11 rzeczy, które powodują wieczny bałagan w Twojej kuchni

Niektórym przydatnym rzeczom w kuchni kompletnie brakuje miejsca, chociaż często staramy się je znaleźć. A niektóre przedmioty na próżno zajmują miejsce lub są niewygodne w użyciu. Jednocześnie niektóre z nich są nawet niebezpieczne dla naszego zdrowia.

1. Folia spożywcza

Folia spożywcza znacznie ułatwia nam życie, ale niektórych artykułów spożywczych nie należy w niej przechowywać. To sery, wszelkiego rodzaju kiełbaski, pieczywo – wszystko to, czego używasz kilka razy w ciągu dnia. Przewijanie nie gwarantuje silnego wiązania i wygląda nieatrakcyjnie.
Ponadto niektórzy eksperci uważają, że polietylen, z którego wykonana jest folia, emituje substancje szkodliwe dla naszego organizmu.

2. Mokra szmata

Mokre szmaty kuchenne są źródłem nieprzyjemnego zapachu. A długo używane gąbki nie radzą sobie już ze swoim zadaniem i pozostawiają tłuszcz na naczyniach. Ponadto są to prawdziwe wylęgarnie szkodliwych bakterii. Na przykład brytyjscy wirusolodzy odkryli, że 6 na 10 gąbek do mycia naczyń jest zakażonych bakteriami, które mogą powodować zaburzenia jelitowe.
Aby uchronić się przed kłopotami, trzeba bardzo często zmieniać szmaty i nie przechowywać ich w miejscach o dużej wilgotności.

3. Puste butelki

Nagromadzenie butelek nie stanowi żadnego zagrożenia, ale zajmują dużo miejsca i są rzadko używane. Najczęściej nigdy. Jeśli myślisz o zbieraniu pustych pojemników na wodę do podlewania kwiatów lub na wypadek awarii zasilania, pomyśl o tym, ale ile razy faktycznie z niej korzystałeś?

4. Odświeżacz powietrza

Odświeżacz, który jest w kuchni, zanieczyszcza gotowane jedzenie. Ponadto eksperci zalecają stosowanie odświeżaczy powietrza w dużych i dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Powód jest prosty: zawartość puszki wcale nie jest nieszkodliwa, a nawet może wywołać ból głowy.

5. Tablica w zlewie

Zlew jest drugim po toalecie miejscem gromadzenia się brudu w domu. Drobne resztki jedzenia i środków czyszczących nie są zmywane wodą, lecz przyklejają się do powierzchni. Jeśli nie wyczyścisz zlewu specjalnymi produktami, to bakterie przeniosą się z niego na naczynia, a stamtąd – prosto do jedzenia.

6. Luźny worek na śmieci

Aby torba równomiernie rozciągała się na wiadrze i nie zsuwała się z powodu dużej ilości zanieczyszczeń, wystarczy przykleić zwykłe haczyki na ręczniki po bokach pojemnika. Zakładając torbę, wystarczy przebić jej brzegi haczykami.

READ
8 pastelowych pomysłów na wystrój wnętrz sypialni

7. Otwórz wylot przy piecu

Gniazdko znajdujące się w pobliżu kuchenki gazowej i roboczej powierzchni kuchennej zaleca się zamknąć. Powód jest prosty: powierzchnia wylotu stale się brudzi, a jedzenie zatyka szwy i złącza wtykowe. Ponadto otwarte wyloty mogą być niebezpieczne, ponieważ wchodzą w kontakt z płynami.

8. Torby celofanowe do przechowywania żywności

W wielu krajach obowiązuje zakaz polietylenu. Głównym powodem jest nieśrodowiskowy charakter materiału. Warzywa, owoce i inne produkty najlepiej przechowywać w papierowych torebkach. Są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również zapewniają warzywom doskonałą naturalną wentylację.

9 kiełkujących ziemniaków

Jeśli trzymasz ziemniaki w domu wystarczająco długo, aby wykiełkować, dodaj do nich kilka jabłek. Jabłka uwalniają etylen, który spowalnia proces kiełkowania.

10. Mięso mielone, mrożona bryła

Jeśli planujesz zamrozić mięso mielone, najlepiej najpierw pokroić je na cienkie patyczki za pomocą prostego bambusowego kija. Po pierwsze szybciej się rozmrozi, a po drugie zajmie mniej miejsca.

11. Dużo torebek zbożowych

Świetnym sposobem na przechowywanie zbóż jest przesypywanie ich do oddzielnych pojemników. Dzięki temu uchronisz się przed przypadkowym rozlaniem i niechlujnymi szeleszczącymi paczkami. A jeśli z jakiegoś powodu niewygodne jest wlewanie zawartości do pojemników, lepiej wszystkie otwarte opakowania umieścić w jednym dużym pudełku.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: