft, które dodadzą uroku Twojemu wnętrzu

Jeśli jednak nie masz możliwości wlania normalnego fabrycznego płynu niezamarzającego do zbiornika spryskiwacza przedniej szyby, wódka może być niezastąpiona. To prawda, należy pamiętać, że nie zalecamy używania czystej wódki. Lepiej jest zrobić na bazie wódki nie tylko środek przeciw zamarzaniu, ale także pełnowartościowy płyn do spryskiwaczy. Oto miks, który możesz zrobić:

Napełnij plastikową butelkę z zakrętką 3 filiżankami wódki (najtańsza, jaką można znaleźć), 4 filiżankami wody i 2 łyżeczkami płynu do naczyń.

Nakręć nakrętkę na butelkę i dobrze nią potrząśnij, a następnie wlej uzyskany płyn w razie potrzeby do zbiornika spryskiwacza przedniej szyby.

4. Spraw, aby twoje reflektory samochodowe świeciły

Wszyscy wiemy, że reflektory w samochodzie odgrywają jedną z najważniejszych ról w bezpieczeństwie pojazdu. W związku z tym każdy kierowca jest zobowiązany do utrzymywania źródeł światła w czystości. Słaba widoczność na drodze z powodu brudnych reflektorów grozi wypadkiem. Dlatego tak ważne jest czyszczenie reflektorów przed wyruszeniem w drogę.

Niestety z czasem reflektory zaczynają przygasać (stają się zachmurzone). Aby temu zapobiec, nie tylko regularnie czyścić reflektory zwykłą szmatką i wodą. Aby Twoje reflektory były jak najbardziej przejrzyste i lśniące, użyj środka do czyszczenia okien (dostępnego w każdym sklepie dla majsterkowiczów lub supermarkecie). Jako materiał do polerowania doskonale sprawdzają się rajstopy damskie stare, które w 100% nie pozostawiają smug i zadrapań na okularach reflektorów.

5. Doskonały środek do czyszczenia szyb samochodowych

Każdy kierowca przy złej pogodzie wie, czym są brudne szyby samochodu. Najgorsze jest to, że czyszczenie szyby nie jest takie proste. Ale jest rozwiązanie. Do łatwego czyszczenia szyb samochodowych używaj jednorazowych chusteczek dla niemowląt. Co może być prostsze?

6. Używaj kobiecych podpasek do czyszczenia przedniej szyby

Co może być gorszego, gdy w samochodzie nagle zabraknie płynu do spryskiwaczy na drodze przy złej pogodzie? Lub na przykład podczas jazdy po autostradzie pompa spryskiwacza uległa awarii w zbiorniku spryskiwacza lub sam zbiornik przeciekał. W takim przypadku będziesz musiał stale zatrzymywać się i ręcznie czyścić przednią szybę. Jeśli masz przy sobie kobiece podpaski higieniczne, proces ręcznego czyszczenia szyby będzie znacznie łatwiejszy.

READ
18 rzeczy, które robisz źle od lat

Jeśli nie, radzimy wrzucić do bagażnika paczkę uszczelek. Kto wie, może kiedyś przyda się do czyszczenia szyb. Zwłaszcza jeśli zamierzasz podróżować daleko. Uszczelki nie tylko dobrze wchłoną brud i wodę, ale także pomogą usunąć plamy ze szkła.

7. Oczyść pióra wycieraczek

Niestety, nawet nowe pióra wycieraczek szyby przedniej czasami nie są w stanie wyczyścić szyby tak skutecznie, jak byśmy tego chcieli. Faktem jest, że szczotki mogą się zabrudzić, w wyniku czego poplamią przednią szybę. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie ich w czystości. Na przykład można to zrobić za pomocą samodzielnie przygotowanego płynu. Aby to zrobić, przygotuj roztwór 1/4 szklanki amoniaku i 1 litr wody.

Następnie delikatnie unieś pióra wycieraczek i przetrzyj obie strony piór wycieraczek powstałym płynem. Można to zrobić miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym nasączonym roztworem. Następnie wytrzyj ostrza szczotek suchą szmatką przed opuszczeniem ich na miejsce.

8. Popraw swoją widoczność podczas jazdy

Kolejna wskazówka, jak utrzymać szyby samochodu w czystości i czystości. Aby to zrobić, przygotuj ten sam płyn, który zaleciliśmy do czyszczenia piór wycieraczek. Dodaj 1/4 szklanki domowego amoniaku do 1 litra wody, wlej roztwór do plastikowej butelki z wodoodporną nakrętką i trzymaj w płynie do szyb i szyb.

Gdy tylko przednia lub boczne szyby zaczną się brudzić, wylej roztwór na gąbkę, a następnie nanieś płyn na szyby. Następnie osusz szklanki miękką ściereczką lub ręcznikiem papierowym.

9. Soda oczyszczona to świetny środek do czyszczenia samochodu

Dodaj 5/1 szklanki sody oczyszczonej do 4-litrowej plastikowej puszki, a następnie dodaj do puszki 1/4 szklanki płynu do mycia naczyń. Następnie napełnij kanister wodą prawie do samej góry. Nakręć pokrywkę na pojemnik i dobrze wstrząśnij.

Przygotowany koncentrat czyszczący przechowywać do późniejszego użycia. Gdy nadejdzie czas na umycie samochodu, ponownie dobrze wstrząśnij kanister i wlej szklankę koncentratu wymieszaną z 8-10 litrami wody. Napełnij wiadro ciepłą wodą i wymieszaj własny roztwór czyszczący, którego możesz użyć do umycia samochodu.

10. Jak usunąć tłustą warstwę z szyb samochodowych?

Czasami na szybach samochodu pojawia się tłusta, oleista warstwa, którą bardzo trudno usunąć. Zwłaszcza jeśli często jeździsz po wiejskich drogach po wiejskich drogach. Najgorsze jest to, że przednia szyba jest pokryta takim tłustym brudem. Aby usunąć ten tłuszcz, użyj płynu do mycia naczyń lub proszku do zębów. Następnie umyj szklankę wodą z mydłem. Na koniec opłucz szklankę czystą wodą i osusz ją ściereczką z mikrofibry lub ręcznikiem waflowym.

READ
10 prostych i skutecznych trików łazienkowych, które powinieneś wypróbować

11. Ochrona karoserii przed wodą bez wosku

Dodaj 1 szklankę nafty do 3 litrowego wiadra wypełnionego wodą. Uwaga! Przy mniejszej ilości wody pamiętaj o zmniejszeniu ilości nafty, aby nie uszkodzić lakieru. Następnie nałóż roztwór na samochód. Teraz nie będziesz musiał nakładać na samochód drogiego wosku. Powstały roztwór jest doskonałym substytutem wosku. Tak więc, traktując samochód powstałym roztworem, następnym razem, gdy pada deszcz, woda deszczowa szybciej spłynie z nadwozia, zmniejszając prawdopodobieństwo rdzy.

12. Nie myj samochodu w upale, gdy karoseria jest gorąca

„Mycie samochodu, gdy jest za gorąco, na przykład bezpośrednio po jeździe lub gdy był zaparkowany w bezpośrednim świetle słonecznym, może prowadzić do plam i osadów z mydła”., – ostrzega ekspert Anton Steganov, dyrektor myjni samochodowej w Krasnodarze.

13. Unikaj poruszania się bez suszenia po praniu

Staraj się również unikać prania bez odpowiedniego suszenia, mówi Anton Steganov. „Ponadto nie wychodź z myjni, dopóki samochód nie wyschnie, ponieważ może to prowadzić do smug na karoserii.

Użyj irchy lub miękkiej ściereczki frotte, aby usunąć wodę z karoserii. Często zmieniaj szmatki, aby uniknąć gromadzenia się w nich drobnego piasku, który może uszkodzić lakier..

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: