11 prostych trików życiowych od naszych babć, które mogą przydać się współczesnym gospodyniom domowym

Nasze pokolenie jest przyzwyczajone do szukania przydatnych porad w Internecie. A nasze babcie w starożytności wymieniały się między sobą doświadczeniami, a czasem wymyślały niesamowite życiowe hacki, w nowoczesnym ujęciu, które wciąż nie straciły na aktualności.

Zebraliśmy dla Ciebie najlepsze rady od babć, które naprawdę działają.

1. Do lekkiego czyszczenia używaj soli

O wiele wygodniej jest umyć kuchenkę po gotowaniu, jeśli najpierw położysz cienką warstwę soli wokół palników: wszystkie krople i rozpryski pozostaną na niej. Gdy piec ostygnie, wystarczy wyczyścić go z soli wilgotną ściereczką. Dziś tę radę można ulepszyć – użyj odkurzacza, który w ciągu kilku sekund zbierze całą sól z pieca.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 1

2. Szybko naostrz nóż

Jeśli nie masz pod ręką temperówki, możesz łatwo naostrzyć nóż dolną krawędzią zwykłego talerza porcelanowego.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 2

3. Szybko obierz marchewki

Marchewki czyści się znacznie szybciej za pomocą drucianej gąbki. Będzie mniej odpadów, ponieważ usunie się najcieńszą warstwę.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 3

4. Zrób bułkę tartą

Najprostszym sposobem na zrobienie bułki tartej jest najpierw zamrożenie kawałka chleba w lodówce, a następnie zetrzeć go na tarce.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 6

5. Jak oszczędzić manicure podczas sprzątania

Aby zapobiec przypadkowemu przebiciu gumowych rękawiczek podczas mycia lub czyszczenia, umieść kawałek bawełny na każdym palcu wewnątrz rękawiczki.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 4

6. Usuń rozbite jajko

Zebranie rozbitego jajka, które spadło na podłogę, jest łatwiejsze, jeśli posypiesz je solą. Po 5 minutach stwardnieje i można go szybko podnieść szufelką.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 5

7. Zachowaj smak

Czosnek nie straci świeżości i smaku, jeśli włożysz główki do małego pudełka lub pojemnika i przykryjesz je warstwą grubej soli.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 7

8. Zwalczanie szkodników

Liście laurowe umieszczone w cukiernicy, misce na chleb, workach na mąkę i doniczkach skutecznie odstraszają mrówki, mole i inne owady.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 8

9. Prawidłowo wysuszone produkty z wełny

Najlepszym sposobem na wysuszenie wełnianego swetra jest wyciągnięcie starych rajstop, przewleczenie góry przez kołnierz swetra i przeciągnięcie nogawek przez rękawy. Zawieś sweter na sznurku lub suszarce za wystające części rajstop. Dzięki temu nie będzie się rozciągać i szybciej wysychać.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 9

10. Nowe życie dla starych rzeczy

Jeśli masz stary czajnik, być może zepsuty lub pęknięty, możesz znaleźć dla niego godne zastosowanie. Na przykład, jeśli często używasz sznurka, umieść go w czajniku, przełóż jeden koniec przez dziobek i w razie potrzeby przytnij na długość. Dzięki temu lina nigdy się nie zaplącze i zawsze będzie pod ręką.

READ
11 sposobów na uporządkowanie ubrań w szafie

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 10

11. Łatwe usuwanie sęków

Ciasny węzeł można poluzować talkiem do stóp lub pudrem dla niemowląt. Sznurowadła łatwo się rozwiążą.

hacki na życie od naszych babć zdjęcie 11

Jakie rady pamiętacie od swoich babć? Podziel się w komentarzach!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: