11 prostych rzeczy, które zmienią twoje życie

Emocje to tajemnicze rzeczy w naszym życiu. Mogą być błędne lub ulotne, ale kształtują nasz wewnętrzny świat. Emocje mogą być źródłem przełomu lub upadku, a także mogą być bardzo kontrastowe: miłość i nienawiść, szczęście i smutek, radość i smutek. Tak więc istotę tego artykułu można opisać w czterech słowach: „ludzie są istotami emocjonalnymi”. Oto 11 prostych sekretów, które musisz znać, jeśli chcesz w jakikolwiek sposób zmienić swoje życie.

1. Ból nie jest twoim wrogiem.

Doświadczamy dwóch rodzajów bólu: fizycznego i emocjonalnego. Nawet biorąc pod uwagę nasz wysoko rozwinięty mózg, istnieje kilka nieporozumień w tej sprawie. Jednym z nich jest przekonanie, że każdy ból jest zły. Ale nie jest. Ból przypomina nam o jednej z dwóch rzeczy: (1) coś idzie nie tak lub (2) coś się zmienia. Ból od rany noża jest okropny. Ból treningowy jest dobry. Ból emocjonalnego znęcania się partnera jest zły. Jednak każdy ból jest lekcją lub wskazówką skierowaną na dobro.

2. Za dobrze nam idzie

Możesz potrząsnąć głową w niezgodzie, ale prawda jest taka, że ​​większość z nas jest dość rozpieszczona. Zróbmy mały eksperyment: (1) idź napić się wody, (2) wróć do czytania tego artykułu. Rozważmy teraz następujące kwestie: (1) 1 na 9 osób na świecie nie ma dostępu do czystej wody, (2) 1 miliard ludzi na tej planecie nie potrafi czytać (trzy czwarte to kobiety). Masz pomysł? Teraz pamiętaj, aby być wdzięcznym za to, co masz.

3. Pamiętaj o skupieniu

Skupienie wewnętrzne to intuicja i świadomość. Zewnętrznym celem jest interakcja ze środowiskiem, a także wszelkiego rodzaju zdrowe relacje. Umiejętność przełączania się między tymi rodzajami uwagi ma kluczowe znaczenie dla dostatniego i zrównoważonego życia.

4. Przyjemność może szybko przerodzić się w ból.

Bezużyteczni ludzie żyją tylko po to, aby jeść i pić; godni ludzie jedzą i piją, aby żyć. Pamiętaj, że życie dla przyjemności to bezsensowne przedsięwzięcie. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wielu bogatych ludzi jest nieszczęśliwych? To dlatego, że sukces bez zrozumienia sensu życia jest nic nie wart.

5. Dyscyplina nie musi być surowa

Na słowo „dyscyplina” od razu się kulimy. Czemu? Ponieważ zaprogramowaliśmy się tak, aby dostrzegać, że dyscyplina jest czymś bolesnym, a nawet karnym. Uważna samodyscyplina, która delikatnie przekierowuje naszą uwagę i działania tam, gdzie powinniśmy być, jest w rzeczywistości bardzo potrzebna i przydatna.

READ
5 lifehacków, które powinna znać każda dziewczyna

6. Prawdziwa miłość

Pomyśl o tym: miłość jest odpowiedzią na prawie każdy problem, z jakim świat kiedykolwiek się zmierzył lub kiedykolwiek stanie. To siła, która może zakończyć wojny, głód, biedę, dyskryminację i nienawiść.

7. „Zło” to brak zrozumienia i/lub miłości

Kiedy myślisz o najgorszych okrucieństwach w historii, motywem ich wszystkich jest intensywna nienawiść lub brak zrozumienia i miłości.

8. Nigdy nie jesteś sam.

Bez względu na to, czego doświadczasz, nigdy nie jesteś sam. Zawsze ktoś jest obok ciebie, nawet jeśli tego nie zauważasz lub nie chcesz tego widzieć. Ponadto ważne jest, aby zrozumieć, że ktoś, gdzieś, zawsze jest chętny do pomocy, gdy coś pójdzie nie tak. Nie zapomnij dotrzeć na czas.

9. Ignorancja nie jest błogosławieństwem

Ignorancja jest ignorancją. Podsyca nienawiść i podsyca wojny. Rodzi złośliwość i skłania ludzi przeciwko sobie. Ignorancja jest moralnym upadkiem i oszustwem. Jest mało prawdopodobne, że znajdziesz w nim przynajmniej coś pozytywnego.

10. „To jest cel. ”

„To jest cel, a nie podróż”. Trochę banalne, tak, ale to jedna z najcenniejszych rad życiowych. Nikt z nas nie przegląda ciekawej książki, żeby dowiedzieć się, co jest na końcu – czytamy ją od deski do deski. Nikt z nas nie nudzi się oglądając ekscytujący film, myśląc: „Kiedy to się skończy?” Dlaczego więc nie interesujemy się i nie inspirujemy naszym cennym życiem?

11. Śmierć niekoniecznie jest końcem.

Francuski filozof Pierre Teilhard de Chardin powiedział: „Nie jesteśmy ludźmi z doświadczeniem duchowym. Jesteśmy istotami duchowymi z ludzkim doświadczeniem. Kto wie, co nas tam czeka… może nowy początek.

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: