11 oryginalnych pomysłów na przechowywanie materiałów biurowych, aby Twoje miejsce pracy było produktywne

Pisaki filcowe zyskały światową popularność w drugiej połowie XX wieku, kiedy do Europy zostały sprowadzone z Japonii. Markery to trwalsza wersja pisaków na bazie wody lub alkoholu, wynalezionych w Niemczech w 20 roku.

Główna różnica między akcesoriami to zamiar: pisaki filcowe przeznaczone są wyłącznie do rysowania na papierze, natomiast markery mogą być używane na wielu innych powierzchniach.

Ze względu na to, że markery i flamastry są aktywnie wykorzystywane w plastyce, ważne jest, aby odpowiednio dbać o te akcesoria i przestrzegać pewnych zasad konserwacji produktów.

Trwały stół z drewna i stali

Dobrze wyglądający stół to jedno, ale musi też być wydajny. Powierzchnia stołu jest piękna i wykonana z wysokiej jakości drewna.

pomysły na przechowywanie materiałów biurowych fot. 6

Powierzchnia i rama sprawiają, że jest to jeden z najbardziej wyjątkowych biurek biurowych, zapewniający wystarczający komfort, piękno i trwałość.

Użyj szklanych słoików

Być może słyszałeś o tej opcji przechowywania rzeczy, ale to naprawdę działa. Wyjmij kilkulitrowe szklane słoiki i twórczo je udekoruj. Możesz narysować/kupić pocztówkę i zapakować ją w słoik. Jeśli Twoje dziecko lubi rysować, poproś go o zrobienie 2-3 zdjęć i wklejenie ich na słoiki. Jako atrakcję można je związać wstążką lub starą liną. Teraz masz kilka pojemników do przechowywania długopisów, ołówków i innych przyborów szkolnych.

WAŻNY! Nie zalecamy zabierania dużych słoików, będą wyglądały nieporęcznie we wnętrzu.

Wszechstronny regał magazynowy

Dla osób posiadających duże kolekcje książek znalezienie odpowiedniego regału do biura ma kluczowe znaczenie. Ten regał do przechowywania jest wyjątkowy, ponieważ może pełnić funkcję świetnej półki na książki, a także jest idealny do przechowywania innych przedmiotów.

pomysły na przechowywanie materiałów biurowych fot. 8

Użyj etui na małe przedmioty

Naklejki, spinacze, zszywki – wszystkie te rzeczy są stale często rozrzucone po pokoju. Zorganizuj 1-2 małe skrzynki do przechowywania małych części. Aby to zrobić, możesz wziąć formy na lód, są one w każdym domu.

RADA! Możesz także użyć pudełek na pigułki. Są dobre, ponieważ przegródki w nich podzielone są na kilka części, co pozwoli zgrabnie wszystko ułożyć.

Praktyczny stolik narożny

Ten produkt ma konstrukcję w kształcie litery L, która umożliwia przełączanie się między różnymi zadaniami bez konieczności reorganizacji pulpitu. Jednak to, co wyróżnia to biurko spośród innych, to niesamowite szuflady, które mają wystarczająco dużo miejsca na foldery i inne rzeczy.

pomysły na przechowywanie materiałów biurowych fot. 9

Oddziel pudełka

Dlaczego przybory piśmiennicze często leżą w szafie w chaotycznym porządku? Jest w nim dużo miejsca, a dziecko jest po prostu zbyt leniwe, by ciągle poprawiać zeszyty i długopisy. Tak, a ich szukanie nie jest zbyt wygodne. Dlatego radzimy podzielić półkę na kilka części.. Na przykład umieść długopisy na pierwszym miejscu, ołówki na drugim, a miejsce na zeszyty na trzecim, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca.

READ
20 stylowych pomysłów na projekt łazienki

Powiązany artykuł: Jak ozdobić sufit przy ograniczonym budżecie

WAŻNY! Nawet przy odpowiednim projekcie nadal będzie panował chaos na półkach. Dlatego ważne jest, aby uczeń miał łatwy dostęp do rzeczy. Jeśli nie będzie musiał szukać dodatków, nie będzie bałaganu.

Organizator pod monitorem komputera

Jeśli nadal używasz monitora biurkowego, jest to niezbędne podczas organizowania miejsca na biurku. Posiadanie tego organizera na biurku jest również pomocne, ponieważ może podnieść pozycję monitora, zapewniając wygodniejszą pozycję dla szyi.

pomysły na przechowywanie materiałów biurowych fot. 10

Stwórz kreatywny kącik

Jeśli dziecko lubi sztukę, śpiew lub geografię, wyznacz specjalny kącik do przechowywania jego rzeczy.. Aby to zrobić, radzimy zrobić „kieszenie” i schować je i przymocować do krawędzi stołu. W tych „kieszeni” może trzymać pędzle, farby, karty i wiele więcej. Co najważniejsze, te rzeczy nie zostaną pomieszane z podstawowymi materiałami eksploatacyjnymi, a uczeń nie będzie musiał przeszukiwać całego pokoju w poszukiwaniu arkusza rysunkowego. Skoncentruj się na wygodzie.

Stojak na ołówek

Artyści, którzy chcą zorganizować swoje domowe biuro lub miejsce pracy, powinni zaopatrzyć się w ten uchwyt na ołówki. Ma piękną drewnianą konstrukcję, która może pomieścić do trzech kieliszków na raz, dzięki czemu masz do dyspozycji szeroką gamę ołówków.

pomysły na przechowywanie materiałów biurowych fot. 11

Istnieje szeroka gama rodzajów biurek i systemów przechowywania dostosowanych do konkretnych potrzeb, dlatego uważamy, że ważne jest, aby być na bieżąco i znajdować to, co jest dla Ciebie najlepsze.

Jeśli masz w domu małego artystę, prawdopodobnie próbowałeś już zorganizować wszystkie jego niezliczone przybory do pisania. I nie byłem wyjątkiem: kiedy dziecko zainteresowało się rysowaniem, zacząłem szukać ciekawych pomysłów na przechowywanie. Co sposoby porządkowania i przechowywania ołówków i markerów zostały oznaczone przeze mnie i inne mamy – moje przyjaciółki, koleżanki i czytelniczki bloga VNM, jako najwygodniejsze:

Skrzynki

Być może najpopularniejszym miejscem przechowywania jest pudła. I nic dziwnego! W końcu każdy pojemnik nadaje się na piórnik. Na przykład, marina razem z synkiem wykonałam takie organizery z pudełek po sokach.

Plastikowe pojemniki

Alternatywa dla kartonów
plastikowe pojemniki i kosze. Julia przechowuje pojedyncze ołówki, markery, długopisy i pędzle w trzech różnych pojemnikach. I mój kolega Alena zorganizowane przechowywanie w szufladzie stołu. Wygodne jest sortowanie według kategorii i widać, co i gdzie leży.

Komody mini

READ
Wymarzony dom każdego znaku zodiaku

Podobał Ci się pomysł z plastikowym pojemnikiem? Alternatywnie przechowuj ołówki i markery szuflady mini komoda, jak w Helena. Zaletami takiego przechowywania są schludność, łatwość użytkowania: gdy ołówki nie są potrzebne, tę mini komodę można odłożyć na półkę lub w szafie.

Organizatorzy specjalni

Zestaw 3 torebek Nadaje się do przechowywania zabawek dla dzieci, artykułów rzemieślniczych i innych drobnych przedmiotów

Rękawy z papieru toaletowego

W życiu codziennym z wielu przedmiotów korzystamy tylko raz. Ale nawet taki drobiazg jak zużyta rolka papieru toaletowego można zamienić w coś niesamowitego. W Poprzedni artykuł Pokazałem już, jak można wykorzystać przelotki do uporządkowania przewodów i linek. Tym razem proponuję pomysł stworzenia stojaka na ołówki i flamastry.

Rura PVC

A jeśli chcesz, aby organizer „tulejek” był nadal mocny i trwały, to przyjrzyj się bliżej takiemu materiałowi jak Rury PCV. To prawdziwe znalezisko dla rzemieślników! Pomimo tego, że są przeznaczone do instalacji wodociągów i kanalizacji, przy pomocy wyobraźni można znaleźć co najmniej kilka opcji ich zastosowania.

Narzędzia kuchenne

Do przechowywania ołówków możesz dostosować to, co znajduje się w każdym domu. Podstawki i tace na sztućce, tarki odsłużył swoją kadencję, ale szkoda go wyrzucić? Jest wyjście! Niech przechowują wszystkie ołówki i flamastry, które ma dziecko.

Puchary

Kolejny pomysł na to, jak dać drugie życie starym rzeczom. Na przykład, Anna przystosowany do przechowywania ołówków zwykłe szkło z jasnym wzorem (i uwaga – obok jest organizer na dokumenty z kartonu na płatki śniadaniowe). ALE Helena przechowuje kolorowe znaczniki doniczkabo „podobał mi się jego kształt i faktura”. Fajny pomysł i Leysjan: przymocowała kubki do drewnianej ściany za pomocą gwoździ biurowych i spinaczy, obok stała własnoręcznie zrobiona deska z resztek kuchennego fartucha. Okazuje się, że rzeczy można rozpatrywać nie z punktu widzenia ich „zarejestrowanego” zastosowania, ale w większej skali.

Wiadra na szynach

Systemy kolejowe, oprócz swojej funkcjonalności, bardzo często pełnią rolę efektownej techniki projektowej. Zobacz, jak schludnie prezentują się nad miejscem pracy wiadra z ołówkami, flamastrami i innymi artykułami piśmiennymi u organizatora przestrzeni Tatiana. Przestrzeń stołu nie jest zagracona, wiaderka można łatwo zdjąć z balustrady, zabrać w dowolne miejsce do rysowania, a następnie odłożyć z powrotem.

wiszące kieszenie

Zwykle wiszące kieszenie nadaje się na potrzeby przechowywania ołówków, flamastrów i całej masy kreatywnych narzędzi. Dzięki przezroczystym kieszeniom cała zawartość jest widoczna – niezbędną rzecz można znaleźć i wyjąć w ułamku sekundy.

Puszki szklane i blaszane

Puszki nadają się do przechowywania ołówków i pisaków z kawy lub konserw. Z nich okażą się takie funkcjonalne rzeczy. Możesz je pomalować, ozdobić sznurkiem, tak jak zrobiłaś Eugenia.

READ
Otwarte półki: organizowanie przestrzeni w łazience

Sprawdź, czy przynajmniej jeden gdzieś leży? słoik z jedzeniem dla niemowląt lub puszka na produkty luzem. Mogą być również ozdobione. Najprawdopodobniej są odpowiednie dla starszych dzieci, które bez pomocy dorosłych mogą również otwierać pojemniki.

Butelki

A z czego można zrobić zwykła plastikowa butelka! Na przykład uchwyt na ołówek lub piórnik – pozostaje tylko przykleić zamek błyskawiczny o pożądanym rozmiarze. Te organizery są łatwe w wykonaniu i praktyczne w użyciu.

Piórniki

Czy Twoje dziecko uczęszcza do szkoły artystycznej? Pewnie mu się to spodoba sprawy na ołówki i markery. Oczywiście jest to projekt dla majsterkowiczów, ale wygląda bardzo efektownie.

A jak organizujesz przechowywanie niezliczonych ołówków i flamastrów? Jesteśmy bardzo ciekawi! Udostępniaj swoje zdjęcia w naszych grupach VKontakte, Facebook i Instagram!

Nowoczesna klimatyzacja utrzymuje wybraną temperaturę z dokładnością do jednego stopnia, nawilża i wentyluje powietrze. Znaczenie tej techniki zostało udowodnione przez naukowców z Uniwersytetu Harvarda. Ich badania wykazały bezpośredni związek między jakością powietrza a produktywnością człowieka.

Ludzie pracują o 61% lepiej w „świeżych” pokojach.

2. Właściwe oświetlenie

Korzyści płynące z naturalnego światła dziennego w pomieszczeniach potwierdzają badania przeprowadzone przez Laboratorium Energii Słonecznej i Fizyki Budynków.

Wyniki pokazały, że światło dzienne daje pracownikom poczucie energii przez cały dzień, tworząc dobre środowisko pracy bez męczenia oczu.

Tam, gdzie dominuje sztuczne oświetlenie, ludzie czują się ospali i senni. Na przykład w naszym biurze jest wiele dużych okien, z których każde ma rolety na wypadek ostrego słońca.

W biurze ECommPay nigdy nie jest za dużo światła

3. Miejsca „ciche”.

Czasopismo Journal of Applied Psychology opublikowało wyniki badania oceniającego znaczenie ciszy w miejscach pracy. Uczestnikami było 40 osób. Połowa z nich była w hałasie biurowym, reszta – w całkowitej ciszy. Kilka godzin później poproszono ich o rozwiązanie zagadki.

Badani narażeni na hałas niemal natychmiast się poddali. Ich koledzy, którzy mieli szczęście siedzieć w milczeniu, włożyli więcej wysiłku w rozwiązanie problemów.

Układ miejsca pracy nie zawsze pozwala na znalezienie zacisznego zakątka, zwłaszcza jeśli masz otwartą przestrzeń. Problem jest rozwiązany w następujący sposób: w pomieszczeniu znajdują się dźwiękoszczelne kabiny, przeznaczone do indywidualnych rozmów na odległość. Jeśli pozwala na to obszar, stwórz całe pomieszczenie „ciszy”.

W naszej firmie zabronione jest komunikowanie się w tym pomieszczeniu, co umożliwia produktywną pracę i myślenie bez rozpraszania się dźwiękami, w tym rozmowami.

Budki dźwiękochłonne w akcji, biuro ECommPay

„Cichy” pokój, biuro ECommPay

4. Sport i zdrowie

Wiele napisano o niebezpieczeństwach siedzącego trybu życia. Przeprowadzono wiele badań dowodzących, że praca przy minimalnym ruchu niszczy stan fizyczny i psychiczny osoby. Mówią o tym również naukowcy z uniwersytetów w Leicester i Loughborough w Wielkiej Brytanii, przypominając nam, że musimy się ruszać, trenować, uprawiać sport, aby lepiej krążyła krew, kości, stawy i mięśnie były mocne i zdrowe, a mózg gotowy do rozwiązywania różnorodnych zadań .

READ
10 sekretów stewardess, o których pasażerowie nie wiedzą

Aby zachować zdrowy umysł pracowników, w zdrowym ciele, należy stworzyć w biurze siłownię z niezbędnym sprzętem do treningu siłowego i cardio.

Strefa sportu i zdrowia w biurze ECommPay

5. Obszary społeczne

Przestrzeń do komunikacji jest kolejnym motorem kreatywności i produktywności. Kilka lat temu Wall Street Journal opublikował wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez Bank of America, którego pracownicy nosili czujniki rejestrujące, ile każdy z nich się komunikuje. Stwierdzono, że osoby bardziej rozmowne pracują lepiej.

Na podstawie tych ustaleń organizacje wprowadziły nieformalne przerwy w komunikacji, po których produktywność pracowników banku wzrosła o 10%.

Z kolei Skype stworzył strefę gier, do której możesz przyjść w każdej chwili.

Biuro Skype – nie tylko do pracy

Zdecydowaliśmy się na organizację bardziej formalnych i nieformalnych wydarzeń. Są to wieczory filmowe, wykłady służące wymianie doświadczeń oraz walne zebrania, na których opowiada się o wydarzeniach w firmie na przestrzeni ostatniego tygodnia. Dzięki temu pracownicy z różnych działów, a nawet z różnych pięter zaczęli się lepiej poznawać, a nowicjusze dużo szybciej przyzwyczajali się do zespołu.

6. Wygodne miejsce pracy

Najlepiej dać każdemu pracownikowi możliwość dostosowania miejsca pracy tylko dla siebie. W tym celu firma może zakupić stoły z regulowaną wysokością i kulami fit, na których wygodnie się pracuje. Bardzo ważne są również rośliny.

Badania naukowców z Cardiff University wykazały, że posiadanie roślin w biurze zwiększa produktywność o 15%, a także zmniejsza stres i napięcie.

Do kształtowania krajobrazu można użyć ścian żywych roślin ze specjalnym systemem zaopatrzenia w wodę, zwanym hydroponicznym.

„Żywe” ściany biura Yandex

„Ożywione” ściany biura ECommPay

Posiadamy zespół kwiaciarni, którzy między innymi mogą ozdobić pulpit pracownika rośliną doniczkową. Wystarczy o to zapytać specjalista firmy.

7. Zdrowe smakołyki

Choroba wielu firm, zwłaszcza tych dużych, w których urodziny są niemal co tydzień, polega na tym, że w kuchni zawsze znajdują się smakołyki.

Aby zachować równowagę między zdrową i niezdrową żywnością, należy kupować owoce i warzywa dla pracowników. Naukowcy z University of Otago udowodnili pozytywny wpływ takich produktów nie tylko na nastrój i samopoczucie, ale także na produktywność. Nie zapomnij o korzyściach dla organizmu. Zdrowy pracownik to dobry pracownik.

READ
15 najlepszych sposobów na stylizację niesfornych włosów

8. Kawa

Ekspres do kawy – bez tego środka ciężkości wydaje się, że praca byłaby niemożliwa. Jego obecność w biurze nikogo nie zaskoczy, ale syropy mogą przynieść jeszcze więcej radości i smaku. Nawiasem mówiąc, błędem jest sądzić, że przerwy na filiżankę aromatycznego i orzeźwiającego napoju zakłócają proces pracy.

Naukowcy z London School of Hygiene and Tropical Medicine odkryli, że kofeina poprawia pamięć i koncentrację oraz zmniejsza liczbę błędów popełnianych przez pracowników.

Przeanalizowali 13 różnych badań z całego świata, w których przeważali pracownicy pracujący na zmiany. Badani zostali podzieleni na dwie grupy: jednej podawano kofeinę, a drugiej placebo. Następnie proszono ludzi o wykonanie różnych zadań związanych z pamięcią i koncentracją, a osoby pijące kawę radziły sobie znacznie lepiej.

9. Książki

Czytanie sprzyja kreatywności, poprawia koncentrację i zmniejsza stres, a także jest pretekstem do rozmowy. Aby zachęcić i zachęcić pracowników do czytania, utwórz bibliotekę firmową. Bardzo dobrze, jeśli któryś z członków zespołu może zamówić książki, gdy nie ma odpowiedniej w asortymencie.

Biblioteka w biurze amerykańskiej firmy Tolleson

W naszej firmie dzieła literackie są porozrzucane na półkach całego biura. Aby zobaczyć, gdzie wszystko jest, musisz przejść do elektronicznej bazy danych.

10. Bidon

Woda pitna poprawia pracę mózgu. Brak tego płynu negatywnie wpływa na zdolność osoby do rozwiązywania problemów. Aby woda była jak najbardziej dostępna dla pracowników, każdy z nich może otrzymać butelkę sportową z symbolami firmowymi. Wydawałoby się to proste rozwiązanie, ale zauważyliśmy, że wraz z zakupem tego pojemnika dla każdego kolegi wzrosło zużycie wody w biurze.

Pakiet powitalny dla nowych pracowników ECommPay

Co jeszcze.

Prawdopodobnie nadal możesz wyróżnić motywujące hasła. To plus za dobrą atmosferę. W naszej firmie znajdują się na wszystkich powierzchniach, po których można pisać bez wandalizmu. Są to ścianki, kubki, naklejki, notesy i inne produkty promocyjne.

Poszczególne hasła są oprawiane i zawieszane na ścianach. „Rób to, co słuszne” (Rób to, co słuszne) lub „Jeśli możesz marzyć, możesz to osiągnąć” (Możesz zrealizować to, o czym marzysz). Motywuje i tworzy pozytywną atmosferę bez dużych nakładów finansowych.

Ściany biurowe ECommPay do „czytania”, gdy potrzebujesz inspiracji

Na tej liście sposobów na zwiększenie wydajności znajdują się coraz mniej kosztowne opcje. Możesz zacząć od prostego, a gdy wynik z tego pojawi się, przejdź do bardziej skomplikowanych i droższych metod. Sprawdzone – to działa!

Rating
( No ratings yet )
Like this post? Please share to your friends:
Trendy w modzie
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: